Седмокласници 2020/2021 - Тема 3

  • 29 118
  • 742
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 899
СЕДМОКЛАСНИЦИ 2020/2021

Рамков учебен план с часове седмично

BooksBooksBooks НАЦИОНАЛНО ВЪНШНО ОЦЕНЯВАНЕ BooksBooksBooks
ЗАПОВЕД на министъра на образованието за провеждането на НВО
Български език и литература – 16 юни 2021 г.
Математика – 18 юни 2021 г.
Чужд език (по желание на ученика) – 15 юни 2021 г.


Дати за резултати и класирания
Как се формира бал?
Модел на НВО за VII клас
Примерни тестове за НВО - сайт Регалия
Сайт на Дидева
Списък на произведенията, които ще се включват в НВО по БЕЛ
Скрит текст:
Пети клас:
 "Хайдути“

Шести клас:
 "Хубава си, моя горо“ (Л. Каравелов)
 „Отечество любезно, как хубаво си ти!“ (Ив. Вазов)
 „Косачи“ (Елин Пелин)
 „Художник“ (В. Ханчев)
 Из „Под игото“ (Ив.Вазов): главата„Представлението”  и  главата „Радини вълнения“
„Братчетата на Гаврош“ (Хр. Смирненски)
 „Серафим“ (Й. Йовков)

Седми клас:
 "Стани, стани, юнак балкански"( Д. Чинтулов)
 "Вятър ечи, балкан стене" ( Д. Чинтулов)
 "На прощаване в 1868 г." (Хр. Ботев)
"Немили-недраги" ( Ив. Вазов) - : І, ІІ, ІІІ, V, X глава, епилог.
"Една българка"( Ив. Вазов)
"Опълченците на Шипка"( Ив. Вазов)
 "Българският език" ( Ив. Вазов)
"До Чикаго и назад" (Ал.Константинов) - (откъсът от „Вие трябва да сте били на Пловдивското изложение и знаете големия павилион?“ до „На г. Айвазияна търговията отиваше твърде зле, според думите му, но той имаше надежда да разпродаде повечко „рядкости“ в последните два месеца, септември и октомври, когато след летния сезон позаможните американци ще посетят изложението.“)
"Бай Ганьо" (Ал.Константинов) -  „Бай Ганьо пътува“
  "Неразделни" ( Пенчо Славейков)
  "Заточеници" ( Пейо Яворов)
 "По жътва"  ( Елин Пелин)
 "По жицата" ( Йордан Йовков)

Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover
Онлайн правописен речник
Проверка правопис
Как се пише
Всичко по БЕЛ
За българския език
Тема за българския език
Тук решаваме задачи по математика

Идеи за домашна храна за ученик
Кутията за закуска (още идеи за храна за у-ще)
Здравословен обяд за ученика

Сайт за персонален стикер на детето

Sign ExclamationRotating LightИНФОРМАЦИЯ за COVID-19Rotating LightSign Exclamation
Какво трябва да знаят родителите?!
Ако сте родител на дете под карантина:
Скрит текст:

Book СТАРИТЕ ТЕМИ Book
Седми клас  - Тема 1  Тема 2
Шести клас  - Тема 1 Тема 2
Пети клас  - Тема 1 Тема 2
Четвърти клас - Тема 1, Тема 2
Трети клас - Тема 1, Тема 2, Тема 3
Скрит текст:


 



Нашата Фейсбук група:
https://www.facebook.com/groups/951846108620884

Нашата поща:
Скрит текст:
Споделяме, качваме, ползваме полезни материали по всички предмети, любезно предоставена ни от набор 2005.
*@abv.bg - парола се предоставя на лични само на потребители, които са писали редовно в поне три последователни теми.

Wine GlassWine GlassWine GlassWine GlassWine GlassWine GlassWine Glass
... О-М-М-М-М-М-М-М ...
Wine GlassWine GlassWine GlassWine GlassWine GlassWine GlassWine Glass

Последна редакция: сб, 03 окт 2020, 00:32 от Kally May

# 1
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Благодаря за темата.
и за датите за НВО. така ще знаем кога ще поемем въздух. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 402
Благодаря за новата тема, Kally May!

п.п. marini, на мен поне, би ми било много интересно какво и как се учи другъде по света. Има ли кандидатстване след 7 кл?
Дано карантината премине и няма никакви последствия!

Последна редакция: пт, 02 окт 2020, 14:19 от MollyBy

# 3
  • Мнения: 1 981
Kally May, благодаря за темата! Flowers Hibiscus

Аз съм си тук и ви следя, но като не сме в БГ нашите учебни изживявания са малко по-различни. А и в момента и двамата са в домашна изолация (контактни са) и само пишат домашни и общо взето се радват на съдбата си, че не ходят на училище.

Редактирам: Аз не успявам да отворя линка с учбниците на Просвета в PDF формат - при мен ли е проблемът?

Последна редакция: пт, 02 окт 2020, 14:31 от marini

# 4
  • Мнения: 4 204
Благодаря за новата ни темичка, Kally May ! 🌞

Иии

 Happy Friday! 🌺

# 5
  • София
  • Мнения: 8 280
Ей, много сте бързи Joy
В сряда вечер на вечеря разисквахме Котката на Шрьодингер - повод вх.ниво на баткото, тъй като му заявих, че колкото и да е сложна физиката му все пак не учат квантова физика (има 5, което не е зле за неговите интереси, беше толкова доволен като за 25). Снощи девойката почти разплакана се притеснила нещо от 1вия урок, та казвам на мъжо: "Днес ще обяснявам елементарната физика" (той беше по обясненията Какво е това  Квантова Физика? ) Мисля, че се успокои и видя, че нещата не са страшни.
В същото време имаше да дописва преразказ за училище - 6 стр. (А4 шрифт 12)

# 6
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Привет!
Приемате ли нови попълнения в темата?
Чела съм темата и в предишните години, но не съм писала. Признавам си, че последните от шести клас и първите 2 от седми клас съм поизпуснала и ще се опитам да наваксам Simple Smile
За мен това е втора седмокласна одисея. Вече преживях една с голямата девойка, но децата са различни, условията са променени и не знам дали натрупаният опит ще ми е изцяло полезен.

Пожелавам здраве и успехи на всички наборчета! Здраве и за семействата и близките на всички!

# 7
  • Мнения: 2 798
От както стартира школата по математика през август и започнаха да пълнят дупките с пропуснатото, днес доживях мига, в който чух, че харесва да излиза на дъската и да решава. Алилуя!

# 8
  • Мнения: 2 986
Кали, благодаря за новата тема!
Да споделя, че от неделя щерката ще ходи и да рисува в една школа, та вече няма да има свободен ден от седмицата. Събота е на БЕЛ и МАТ, а неделя на рисуване изцяло по нейно желание. Все още много иска в НПГИ, въпреки моето роптаене.

# 9
  • Мнения: 796
Благодаря за новата тема!
Desem, за пазенето на помагала и аз съжалявам. Пълни шкафове с ненужни неща. Почти нищо/май нищо/ не е използвал от кака си, нали са и по нова програма наборите, та съвсем. Единствено атласа по география ще му влезе в употреба/ тазгодишния материал, дъщеря ми го е учила в 9 клас,защото беше ЕГ, но с учебници за 8-ми клас/
Допълвам се- за картите с цитати, има ги в пощата, но нищо не се разчита при разпечатване. Аз мисля да ги купя, защото днес имаше домашно от урока си със задача с цитати и не можа да се сети за един, може би ще са полезни/ за набиване в главата Satisfied/

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Кали, благодаря ти за усърдието!
Относно преминаването към гимназиален етап, мога да споделя как е в Хърватска (може да се каже от първа ръка). Там влизат: средният успех по всичко от 5. и 6. клас., след това този от 7. и 8. , както и конкретни годишни оценки от тези два последни класа. Допълнителни точки получават деца, участващи в състезания (спортни и научни), в трудно семейно положение и от етнос. Всеки параметър има своя стойност и така се формира бал. Само някои гимназии имат собствен изпит, който добавя точки. Т.е. няма го там това велико ръчкане в последната година, който си учи, ще бъде приет в добра гимназия и без допълнителни уроци. Единици ходят на частни уроци и то обикновено са или ученици със СОП или такива, които се готвят за националните олимпиади по даден предмет.

# 11
  • Мнения: 605
И при мен не се отваря линкът с учебници на Просвета.
Наследихме от племенничката, която завърши XII клас тази година, десетина издания на Веди, в това число сборник със задачи по формата Pisa. Съмнявам се да има време да работи по тях, макар че ми изглеждат интересни. Вярно е, че са по стария формат, но разликата не е чак толкова голяма. Най-вероятно няма да му стигне времето. Зает е половин ден в събота, половин - в неделя, а ако се класира в Телерик, цялата събота заминава. А и животът не е само учене, все пак.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 899
Аз не успявам да отворя линка с учбниците на Просвета в PDF формат - при мен ли е проблемът?
Не се отваря. Признавам си, че не съм проверявала старите линкове на първа страница.
Ще имам да подреждам и актуализирам тепърва. Благодаря, че ми обърна внимание Flowers Hibiscus

Desem, какви са тия 6 страници преразказ Flushed ?
Ако дам на моя да направи такъв, ще го пише до Коледа.
При нас това е огромен проблем - преразказ на текст от една страница се пише минимум 4 часа.
Точно това най-много ще трябва да отработва, защото на НВО никой няма да го чака.

MianaNia, защо не си съгласна да е НГПИ? Ако детето това иска, не виждам защо не. Там има страхотни специалности.

А и животът не е само учене, все пак.
Повтарям си го непрекъснато. Затова не го спрях от тренировки - ходи по 4 пъти седмично.
Събота и неделя съм му оставила по един следобяд напълно свободни.

# 13
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Благодаря за новата тема!
Днес младежът преговаря уроците по история в уча.се, явно се е трогнал от краха по биология.

Аз също бях махнала известията от Школо (забраних ги на приложението на телефона), т. к. имам двама ученика, като по-малкия е страшно активен и всеки ден има звездички (до 4ти клас нямат оценки) или похвали, но докато ми зареди и видя, че е за нея, а не за 7мокласника изтръпвам.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 823
И аз благодаря за новата тема. Писах в старата тема без се усетя, че има нова.

Общи условия

Активация на акаунт