Генетични и имунологични проблеми - 17

  • 44 685
  • 761
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 482
Добре дошли в новата тема!
Желая ви лека бременност и живи и здрави бебета на финала. Gift Heart

Последните теми:

Полезни връзки:
Национална генетична лаборатория към Майчин дом
Генетична лаборатория Геника
Имунологични изследвания в Репроинова/Клиника Малинов
Имунологични изследвания в КИРМ Плевен
Имунологични изследвания в Надежда

Свързани теми:
Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия
Предимплантационна диагностика на ембриони - ПИД/PGD/PGS

Последна редакция: сб, 20 юни 2020, 13:50 от delisardeli

# 1
  • Мнения: 867
Здравейте момичета, аз съм в подготовка за инвитро, като ми пуснаха биопсия и имунологични изследвания. Имам разминаване в единият показател и назначена терапия от ортомол натал за 1 месец и АБ от първият ден на МЦ.
Имали ли сте наблюдения дали тази терапия ще сработи. Идея си нямам даже какво показва завишеният ми показател. Док ми обедни за тези Нк клетки, ама те всички показатели имат нк а са различни. Ще приложа изследванията.
Благодаря!
Бъдете здрави!!! ❤

# 2
  • Мнения: 990
Тази терапия е назначена от доц. Балтаджиева, която консултира половината клиники в България. Би трябвало да и се доверите Neutral Face

# 3
  • Мнения: 189
Здравейте,
имам едно неуспешно инвитро през есента /отрицателен тест за бреминност/ проблема е мъжки фактор, в момента съм в стимулация на естествен цикъл, имам леко завишени НК клетки и тромбофилия, бихте ли ми казали дали на някоя от вас са и вливали  нещо преди трансфер и съответно след трансфер, проф. Ковачева от университетска болница Плевен ми каза единствено да приемам неофолик мета и при евентуална бременност терапия с фраксипарин или клексан. Много ще съм ви благодарна да изкажете опита си, защото първия път минах през огромен ад и не искам отново да се случи. Страх ме е 😢

# 4
  • Мнения: 6 305
Здравей. Като гледам, наистина ще трябва да си на профилактична терапия по време на бременност, ама в един момент се свиква с инжекциите така че не се тревожи.
За вливки не знам дали ще ти назначат, ама аз и такива съм правила и не са страшни.
И горе главата. Инвитрото не е за удоволствие, ама като няма друг начин...
. Просто не се отчайвай и знай че рано или късно и при вас ще се получи.Grinning

# 5
  • Мнения: 189
Здравей. Като гледам, наистина ще трябва да си на профилактична терапия по време на бременност, ама в един момент се свиква с инжекциите така че не се тревожи.
За вливки не знам дали ще ти назначат, ама аз и такива съм правила и не са страшни.
И горе главата. Инвитрото не е за удоволствие, ама като няма друг начин...
. Просто не се отчайвай и знай че рано или късно и при вас ще се получи.Grinning
Благодаря 🍀🌞

# 6
  • Мнения: 755
Здравейте, излязоха ми резултатите от изследванията при доц. Русев. Излезе, че имам положителни ембриотоксини и завишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати. Предписал ми е вливки Имуноглобулин 5гр няколко дни преди Ову или трансфер и 5мл Интралипид 20% след положителен тест. В Геника ми излязоха мутациите: хетерозиготен генотип С/Т за 936С и хетерозиготен генотип G/A за -1154G, но не знам дали той ги е видял-мисля че трябва да му ги занеса и да коментираме. Писал ми аспирин протект през ден  и фраксипарин 0.4 след + тест през ден.  Също ме беше предупредил да внимавам с прогестероновите препарати, не поввече от 2бр. Утрогестан дневно(след трансфер винаги съм имала по 6 което явно доста сгъстява кръвта.)Какво мислите за тази терапия, при вас подейства ли и имахте ли успешна бременност след нея? Доколкото разбрах Ембриотоксините ще ги подтиснем с някоя от вливките за период от 1год. и надявам се през това време да забременея Simple Smile

NIA2019 при мен доц.Русев изписа същата терапия, само че, не знам АП каква доза да се пие. Ако отидеш при него на консултация би ли го попитала. И не знам какво е значението на завишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати и за тях предполагам изписва пиенето на АП.
Защото д-р Калчев като видя резултатите и ме попита дали пия АП, а аз казах че не пия.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 482
Ако Русев ти е изписал аспирин протект, със сигурност пише колко често да е. Обикновено изписва през ден. Аспирин протект е 100мг, има аналози - ацетизал Кардио, тромбо асс и подобни - всички са ацетилсалицилова киселина 100мг.

Калчев не харесва аспирина, защото според него в ранна бременност разрехавява плацентата и може повече да попречи, отколкото да помогне.

# 8
  • Мнения: 755
Благодаря delisardeli. Мислех че АП има различни мг, не съм се ровила да търся и чета. При двата ми ин витро опита си поставях инжекции клексан, АП не съм пила.

# 9
  • Мнения: 6 305
ТЛА представляват тромбоцити слепнали със левкоцити. Смята се че ако са завишени има опасност да запушат капиляри, евентуално в матката,, и оттам да се отразят на бременността. На мен заради тях ми е изписан да започна АП месец преди началото на опитите.

# 10
  • Мнения: 95
Здравейте,
Имам изследване за тромбофилия, на което излезе хомозигот по мутантен алел на PAI-1. Доц. Русев ми е изписал фраксипарин (клексан) всеки ден при положителен тест. В Надежда ми казаха, че ако PAI не е в съчетание с мутация по FII или FV, няма нужда от такава терапия.
Има ли някоя със случай като моя? Мнения?
Възможно ли е да е изписал фраксипарина заради завишени ТЛА (това също изезе на изследването) или за тях се изписва само АП?

# 11
  • София
  • Мнения: 7 482
Хомозигот по PAI е достатъчен риск, цял дефектен ген.

Аз без терапия имам загуба на бременност в 12гс. с хомозигот по PAI и без терапия.

Виж темата за тромбофилия, на първа страница има линк.

# 12
  • Мнения: 95
Благодаря за отговора, Дели! Тоест ти нямаш мутация по някой от другите фактори, само PAI?

# 13
  • София
  • Мнения: 7 482
Освен хомозигот по PAI имам хетерозигот по MTHFR, но той няма отношение към влошаването на кръвотока, а към усвояването на синтетични витамини от група Б. По високорисковите фактори - фактор 5 и фактор 2 - нямам мутации. Въпреки това с тази бременност съм на терапия с НМХ, и за разлика от предишната, когато нямах терапия, кръвотокът е перфектен. Не бих рискувала още една бременност без терапия, има достатъчно научна литература, в която се описва какви проблеми може да предизвика хомозиготна мутация в PAI.

# 14
  • Мнения: 755
geizer, Благодаря за информацията не мислех, че е нещо сложно и че има риск.
Резултата ми е 3.3 при норма до 1.6%.
Явно ще трябва да започна да пия АП.
Доц. Русев ми е писал "Аспирин протект х1тбл през ден преди и по време на бременност за няколко седмици".

Общи условия

Активация на акаунт