Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Психически тормоз

• 2 377
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
Защо трябва бабата да отива при децата или внуците? Наемете й нещо малко, едностаен. Друг е въпросът, че едва ли ще се съгласи. Нейно е решението - дали може да търпи поведението на дядото или да рискува къщата. Възрастните хора са привързани към тяхното си местенце. Не вярвам да напусне, освен ако не стане нещо крайно. 

# 16
Добре де, какво излиза - алкохоликът/насилник е с всички права, т.е. псува, хвърля, тормози, прави каквото си иска в собствения си имот (защото реално той е такъв, прехвърлен с право на ползване), а жертвата трябва да търси вариант да живее нормално, най-общо.
Аз само питам, защото не искам и да разбирам какво се прави в такива отношения. Няма ли начин това никому непотребно нещо да бъде принудено да обитава едни 5 кв.м и да няма достъп до нормалните хора? Бабата ще се поболее, ако отиде да живее при някоя от дъщерите. Трябва да се съобразява с техните семейства, ще се чувства насадена, ще линее по къщата...

# 17
Херц, да, така излиза. Жив човек, макар и насилник - какво да го направиш? Не е прасе, да го затвориш в кочината. Нали трябва все пак да е нещо в рамките на закона.

# 18
Да, така е. Както той е жив човек, така и съпругата му. Да си обитава пристройката към къщата, нали и без това там се е нанесъл, а бабата да живее в къщата. Ако трябва ограничителна заповед (не съм наясно каква е процедурата), ако не - близките говорят с него. Възрастната жена има нужда от подкрепа. Най-обичам близки да звъннат по телефона и да се води ялов разговор от сорта: "То това е било винаги и ти го знаеш", "Аз ти казах, решението е..." (в случая да напусне къщата) и когато видят колко безплодни са съветите им, се обръща плочата, но пак в тяхна полза: "Предложих ти вариант, но ти не събра смелост. Няма какво повече да направя". И нуждаещият се остава сам и още по-объркан. За съжаление това виждам аз!

# 19
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт