У дома ОСМОКЛАСНИКЪТ стои, мама и татко се молят училище да поднови

  • 25 409
  • 742
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 094
Разпределение за родителски срещи
Скрит текст:
АК - M_I_A, mila07, Или_
ПЧМГ - luluto
18. СУ "Уилям Гладстон" - ninanb
32. СУИЧЕ "Св. Климент Охридски" - дъщерята на Мистрал, mariaspp, виви1, ani.oranj,
allba_a, Rosita
91. НЕГ "Проф. Константин Гълъбов" - Шарлот, jenap, mimeto79, misi, Mrs Jan, Jiema, Mevka, Naneto, marinarina, misi, Eiger, magsyn
134. СУ "Димчо Дебелянов" - beki8
35. СЕУ "Добри Войников" -  Bis, ~Tony~, Jazz mama
НПМГ - selena6, stanislavchen, semelyna, 3xi, Киф, jd, Вилиан, MariDi, annio, Peporaia, Fair Lady
СГСАГ "Христо Ботев" - ЕлиТ, jabanka
ТУЕС - Lana, NStaneva, Maria_Dr, Ети05, netta71, Cool Baby, Анна11
164. ГПИЕ "Мигел де Сервантес" - etomira, buni, dimitrina73, evand, pink_and_yellow, tsveti_77, magika25, iniici
1 АЕГ - Petruna, kumchowalcho, Roska_78, Kokiche, Ивелина80, Ninche, Izida,
thewishmaster
СМГ - ayza, Ivanichka, veka, desimira, adellady, звездица, martikom
9. ФЕГ "Алфонс дьо Ламартин" - Rady, Сънчо, alegra, rady_s, Сиси ♥♥, akuanna, Косите на Вероника, кативики, Игривата слива, мартеа, bubanka, Линдория,  Димитрина Балджиева 636725, maman_ours, Radostina74, Sparapunova, Lallie, Спунк, petkova-m,  Gavarit mama, Lemon Butter
133. СУ "А. С. Пушкин" - vnd, new_mam
73. СУ "Владислав Граматик" - мавамава, ral_r, galita, aniK, saffron
II АЕГ "Томас Джеферсън" - Drina, merrynem, galia_mi, august74, 6tiplio, Niya123, Slan4ogled, pisho, milenciq
НТБГ - Ян@, desimira
НФСГ - Ceco1
СПГЕ "Джон Атанасов" – alba, sisimisi70, виви1
ПГ по дизайн "Елисавета Вазова" - Na_Vesi_Pateto, Elea Lea
119 СУ „Акад. Михаил Арнаудов“ - Sklupture

НПГ по КТС Правец - Vasencetto

ФЕГ " Сент- Екзюпери" Пловдив - mama galka23
МГ "Акад. К. Попов" Пловдив - Lss*, Linkata, Зечова, katjushka, duhi_ puhi, ImposiBelle
ЕГ "Иван Вазов" Пловдив - N i y a, viara_iv

Първа ЕГ Варна - julisa, Alexandra
Четвърта ЕГ Варна - Faith
Пета ЕГ Варна - Ret
МГ Варна - Avi JK, Небесна, Didorani

СУЕЕ Русе - Rooney Moon

ГПЧЕ " Ромен Ролан" Стара Загора - petenka1983

ПЕГ "Екзарх Йосиф 1" Ловеч - Lusi14, polka alex

ПГКПИ Бургас - margo**, Ивончето

ПГПЧЕ Плевен - Miriel

Стари теми
Скрит текст:
Предучилищна набор 2005 - 1, 2, 3, 4, 5  
Първи клас - 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  
Втори клас - 1, 2, 3  
Трети клас - 1, 2  
Четвърти клас - 1, 2  
Пети клас - 1, 2  
Шести клас - 1, 2, 3  
Седми клас - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Осми клас - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,  8, 9, 10, 11, 12
Ваканции и неучебни дни за 2019/2020
Скрит текст:
Начало и край на ваканциите с изключение на лятната през учебната 2019/2020 година:

01.11.2019 – 03.11.2019 вкл. – есенна
21.12.2019 – 05.01.2020 вкл. – коледна
05.02.2020  – междусрочна
11.04.2020 – 20.04.2020 вкл. – пролетна за I - XI клас
16.04.2020 – 20.04.2020 вкл. – пролетна за XII клас

Неучебни дни:
20.05.2020 – ДЗИ по български език и литература
22.05.2020 – втори ДЗИ
09.06.2020 – НВО по БЕЛ в края на VII и на Х клас
11.06.2020 – НВО по МАТ в края на VII и на Х клас

Начало на втория учебен срок
06.02.2020 – I - XII клас

Край на втория учебен срок:
14.05.2020 – XII клас (13 учебни седмици)
29.05.2020 – I - III клас (14 учебни седмици)
16.06.2020 – IV – VІ клас (16 учебни седмици)
30.06.2020 – V – VІ клас (18 учебни седмици за паралелки в спортни училища)
30.06.2020 – VII – ХІ клас (18 учебни седмици)

Олимпиади и национални състезания
през учебната 2019/2020
Литература VIII клас
Скрит текст:
Античност
Старогръцка митология. Митове за Прометей, за Едип ; Троянски митологичен цикъл
Омир. „Илиада“ – I, VI, XX II, XXIV песен
Сафо. „Любов“
Софокъл. „Антигона“
Средновековие
Бибилия. Библейски сюжети за грехопадението, Каин и Авел, Мойсей; за Исус, за Богородица;
откъси от Евангелие от Матей и Евангелие от Йоан
„Пространно житие на Константин – Кирил“
Константин Преславски. „Азбучна молитва“
Черноризец Храбър. „За буквите“
Ренесанс
Дж. Бокачо. Из „Декамерон“ – Ден първи, Новела трета – „Притча за трите пръстена“
Мигел де Сервантес. Из „Дон Кихот“ – I и VIII глава
У. Шекспир. „Хамлет“. Сонет 91. Сонет 130

Електронно четими учебници

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 08:49 от Спунк

# 1
  • София
  • Мнения: 5 361
Спунк, благодарско за темата! Дано се изпълни само с хубавини!

# 2
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 670
Спунк, 🍀 благодаря!

# 3
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 394
...а дано ( без 'ама надали')! Simple Smile

10х, Спунк.Flowers Sunflower Да ни е все така уютна темата!

# 4
  • Мнения: 4 066
Спунк, благодаря!

# 5
  • Мнения: 2 182
Спунк, ако искаш, поправи осмоклОсникът в заглавието 😉

# 6
  • София
  • Мнения: 2 113
Благодаря за новата тема, Спунк!

Ако не беше тревожната причина, ние засега се справяме с положението, но то още не се е натрупало като въздействие, та пак ще си говорим😜

# 7
  • София
  • Мнения: 1 326
Спунк, заглавията на твоите теми обикновено са пророчески. Дано и тази да е такава Hands PraySparkling Heart

# 8
  • София
  • Мнения: 7 023
Поредно идеално заглавие на темата, спунк. Моля се това да е последната ни тема в ИП Grinning

# 9
  • Мнения: 4 565
Привет в новата тема Flowers Bouquet
Момичета, не искам да съм лошия пророк, но бъдете реалисти. Според мен нито ИП ще свърши скоро, нито дистанционното обучение... Според мен ще си завършат онлайн тази година и кой каквото разбрал/научил сам, това ще е. По- важно е да сме здрави, а дистанцирането в живота и контактите ще го преживеем Heart

# 10
  • София
  • Мнения: 2 768
Спунк, чудесно заглавие, дано се и сбъдне скоро!

Beki8 И на мен ми минават подобми мисли, но искам да се върне нормалния живот, независимо кога Sad

 Ние снощи по случай празника играхме настолни игри, спретнахме турнир на карти и завършихме с игра на футбол в стаята на дъщеря ми 😆 Страшна какафония вдигнахме, редувахме се по двойки на “малки вратички” , едната врата беше между бюрото и секцията, не зная как не изпотрошихме мебелите, но ми подейства супер зареждащо, мисля че всички съседи ни чуха.

# 11
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 173
Спунк Hug

Ние сме реалисти, но не пречи да си пожелаем хубавото. А и определено смятам, че положителното мислене помага да се справи човек с неприятните ситуации Simple Smile

И нашите имат оценки, освен домашни и проекти. То било хубаво да има електронен дневник. Миналия срок все го гонех с бележника - що няма оценки, що ми носиш за подпис куп оценки, нанесени от класната в края на месеца. Сега - няма скрито-покрито. Той не е доволен, де Simple Smile

Тренерът на набора увеличава полека-лека времетраенето на блока упражнения, които трябва да правят вкъщи два пъти на ден. Снощи дреб записва 30 минутно видео, та после си игра да намалява качество и да го обработва, за да може да му го изпрати.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Цоп и аз в новата тема - да ни е честита и благодарско на Спунк за грижата Revolving Hearts

Няма да ни е последна в ИП, защото бързо пишем Wink, но важното е да запазим добро телесно и ПСИХИЧЕСКО здраве! На моменти и на мен ми мигат шумно Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 6 175
Спунк, благодарско за темата!
Съгласна съм с Beki, и в тази връзка моите желания се свеждат до това да напече едно хубаво слънце и да се вдигнат температурите. Вируса може да не пукне, но поне ще си наредя китките и столчетата по балконите и ще спестим и от отопление Simple Smile

Звездица, направо ви завидях за снощния купон. Каквато бях унила и заспала снощи имам нужда от малко тръпка и емоция.

ninanb, ти да не си в някоя лаборатория за калибриране или орган за контрол с тия термометри?
Скрит текст:
Докато работех на старата работа бях метролог. По едно време, във връзка с акредитацията, започнаха да изискват във всяка лаборатория да има калибриран термометър, който да отчита стайната температура и тя да бъде следена ежедневно. Купуваме ние 10-на бройки (уж немски, пък после се оказаха китайски), нося ги за калибриране (ама без настройка). Взимам си ги и ги мяткам на едно бюро докато си съблека якето и се разопаковам. Минава колежката покрай тях и вика: "Яя, всеки показва различно". И наистина от 10 бр. два нямаше дето да показват еднаква температура Joy

# 14
  • Мнения: 11 818
Спункче, чудна темичка, както винаги!! Purple Heart Дано, дано! Но, за съжаление и аз не вярвам!! Sad
Исках да цитирам последното ти мнение в старата тема и желанието на момичето ти, защото макар и моето да няма скоро рожден ден, това е също най-голямото й желание!! Липсват й именно контактите! Иначе за обучението не съм притеснена, конкретно по френски.. Да, със сигурност не е същото, но все пак вярвам, че така важният 8 клас за езика няма да е провален и ще успеят да поставят достатъчно стабилна основа!!

Миа, винаги ме усмихват постовете ти!! Sparkling Heart А във връзка със старата ти работа, да кажа, че и баща ми е метролог. Като бях малка (1-2 клас) другарката се спука да го кани да разкажел на класа за работата си, за времето.. Satisfied Все някак успявахме да й откажем, от уважение.. в един момент спря, но дали е разбрала, или просто се е отказала, така и не разбрахме! П. П. Прекрасна беше, иначе, дано да е жива и здрава!

Общи условия

Активация на акаунт