Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Истанбул 4

• 134 709
  • 735
  •   1
Отговори
# 255
  • Казанлък of all places
zwarte tulp, прекрасен, прекрасен разказ!  Hug
Много се радвам,че така сте видели Истанбул, душата ми стопли!

# 256
  • Варна
След разказа на zwarte tulp, нямам вече търпение да тръгваме. Дано Истанбул ни посрещне с хубаво време.  Simple Smile

# 257
  • Burgas, Bulgaria
zwarte tulp,разказът ти за Истанбул ми достави голямо удоволствие,а снимките са изключителни.Даваш много полезна информация,ще се възползвзм от нея-и аз заминавам,но през юли.

# 258
  • Троян
zwarte tulp прекрасен разказ! Hug Hug Hug

# 259
zwarte tulp, много ми хареса разказа ти   bouquet Маршрутите ви са готини и си заслужава човек да си ги копира, за да ги осъществи някой път  Simple Smile
   Накрая ми се напълни душата с лалета, лалета, които така мечтаех да видя  Party

# 260
Здравейте отново,
Понеже няколко човека ми писаха на лични за снимки от Чамлъджъ, качих няколко в албумче. Не са много добри, тъй като беше облачно (при все, че прогнозата обещаваше много слънце   Crossing Arms).
Ето снимка на интересни младоженци, които се снимаха в градината на Топкапъ.
А това е рисунка направена върху вода. Една жена рисуваше в парка на хълма Чамлъджъ. Наистина е уникално да гледаш как се прави. Снощи по късните новини на Btv имаше репортаж за това изкуство.

Последна редакция: чт, 28 апр 2011, 09:49 от *Rudolph*

# 261
zwarte tulp, страхотен разказ наистина и прекрасни снимки.   bouquet

Връщам се за изчета темата, че снощи резервирах хотел и трябва да направя плана и маршрута за предстоящия ни кратък престой.   

# 262
  • Троян
  Най-после и аз качих снимки,заповядайте   http://www.snimka.bg/?profile,albums

# 263
zwarte tulp, колко хубаво звучи! Благодаря за разказа! Я, кажи малко повече за мидите, на балък пазара ли ги хапвахте? Имаше ли други модели?

natali_80, опитай пак с линка, не се отварят снимки, а страницата за вход в снимка.бг.

# 264
  • Varna
zwarte tulp,
Еййй, страхотни снимки, страхотен разказ, абе страхотна си бееее Hug Така, те четох, сякаш кракът ми не е стъпвал във Станбул. Явно и на тебе ти е харесала малката но много китна и красива Чешмяна уличка. Позна ли на моята снимка, от същата уличка, котарака? А  той пита ли за мене? Wink
Гледам и ти се срамуваш от пътя до Малко Търново, като мене Embarassed
Ама после какви магистлали, а smile3521 И всичко това което си описала си е вярво от началото до края....това го казвам за тези които не са ходили във Истанбул и гледат със резерви.
Още веднъж ти благодаря и за любимите ми лалета, най-вече жълтурковците...тука е едно сиво, а ти със тези снимки ми усмихна денят Hug

# 265
Рудолф, много е интересна носията на булката  Simple Smile

# 266
  • Burgas, Bulgaria
Кажете къде е този Балък пазар и как се стига до него,какво е хубаво да се яде там?

# 267
Ами там са мидите, за които пита Ронго и на мен много ми харесаха на вкус. Пресечка на Истиклял е, няма как да се подмине  Simple Smile

# 268
  • Казанлък of all places
Аз пак да нацеля два ориентира , повлияна от разказа на Черното лаленце ( Защо Zwarte бе, момиче? Simple Smile  ) :
1. Магазинчето за кафе, от което са си купили мляното кафе : това е най-стария магазин за кафе на Мехмед ефенди, основен производител на кафе в Турция. За разлика то супермаркетите, от където можете да си купите единствено кафе , мялно за джезве, от него можете да се сдобиете с кафе Мехмед ефенди мляно за кафе машина и за кафеварка. Цените на всичките видове са едни и същи, като килограмът е около 20 лири и това е най-голямата разфасовка. Намира се много лесно - заставате с лице пред входа към Мъсър Чаршасъ, от ляво е Йени джами . Вие заобикаляте основната сграда на чаршията от дясно и тутакси попадате на едно кръстовищенце, на горния десен ъгъл на който се мъдри това магазинче. То е дюкян на кьоше и се отличава с опашката, която се вие пред него и се движи със скоростта на светлината. Ако вече сте се намушили вътре в чаршията, излизате по първия десен изход и хоп -пред него.
Ето така изглежда магазинчето, ама тук е много празно . Simple Smile
Като кофеинозависим препоръчвам кафето за кафемашина - доволни ще останете! Simple Smile

2. Мидите - пресечка на Истиклял след Чичек пасаджъ, вдясно, нагоре. Какви миди, божееее....

# 269
  • Преди на юг, сега на север, но все на изток!
DELTA, страхотна е тази уличка! Жалко, че е толкова малка. А може би чарът й се крие точно в това, нали!
Погледни снимката, този котак вляво не е ли твоят? Снимах ги наблизо, пред едно друго приятно заведение, което си заплюх за следващия път. Така сладко спяха гушнати!

РОНГО, първите миди ядохме на Сиркеджи. Едно симпатично момче ги продаваше и изглеждаха много непретенциозни, но аз реших да ги опитам. Бяха затворени, момчето ги отваряше, поливаше всяка обилно с лимонов сок и ми ги подаваше.
Нещо като Миди по бургаски, но оризът е в мидите, а не обратното. Мнооого вкусно!
По-малките струваха 0,30 лири, а по-големите 0,40.

Вторият път ги ядохме на Балък пазаръ, в едно заведение, пак на крак, но върху железни маси и този път бяха на порции по пет, отворени, отстрани с лимонче. Изядохме три порции като това беше непосредствено след вечерята в Конак-а ( Shocked)!!!
Питах съпруга ми колко са стрували, но той не помни цени.... Други разновидности не видях, а и не съм се оглеждала в интерес на истината. Сигурно има, но тези определено си заслужават!

Роксалана, както Кливия е обяснила, като вървиш по Истиклял няма как да пропуснеш Балък пазаръ. Ето така изглежда:

Ако се спускаш от Таксим към Галата, някъде по средата на Истиклял вдясно се пада. Първо ще видиш Чичек пасажъ, после следва Балък пазаръ, а веднага вляво е Галатасарай лисеси. Няма начин да не видиш пресечката с желязната арка.
Ние така се бяхме зазяпали, че пропуснахме Чичека и направо видяхме Рибния. После се връщахме да го търсим, той е по-незабележим.
На моята снимка вляво се вижда магазин за ядки, там където се е навел един чичо, после следва заведението с железните маси за правостоящи, там където е момчето със светлите дънки.
Ние там ги ядохме мидите.

Rudolph, много е красива тази булка! Нежна и изящна като принцеса.

Освен на Емиргян младоженци видяхме и на гарата Сиркеджи.
А последния ден на път за Египетския се натъкнахме на снимачна площадка. Снимаха ретро филм и видяхме много готини ретро коли. Скъпият беше ужасно доволен!
Въобще Истанбул си заслужава всяка минута прекарана там и всеки куруш похарчен в него!!!

Natali_80, погледни си още веднъж линка, любопитна съм за снимките!

Анджи, много добре си го обяснила за магазинчето за кафе. Ние го открихме случайно, направи ми впечатление опашката пред него и аз да не остана назад, се наредих! Много ми харесаха пликовете, едни кафяви с тъмнокафяв дискретен надпис, много сладурски. А как ухаеше на кафе там....!!!! После разбрах за какво иде реч.

Последна редакция: чт, 28 апр 2011, 23:32 от zwarte tulp

Общи условия

Активация на акаунт