Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Истанбул 3

• 135 385
  • 724
  •   1
Отговори
# 495
  • Преди на юг, сега на север, но все на изток!
Дано! Толкова съм се вманиачила вече, че си представям как се разхождам сред алеи от лалета, слънцето приятно пече, а малката подтичва радостно наоколо...... Или седим на кафенце в парка, а пред мен едни лалета са се шииииирнали - красота!
Разказвам аз на мъжа ми, а той ме подиграва. Ей такива дребни нещица ме радват мен.....

Да идва вече това време!
Надявам се, че момичетата, на които им предстои да пътуват сега, ако отидат до Емиргян или до някой друг парк с много лалета, да споделят впечатления!

# 496
Да споделяте всичките  Naughty Щото аз ще разчитам на вашите снимки да се насладя на тазгодишните лалета  Hug
  Да ви кажа, че мъжът ми домъкна преди години едни луковици прескъпи от Амстердам на лалета и по-грозно нещо в градината си не съм имала  Whistling То са едни изродени, нестандартни  Confused

# 497
Да напомня, че Метро имат безплатни шатъли от автогарата до центъра! За подробности трябва да се пита стюардесата на място. Спират на няколко места в центъра, едното май беше Аксарай, май и до Таксим имаха. Не съм ползвала нито автобусната компания Метро, нито шатълите им, но вече 2 съфорумки пишат за тях в темата.

Да, от автогарата има автобус №83о (осемдесет и три 'О', да се чете, а не осемстотин и трийсет), той е до Таксим, ето разписанието му:
http://harita.iett.gov.tr/saat.php?hat=83o

От автогарата има още няколко автобуса, всички завърват на 'О', от Otogar. Искате ли да ги давам - номера и разписания? Има до Еминьоню, Бешикташ и още 2-3 места.

# 498
  • София
Пине и анджелина, мерси много. Знаете повече от тия от Метро, дефинитли, и дума не знаеха за шатъли на автогарата.

# 499
Затова, питай в автобуса, като наближите Истанбул или дори като наближите автогарата, питай стюардесата. Всички така казват, че на място трябва да се пита за шатъла.

# 500
За шатълите на Метро - да си пазите билетите, с които сте пътували до Истанбул, за да ползвате автобуса. Аз знам такъв само до Аксарай.

# 501
Ровя из нета разни карти и разписания и открих, че може да се ходи в района на Емиргян с ферибот на IDO от Кабаташ. Само че, се слиза над парка на Istinye. Нямат удобни ( с разнообразни часове) линии обаче и пише "само в работни дни". Не съм изпробвала, просто попаднах на това ... Може да е от полза на някого.
Ето разписанието

# 502
  • Varna
Clivia,
Абе Душе, не изпляскахме ли миналата година тука красотите на лалетата от Емиргян, и не само от там newsm78  Ама казваш пак да пляскаме Wink
ХуБу, щом е за приятели шЪ сЪ пУстараЙм Wink отново thumbsup
А колкото до лалетата от Хонландия...и моя ми донесе, ама някои цъфнаха....хииич ги нямаше...ега ти и лалетата. А другите така и не цъфнаха. И то не само при мене. Той моя донесъл за цяла ботаническа градина, и аз подарявах, подарявах...и накрая на никой не цъфнаха както трябва. Laughing

# 503
  • Преди на юг, сега на север, но все на изток!
Същото се случи и с моите лалета от Холандия, а с такова желание си ги бях купила.
Отчайващ беше и резултатът с донесените от Майорка "хиляда" вида семена. Климатът си казва своето.
Ако успея да стигна до Емиргян, ще си купя грудки. Предполагам,  че ще се продават. Пък с комшийските лалета може и да имам късмет. Не че разбирам много от цветя......

# 504
  • София
И аз се надявам около 1-ви април вече да има цъфнали лалета  Grinning Много се радвам, че ще ходим пак в Истанбул, така неочаквано го решихме и даже запазихме вече за следващата седмица  Laughing

Мисля до Емиргян да отидем с някой автбус който тръгва от Еминьоню.  Сега ще ровя в старите теми за места за хапване в Султанахмет, където хем е вкусно, хем не прекалено скъпо, че миналия път нямахме никакъв късмет с храната  Confused

# 505
Препоръчайте ми тур.фирма за екскурзия до Истанбул с тръгване от Варна. Hug Благодаря!

# 506
illy` , до Емиргян няма автобус от Еминьоню! От Кабаташ - 3-4 спирки след Еминьоню (последна спирка на трамвая) хващате автобус №25Е.

Кали 08, ако четеш, напиши пак онази фирма, дето правеше екскурзии до Истанбул без нощен преход (че аз й затрих името  Embarassed ), на Долорес може да й свърши работа.

# 507
Здравейте, нe съм Кали08, но аз съм попадала на тази фирма без нощни преходи от Варна. Не съм я ползвала!  Thinking

Момичета, а в тези модерните квартали Левент, Нишанташъ, има ли главни търговски улици или с други думи къде се разхождате? Ние искаме да прекараме повече време на открито, та затова планираме да посетим по-необичайните за туристи места, за които вие споделяте  Hug

Последна редакция: нд, 27 мар 2011, 17:20 от *Rudolph*

# 508
За Левент не мога да кажа, минавала съм с автобус от там, а пеша така и не стигнахме, а го бях планирала, но за Нишанташъ - да! Много приятен район с атмосфера. Магазини, кафенета. Там са най- марковите брандове.

# 509
  • София
illy` , до Емиргян няма автобус от Еминьоню! От Кабаташ - 3-4 спирки след Еминьоню (последна спирка на трамвая) хващате автобус №25Е.  

Мерси, Пина   bouquet

Момичета, а в тези модерните квартали Левент, Нишанташъ, има ли главни търговски улици или с други думи къде се разхождате? Ние искаме да прекараме повече време на открито, та затова планираме да посетим по-необичайните за туристи места, за които вие споделяте  Hug

Аз искам със сигурност да отида този път до Нишанташъ, а приятелят ми до Маслак.. ще трябва да измисля добре програмата, че този път имаме по-малко време Thinking Гледала съм прекрасни снимки от Нишанташъ в нет-а.

Общи условия

Активация на акаунт