💪"Игри на волята: България" - сезон 2, тема 9 /25.10. - 01.11.2020/

  • 61 863
  • 1 750
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 9 700
Рибарите с Алекс и Чудомир в игри с плуване са -2 още преди да е започнала битката.
За разпределянето
Ж - Йо Р - Боби
Ж- Тодор Р - Ваня
Ж - Лазаринов  Р - Симона

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 13:20 от Bengun

# 316
  • Мнения: 474
Ловците трябваше да са с друга тактика. Примерно Тодор на мястото на Лазаринов, Йоанна на мястото на Ваня и Ваня на мястото на Тодор.

На същото мнение съм за Лазаринов. Този дето носи водата, трябва да е най здравия да може да замахва. Вътре във веригата водата намалява и не тежи толкова, където беше Боби примерно. Но водата не беше проблема, а нареждането на кулите при Тошко.

# 317
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Врабец, няма значение чия маса колко стои, важното е да стои точно 10 секунди. Е, върни си записа и чуй броенето на Димо
Живи и здрави, статистиката от ден първи до днес е видна и кой какво е направил до тук.
А това, че втора поредна година се разпада отбора с най-много победи в една игра, чието име започва с Игри трябва да ти казва всичко. Каква жалка пародия е всичко.
Статистиката не е всичко, нито е решаваща!

# 318
  • София
  • Мнения: 1 891
Аз наистина не разбирам,моля ви обяснете ми как точно Тошко е издевателствал над Йо.Разбирам,че я дразни чисто на ментално ниво,но не е зъл.Тя ,ако очаква в останалите племена да са някакви по-различни...
А,да поздравя момичето на продуцента-дават й главната роля в подходящи етапи-много хубаво подрежда кубчета,а и скоро ще изравни тена.
Искаше ми са да видя новото разпределение,ама -не.
Аз пък много се смях-разпитват Катя и тя,закичена с нещо на ухото си,разказва за дилемите ,когато е редила кубчета  Simple Smile ,ловците паднали,но Лазаринката и Боби като едни тетки само се споглеждат и клатят глави .

# 319
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Аз мисля за утре това:

Ще има капитанска игра, Катя ще бие сигурно.
Който бие избира първи и тя веднага-Йоана.
Ж ще изберат вторият си избор- Тодор.
Катя ще избере техният втори- Борислав
Ж ще дръпнат тогава Ваня, че и тя реди пъзели понякога.
Катя ще дръпне Лазаринов, последният избор на племето
Ж за тях остава Симона.


Катя държеше или писмото за капитан, или писмо от Йоана зад ухото си.

# 320
  • Мнения: 1 839
Капитанската битка ще е след като ги поделят. Водещите казаха, че ще ги разпределят на съвет "тази вечер". Капитанската ще е на другия ден.

# 321
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Тъй ли, пропуснала съм го.
🙄
Тогава не знам как ще стане, Йоана ще е с Катя, ама Ж нямам идея ако са първи да избират как ще я пропуснат.

# 322
  • Мнения: 1 469
Продължавам да не разбирам, защо разкриват великата тайна и защо сега.
Ако останат с 2 гласа, първат работа на всяко племе трябва да е да ги номинира до дупка. Понеже не мисля, че ще са в едно. Ако стане така в рибарите ще имаме 4-4 с ловците стига Милен да си е ловец още. Много лесно и бързо могат да превземат племето. Сашето първа писта и готово.
Ако ги съберат, лошо за всички. 2те винаги ще са с еднакъв вот освен ако не гласуват първа и последна и не е решаващ глас.

Не мисля, че ловците се прецакаха кой знае колко на водата,  после на пъзела всички стартираха наравно. Това дори не беше пъзел. Пълненето на водата не гарантира победа.  А куршумчето по правило е гола вода на игрите с пренасяне на вода Simple Smile

# 323
  • Англия
  • Мнения: 100
За анкетата:

Силна дума като 'противен' бих употребил за само три играча - Вайс, Ивана и Тодор. Характеристиките, които ме отблъскват в тях са:

Вайс - злобен, отмъстителен, примитивен, прекалено агресивен, бягащ от отговорност, първосигнален
Тодор - елементарен, огромно его, тиранин, престъпно минало, женомразец, общо взето 'батка'
Ивана - манипулатор, интригант, нагла, с чувство на превъзходство над останалите

Александър видях, че също е един от най-мразени в Игрите според резултатите от анкетата. Честно казано, не разбирам защо чак толкова. Да, от слабите играчи е, чудак е и може би иска да се представи за по-умен отколкото е. Днес се представи доста по-добре от Лазаринов, например.

За разцепването:

Не ми хареса, че разцепването се определи в една-единствена игра. Дори и да не бяха напълно имунизирани от разделяне, на Ловците трябваше да им се даде някакво съществено предимство заради най-многото победи до момента и представянето като цяло. Една аналогия с футбола - цял сезон играеш, първи си и последния мач падаш от последния в класирането и айде, хоп - те са шампионите. Не че симпатизирах на Ловците кой знае колко.

За играта:

Подбраха доста добра игра по мое мнение - равностойна за всички племена и в която бързина, физическа сила, плуване и т.н. нямаха решаваща роля сами по себе си, а по-скоро добрата отборна игра. Милен и Чудомир изглеждаше, че най-добре работят в екип и най-много вода предават нататък. А реденето на кубчетата си беше направо за мазохисти. Жалко, че не казаха колко време са били само на кубчетата, нищо чудно да е заминал повече от час там. Тодор адски смешен с пъченето си точно преди да му паднат кулите. Смятам, че нямаше нищо некоректно в отброяването. Ваня ме прочувства и мен, не очаквах толкова емоционална реакция от нейна страна при все, че тя беше най-изолирания човек от племето. Лазаринов също го прие навътре, а Тодор и Йоанна ми се струваше, че още там почнаха да кроят плановете и не им пукаше особено много. 

Хареса ми, че оставиха реката, а не стопанството. На теория реката би трябвало да направи битките по-ожесточени, играчите да играят с още повече хъс и настървеност, знаейки, че нито храна, нито покрив им е гарантиран (поне за пред камерите).

Утре ми е интересно как ще процедира Катя при избора. Дали ще приеме гласуването на племето или ще кара както тя си реши. Ако приемем, че Жътварите ще вземат Йоанна първа да им реди пъзели, а Катя не би избрала Тодор при никакви обстоятелства, очаквам нещо подобно:

Жътвари:
1) Йоанна, 3) Тодор 5) Лазаринов
Рибари:
2) Ваня (Катя иска повече жени) 4) Борислав 6)Симона (въпреки че иска повече жени, не мисля, че ще вземе Симона пред Борислав)

Или:
Жътвари:
1) Йоанна 3) Тодор 5) Лазаринов
Рибари:
2) Борислав 4) Ваня 6) Симона

При всички положения при елиминации ще е интересно как ще гласува Милен - дали ще продължи своята стратегия да гласува за най-слабия член според него в племето или ще покаже лояност към бившите вече Ловци и ще чисти Рибари. Ако се съди по досегашните му изказвания, а и по успешната му интеграция при Рибарите, ще е по-логично да е първото, но ще поживеем, ще видим.

# 324
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
От самото начало на играта се тръби, че трябва да се опази племето цяло, за да не се претопи и бааам, дава се игра и най-многобройното племе си заминава. А защо дадоха Милен на Рибарите, а не бе даден шанс на друго племе за подобен ход? Тогава Ловците бяха втори, а не загубили. Направо осраха играта и с тия двете сестри противнячки, гледам с нежелание.. За Ваня съм на финал.

# 325
  • Мнения: 4 821
При положение, че на всеки племенен съвет се номинират по двама няма никакво значение кой какво мнозинство ще има в еди кое си племе. Всяка коалиция ще изпрати някой от другата коалиция на игра за оцеляване (както се случваше всеки път при жътварите).

# 326
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
Дано всички Рибари бъдат изгонени един по един. Те най-малко заслужаваха нещо в тази игра. Жалка история. Избутаха с кръвопреливане до разпад, а сега ще избират. Не мога да ги гледам тия смешници.Отгоре на всичко ще пращат един от двата отбора на реката, та хептен шанс преди финал да нямат?! 🤦🏼♀

# 327
  • София
  • Мнения: 4 429



Игри на волята: България (26.10.2020)

Сезон 2 Епизод 37


 още един







   и още
на МОБИЛНИТЕ, тези ЛИНКОВЕ се отварят без всякакви добавки,
   но за да се отворят в браузър на КОМПЮТЪРА

    трябва  да се инсталира разширението





# 328
  • Мнения: 4 821
На рибарите им дадоха да си откраднат участник заради Мая. Иначе трябваше да вкарат още една резерва.

Всъщност и на рибарите и на жътварите не им дреме кой знае колко за колектива им. И в двете племена всеки играе за себе си. Само обкръжението на Тодор си мислят, че са в някаква колективна игра където едно цяло племе печели накрая.

# 329
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Гледайки поста на Мари се вижда как Лазаринов нищо не хвърля..

Общи условия

Активация на акаунт