Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Истанбул 4

• 134 739
  • 735
  •   1
Отговори
# 345
В самия квартал Лалели, из уличките се намират ресторантчета, където готвят хубаво и цените са ниски. Алкохол, дори и бира, в повечето случаи не се сервира.

Последния кратък круиз по Босфора на Turyol е от 17 часа през седмицата и от 18 часа през уикенда. Краткия круиз на Ido е в 16.30 за последно. И в двата случая от Еминьоню.

# 346
  • Казанлък of all places
Бълък пазар беше отворен в 1 през нощта.
Ей, стан ами интересно, явно никой от нас не еходил с деца по градския транпорт. Че и няма кого да питам...

# 347
Ние бяхме с малката миналата година, когато тя беше на 6. Навсякъде ни правеха знаци да я провираме отдолу и да не я таксуваме - дали е официално, идея нямам, по-скоро не, но това беше от страна на хората по гишетата. Баткото е голям колкото мене, за него не сме си правили устата да го возим бедава, щото е с габарити на голям мъж.

# 348
  • Преди на юг, сега на север, но все на изток!
Самоцитирам се за едно малко ресторантче, чисто и уютно:

Вечеряхме в едно много приятно заведение на име Саит Искендер.
Близо е до Мадо на Аксарай. Намира се в последната пресечка вляво, ако вървиш към Мадо, срещу някакъв голям хотел, но вече не помня името му. Беше пълно с местни, много вкусна храна и супер любезен и ненатрапчив персонал.

Ето тук има адрес и разположение. Алкохол не се сервира. Много е близо до спирката на Аксарай и можеш преди или след разходка просто да минеш и да погледнеш дали ресторантът и цените те устройват. Мисля, че даже отвън имаше меню.
Ние останахме много доволни!

# 349
  • Sofia
Мнооого ви благодаря, момичета!   bouquet
Ние ще пътуваме организирано, но аз правя "подобрения" в програмата, за да сместя и водохранилището, което много искам да видим. Всичките ми сметки, обаче, май ще излязат криви, защото ми казаха, че е абсурд да се моткаме двете с дъщеря ми сами из Истанбул, особено пък да вечеряме сами по тъмно.  Shocked И понеже на вас имам повече вяра, споделете опит.
Аз съм за боклука, обаче дъщеря ми е прекрасна 16-годишна девойка... Къде и до колко часа можем да ходим сами?
zwarte tulp, благодаря. Не знаех, че ресторантчето е толкова близо до Лалели. А какво значи Мадо?

Последна редакция: нд, 08 май 2011, 15:44 от noshtna_ptica

# 350
  • Varna
НОЩНА ПТИЦА,
Ей това е Мадо, Душко      Сладкарница Wink  Има ги на много места.  Че и във България я има дори....за София знам, че още не е дошла, мЪ шИ додИ, споко Wink

# 351
  • Казанлък of all places
Ся, аз не съм прекрасна 16 годишна девойка,но пък съм си клише за заглеждана жена по тия ширини от всякъде-руса,висока и закръглена. Последно преди седмица в 1часа през нощта минахме маршрута кулата Галата -Еминьоню-Сиркеджи с още една такава подобна на мен и само умората ни принуди да хванем такси,аз иначе бих се прибирала пеша. И сама съм ходила късно вечер да снимам едни варти по едни изоставени къщи,и оживях. Пък и си мисля,че момиче с Майка си е напълно безопасно да се разхожда.
Мисълта ми е,че Истанбул е също толкова (без)опасен колкото и всеки голям град в Европа.

# 352
  • Sofia
Мисълта ми е,че Истанбул е също толкова (без)опасен колкото и всеки голям град в Европа.
Ох, олекна ми! Това чаках аз да чуя!   bouquet
Че колкото по-споделям с приятелки, толкова по се надпреварват да ме убеждават да не мърдаме сами никъде. Разказваха някакви истории как са ги дърпали...  Shocked
А от тези мидички, дето май всички сте ги опитвали, в стария град къде може да си купи човек?

# 353
  • Преди на юг, сега на север, но все на изток!
Ето го и Мадо на Аксарай! Не ни остана време за там, щяхме да хапнем вкусен сладолед.......

Най-близо за миди се сещам на Сиркеджи. И без това ви е на път за Еминьоню, а може и там около моста да има, не съм обърнала внимание.
Но ако имате път към Балък пазаръ, непременно опитайте там!

За връщането ви късно в хотела аз не бих се притеснявала.
Навсякъде светят лампи и е доста оживено, а и има много търговци по улиците - от тези, които внезапно се появяват когато стане тъмно.
Тъкмо може да се снабдите с някой евтин, но страшно ефектен шал. Има интересни неща.
А ако умеете и да се пазарите, още по-добре!

# 354
Какви са тези съвети, чак през деня да не се мотакте сами, двете?! И сама съм се мотала. Аз и в Египет, сама жена съм се мотала и оживях, как може да се сравнява с Истанбул? Значи, това са хора, които са били там организирано, движили са с групата по програма и не са мръднали и крачка в страни, та представа за Истанбул, на практика, бих казала, че нямат!

# 355
  • Sofia
Аз гледах снимки от улиците на Истанбул и не видях жените да вървят в охрана с бодигардове  Joy, та затова реших да попитам... Пък и от подсвиркване по улицата не се умира.  Laughing
А павилионите, в които продават жетони за трамвая до късно ли работят или е по-добре предварително да си купим? Еднодневна карта не видях да сте обсъждали, значи няма вероятно.

# 356
  • Казанлък of all places
Има карта - не е еднодневна , а е с определена сума, която се отнема от картата при всяко пътуване . Преди това беше така известния акбил, който явно вече отмира, но - изненада! - все още се продава. Гледай павилиончетата за вестници около спирките - Истанбул кард се продава на тях , както и в павилиончетата, в които преди се продаваха акбилите. Жетони се продават и в будки, и на жетонмати  - както прецениш, така постъпи, не пречи да си купиш 10 наведнъж, ама друго си е да си имаш карта.

Аз във връзка с коментарите за дърпанията и предразсъдъците  - в автобуса зад нас седяха едни момичета, компания бяха, разтворили карта , обсъждат маршрут пеша, който аз адмирирам като един известен апологет на маането на крачоли и помагам с акъл. В един момент обаче им казвам,че по този маршрут има много удобен трамвай, и е добре да го хванат , на което едното момиче виква: А, не, да не съм луда да се качвам в трамваите им да ме щипят! ( за протокола - за пръв път отиваха в Истанбул,ама виж за щипането знаят... Grinning )

# 357
За щипането и заглеждането.
Аз, бидейки надарена с всичко необходимо, за да бъда заглеждана не само по света, но и у нас (с голям задник, руса и цицеста), да си кажа:

Турция е мюсюлманска страна. Една идея е по-консервативно, отколкото в София. Представете си, че сте в ... Нови пазар, да речем. Не че съм била там, ама карай. Ако си нагизден с най-дългите си йекстйеншъни, голямо деколте и къси панталонки, вероятността да те зяпат е огромна. Така че по-консервативното облекло няма да е излишно. Не се знае в кой квартал ще се озовете, има и такива, където нравите са по-традиционни. Но че няма да ви се нахвърлят като животни, бъдете спокойни. Просто спазвайте нормалните, разумни ограничения в поведението, които бихте си налагали, ако сте сами двете където и да е.

От друга страна Истанбул е космополитен и модерен, ще видите хора и нрави, които напомнят за Париж и Лондон, а не за Ориента.

И нощна птицо - какви са тия декадентси приказки за теб самата. И аз съм майка на 16 годишен, ама се възприемам като първа прекрасница  Laughing Я по-със самочувствие, не бива така! Глей какъв обещаващ ник си имаш (хем птица, хем нощна Wink), а приказваш кво да е!

Хади, гюле-гюле!

# 358
  • ВАРНА

Така изглежда моята Истанбул кард. Ние я купихме от едно павилионче, на което пишеше Акбил, до мост Галата, защото първия път имахме сили да стигнем пеш до там  Wink, но мисля че ги има и по вестникарските павилиони. Картата струва 10 лири (доколкото знам, тях ви ги връщат, като върнете картата) и ви я зареждат за колкото още искате. Във вестникарските павилиони може после да я дозареждате - давате я, давате и парите и готово  Peace  Но ако сте за малко дни и няма да се прехвърляте, за да ползвате намаления, не знам дали си заслужава...  Thinking  Апарати за жетони има на всяка спирка, приемат и банкноти, и монети. Понякога са малко по-трудно откриваеми.... но и на всяка спирка има човек, който отговаря за спирката и той винаги ще ви упъти  Peace

А за подвикване, пък още по-малко за пощипване... нито съм чула на някого да му се е случило, нито съм видяла, чула или усетила такова нещо. Може някой продавач, ако се спрете да разгледате стоката, да се опита да любезничи малко повече... но то това и денем може да стане. А за разголеното - там сякаш вече е пълно с рускини, та едва ли една по-разголена жена им прави огромно впечатление. А и все пак Истанбул е туристически град...  Но толкова много млади момичета, и туркини, и чужденки, облечени нормално като за млади момичета има вечер по Истиклял...  Има и ужасно много полицаи, през две-три минути край теб минава някоя полицейска кола... Да ви кажа, като се прибирам вечер сама тук, определено повече се притеснявам, отколкото когато се разхождахме из Истанбул...

Последна редакция: нд, 08 май 2011, 22:55 от Нес в млякото

# 359
  • Sofia
Много е жизнерадостно във ваш`та тема!  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт