Дискова херния - 20

  • 54 455
  • 728
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10 598
Анелия, колко ме яд да прочета подобен резултат...! Frowning1 Кой те оперира?
Потвърди дали това, на което казват, че са попаднали, отговаря на описаното от ямр преди операцията!
Има нещо, което не се връзва - рязали са ти много "материал", пък на скенера се вижда все още стенозиране. След ламинотомията не би трябвало да има стенозиране. Тоя Драгой писал "ламинектомия". Не знам дали може да му се има доверие за разчета.

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Анелия Не мога да издържа повече от 5 минути права, не е добре да седя повече от 15-20 минути и повечето време лежа.   
И аз съм така без да съм оперирана. Би трябвало при теб да няма болки. Пожелавам ти го, че иначе е ужасно.

Мария, как искам да си бия Дипрофос, но само от 1 инжекция качвам 3 кг.
Как си пила толкова време кс не знам.
Е,аз тежа близо 100 кг,миналото лято или по-миналото ги бях минала...103 съм била най-много.
Ама тотална хистеректомия на 29(качвах от въздуха направо след нея), премахната щитовидна жлеза (и паращитовидни...)
И кортикостероиди в добавка...
Колкото и да не искам кортикостероиди,когато няма начин,вземам.
Лошото е,че взех да вдигам захар от тях.

А ти как ходиш на работа,в болнични ли си или постоянно не можеш да стоиш права?
Аз умирам от ужас,че в един момент няма да мога да ходя на работа.Направо лошо ми става при мисълта.
За човек със сериозни здравословни проблеми е много трудно да намери работа,която да може да върши,масово се предлага тежка физическа работа.

# 722
  • Мнения: 1 226
А, каква работа, аз не мога да си домакинствам...
Сега по празниците, хем нищо особено не съм правила, само дето седях и се въртях малко из кухнята съм дроб.
Мен ме боли кръста най-вече, малко да се натоваря и умирам.
Аналгина за сега ме спасява.
Иначе и аз гоня 100кг, с тази невъзможност за движение.

# 723
  • Мнения: 12
Благодаря на всички за отзивите и пожеланията.
Аминка, докторът няколко пъти ми каза, че гръбнакът ми е много зле и това се вижда на ЯМР, който съм качила на 46 стр. Не ми остава друго, освен да вярвам, че трябва повече време за възстановяване. Мисля си обаче, че понеже има още оток и възпаление на мястото на операцията, не може да се види, ако нещо притиска нерва. С друго не мога да си обясня тази болка, която почти не се повлиява от лекарства. Но в крайна сметка видно е, че не винаги операцията слага край на болките. Ти беше писала за някаква операция или процедура. Какво стана?
Момичета, някакво мнение за Габагама?
Успех на всички в борбата с болките.

# 724
  • Мнения: 6 159
Благодаря на всички за отзивите и пожеланията.
Аминка, докторът няколко пъти ми каза, че гръбнакът ми е много зле и това се вижда на ЯМР, който съм качила на 46 стр. Не ми остава друго, освен да вярвам, че трябва повече време за възстановяване. Мисля си обаче, че понеже има още оток и възпаление на мястото на операцията, не може да се види, ако нещо притиска нерва. С друго не мога да си обясня тази болка, която почти не се повлиява от лекарства. Но в крайна сметка видно е, че не винаги операцията слага край на болките. Ти беше писала за някаква операция или процедура. Какво стана?
Момичета, някакво мнение за Габагама?
Успех на всички в борбата с болките.

Най-искрените ми пожелания за бързо възстановяване !
Явно ще трябва сериозна физиотерапия . Ако нямате подходящ човек , непременно си потърсете литература и колкото и да е неприятно , трябва да действате "сам вкъщи" .  Аз след  почти невинна операция на менискус  неглежирах физиотерапията и кракът ми вече е с доста ограничени движения .

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
А, каква работа, аз не мога да си домакинствам...
Сега по празниците, хем нищо особено не съм правила, само дето седях и се въртях малко из кухнята съм дроб.
Мен ме боли кръста най-вече, малко да се натоваря и умирам.
Аналгина за сега ме спасява.
Иначе и аз гоня 100кг, с тази невъзможност за движение.
Дано се подобрят при теб нещата.

А килограмите тежат ужасно.
Едва се влача,страшно ми тежат и пречат.
Така се получава порочен кръг, много трудно човек се раздвижва с толкова излишни килограми.

Дядо пиеше и по 9 аналгина на ден,карали сме се,че ще се натрови...Но пък казваше,че му помага.
А аз съм правила анафилаксия от аналгин.
Само Дипрофос ми е вариант.

# 726
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Момичета, трудно ли се раздвижва пълен човек след операцията? Има ли вариант да не може да се изправи? За майка ми май това е единственият вариант, а тя много напълня последните години (+ че е на 74 години) - може би е над 90кг., а може и повече. Трудно се движи, с много болки, изкривена е... Иска да се оперира, но се притесняваме - едно че е дълга и тежка операция, упойка, а и после изобщо ще може ли да стане... Дайте ми надежда.
А годините си вървят и по-добре по-скоро...

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Много ясно,че е трудно.
Санитарките не искат да вдигат пълни хора.Сестрите изобщо отказват,на лекарите им е под достойнството да си го и помислят...
А трябва още в болницата да ги раздвижат.Когато човекът не стане,го питат не иска ли и го оставят,без да дочакат отговор...
Или си ставаш сам,или не се занимават.
Поне в държавните болници това съм видяла...
Други операции съм виждала,не такава.
Както и да е,накрещяват се на близките някак да си вземат болния,когато дойде моментът за изписване...
И така...

# 728
  • София
  • Мнения: 2 020
Заповядайте в новата тема:

Дискова херния - 21

Общи условия

Активация на акаунт