В момента чета ... 68

  • 41 065
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 685

Важно!
Желателно е когато споделяте впечатление от дадена книга да внимавате как го правите. Това предупреждение не цели въобще да ви откаже от споделяне или питания, напротив! Но често, все още под въздействието на емоцията от прочетена книга се прибързва в споделянето. Нека коментирането на ключови моменти, развръзка, убиец и въобще всичко, свързано със съдържанието, което би разкрило важна информация, да бъде поставяно в скрит текст! За целта, вмъкнете текста, който искате да скриете между скобите [спойлер][/спойлер], на латиница - spoiler. Уважавайте правото на непрочелите все още книгата да й се насладят максимално, когато решат!
Как да поставите картинка в мнение:
- когато желаете да покажете корица на книга, която четете, е необходимо да копирате, сложите адреса на картинката между отварящ и затварящ таг за изображение, т.е. между img и /img, поставени в скоби - [имг] [/имг]. За намаляване на изображението, ползвайте img height=250 или img height=300, след това адреса и накрая /img, съответно пак със скоби, ето и пример:
[имг хеигхт=250]http://....................jpg[/имг]

# 1
  • Мнения: 2 579
Благодаря за новата тема. Приятно е да се чете тук. Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 6 006
Ооо снимката е жестока! Simple Smile
По темата - чета "Томичукалата" на Стивън Кинг. Решила съм да навксам с някои пропуски от "стария" Кинг. "Новия" го харесвам повече, но все пак.

# 3
  • Мнения: 10 685

oh_apostrophe - виж я в Инстаграм, все така се снима с поли съобразно кориците Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 1 489
Благодаря!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Все още съм на "Доброжелателните" и както предполагах- върви ми доста бавно. Тежка е много, харесва ми, но е изключително подробна. Мисля да започна нещо паралелно- вероятно "Пчеларят от Алепо".

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 15:18 от Vesito

# 6
  • София
  • Мнения: 2 004
Преполових "Кестеновия човек", който си самоподарих по Коледа. 😀 Определено е увлекателна, но има някои неясноти кой, какво и как, които се надявам да се изяснят до края.

# 7
  • Мнения: 6 346
Благодаря за новата тема, Миж! Flowers Hibiscus Аз продължавам със "Симфонията на времето", към 3/4 съм прочела вече от нея.

# 8
  • Мнения: 40 740
Препрочитам отново сериите за Джейсън Борн на Роберт Лъдлъм. Според мен "Самоличността на Борн" е връх в жанра, съизмерим с "Кръстникът". Не го бях чела отдавна, защото в книжните ми копия има едни такива дребни буквички, дето ми натоварват очите. Но сега в нета се намират безплатни pdf-и и си свалям каквото ми се чете.
За тези, които не са чели, филмът с Мат Деймън е много бледо и слабо подобие.

# 9
  • София
  • Мнения: 22 923
Благодаря за темата! Остана ми още малко да дочета Кевин.

# 10
  • Мнения: X
Екранизацията на "Къщата на духовете" с Мерил Стрийп хич не е лоша, макар че много интересни, а дори и забавни моменти от книгата липсват. Може би във филма по-малко се усеща онова особено чувство за хумор на Алиенде. Много я обичам тази жена.
Точно чувството за хумор ме привлича много, иначе сюжетът на книгата не е точно по мой вкус.
Скрит текст:
И двамата главни герои са доста дразнещи. Напоследък попадам на книги с дразнещи персонажи, което определено не е моето, но в случая стила на авторката ме печели.
Аз чакам отзиви за Кевин, в спойлер де. Много се чудих дали да я дочитам, ако помните. Simple Smile
W, Дългата разходка ми е фаворитната негова, даже и преди Зеленият път /въпреки, че са много различни/. Тя е причината да не се отказвам от Кинг, въпреки многото му произведения, които не успявам да изтърпя /всякаквите вампирски и такива с чудовища и странни същества/. Мисля, че съм я чела два пъти, и двата пъти на един дъх, без спиране. За сравнение, за 2020-та имам само 1 такава книга
Скрит текст:
/Хиляда сияйни слънца/
и втора, на която откарах до 2-3 часа и просто очите ми се затваряха, та завърших на следващия ден
Скрит текст:
/Все още Алис/
.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 17:32 от Анонимен

# 11
  • Мнения: 4 371
Скрит текст:
"Тайните на Ватикана" на уважаван от мен италиански журналист и писател. Не търси сензации, а максимално неутрално фактологическо представяне на проблематиката, без да губи от критицизма си.

Скрит текст:
Биография от двама руски автора. Обемен труд, който обръща по-голямо внимание на литературната дейност на поета.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 18:37 от Oyasumi

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 931
Благодаря за новата тема!

Довършвам "Светлина между два океана". Много леко се чете , много ми хареса, макар в цялата книга да няма кой знае какво действие, освен едно-две по-важни събития.  Интересна, добре разказана, драматична, трогателна, но ми липсва динамиката. Аз обичам по-динамични истории.

Приятелка ми даде "Крива на щастието" - Иво Иванов. Някой да има впечатления?

# 13
  • Мнения: 2 579
По Кинг се зарибих точно с "Дългата разходка". Една от любимите ми книги си остана.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 560
И аз благодаря за новата тема!

Записвам се с The plot against America на страхотния Филип Рот. Още съм в началото, изглежда съвсем обещаващо.

...
Приятелка ми даде "Крива на щастието" - Иво Иванов. Някой да има впечатления?

Да, за мен книгата е доста силна. Ще ми е интересно да споделиш мнение, след като я прочетеш. Не искам да пиша повече, за да не издам неща, но трябва да се знае, че има много тежки съдби в нея.

Общи условия

Активация на акаунт