Избор на сушилня - Тема 11

  • 80 002
  • 770
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 006
Да продължим с обсъждането на сушилни!
Старите теми:
Тема 1
Тема 2
Тема 3
Тема 4
Тема 5
Тема 6
Тема 7
Тема 8
Тема 9
Тема 10


Ето и една подобна тема, с анкета за сушилнята, какво е по-добре да изберем - самостоятелен уред или комбинирана с пералня: Сушилня - комбиниран уред или самостоятелен?


  За изборът на конкретна комбинирана пералня със сушилня има отделна тема: Избор на комбинирана пералня със сушилня.

# 1
  • Мнения: 4 808
Записвам се да следя, че напоследък се замислям за сушилня. Вариантът 2 в 1 отпада, новата пералня вече съм я купила, в събота ще ми я докарат. Но се чудя каква марка да е сушилнята, като не ми се дават много пари, че имам предвидени и други покупки. Снаха ми има Беко и е много доволна, пък аз все съм с предубеждение към тази марка.

# 2
  • Мнения: 1 327
От 1 месец съм горд собственик на сушилня AEG и съм страшно доволна .Купихме и пералня AEG и от нея съм много доволна.Удоволствие е за мен вече прането и сушенето Simple Smile дрехите ухаят уникално и е огромно удобство и според мен зимата си е направо необходимост.

# 3
  • Мнения: 1 207
Записвам се да следя, че напоследък се замислям за сушилня. Вариантът 2 в 1 отпада, новата пералня вече съм я купила, в събота ще ми я докарат. Но се чудя каква марка да е сушилнята, като не ми се дават много пари, че имам предвидени и други покупки. Снаха ми има Беко и е много доволна, пък аз все съм с предубеждение към тази марка.

Вземете същата марка, като пералнята примерно. Аз ползвам gorenje и самия дизайн на пералнята и сушилнята е направен да си пасват една с друга, все едно са един уред. Взех ги комплект за малко под 2000лв и двете, за 9кг пране са предназначени. Доста съм доволен от цената и качеството на уредите.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Afrodita,благодаря за новата тема!

# 5
  • София
  • Мнения: 381
От месец съм с ELECTROLUX EW8H458B с термопомпа. В старото жилище имах пак ELECTROLUX, но от старите без термопомпа. Не съм особено възхитена. Тази с термопомпата е по-шумна и повече ми мачка дрехите. Вероятно още не мога да си намеря правилната праграма. Сензорите за влажност са доста досадни, защото според програмата и настройките /има три степени на влажност/ ми ги изкарва или прекалено влажни или прекалено сухи. Продължавам да експериментирам докато намеря точната програма. Иначе също така филтъра за мъхчета на новата ми е по-неудобно да го чистя, отколкото на старата. С две думи не съм особено доволна.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 943
С АЕГ съм, не оправда очакванията ми.

# 7
  • Мнения: 1 207
От месец съм с ELECTROLUX EW8H458B с термопомпа. В старото жилище имах пак ELECTROLUX, но от старите без термопомпа. Не съм особено възхитена. Тази с термопомпата е по-шумна и повече ми мачка дрехите. Вероятно още не мога да си намеря правилната праграма. Сензорите за влажност са доста досадни, защото според програмата и настройките /има три степени на влажност/ ми ги изкарва или прекалено влажни или прекалено сухи. Продължавам да експериментирам докато намеря точната програма. Иначе също така филтъра за мъхчета на новата ми е по-неудобно да го чистя, отколкото на старата. С две думи не съм особено доволна.

Шумът не е от термопомпата, просто такъв модел сте сушилня сте взели. Самата термопомпа на практика си е мини комплесор, като при хладилниците и издава дори по-слаб шум в сравнение с компресорът на хладилник.

Ето и тази е с термопомпа, но шумът не е никак силен: https://www.youtube.com/watch?v=IgmtBgxLz2A Чува се предимно работата на вентилаторите, и шумът от премятане на дрехите в барабанът.

AEG и Electrolux са почти еднакви. Имам приятел с компресорна AEG, бра много ядове. Явно са им занижили качеството, защото през два гаранционни ремонта мина за по-малко от година.

# 8
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 634
От месец съм с ELECTROLUX EW8H458B с термопомпа. В старото жилище имах пак ELECTROLUX, но от старите без термопомпа. Не съм особено възхитена. Тази с термопомпата е по-шумна и повече ми мачка дрехите. Вероятно още не мога да си намеря правилната праграма. Сензорите за влажност са доста досадни, защото според програмата и настройките /има три степени на влажност/ ми ги изкарва или прекалено влажни или прекалено сухи. Продължавам да експериментирам докато намеря точната програма. Иначе също така филтъра за мъхчета на новата ми е по-неудобно да го чистя, отколкото на старата. С две думи не съм особено доволна.


Със същата съм. Нямам база за сравнение, но нито дрехите са ми смачкани (освен ако не съм я натъпкала повече, но това се случи веднъж, защото попринцип си пускам често пералня. А май повечето ако им сложиш прекалено много дрехи излизат по намачкани.), не съм гладила от както я имам. Нито ми е чак толкова шумна (но аз очаквах да е повече, защото така бях чувала). Излизат ми сухи дрехите, ако нещо е влажно, това са ластици на панталон/дънки, но рядко. Аз си ползвам програма микс, за гардероб предимно.

# 9
  • София
  • Мнения: 381
Споделих мнение, което е на база сравнение със старата ми сушилня. За шума вероятно е от вентилаторите и това ми прави впечатление. Шума от въртенето на дрехите няма как да се избегне и при старата го имаше. Относно мачкането, вероятно си е моя вината, защото старата пералня ми беше 5 кг. а сегашната е 9. Ще намаля количеството пране и вероятно ще се оправят нещата. Явно просто имах по-големи очаквания. Все пак старата ми сушилня беше на 10 г. и си мислех че новия уред ще е доста по-добър Simple Smile Иначе спор няма, сушилнята е страшно удобство и никога не бих се лишила от нея.

# 10
  • Мнения: 4 808
Записвам се да следя, че напоследък се замислям за сушилня. Вариантът 2 в 1 отпада, новата пералня вече съм я купила, в събота ще ми я докарат. Но се чудя каква марка да е сушилнята, като не ми се дават много пари, че имам предвидени и други покупки. Снаха ми има Беко и е много доволна, пък аз все съм с предубеждение към тази марка.

Вземете същата марка, като пералнята примерно. Аз ползвам gorenje и самия дизайн на пералнята и сушилнята е направен да си пасват една с друга, все едно са един уред. Взех ги комплект за малко под 2000лв и двете, за 9кг пране са предназначени. Доста съм доволен от цената и качеството на уредите.
Ами аз исках AEG, но в крайна сметка се спряхме на Хувър, дано не сме сгрешили. Бях много доволна ит моя 18-годишен Аристон, още си работи, но вече с последни сили. Хувър сушилня май не съм виждала, пък и не е задължително да са една марка, защото няма да са в едно помещение, нямам място в мокрото.  Първо исках пак Аристон, но всички ме убеждават, че не са това, което бяха. Ще я мисля, не ми е спешно.

# 11
  • Мнения: 1 207

Ами аз исках AEG, но в крайна сметка се спряхме на Хувър, дано не сме сгрешили. Бях много доволна ит моя 18-годишен Аристон, още си работи, но вече с последни сили. Хувър сушилня май не съм виждала, пък и не е задължително да са една марка, защото няма да са в едно помещение, нямам място в мокрото.  Първо исках пак Аристон, но всички ме убеждават, че не са това, което бяха. Ще я мисля, не ми е спешно.

За жалост повечето марки не са това, което бяха. Масово занижават качеството. Hoover са едно и също с Candy. Не мисля, че превъзхождат Ariston, кой знае колко от към качество, но и сушилнята е сравнително проста и надеждна техника. Аз лично, като производители на сушилни харесвам ,Bosch ,gorenje , Miele.

# 12
  • Мнения: 989
Много вярно - вече нищо не се прави както преди. Уж Бош си купувам, че са утвърдена марка, но ето - сушилнята само на една програма мога да суша, а пералнята пак Бош е още по-неясна, на дисплея почти никаква информация, и там само на една програма пера.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Много вярно - вече нищо не се прави както преди. Уж Бош си купувам, че са утвърдена марка, но ето - сушилнята само на една програма мога да суша, а пералнята пак Бош е още по-неясна, на дисплея почти никаква информация, и там само на една програма пера.
[Вчера Ви обясниха,че програмата за синтетика е за по-малко кг и не е подходяща за памучни и вълнени дрехи,а за да Ви стане по-ясна пералнята,влезте в менюто(има допълнителни опции-против петна,поне 20вида,доп.изплакване,намаляване на времето на програмата и др.)/quote]

# 14
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Аз съм с пералня Bosch и съм много доволна. Сушилнята е Siemens и от нея нямам забележки.
Къде Ви е поставена сушилнята?

Общи условия

Активация на акаунт