Кралски Работи и Клюки - Ноември 2019

  • 131 097
  • 3 269
  •   1
Отговори
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Заповядайте в ноемврийската тема!

Предишни теми:
юни 2019; юли 2019; август 2019; септември 2019; октомври 2019




Кралски Романси


Кралица Елизабет II и Принц Филип




Скрит текст:
През ноември 2017 г. кралица Елизабет II и принц Филип отбелязаха 70-годинишнината от сватбата си. Техният брак очевидно е издържал на изпитанието на времето, но е имало време, когато съюзът им би бил смятан за малко вероятно или оспорван. Крал Джордж се съгласил да позволи на дъщеря му да се омъжи за Филип, само при условие, че Елизабет изчака, докато навърши 21.
Но по това време много хора не одобряват Филип и го смятат за "непочтен". Други не одобрявали прогресивното му немско образование.
Кралят и майката на кралицата смятали, че е „груб, зле възпитан, необразован и вероятно няма да бъде верен“, когато се започнали с него.

Романсът между гръцки принц Филип и принцеса Елизабет се заражда по време на лятна среща на тенис кортовете в Девън през 1939 г.

Официалният биограф на крал Джордж VI, сър Джон Уилър-Бенет, казва: „Това бе мъжът, в когото принцеса Елизабет беше влюбена от първата си среща“, пише той. Тогава Филип е бил на 18, а Елизабет на 13.

Красив, русокос, атлетичен, Филип веднага хванал окото на Лилибет, докато я забавлявал, прескачайки тенис мрежите. Говори се, че не можела да свали очи от него.

Елизабет е била буквално поразена от него. След това, двойката поддържа редовна кореспонденция и се среща още няколко пъти. Филип е поканен да прекара Коледата на 1943 г. заедно с Кралското семейство в Уиндзор.

В опит да спре клюките за връзката им, Елизабет сменя снимката на глядко-обръснатия Филип, която държала в стаята си, с друга, на която той има голяма брада.

Но към края на войната вестниците вече пишели за романса им.

Елизабет и Филип започнали да говорят за годеж, докато били в Балморал през лятото на 1946 г., но потвърждението се забавило, докато принцесата навърши 21 години и не се върне от ключово кралско турне в Южна Африка с родителите си.

Филип кандидатства за британско гражданство и през февруари 1947 г. става натурализиран британски поданик, като се отказва от гръцката си кралска титла и приема фамилията Маунтбатън.

Пет месеца по-късно, през юли 1947 г., Бъкингамският дворец обявява официално, че Филип ще се ожени за принцесата.

Филип сам проектира годежен пръстен от платина и диамант за принцеса Елизабет. Той е направен от бижутерите Philip Antrobus Ltd, използвайки диаманти от тиара, принадлежаща на майка му, принцеса Алиса на Гърция.

Униформата от сватбата на Филип му става до ден днешен.



Грейс Кели и принц Рение III



Скрит текст:
Любимка на американските киномани, на Грейс Кели сякаш й е било писано да участва в една от най-големите любовни истории на 20-ти век.

През 1955 г., тя е на 25 години и току що е спечелила първия си Оскар.
Отива в Монако, за да промовира своя нов филм и да присъства на няколко медийни изяви, където среща своя принц.
По време на запознанството им, Грейс е във връзка с френския актьор Жан-Пиер Омон. Въпреки това, русата красавица привлича вниманието на принц Рение.


След срещата им Грейс се връща в Щатите, за да започне снимките за последната си роля на принцеса в „Лебедът“. Именно по това време тя и Рение започват да си пишат.

До края на годината се сгодяват, а пресата (с право) говори за "Сватбата на века". По цял свят хората празнуват факта, че едно момиче от Филаделфия става принцеса на Монако.



Грейс: „Когато се ожених за принц Рание, аз се ожених за мъжа, а не за това, което той представлява.“.
"Влюбих се в него, без да мисля за нищо друго."
Грейс играе най-емблематичната си роля като принцеса на Монако в продължение на 26 години, преди да загине в автомобилна катастрофа през 1982 г.





Принц Албърт и Шарлен Линет Уитсток



Скрит текст:

Шарлен, южноафриканска олимпийка, се запознава с Албърт по време на състезание по плуване Mare Nostrum в Монте Карло, Монако през 2000 г.


Имат 11-годишна връзка, преди да сключат брак.





Докато светът очакваше ослепителното събитие, младоженците бяха смутени от скандал.
Прословутият бивш плейбой с две незаконни деца, става баща на още едно извънбрачно дете.
Говореше се, че Шарлен се е опитала да напусне Монако във вторник, 28 юни 2011 г., само дни преди юлската им сватба. Злите езици говореха, че Дворецът е поискал помощ от полицията, за да конфискуват паспорта й, за да не може да напусне страната.
Дворецът, обаче, отрече историите и ги нарече „грозни слухове“.

Двойката сключи църковен брак на 2 юли, а граждански - предния ден.




Снимките показват, че Шарлен очевидно преминава през различни емоции - от ридание до усмивки.





Шарлен и Албърт имат близнаци:





Крал Едуард VIII и Уолис Симпсън





Скрит текст:
20-ти век ни даде доста кралски скандали. Да, звучи като холивудски филм и да, говорим за един от най-фрапантните романси на всички времена - любовната история между британски крал и разведената американка, нацист-симпатизант.

Над 80 години по-късно, нищо не може да се сравнява със сагата на Едуард VIII и Уолис Симпсън.
Едуард вече е крал в продължение на около 10 месеца, преди да даде всичко на разведената Уолис, която той е свалял, докато тя все още беше омъжена за втория си съпруг.
Той позорно обявява: „Смятам, че е невъзможно да нося тежката отговорност и да изпълнявам задълженията си като крал, без помощта и подкрепата на жената, която обичам“.

Двойката напусна Англия и отива да живее Париж като херцог и херцогиня на Уиндзор.
Живеят живот на лекомислие, като известни личности, устройвайки бляскави партита, по време на които се карат пред гостите.


И двамата споделят мнението, че Хитлер не е ужасен човек.



Всъщност, двойката посещава Адолф още преди войната. Според Хитлер, от Уолис „би излязло добра кралица“.
От тази гледна точка, абдикацията на Ед преди Втората световна война може да е бил благословия ...



Писмото за Абдикацията на Едуард:



Принцеса Маргарет и Питър Таунсенд



Скрит текст:
Романсът им процъфтява след смъртта на бащата на принцесата - крал Джордж.
Двамата се влюбват, въпреки ясните пречки - Петър да е женен с две деца и е с 16 години по-възрастен.

Питър казва: "Тя беше момиче с необикновена, интензивна красота, затворена, с дребна, но стройна фигура и големи лилаво-сини очи, щедри, чувствителни устни и кожа, гладка като праскова". „Тя може да те накара да се скъсаш смях, но също и да трогне дълбоко сърцето ти.“, добави той.
Имало е много слухове за романтичната им връзка, които се потвърдиха през 1953-та г. , когато Маргарет била забелязана да премахва парче пух от униформата на Питър в деня на коронацията на Кралица Елизабет.



Скоро след това, двойката желае да направи нещата официални. Тъй като принцесата е била под 25-годишна възраст, е било нужно на голямата й сестра за сключването на брак.
Изправена пред реакцията от парламента, Кралицата съобщава на Маргарет: "При тези обстоятелства, ще е разумно да ви помоля да изчакате една година."
Питър и Маргарет изчакали, докато навърши 25 години.
За съжаление, британският парламент решава, че ако принцесата сключи този брак, ще бъде лишена от титлата си и всичките си привилегии.



Поставяйки дълга пред любовта си, на 31 октомври 1955 г. Маргарет споделя своето сърцераздирателно решение да прекрати романса им.

"Бих искала да се знае, че съм решила да не се омъжвам за капитана на групата Питър Таунсенд", казва тя.
Бях наясно, че при отказ от наследствени права, ще е  възможно да сключва граждански брак.". Заради Църквата и заради "нейния дълг към Общността", Маргарет се отказва от брака.

След това, Маргарет сключва брак с фотографа Антъни Армстронг-Джоунс през 1960 г., а Питър има връзка с Marie-Luce Jamagne, белгийка, която много прилича на Маргарет.







В своята автобиография „Време и шанс“ от 1978 г., Питър пише: „Тя можеше да се омъжи за мен, само ако беше готова да се откаже от всичко - позицията, престижа си, от парите“. "Аз не можеш, знаех го, за да компенсирам всичко, което тя би загубила."


Принц Карл Филип и София Хелквист




Скрит текст:
Това е приказка, стара колкото времето. Дръзкият принц се влюбва бивша риалити звезда / модел от мъжки списания ... и й слага пръстена.

Принц Карл Филип и сегашната му съпруга принцеса София със сигурност печелят наградата за най-модерна любовна история!

Двамата се запознават през 2010 г. съвсем случайно, докато вечерят в един и същи ресторант, и са с приятели, които се познават.



"Започнахме със срамежлив поздрав ... ", признава Карл Филип.
София казва: „Някои хора казаха, че сме се влюбили още от самото начало“.
"Но никога не съм си мислила, че всичко ще свърши така. Всеки, който познава Карл Филип, знае, че той е невероятно топъл и мил човек. Колкото повече го опознавах, толкова повече растеше любовта ми към него."



Година по-късно те започват да живеят заедно.
Въпреки че всичко изглежда протича гладко, двойката се сблъска с голяма опозиция поради нестандартното минало на София.
33-годишната беше най-известна като модел за мъжки списания и за ролята си в риалити сериала Paradise Hotel.




Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 17:33 от Eleonora_27

# 1
  • Мнения: 6 695
Елеонора, благодаря за темата!

Кога ще заминават за САЩ Съсексови?

# 2
  • Down south
  • Мнения: 7 664
Кога ще заминават за САЩ Съсексови?
То ще се чуе Close едва ли ще дойдат под прикритие Joy

# 3
  • Мнения: 12 662
Няма ли да изиграят поредния цирк с прайвисито.

# 4
  • Мнения: 2 751
Да играят каквото искат, клюкините да вървят Simple Smile Тиарите ми се зяпат на мен.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 025
Благодаря за новата тема!

От мен една красива стара снимка:

# 6
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Мерси за новата тема😊.

Горкичката Мегън ще види тиара през крив макарон 😂🤨. Кейт ще се фръцка с прекрасни тиари😊.

# 7
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Да играят каквото искат, клюкините да вървят Simple Smile Тиарите ми се зяпат на мен.

Намерила съм един хубав сайт за тиарите:

https://tiaramania.tumblr.com/post/174730245391/can-you-do-a-pos … ll-of-queen-e-iis

Тиара Мания.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 992
Благодаря за новата тема!
Скрит текст:
Ще я следя от средата на месеца, че няма да съм в Бг.Гледайте да не изпишете 200 страници до тогава. Mr. Green
Та, си кажаза тортено клипче:
Толкова е фалшива Мегиту. Какво се превзема, все едно е в 5-ти клас голямото междучасие. И тази коса не спря да я ръчка. Уж прави торта,пипа тортата и си пипа косата. Отврат!

# 9
  • Мнения: 667
ММ ми е много красива днес.
Всички ми харесват на общата снимка с кралицата.
След като Ви е отвратителна ММ, защо си я причинявате отново и отново всеки ден?

# 10
  • Мнения: 12 662
Тя ни го причинява.

# 11
  • Мнения: 4 119
Само кой гледа в камерата....

Дала е още едно интервю на събитието с тортите.

# 12
  • Мнения: 5 732
Елеонора, и всички предишни дами - благодаря за труда по оформянето на новите теми! Всички са интересни, красиви, познавателни.

# 13
  • Мнения: 4 119
Интервюто е взето от нейно приятелче. Съответно е доста розово.
She told me that she didn’t want people to love her - she just wanted them to be able to hear her.
https://www.telegraph.co.uk/royal-family/2019/10/31/behind-scene … on-vulnerability/
Иска се регистрация.

# 14
  • Мнения: 7 006
Скрит текст:

Катето,ме изненадА..
Очаквах повече класа,а тя вее гъз по прашки..

Скрит текст:
Не е ли чувала,че не е много хигиенично,особено пък с рокля/пола..Инак,готино дупе,,
п.п.За протокола : Нося прашки,но не винаги и не с всяка дреха..А подобна рокля бих сложила с бикини..

Общи условия

Активация на акаунт