Смешки от форума 34

  • 73 223
  • 720
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 952
Добре дошли в новата тема!

Тук събираме бисери, сътворени във форума.

Моля, съобразявайте се с молбата на Мамма:

Цитат
Обръщам се с молба към всички списващи в темата - моля, не публикувайте като "смешни" постинги, касаещи здравословни проблеми.

Когато човек поради една или друга причина се притеснява за здравето си и е дошъл в сайта да попита, независимо от това как се изрази, не заслужава присмиване, а има нужда от помощ и подкрепа.
Едно е лапсус или изказване в някоя неангажираща тема, съвсем различно е осмиването на здравословни проблеми от каквото и да било естество.

Благодаря предварително за разбирането!

Тема 33

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 19:50 от bubanka

# 1
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
благодаря, Бубанке. Simple Smile
ще ни "украсиш? ли?

Скрит текст:

Скрит текст:

3

което стане и ти хареса Simple Smile

# 2
  • Мнения: 12 108
Цитат
И на двете места може да си запазите час в Супердог. Ако имате въпроси, питайте, ще ви отговоря с удоволствие!
Бау.

# 3
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
Цитат
Не съм сигурен точно за какво се спори, но чушка мисля, че е форма и част от растение - чушка (от/на) пипер, чушка шипка и др. Т.е. зеленчукът е пипер, а чушката е аналог на думата чепка, ако става дума за грозде. Пишат ти Артикул: Грозде, а ти искаш да пише Артикул: Чепка. Вариантът Пиперка вече е жаргонно изкривяване.


кой разбрал - разбрал. TrollfaceTrollface

# 4
  • Мнения: 6 294
Някой да му забрани да мисли, че кой знае какво още ще измисли.

# 5
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815
Значи варненци са с жаргонно изкривяване. Wink

# 6
  • Мнения: 9 342
Все си мислех, че са синоними: чушка и пипер. Между другото аз употребявам чушка, в каква заблуда съм живяла🤔

# 7
  • Мнения: 6 294
Неее, чушката е синоним на п*шка, пък онова дето се яде е пипер Stuck Out Tongue Winking Eye

# 8
  • Мнения: 2 998
Ако някой ви помоли да му подадете пипера, какво му подавате? Grinning Flowers Chili

# 9
  • here and now
  • Мнения: 4 201
Ако някой ви помоли да му подадете пипера, какво му подавате? Grinning Flowers Chili
След като прочетох и нищо не разбрах, предлагам сам да си го вземе.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Червен или черен- смлян.

# 11
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 492
Да се сравнява чушка с п*шка е уронващо престижа за някои мъже.Защото може да е това ,а може да е и Шабленска капия.Оригиналната,добре гледана е,като глава на коЧи.

# 12
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
вари ги, печи ги - чушки са.
и това са чушки. Simple Smile 18+

Скрит текст:

# 13
  • Мнения: 19 687
Майка ми ме докарва до истерия с пипер/чушка... Вечно сме задръстени с подправки вместо със зеленчук.

# 14
  • Мнения: 2 124
Чушка е синоним на шушулка.
Използването на думата чушка вместо пипер е метонимия, но е езикова неточност.

Скрит текст:
Пиперът (Capsicum annuum) е многогодишно зеленчуково растение от семейство Картофови, което се отглежда обикновено като едногодишно растение.

Плодът на пипера се нарича по същия начин – пипер или пиперка. Представлява куха ягода (чушка, на лат. legumen). В разговорния език пиперките по-често се наричат чушки (неточно, защото плод от вида чушка образуват също фасулът, грахът, баклата и мн. др.). Въпреки името си пипер, растението няма отношение към черния пипер, който принадлежи към рода Пипер (Piper) на семейство Пиперови.

Общи условия

Активация на акаунт