Коледа 2014 - тема 1

  • 125 122
  • 738
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 6 265
Нали няма да пропуснете да съобщите за настояща и идваща промоция на краве масло? Ще благодарим дружно.
В Била имаше промоция, но не съм сигурна дали не е свършила (немско масло от 3.40 на 2 лв., нещо такова). Но гледайте и сроковете на годност дали ви устройват.

А иначе в Метро гледах безсолно масло на калъп от около кг. марка Хорека на цена около 12 лв. и нещо (не помня точно колко). Стори ми се добре, много твърдо.

# 451
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Бързам да кажа:
В Била има немско масло 250г за 1.99 с Била карта. Трайността е до 22.04.2015.

Самоцитирам се!

# 452
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Ще отида да си купя няколко масла и ще ги замразя.Благодаря за информацията.

Аз тази година съм решила да направя:

1.Рохлички на Наталина (благодаря за приятелството във Фейса)
2.Линцери на Наталина
3.Меденки на Джемма
4.Шоко напукани сладки
5.Шоко-сладки с шам фастък
6.Шок.звезди с капучино
7.Мъфини с кафе на ESPA
8.Салам-торта

Засега е това само  Grinning Сигурно и някоя торта ще приготвя  Grinning

# 453
  • Мнения: 153
Наистина прекрасна тема - празнична и вдъхновяваща! Тази година Коледа ще бъде още по-специална за нашето семейство, споделена с първородната ни дъщеричка.

Да ви споделя набързо рецептата ми за Грилажки.

ymemansi, сърдечно ти благодаря за споделената рецепта. Тази година имам възможност да си поръчам фини вафлени корички от Испания, с които приготвят традиционните коледни турони. Мисля, че ще се получи възхитителен десерт.
За празничната трапеза тази Коледа ще приготвя още любимите ми от детството фини маслени сладки с пълнеж от локум и орехи, поръсени с ванилена пудра захар и поширани в червено вино и ароматни подправки круши, които тази година са в изобилие на пазара.

# 454
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Наистина прекрасна тема - празнична и вдъхновяваща! Тази година Коледа ще бъде още по-специална за нашето семейство, споделена с първородната ни дъщеричка.

Да ви споделя набързо рецептата ми за Грилажки.

ymemansi, сърдечно ти благодаря за споделената рецепта. Тази година имам възможност да си поръчам фини вафлени корички от Испания, с които приготвят традиционните коледни турони. Мисля, че ще се получи възхитителен десерт.
За празничната трапеза тази Коледа ще приготвя още любимите ми от детството фини маслени сладки с пълнеж от локум и орехи, поръсени с ванилена пудра захар и поширани в червено вино и ароматни подправки круши, които тази година са в изобилие на пазара.

Може ли да споделиш рецептата за сладките с нас?   bouquet

# 455
  • Мнения: 579
Благодаря за информацията за вафлените кори. В Плевен има руски магазин, Ще се ходи за кори, риба и хайвер.

# 456
  • Мнения: 153
Може ли да споделиш рецептата за сладките с нас?   bouquet

Only, рецептата вероятно е позната на много домакини и не е трудна за изпълнение.

Необходими продукти за маслени сладки с локум и орехи:

1 яйце
1 ч.ч. меко масло
1 ч.ч. пудра захар
1 ч.ч. кисело мляко
½ ч.л. сода за хляб
брашно, колкото поеме до получаване на меко тесто (около 2 ч.ч.)
1 пакетче ванилия на прах
обикновен локум (около 2 кутийки)
орехови ядки
пудра захар + 1 пакетче ванилия за овалване

Содата се погасява с киселото мляко. Брашното се пресява в купа и се оформя кладенче, в което се добавят 1 пакетче ванилия, яйцето, мекото малко, киселото мляко и пудрата захар. Замесва се меко тесто. При необходимост при месенето се добавя още малко брашно докато тестото престане да лепне, след което за по-удобно разточване може да се раздели на около 4 топки и се оставя в хладилника за около 1-2 часа.
Охладеното тесто се разточва на кора с дебелина 4-5 мм. За оформяне на топчета със суха чаша се изрязват кръгчета, в средата се слагат парченца локум и ядка, краищата се затварят плътно и се подреждат в тавичка с хартия за печене. Сладките могат да се оформят и като кифлички, като от тестото се изрежат триъгълници. В широката част се слагат локума и орехите и се навиват.
Локумките се пекат в предварително загрята фурна на 170-180 градуса до златисто. Още топли се овалват във ванилена пудра захар.

# 457
  • Мнения: 6 689
Стефанел, препоръчвам ти сладки мини-щолени на Лабрекс - прекрасни са.  Peace

Аз тази година АКК няма да правя. Ще правя отново щолен (поправителен, че миналата година малко го препекох и ми се разля настрани). Иначе беше вкусен.
 
Да питам - мога ли да пека щолена в правоъгълните форми за кекс? Чудя се, защото моята е от тези, на които долната част е по-тясна, а нагоре се разширява.  newsm78 Благодаря!   bouquet

# 458
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, може ли рецептата за жълъдчета?

Заповядай:
http://djemmasvetlana.blogspot.com/2012/12/blog-post.html

# 459
  • Мнения: 120
Здравейте мили дами  Heart Eyes Дайде изпитана,вкусна,сочна рецепта за шоколадово пънче.Но да няма натрапчив вкус на масло,да непреобладава в крема   chef  bouquet

# 460
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Fortuna,благодаря за препоръката.Бях решила,че ми е много да правя АКК и щолен за една Коледа,обаче за мини щолени ще се пробвам.
За масло гледам си говорите-да препоръчам моето любимо масло President.Страхотно е.Всичко с него става страшно вкусно.

# 461
  • Мнения: 670
  Благодаря, Джемма!

# 462
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Направи масления крем с кондензирано мляко, вместо с пудра захар. Кремът няма натрапчив вкус на масло, а млечен привкус и  е много вкусен.

# 463
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Ще отида да си купя няколко масла и ще ги замразя.Благодаря за информацията.


Миналата година се коментираше (от natalyna мисля), че не е добре да се замразява маслото.
Ако си вземеш в годност, не виждам и смисъл.

# 464
  • Мнения: 3 020
Много се извинявам, но може ли рецептата на мини щолените? Като прочетох поста, падна едно лудо търсене, но така и не успях да я намеря  Blush

Иначе тайничко ви следя  Grinning и си набелязвам нещата и за моя Коледен списък  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт