Вадене на мъдрец...

  • 1 051 602
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 3 090
  • Мнения: 18 949
Искаш в стоматологията за да ти го извадят безплатно студенти ли?

Защо безплатно студенти? На 11 етаж там е отделението по ЛЦХ, работят дипломирани хирурзи, има си ценоразпис и ваденето на мъдреци им е най-леката процедура от всичко, което правят.

Ако отида без час на 11 етаж, ще ме приемат ли за преглед? Не намирам никъде телефон, на който да се обадя Sad Дъщеря ми има проблем и в нашия град само вдигат рамене и казват, че не могат да помогнат Sad

Не мога да кажа сега как е, с оглед на Ковид и пр., но аз съм ходила и на място. Има денонощен спешен стоматологичен кабинет близо до асансьорите и там докторът ме записа за негов колега хирург. Иначе има регистратура, там се плаща. Ето телефон, може би ще ви насочат:

https://www.ukazatel-bg.eu/%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82% … 0%93%D0%98%D0%AF/

# 3 091
  • софия
  • Мнения: 135
На мен преди два часа ми извадиха мъдреца с операция. Упойки три на брой. Разцепиха венеца, пилиха костта и го махната за общо 30 мин. Зашиха ме и сега съм вкъщи. Упойката още  ме държи, но вече почвам да усещам болка.... Ще гледам да търпя, после ако не се издържа ще пия Беналгин. Изписаха ми и антибиотик, дано скоро нещата се оправят, ще ви държа в течение. Стоматологията до ВМА е закрита, няма я вече.

# 3 092
  • Мнения: 8
mifity, пий болкоуспокояващото преди да пусне упойката, за да предотвратиш силни болки. На беналгина му трябва време да подейства. Колкото и да можеш да издържаш на болка, това човек да не усеща болката също е част от оздравителния процес. Така ми обясни доктора. Не чакай да те заболи силно и чак тогава да пиеш хапче.

# 3 093
  • Мнения: 13 539
ММ веднага след операцията за около час/ или поне докато се стопи / държа пакетче с лед. Веднага още на паркинга изпи един Аулин и повече не му се налага да пие никакви обезболяващи.
Присъединявам се към предният пост  да изпиеш сега нещo болкоуспокояващо. Бързо възстановяване.

Последна редакция: пт, 05 фев 2021, 08:57 от Пролетно цвете

# 3 094
  • софия
  • Мнения: 135
Послушах ви веднага щом прочетох поста пих Беналгин. Ами аз държах лед, но няма смисъл пак се подух... Утре ще видя на контролния преглед какво ще ми кажат. Мале хора, хич не е приятно. Дори не знам за колко време минава това чудо....

# 3 095
  • Мнения: 398

Малеее,как да събирам смелост Disappointed Relieved

# 3 096
  • Мнения: 41
Искаш в стоматологията за да ти го извадят безплатно студенти ли?
Защо безплатно студенти? На 11 етаж там е отделението по ЛЦХ, работят дипломирани хирурзи, има си ценоразпис и ваденето на мъдреци им е най-леката процедура от всичко, което правят.
Да, точно там имаше предвид баща ми, но и аз малко се обърках, докато намеря контакти. Благодаря за инфото. Иначе, както споменах, не исках там, бях се насочила към частни кабинети, но май все пак ще се доверя на баща ми пък да видим.
Стоматологията до ВМА е закрита, няма я вече.

За 11-ия етаж ли става дума Simple Smile откога е закрита? Ти къде си го извади?

Скоро на позната и вадиха мъдрец в клиника Буная и сподели много положителни впечатления.
Бързо възстановяване mifity Flowers Hibiscus и успех на всички, на които ни предстои процедурата!

Последна редакция: пт, 05 фев 2021, 00:34 от davs

# 3 097
  • Мнения: 18 949
Ех, съжалявам, ако е закрита, но как се закрива цяло отделение, клиника даже го пишат? Сигурно са ги преместили или не работят планови операции, не знам. Иначе и аз смятам, че там е най-добрият вариант, особено ако имаш някакви съпътстващи проблеми, както имах аз. Ако видят нещо необичайно, викат и други колеги за мнение, та реално има възможност пациентът да получи второ мнение и помощ. Извършват страшно много като обем и сложност екстракции на зъби и са виждали какво ли не.

# 3 098
  • София
  • Мнения: 2 014
За мен най доброто място е във ЛЧХ на ВМА. Там са др.Чешмеджиева и др.Колев.  Задължително ти взимат и кръв преди ваденето на мъдреца в отделението и не се плаща за изследванията. Отделно от това др. Чешмеджиева ми държа и ръката след ваденето и я помолих поне три пъти да ме провери дали всичко е наред преди и тя го направи.

# 3 099
  • софия
  • Мнения: 135
Цялото отделение е закрито. Генади Генадиев беше главнокомандващ там, аз при него си вадих вчера мъдреца, долу в ляво. Няма да повярвате, но съм адски подута и си боли стабилно. Много искам да знам този гаден оток при мен наистина е огромен, кога минава?  Някой има ли представа

# 3 100
  • Мнения: 8
Отокът при всеки е различен, казват че първите 3 дни след операцията отокът се увеличава, може да се увеличава. След 3я ден вече при повечето хора започва да спада. При мен стана точно така. Моя беше все едно съм с бонбон в устата. След като спадна големия оток за около седмица, все още имам лек оток на бузата и челюстта, вече почти месец е минал. Докторите казват, че е нормално и че трябват поне 6 седмици, за да се почувства човек оптимално добре ... разбира се при всеки е различно. Надявам се при теб да е бързо възстановяването Purple Heart

# 3 101
  • софия
  • Мнения: 135
Отокът при всеки е различен, казват че първите 3 дни след операцията отокът се увеличава, може да се увеличава. След 3я ден вече при повечето хора започва да спада. При мен стана точно така. Моя беше все едно съм с бонбон в устата. След като спадна големия оток за около седмица, все още имам лек оток на бузата и челюстта, вече почти месец е минал. Докторите казват, че е нормално и че трябват поне 6 седмици, за да се почувства човек оптимално добре ... разбира се при всеки е различно. Надявам се при теб да е бързо възстановяването Purple Heart
Благодаря много. Ами днес ми е втори ден, отокът расте. При мен е все едно съм глътнала не бонбон, а грейпфрут. Да се надявам, че от утре ще спада, но верно Божа работа.

# 3 102
  • Мнения: 24 467
А постави лед още веднага след интервенцията? Зъболекарите обикновено сами го правят, за да не се губи време. Сега какво поставяш върху отока?

# 3 103
  • Мнения: 8
о да, много е важно да слагаш студено, лед в хавлия. 15-20 мин на всеки час, през първите 3 дни. после е, ако искаш. даже казват че после трябвало топло да се слага, ама не знам и аз.
след моята операция се прибрах и веднага сложих лед, цял следобед само това правех, докато не се престраших да опитам да заспя към полунощ, даа тежко ми беше, много Sad
все пак не трябва да се прекалява със студнеото, да не е прекалено студено, трябва да е приятно студено, щото и от много студеното може да се получи оток и изгаряне (май изгаряне му казват)

# 3 104
  • софия
  • Мнения: 135
А постави лед още веднага след интервенцията? Зъболекарите обикновено сами го правят, за да не се губи време. Сега какво поставяш върху отока?
Вчера за час поставих лед, но не ми подейства. Издух си се като балон. Все още съм разбира се балон. Мажа го с Лиотон 1000 гел, така ми каза хирурга. То има ли смисъл да слагам лед, нали вече съм се подула, минали са 24 часа

Общи условия

Активация на акаунт