Камъни в жлъчката - 1

  • 232 732
  • 766
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 744
Стара тема

Здравейте на всички. Преди дни преживях много силна криза. За първи път ми беше и на ехографа се учудиха как досега не съм имала проблеми- около 35 камъчета от 4 до 6 мм.-обли, абе цяла кариера. Направо ми казаха, че трябва да се оперира. Въпроса ми е коя болница  да избера, имам познати преди 5 години са правили операция в V-та градска, но сега незнам на какъв хал са там. Има ли клинична пътека за лапароскопия, защото чувам че в Токуда например излиза около 1000лв. И последно колко дни болничен се полага след операцията. Предварително благодаря за информацията, която ще получа.

# 1
  • Мнения: 931
Да се запиша в новата тема , само да кажа че операция няма все още нито кризи нито нищо , сега съм на хомеопатично лечение , не че очаквам някакви големи резултати а просто защото така реших.Тъй като не ми прави проблем жлъчката съм я оставила да си живее с камъка и това е ,вече 3 годинии половина , но мъжа ми ме нави да пробваме с хомеопатия , провокирани от добрите резултати на една съседка,та сега съм вече 1 мес на тия капки и хапчета , лека диетка (ама мн лека хихихих) и сле доще 3-4 мес ще видим резултата.Това засега от мен дано съм по активна в новата тема .

  bouquet  bouquet  bouquet за Ан Мари за новата тема   bouquet  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 1
Здравейте на всички. Преди дни преживях много силна криза. За първи път ми беше и на ехографа се учудиха как досега не съм имала проблеми- около 35 камъчета от 4 до 6 мм.-обли, абе цяла кариера. Направо ми казаха, че трябва да се оперира. Въпроса ми е коя болница  да избера, имам познати преди 5 години са правили операция в V-та градска, но сега незнам на какъв хал са там. Има ли клинична пътека за лапароскопия, защото чувам че в Токуда например излиза около 1000лв. И последно колко дни болничен се полага след операцията. Предварително благодаря за информацията, която ще получа.

# 3
  • Мнения: 53
Оооо Пепита как си, още не си се решила на операция разбирам:))) Успех с хомеопатията, дано помогне newsm10

# 4
  • Мнения: 931
Хехе ами Дес супер съм да ти кажа , ама вече с моя мъж усилено мислим да бебеправим и малко профилактика преди това няма да е излишна пък добре дошло да помогне ще ви информирам за резултатите.
Иначе при съседката има 100% оправяне и справяне с проблема , тя беше мн зле кризите и започнаха през 7-миоя мес от бремеността и едва изкара до 9-ия и после веднага почна лечението и резултата на лице.Та стискайте палци пък после ще ви давам резултати.

# 5
  • Мнения: 0
Здравейте, нова съм и бих искала съвета ви - За Пловдив, имате ли информация къде и кой лекар е добър специалист за оперативна интервенция чрез ендоскопски метод - премахване на жлъчка. Чувам различни мнения, дори не съм сигурна дали мога да се доверя в Пловдив на някой и каква цена? Благодаря Ви. Hug

# 6
  • Мнения: 1 174
Здравейте, нова съм и бих искала съвета ви - За Пловдив, имате ли информация къде и кой лекар е добър специалист за оперативна интервенция чрез ендоскопски метод - премахване на жлъчка. Чувам различни мнения, дори не съм сигурна дали мога да се доверя в Пловдив на някой и каква цена? Благодаря Ви. Hug
Аз се оперирах преди година и половина в Торакс,много съм доволна, оперира ме хирург от военна болница, която прави операции и там, взеха ми 300 лв. Ако те интересува нещо друго, питай  Hug

# 7
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Здравейте, нова съм и бих искала съвета ви - За Пловдив, имате ли информация къде и кой лекар е добър специалист за оперативна интервенция чрез ендоскопски метод - премахване на жлъчка. Чувам различни мнения, дори не съм сигурна дали мога да се доверя в Пловдив на някой и каква цена? Благодаря Ви. Hug
Операцията за премахване на жлъчния мехур - холицистектомията може да се направи на доста места в Пловдив - това са здравни заведения които разполагат с квалифицирани специалисти и хората ги предпочитат.Операцията преминава и по здравна каса и следователно  момичето което е писало над мен е заплатила за лапароскопските консумативи които не се поемат от касата.Освен това се заплаща по  4.80 за всеки ден престой в болнично заведение
Операцията може да се направи както по класическият метод - така и по ендоскопския.В Пловдив лечебните заведения извършващи тази операция имат и нужната ендоскопска апаратура.
По клинична пътека 169 - конвенционална холицистектомия - минималния болничен престой е 3 дни,а по Кп 170 - Лапароскопска Холицистектомия - 1 ден.За град Пловдив договор с Нзок за клинични пътеки 169 и 170 имат следните лечебни заведения:
Умбал"Св.Георги" Пловдив - Университетска болница с хирургична база намираща се на Бул"Пещерско Шосе 66 " - известни като хирургиите.
Мбал Пловдив - бивша окръжна болница - на Бул.България 234
Мбал Св.Мина Пловдив - бивша първа градска болница само по Клинична пътека 169 - намира се на колелото на централна гара Пловдив.Вече може да са сключили договор и по 170 Кп - може да се обадите и да проверите.
Мбал Св.Пантелеймон Пловдив - бивша Втора градска болница - намираща се на бул.Никола Вапцаров 9 в близост до Мк Пловдив - той е в един терен с болницата.
Военна Болица Пловдив
Многопрофилна Транспортна Болница - на улица"Колхида"продължение
Коц Пловдив - Компексен онкологичен център - бившия онкодиспансер има договор по Кп 169 само.С приетите поправки в закона за лечебните заведения от края на Юли - онкодиспансер се казва Коц - думата диспансери изчезна.
Мбал Каспела Пловдив - на ул"София 64"
Мбал Торакс Пловдив - Ул"Димитър Цончев 5"
Мбал Медлайн Клиник - Намираща се на ул"Филип Македонски 37"
СХБ Юнайтед - Бившия компекс Медикус - Алфа - до пеещите фонтани на центъра има договор само по Кп 169
Мбал Тримонциум - зад хотел Тримонциум - има договор само по Кп 169
Мбал Пълмед - Ул"Перущица 1"
В изброените лечебни заведения може да се оперирате по клиничните пътеки 169 и 170.
Забележка Нзок не заплаща консумативите използвани при лапароскопските операции  - предполагам,че момичето което се е оперирала в Торакс за тях е платила 300 лева.
Болници от Пловдив област също имат договори по Кп 169 и 170.

# 8
  • Мнения: 1 174
Да, заплатих 300 лв за консумативи, във военна болница ми искаха 550 лв и тъй, като моя хирург работи и с Торакс се оперирах там за по-малко пари и в много по-добри условия  Peace

# 9
  • Мнения: 931
За Пловдив съм чувала добри отзиви за Медикус Алфа , иначе по - точен и подробен отговор  от този на docsi едва ли някой ще даде. Peace

# 10
  • Мнения: 6
Здравейте.
Записвам и аз да следя темата.
От известно време корема ми е постоянно подут, с усещане, че все едно имам камъни. Едно такова като ПМС, но не точно. В петък вечерта, освен тъпото усещане в корема, се появиха моментни болки от корем до гърба./05.11.2010/. Съответно в събота болката беше по-силна и отидох на гинеколог, защото си мислех, че от променливото време,явно леко съм настинала, та затова е подут корема ми. За съжаление, на видеозона се видя камък в жлъчката /6.6 мм/. Кръвните изследвания са си ОК, Хормоналните - също.
Препоръчаха ми да спазвам някакъв режим на хранене - нищо пържено, люто, кисело, тлъсти меса, газирано и без кафе и т.н. Дотук всичко е ОК,проблема е, че съм с много ниско кръвно и до оня ден, за да се чувствам добре си пиех по 2-3 кафета в комбинация с кола. В момента едва си държа главата изправена - тя ми направо изтръпнала. Моля, споделете  какво ядете и пиете.

# 11
  • Мнения: 4
Здравейте! Пиша Ви като много пресен случай на лапароскопска холицистектомия. От Пловдив съм, но се оперирах в София- "Св. Анна".
Камъкът ми беше 30 мм- доста голям. Откриха ми го в Окръжна болница- Пловдив при преглед с ехограф. За операция в Пловдив ми препоръчаха Окръжна болница/ но не помня името на доктора/, "Пълмед" имали много добър хирург / мисля че името беше Грозданов/ и клиника в Пазарджик. Първо лежах в Каспела за лечение на остро възпаление на жлъчката и там ми препоръчаха доц. Димов- там искат 400 лв за консумативи и ако избирате екип още 400лв. В София платих 780 лв. за консумативи за операцията, но бях сигурна в хирурга.

# 12
  • Мнения: 1
Кой доктор те оперира в "Света Анна" и аз на там съм се насочила и мисля другата седмица да ида на преглед.

# 13
  • Мнения: 4
Проф. Пожарлиев

# 14
  • Мнения: 259
Най накрая реших и аз да се запиша в темата. И аз имам камъни в жлъчката и утре ми престои операция. Родих преди 3,5 месеца и две седмици след това получих силна криза. Болката беше много силна, съпроводена с повръщане и малко неудобно  Embarassed, но и ходене по голяма нужда. Първата вечер успях с лекарства да преборя болката, но втората вечер вече стигнах до спешното. Тъй като беше събота вечер доктора ми каза да се върна в понеделник, като междувременно ми изписа лекарства. Когато се върнах в понеделника колегата му реши обаче, че мога да чакам по каналния ред и ме изпрати при личният ми лекар. Само да вметна, че не живея в България и затова не се оперирах на частно по рано. Личният ми доктор ме изпрати на ехограф, но преди да ми дойде реда за него, направих още една много силна криза и свърших в спешното. Така ми направиха ехограф по спешност и си взех час за хирург на 11.11. Октомври мина доста добре, без кризи, но за сметка на това в началото на ноември болката се върна и дори системното приемане на лекарствата не помагаше. Така преди 10на дни една сутрин се събудих с много силна болка и нищо не помагаше и отидохме в спешното. След като ми направиха изследвания се оказа, че съм получила панкреатитис/възпаление на панкреаса/ и ме приеха в болница. Изкарах 4 дни само на системи без храна и вода, за да спадне възпалението и да могат да ме оперират. И така утре ми е операцията, лапароскопия.
Реших да ви разкажа за да имат в предвид момичетата които се чудят дали да се оперират, че понякога може и да се получат усложнения. И също един въпрос към вече опериралите се. Дали някоя от вас е пътувала с кола 2 седмици след операцията? Става дума за 300 км., организирала съм си семеен уикенд за след две седмици и се надявам да не се налага да го отменям.
Стискам палци на всички които им престои операция всичко да мине добре. Peace

Общи условия

Активация на акаунт