Изследване на ХОРМОНИ – 22 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 45 297
  • 738
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
Благодаря, Денис, тъй като не се откри никакъв проблем, включително на ехограф, ми казаха, че остава да е някакъв вид стрес за организма (промяна, нещо "различно", което да предхожда проблема), а единственото различно за него тогава беше преминаване към по-здравословен режим.
Преди време ми беше писала, че когато няма как да е на 3-ти ден, т. к. не е имало менструация - се гледа фолилулярна фаза? И там е под долна граница?
Ще правя нови изследвания, да, но отсега ме е страх да не са подобни резултатите и заключенията...

# 736
  • София
  • Мнения: 35 931
Скрит текст:
Здравейте, може ли коментар по моите изследвания.. 5ти ден от цикъла ,само да отбележа че кърмя и затова може би ми е завишен пролактина.
И с какъв специалист трябва да се консултирам? АГ или ендокринолог? Благодаря
Здравей!
След като кърмиш е нормално пролактинът да е висок, а когато той е висок, потиска О. и от там се получават отклонения в нивата на хормоните Е2, ФСХ и ЛХ
Освен по-ниския тестостерон,... което може да е и някакъв инцидент, от вида на храненето ( ако не ядеш достатъчно месо, напр.) и т.н.  - друг проблем не виждам. Повтори го след 1-2 месеца.


denis когато пускаме КЗ и инсулин на гладно винаги ли се спазва правилото за 12 часа глад и пробовземането да е преди 8:30?
Това е препоръчително, ако искаш резултатите да са максимално обективни.

# 737
  • Мнения: 204
Благодаря!!! А трябва ли да се консултирам със специалист или няма смисъл?

# 738
  • София
  • Мнения: 35 931
Здравейте, моля за коментар на изследванията ми. Правени са на 3ти ден от цикъла. На 31 съм.
Скрит текст:
Пролактина изглежда плашещо висок. На какво може да се дължи? Имам проблем с овулацията и като цяло нередовна менструация.

TSH е леко намалял от предния месец (тогава беше 3.05), но от вас разбрах, че за бебеправене е добре да е под 2.
Чак в петък съм на ендокринолог и чета какви ли не неща за хиперпролактинемията..

 Благодаря за съдействието!


Здравей!
ТСХ е висок - когато е над 2.0 показва Хипофункция на ЩЖ ... при опити и желание за бебе идеалните граници ( които свеждат риска до минимум) са 0,5-1,0.
Една от причините за по-високи нива на Пролактина е високия ТСХ... ако той се коригира, Пролактина може да се понижи ( това е един от най-лесните начини за корекция).
Друга причина - висок Инсулин... ако си с ИР.
Друга причина - висок Андростендион, Тестостерон ( при теб е малко висок)?! ... добре е да се проверят всички андрогени.
Вит. Д е нисък - трябва да е 50-60 ng/ml.
В12 може да е малко по-висок... трябва да е на горна граница
Провери ФК, В6, цинк, мед, селен, желязо, феритин, ЖСК, трансферин...



Благодаря!!! А трябва ли да се консултирам със специалист или няма смисъл?
За да си по-спокойна може да се консултираш с лекар ( АГ или Ендокринолог).

______________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 20:51 от denis.

Общи условия

Активация на акаунт