Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Истанбул 4

• 134 670
  • 735
  •   1
Отговори
# 435
  • Преди на юг, сега на север, но все на изток!
Разкошна е тази сграда! Как не сме я видели?
Веднага си я отбелязвам за следващия път! Може ли да се посещава?

Редактирам се. Не може да се посещава.
Доколкото разбрах сградата е претърпяла голям пожар през 1920 г., а до 1975 се е ползвала като депо.
През 1990 г. я купуват от веригата хотели The Marmara.
Сегашния си вид дължи на архитект Гьокхан Авджъолу, откриват я през 2001.
Организират се конференции, събирания, балове. Предпочитано място за сватби е.
Домакин е на два международни фестивала - за музика и джаз.

Последна редакция: вт, 17 май 2011, 12:53 от zwarte tulp

# 436
  • София
Здравейте момичета, имам два - три спешни въпроса - утре със семейството ми пътуваме за Истанбул (с автобус) и се чудя - мога ли спокойно да си взема лаптопа и да го оставя в хотела или е желателно да ползвам сейфа на хотела (тоест опасно ли е по хотелите - пипат ли) и колко време горе - долу отнема разглеждането на Аквариума - Туркоазо (защото сме решили да отидем сами - не е организирано). Относно стигането до там - разбрах че има градски транспорт - так аче смятам че ще се оправиме, а и в ходела може да има карта на града на англ.
Мерси предварително

# 437
  • Варна
Здравейте момичета, имам два - три спешни въпроса - утре със семейството ми пътуваме за Истанбул (с автобус) и се чудя - мога ли спокойно да си взема лаптопа и да го оставя в хотела или е желателно да ползвам сейфа на хотела (тоест опасно ли е по хотелите - пипат ли) и колко време горе - долу отнема разглеждането на Аквариума - Туркоазо (защото сме решили да отидем сами - не е организирано). Относно стигането до там - разбрах че има градски транспорт - так аче смятам че ще се оправиме, а и в ходела може да има карта на града на англ.
Мерси предварително

Не ми се случвало да изчезне нещо от хотелска стая на мен, или на мои спътници. Мисля, че е относително сигурно и спокойно място. Аз лично не бих се притеснявала за това. За аквариума 40 минути стигат.
Пожелавам ти хубави дни!

# 438
Наскоро чух на двойка познати са им задигнали лаптопа от стята на 5* хотел в Банкок, от световна верига..., така че гаранция няма. Хотела няма да носи отговорност, ако това се случи. Така, че, ако решите да го оставяте, имайте предвид, че си е на ваша отговорност.

# 439
  • София
Мерси, този лаптоп не е някакъв последен писък на техниката, но пък върши перфектна работа и май няма да рискувам да го взимам - ще е глупаво да си разваля екскурзията с такова нещо

# 440
  • София
Мерси, този лаптоп не е някакъв последен писък на техниката, но пък върши перфектна работа и май няма да рискувам да го взимам - ще е глупаво да си разваля екскурзията с такова нещо

Добро решение! Когато есента бяхме за повече от 2 седмици в Турция, ги взехме и оцеляха, но през цялото време им треперихме. Освен, че хората са всякакви, камериерките са още "по-разноцветни"(имахме си и рускини  Laughing). За 1 уикенд просто не си заслужава.

# 441
И в 'нашия' хотел в Истанбул камериерките бяха рускини. Така, че не опира до манталитета на определена нация, защото камериери - всякакви. Не, че нацията може да е отговорна за всеки отделен индивид.

# 442
  • София...........
Момичета, как може да се стигне до българската църква Св. Стефан с транспорт, че нещо не виждам някоя линия да минава наблизо?

# 443
По същия начин, както до Пиер Лоти, но се слиза доста по- рано.

От Еминьоню трябва да се хване автобус един от тези - 36СЕ; 399В; 399С; 44В; 99.

Ако имате време и желание за разходка, може и пеша от Лалели да тръгнете в посока Аксарай, от там покрай Акведукта през квартал Фатих, после през Чаршамба, през Балат и накрая слизате долу на Златния рог и сте на Св. Сетфан.

Исках да напиша, на коя спирка трябва да се слезе, но сайта на транспорта се прецака... Значи може да се слезе на спирка Balat. Не съм сигурна, дали тя е най- близката и най- удобната, но в момента не мога и да проверя. До колкото помня, самата църква се намира между 2 спирки, така че все на едната ще стане. Църквата се вижда от автобуса, той минава точно покрай нея, та може да се изчака да се види църквата и да се слезе на следващата спирка, но може и предната да е по- близо.

Последна редакция: чт, 19 май 2011, 13:48 от pina

# 444
Дали някой от този форум ще посети Истанбул на 07-10.07.2011г. Ние ще сме тогава с бутик травел. Ще се радвам с някой да се запознаем предварително. Сега ще ни бъде за пръв път да ходим до тази държава.

# 445
Отвори ми се сайта на градския транспорт - Balat е спирката след българската църква, но по- близка е спирката преди църквата - Fener. Така, че слезте на Фенер, но в случай, че я изтървете, слезте на Балат.

# 446
  • София
Отвори ми се сайта на градския транспорт - Balat е спирката след българската църква, но по- близка е спирката преди църквата - Fener. Така, че слезте на Фенер, но в случай, че я изтървете, слезте на Балат.

Здравей pina , аз искам да питам за Вселенската патриаршия. Доколкото зная е някъде близо до българската църква. Можеш ли да дадеш по- конкретно указание?
Благодаря ти предварително.  bouquet

# 447
  • Казанлък of all places
Не съм Пина, но мога да започна с отговора, а тя да довърши :
Почти отсреща е . Идвайки от Еминьоню Българската църква е от дясната страна на улицата/шосет , а Патриаршията е от лявата.
Ето я ,в дъното на пресечката :

# 448
  • София
Анджи, това, което се вижда на снимката не е ли някакво училище (пак е свързано с гръцката църква)? Поне аз така знам. Патриаршията е още малко в ляво (ако гледаме снимката) и е почти на нивото на улицата, а не е на високо. Познава се добре, защото е съвсем малко навътре от голямата улица и е пълно със сергии със сувенири на християнска тематика.

Намерих някакви чужди снимки на входа на Патриаршията. Съжалявам, че отвън не сме я снимали, но не беше много атрактивна. Оградата е доста солиден зид, а входът е с кабинка на охранители. Определено не си заслужаваше да се снима за разлика от самата църква, отрупана със злато(никой не каза, че е забранено снимането вътре  Shocked).

Последна редакция: чт, 19 май 2011, 22:43 от Тaня67

# 449
  • Sofia
Стягяме багажа за слънчев Истанбул!  newsm44
Момичета, в джамиите пускат ли с панталон до коляното?

Общи условия

Активация на акаунт