Бактериална вагиноза

  • 14 622
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! Тази тема е за жени, успели да излекуват бактериалната вагиноза или лекуващи я. Лекувам бактериална вагиноза от 6месеца, като причинителят и е MRSA+ Staphylococcus aureus. Пробвала съм какво ли не, пила съм антибиотици от антибиограма, но ефект никакъв. Дори бактерията след всеки следващ антибиотик успяваше да изгради защитна бариера и ставаше резистентна към него. Моля дайте ми съвети, как се справяте с проблема и има ли решение изобщо? Отворена съм за всякакви мнения и ви благодаря! BlushBlushBlush

# 1
  • София
  • Мнения: 10 578
Наред с лечението, бих те посъветвала да използваш лактациден гел. Аз се борих с едно упорито ужасно течение с неизвестен произход. Понякога се превръщаше във вагиноза. Уж я излекуваме и пак на ново течението. Няма оправяне! Дори при чиста МБ. С този гел си преборих проблема! Дори, когато очаквам да ми дойде М и ми се засили повече течението и стане неприятно, слагам еднократно и всичко се оправя.
Освен това, спри всички сладки. Наблегни на солени и кисели храни. Пий пробиотик, което е задължително с антибиотика.
Задължително се лекува и партньора и се пази "приличие".

# 2
  • Мнения: X
Наред с лечението, бих те посъветвала да използваш лактациден гел. Аз се борих с едно упорито ужасно течение с неизвестен произход. Понякога се превръщаше във вагиноза. Уж я излекуваме и пак на ново течението. Няма оправяне! Дори при чиста МБ. С този гел си преборих проблема! Дори, когато очаквам да ми дойде М и ми се засили повече течението и стане неприятно, слагам еднократно и всичко се оправя.
Освен това, спри всички сладки. Наблегни на солени и кисели храни. Пий пробиотик, което е задължително с антибиотика.
Задължително се лекува и партньора и се пази "приличие".

Благодаря, чувала съм за такъв гел, но не съм използвала досега. Вие гинофит гел ли използвате? А това със сладкото не е ли характерно само за гъбичките Candida? АГ ми беше казал, че за стафилококи няма определен хранителен режим. Но най-вероятно и това си оказва влиянието, защото доста често си похапвам сладко Confused
 

# 3
  • София
  • Мнения: 10 578
Гъбичките се влияят от сладкото.
Аз на Лактацид ползвам гелчетата. Лилавата опаковка.

# 4
  • Мнения: X
Гъбичките се влияят от сладкото.
Аз на Лактацид ползвам гелчетата. Лилавата опаковка.
Благодаря, ще си го купя скоро Blush

# 5
  • Мнения: 2 616
Здравейте! Тази тема е за жени, успели да излекуват бактериалната вагиноза или лекуващи я. Лекувам бактериална вагиноза от 6месеца, като причинителят и е MRSA+ Staphylococcus aureus. Пробвала съм какво ли не, пила съм антибиотици от антибиограма, но ефект никакъв. Дори бактерията след всеки следващ антибиотик успяваше да изгради защитна бариера и ставаше резистентна към него. Моля дайте ми съвети, как се справяте с проблема и има ли решение изобщо? Отворена съм за всякакви мнения и ви благодаря! BlushBlushBlush
Често много добър ефект има при терапия с хомеопатия и евентуално фитотерапия комбинирано, а може да се добавят и някои други алтернативни методи. Партньорът той също трябва да се провери и лекува, може да има обаче здраво носителство без симптоми. Идеята не е само да се атакува директно стафилокока, но и да се повиши като цяло имунитета и локално вагинално. Самите антибиотици нарушават сериозно хомеостазата!  Sunglasses Коригирането на състоянието на флората във влагалището и възстановяването на лактобацилите е важно за добрия краен ефект, начинът на хранене също има значение. Но лекуването по интернет е просто несериозно.  Sunglasses

# 6
  • Мнения: X
Здравейте! Тази тема е за жени, успели да излекуват бактериалната вагиноза или лекуващи я. Лекувам бактериална вагиноза от 6месеца, като причинителят и е MRSA+ Staphylococcus aureus. Пробвала съм какво ли не, пила съм антибиотици от антибиограма, но ефект никакъв. Дори бактерията след всеки следващ антибиотик успяваше да изгради защитна бариера и ставаше резистентна към него. Моля дайте ми съвети, как се справяте с проблема и има ли решение изобщо? Отворена съм за всякакви мнения и ви благодаря! BlushBlushBlush
Често много добър ефект има при терапия с хомеопатия и евентуално фитотерапия комбинирано, а може да се добавят и някои други алтернативни методи. Партньорът той също трябва да се провери и лекува, може да има обаче здраво носителство без симптоми. Идеята не е само да се атакува директно стафилокока, но и да се повиши като цяло имунитета и локално вагинално. Самите антибиотици нарушават сериозно хомеостазата!  Sunglasses Коригирането на състоянието на флората във влагалището и възстановяването на лактобацилите е важно за добрия краен ефект, начинът на хранене също има значение. Но лекуването по интернет е просто несериозно.  Sunglasses
Благодаря за мнението. Съгласна съм с твърдението за имунитета, защото като цяло много често боледувам- било то хрема, възпаление на дихателните пътища, появяват ми се афтички. Всичко това е свързано с имунитета. Приемам някои хранителни добавки отскоро, пък да видим какво ще стане. За лекуването - обиколила съм толкова много лекари, че ми е дошло до гуша от АГ... Cry Само на кожен лекар не съм ходила. Според вас дали ще е добре да се консултирам и с дерматолог-венеролог?

# 7
  • Мнения: 2 616
Здравейте! Тази тема е за жени, успели да излекуват бактериалната вагиноза или лекуващи я. Лекувам бактериална вагиноза от 6месеца, като причинителят и е MRSA+ Staphylococcus aureus. Пробвала съм какво ли не, пила съм антибиотици от антибиограма, но ефект никакъв. Дори бактерията след всеки следващ антибиотик успяваше да изгради защитна бариера и ставаше резистентна към него. Моля дайте ми съвети, как се справяте с проблема и има ли решение изобщо? Отворена съм за всякакви мнения и ви благодаря! BlushBlushBlush
Често много добър ефект има при терапия с хомеопатия и евентуално фитотерапия комбинирано, а може да се добавят и някои други алтернативни методи. Партньорът той също трябва да се провери и лекува, може да има обаче здраво носителство без симптоми. Идеята не е само да се атакува директно стафилокока, но и да се повиши като цяло имунитета и локално вагинално. Самите антибиотици нарушават сериозно хомеостазата!  Sunglasses Коригирането на състоянието на флората във влагалището и възстановяването на лактобацилите е важно за добрия краен ефект, начинът на хранене също има значение. Но лекуването по интернет е просто несериозно.  Sunglasses
Благодаря за мнението. Съгласна съм с твърдението за имунитета, защото като цяло много често боледувам- било то хрема, възпаление на дихателните пътища, появяват ми се афтички. Всичко това е свързано с имунитета. Приемам някои хранителни добавки отскоро, пък да видим какво ще стане. За лекуването - обиколила съм толкова много лекари, че ми е дошло до гуша от АГ... Cry Само на кожен лекар не съм ходила. Според вас дали ще е добре да се консултирам и с дерматолог-венеролог?

Вие имате право на избор да отидете при когото си решите. Но стандартните лекари имат един и същ стандартен подход, който често не работи - това е проблемът.  Shocked Моят съвет е да потърсите и лекар, който е наясно, както със стандартната медицина, така и с няколко алтернативни метода. Но все пак можете да чуете и мнението на дерматолога преди това и да видите дали ще ви каже или изпише нещо различно от досегашната терапия. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4
Здравейте мамита.В 15 +2г.с съм и днес ми излязоха резултатите от микробиологията и заключението е бактериална вагиноза с липса на лактобацилии за жалост.Писах на лекарката,която ме следи,но все още не ми е орговприла и съм адски притеснена.В нета чета някакви ужасни неща.. Споделете някоя от вас,която е имала такъв проблем.Благодаря предварително!

# 9
  • София
  • Мнения: 10 578
Лактобацилите като изчезнат, появяват се гъбите. Питайте лекарката за гел с лактобацили, наред с глобулите за лечение.

# 10
  • Мнения: 9 092
Здравей!
Писах преди малко в една съседна тема. Прилагам линк, за да не се повтарям: https://bg-mam.ma/p/1011147/38277831

Това, което ще кажа тук, касае конкретно гарднерелата. Споделям опит, много дълъг и труден, но с хепи енд. Отделих много време да проуча клинични изследвания, научни трудове по въпроса, пробвах различни подходи върху себе си - всичко това, след като дермато-венеролога, при когото ходих с този проблем, ме лекуваше в варианти на метронидазол месец след месец, по различни схеми, че дори накрая реши да включи и антибиотик!!!

Гарднерела вагиналис е естествен обитател на вагиналната флора, но при определени условия (главно, измрели лактобацили) започва свръхрастеж. Тя образува биофилм по стените на влагалището - оттам и сивкавият секрет, с неприятна миризма, който е основно проявление на БВ. Колкото и да се слагат вагинални глобули с лактобацили, или гелове - докато този филм не бъде изчистен, нищо не може да се закрепи и да оцелее по стените на влагалището. Тук е ролята на метронидазолът - прави се курс (аз направих 10 дни вагинално Флажил, за да съм сигурна, че всичко е изчистено) и орално еднократно таблетки Флажил (2гр.) Така или иначе, това ми беше изписвано всеки месец... Това се прави веднага след цикъл и се прави еднократно!
Приема се, че след тази терапия биофилмът е изчистен. И всичко е измряло Simple Smile
Следва грижа за киселинността на влагалището - нарушеният баланс долу, и превесът на лошите бактерии над добрите, е всъщност алкална среда а не киселинна, т.е. нарушено ПХ. И тук идва разковничето...витамин Ц. В България има един продукт (абсурдно, нали), който съдържа аскорбинова киселина за вагинална употреба, и това е Феминела Ваги Ц. Това са 6 таблетки, с витамин Ц. Слагат се съответно 6 поредни вечери, след лечението с Флажил. По време на всичко това се приемат орално пробиотици (за което съм писала в постовете си от другата тема, в линка). Аз ги приемах 3 месеца, заедно с инулин на прах (пребиотик, храна за добрите бактерии).
След тази терапия с витамин Ц, могат да се слагат вагинални пробиотици + гелчета млечна киселина.
Терапията с витамин Ц се прилага веднага след цикъл.

Всичко това продължава минимум 4, най-добре 6 месеца. Повечето жени усещат облекчение и разлика след 3ти месец - аз лично го усетих на 2ри месец от терапията. Но продължих до 5ти. Тогава започнах да развъждам Кандида, което за мен беше сигурен знак, че долу е вече доста кисело. На петият месец от терапията ми, когато си сложих 2рата таблетка вагинално, на следващата сутрин се събудих със сърбеж и парене. Спрях ги. Бях с гъбички. И спрях терапията.
МИнаха вече 4 месеца от тогава и се чувствам чудесно. Няма помен от миризливото сивкаво течение, толкова съм щастлива! Животът ми беше станал...ад...да не говорим за сексуалния.
Пожелавам успех на всички жени и обещавам, че терапията работи Simple Smile Всичко е систематизирано от мен, от официални медицински източници и проведени клинични тестове - и най-вече, изпитано върху мен, от самата мен. Обсъждала съм всичко това и с новия си гинеколог, за когото това също беше новост - и съм получила зелена светлина и подкрепа да действам. Затова го споделям спокойно, искам да спестя време, усилия и тормоз на всяка жена, която е изправена пред бактериалната вагиноза.
И последно - всеки АБ убива лактобацилите и чревните добри бактерии!!! БВ не се лекува с антибиотици.

# 11
  • Мнения: 9
Здравейте,

Съвсем скоро разбрах, че съм бременна, но точно преди да разбера ходих на изследвания, микробиология. Резултатите ми са:
Микроскопско изследване: наличие на clue cells, няма левкоцити, липсват лактобацили

Посявка: изолира се нормална генитална аеробна флора, не се изолират гъбички.

Все още чакам първия си преглед на 11.03

Моля някой, който има превод да ми обясни какво значи.

Благодаря предварително!

# 12
  • София
  • Мнения: 10 578
Липсата на лактобацили е първата предпоставка за поява на гъбички и трябва да се снабдите с тях (има лактобацилни гелове, който са страхотни).
За другото не знам.

# 13
  • Мнения: 9 092
Бих искала изследване на друго място, с по-добро разчитане на резултата. Неадекватно е това, което са ти написали. Пусни си директна микроскопия (гинекологът ти да вземе секрет, занеси го веднага в лаб.)
Клу селс са епителните клетки, с които стените на влагалището се покриват при бактериална вагиноза, т.е. на лице е гарднерела най-често, или друг анаероб. 
Лактобацилите са най--големият проблем, т.нар добри бактерии - по някаква причина се е стигнало до измирането им, затова и анаеробите са се развихрили. Но, има ли клу селс, вероятно ще ти изпишат глобули. Виж по-нагоре в предишните ми постове, ще намериш полезна информация.
не се притеснявай, не е кой знае какво, но може да стане хронично, затова действай навреме.
Лека бременност ти пожелавам Flowers Hibiscus

# 14
  • Мнения: 9
Здравейте,

много благодаря за отговорите и пожеланията🌺🌺
Ще поискам повторни изследвания и ще видим какво ще стане. Дано всичко е наред. 🍀🍀

Общи условия

Активация на акаунт