КОЛЕДАТА май вече приближава,че студенко взе да става

  • 131 785
  • 759
  •   1
Отговори
# 450
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Джемма,аз си чакам отговора за накрайниците и пошовете Simple Smile
може и на лични  Hug

simplyaven щом детето обича лимонов вкус,на Танитта лимоновите сладки ще ти допаднат мнооооого....наистина са страшно лимонови,особено крема  Wink масло с лимонов аромат...мммммм  Hug
правих ги преди две години,много са хубави  Hug

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 10:21 от danidji

# 451
  • Мнения: 79
Страхотни сте ! Пълно е с идеи и чак не мога да си избера ,и да преценя кое ми харесва повече и, кое по- напред искам да опитам newsm78 !

# 452
  • Sofia
  • Мнения: 847
Вижте, на какво попаднах:

Не знам дали си заслужава парите или по-добре да си купя пошове newsm78
от тук е

# 453
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Вижте, на какво попаднах:

Не знам дали си заслужава парите или по-добре да си купя пошове newsm78
от тук е

Това го получих като подарък от една колежка, която нищо не разбира от сладкарство, за мен е абсолютно неизползваем за меденки. Не могат да се направят тънки линии. Крема много трудно се изкарва особено от тези шишенца които се сгъват като хармоника. Не знам, но за меденки, по-добро от хартиените пошове и малките найлонови пликчета, не мога да намеря. И големите пошове не са удобни за нежни и тънки декорации, защото трябва да се държат с две ръце.

# 454
  • някъде в България
  • Мнения: 55
Извинявам се предварително че въпроса ми не е по темата но моля някой който разбира от поръчки в ebay да ми пиши на лични.

# 455
  • Мнения: 3 034
Момичета, дайте линкове към тези лимонови неща. Аз освен това не знам как да направя хубав лимонов крем, ще съм благодарна и за рецепта за него!  Rolling Eyes

# 456
  • Sofia
  • Мнения: 847
Natalyna, мерси за включването! Спести ми 10 паунда Hug Ще си купя малки хартиени пошове.
Само да те питам, ти слагаш ли накрайници на пошовете или само ги срязваш малко?
Искам всеки цвят да ми е в отделе пош и да декорирам едновременно с всички цветове. Ако трябва ще се купя и 5-6 накрайника.

# 457
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Natalyna, мерси за включването! Спести ми 10 паунда Hug Ще си купя малки хартиени пошове.
Само да те питам, ти слагаш ли накрайници на пошовете или само ги срязваш малко?
Искам всеки цвят да ми е в отделе пош и да декорирам едновременно с всички цветове. Ако трябва ще се купя и 5-6 накрайника.

Хаха, сега ще ти спестя още  Mr. Green

Не си купувай, а си направи сама от хартия за печене малки, удобни за едната ръка фунийки (пошове) - в "Тортената Библиотека" има линкове за по-лесната им направа. Няма нужда от накрайници - сама си регулираш големината на отвора, а ако се деформира след извесно време, просто рязваш повече и изстискваш глазурата в следващата фунийка. Точно това е и най-евтиният и удобен начин да използваш много цветове на веднъж. Ако фунийките са от  хартия за печене е добре да ги залепяш с хартиено тиксо, защото полиетиленовото не държи.  Другият вариант, както няколко пъти вече съм писала са малките найлонови пликчета за дребна бижутерия, най-добре такива, които се затварят със сух цип.

simplyaven, в "Тортената Библиотека" има рецепта за лимонов крем, става много вкусен. Иначе аз съм пускала и рецепта за "Лимонов чийзкейк"  - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=266133.msg6484374#msg6484374   Става да се направи и във формички за тарталети. Иначе тук съм виждала и непечен вариант с основа от бисквити и крем от крема сирене и лимон.

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 12:09 от natalyna

# 458
  • София
  • Мнения: 282
simplyaven имам рецепта за торта с лимонов крем, лесна е , вкъщи много я харесваме, ако искаш мога да ти изпратя рецептата на лични защото не знам как тук да я приложа

# 459
  • Sofia
  • Мнения: 847
Natalyna, вече ти дължа една почерпка   bouquet

# 460
  • София
  • Мнения: 1 521
Момичета, опитах ромовите топки. Ще се правят пак и пак  Heart Eyes


Записвам си и аз спаначеното руло, звучи страхотийско!  Peace

Татит, много хубави изглеждат. Ти какво използва за спойка на продуктите?
И нали правилно съм разбрала, че това са натрошени вафлени кори, например сладоледени фунийки?

# 461
  • Мнения: 3 034
natalyna, благодаря, сега ще прочета.   bouquet

ginger tea , можеш и на лични, но ако я имаш просто я копирай и тук, ако искаш - някой друг може също да си я хареса. Просто копираш текста и го пействаш в отговора си. Благодаря за рецептата!   bouquet

# 462
  • Мнения: 3 034
Момичета, опитах ромовите топки. Ще се правят пак и пак  Heart Eyes




Не ги намирам на първа страница, откъде е рецептата?  newsm78 (И търсачката не ми работи вътре в темата  Rolling Eyes )

# 463
  • София
  • Мнения: 282
Торта с лимонов крем –
(има много силен вкус на лимони)
Продукти за тестото:
-  200г брашно
-  1 щипка сол
-  1 ч. л. Бакпулвер
-  100 г маргарин
-  1-2 с.л. вода

 Продуктите за тестото бързо се замесват и се оставят 1 час в хладилник да отлежат.  След това това масленото тесто се разточва на тънък пласт, който се разстила в кръгла форма като краищата му се изтеглят нагоре.  Пече се 20-25 мин. в предварително загрята фурна, до светло кафяво оцветяване.

Продукти за крема:
-  4 яйца
-  сокът от 3 лимона
-  настъргана корат от 1-2 лимона
-  200г захар
-  2 с.л. нишесте
-  3 с.л. пудра захар

Жълтъците и захарта се разбиват добре на водна баня, прибава се лимоновият сок, кората и нишестето и се бие енергично с тел, докато се обрасува гъст крем.  Изсипва се върху изстиналия блат на тортата.  Белтъка се разбива с 2 с.л. пудрата захар на твърд сняг, разпределя се върху изстиналата лимонова плънка и се поръсва с останалата пудра захар.  Тортата се пече в гореща фурна 8-10 мин. ( да се стегнат белтъците). Може да се украси със сметана.

# 464
  • София
  • Мнения: 1 521
Момичета, опитах ромовите топки. Ще се правят пак и пак  Heart Eyes




Не ги намирам на първа страница, откъде е рецептата?  newsm78 (И търсачката не ми работи вътре в темата  Rolling Eyes )
Ето ги: http://www.joyofbaking.com/RumBalls.html

Общи условия

Активация на акаунт