Любители на Котки Тема 95

  • 36 403
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 280
Здравейте вчера си купих този фурминатор  .http://prikachi.com/images.php?images/115/8199115x.jpg. изглежда на външен вид по различно от тук показаните, но върши страхотна работа , според вас оригинал ли е струва 60 лв,

# 736
  • София
  • Мнения: 13 044
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

И не забравяйте за данъците и таксите!  Wink

Ако някой иска да добави любимеца си в списъка или някаква интересна информация за първи пост, моля, пишете ми!

# 737
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 897
Нямам представа, ама след като ти върши страхотна работа какво значение има дали е оригинал или не? Peace

golden_dust , по принцип сухите храни съдържат фибрести съставки, които заместват пасането. Wink Има сухи храни предназначени специално за справяне с космените топки в стомаха. Но в природата писанчовците просто излизат на паша. Laughing Силвестърчо налиташе на кисело зеле от туршийка. Томката няма наклонност към никакви човешки храни, яде само сурови пилешки работи. И тия дни истински ме изненада като си изпроси и изяде малко скумрийка на скара, а вчера ми измъкна от ръцете и някое и друго парченце пилешка шунка. Свинското обаче категорично го отказва. Laughing Според мен просто не си е падал по пиците, спагетите и т.н. манджи, в т.ч. изчанчени гурмета, с които се отглежда младежката компания в София.  hahaha
Според мен не засаждай валериана, че ще почнат едни концерти, едно отъркване ... Thinking

# 738
  • София
  • Мнения: 1 037
golden_dust , по принцип сухите храни съдържат фибрести съставки, които заместват пасането. Wink Има сухи храни предназначени специално за справяне с космените топки в стомаха.

Според мен не засаждай валериана, че ще почнат едни концерти, едно отъркване ... Thinking
Много, много благодаря, profi_1

От години чета форума и все не се решавах да пиша. Напоследък имам доста свободно време и се престраших. Изключително доволна съм, че го направих, че съм в темата и ви благодаря за търпението. Признавам, че съм чела повърхностно относно отглеждането на котки и то е, защото, след като намерих Миси, почти три месеца ходехме всеки ден на системи, физиотерапия, антибиотици и т.н. и всъщност тогава  имах възможност надълго и нашироко да разпитвам лекарите относно хранене и други грижи по отглеждането. Каквото са ми казали, това и правя. А и някак във времето виждам от какво й е добре и от какво не.
Ще ви следя с удоволствие, за да се уча от вас, а и ще се върна назад да попрочета, макар че 95 теми #Crazy

# 739
# 740
  • София
  • Мнения: 1 037
има нова тема, линкът е няколко мнения по-нагоре

# 741
  • София
  • Мнения: 2 092
Ей, момичета, нали разбирате, какво богатство си имаме - този форум. И за себе си мога да кажа, че страшно много неща съм научила тук, независимо колко съм чела преди това.
golden_dust, радвам се, че ти бях полезна.
Таня, наистина е до котка. Проблемът е само, че не са надписани ''аз ям цветя'' или ''аз не ям цветя''. И така, както писето седи отстрани, уж незаинтересовано, в момент, когато не ти е под погледа, ще вземе да се напасе и ето ти чудесо на чудесата. Тичане по ветклиники, доктори, и без гаранция, че ще се намери помощ. Според мен най-добре е да покрием млякото, че нали знаете котките какво правят... казано иносказателно. Но само нека никой не си прави илюзии, че може да постави цветята на НЕДОСТЪПНО място. Тия дяволи извън себе си излизат, обаче докопват абсолютно всичко. Ама наистина всичко.
mama mariana, темата за котешката психология е дълга, широка и дълбока. При котки, които са заставени да живеят заедно, се установява йерархия, като обикновено дошлата втора се явява подчинена. Невинаги де. Това означава, че ти не трябва да им объркваш реда, който са си установили, защото така караш ''шефката'' да ревнува. Какв означи да не им объркваш реда? Ами, ядене се дава първо на нея, първо тя трябва да бъде галена, мястото, на което спи да й се пази само за нея, и други такива дреболии за нас, а за тях от първостепенно значение. Така показваме, че не сме я заменили, и тя приема спокойно новодошлата. А новата приема спокойно това, защото ''си знае мястото'' Макар че при теб няма световна война, и народа ти не се избива един друг. Ако го усещаш като проблем, можеш да потърсиш инфо в гуглето. Имаше едни клипчета 'my cat from hell'', там един пич-специалист по котешка психология, помагаше на хора с проблемни котки да ''си оправят отношенията'' Има много какво да се научи от него. А обикновено ние, хората, преценяваме нещата по човешки, и си мислим, че трябва да покажем повече внимание на новодошлата, за да й помогнем да свикне по-бързо и да се почувства у дома си. Стискам ти палци да намериш решение на проблема си.
TINA.K, поддържам на 100%! Жал ми е за котета, които по цял ден седят заключени, без нищо интересно около тях, чакайки да се върнат хората и спейки през цялото време. А после, стопаните им им се карат, че по цяла нощ не ги оставят да спят. Второ коте е идеалното решение, двете ще си играят и занимават постоянно и ще се чувстват идеално! Даниела10, наистина, защо не си го вземеш този пухкав Пушек, толкова добре биха си живяли заедно, а и ти ще видиш колко щастие ще ти дарят двечките.

# 742
  • Мнения: 1 612
Ей, момичета, нали разбирате, какво богатство си имаме - този форум. И за себе си мога да кажа, че страшно много неща съм научила тук, независимо колко съм чела преди това.
golden_dust, радвам се, че ти бях полезна.
Таня, наистина е до котка. Проблемът е само, че не са надписани ''аз ям цветя'' или ''аз не ям цветя''. И така, както писето седи отстрани, уж незаинтересовано, в момент, когато не ти е под погледа, ще вземе да се напасе и ето ти чудесо на чудесата. Тичане по ветклиники, доктори, и без гаранция, че ще се намери помощ. Според мен най-добре е да покрием млякото, че нали знаете котките какво правят... казано иносказателно. Но само нека никой не си прави илюзии, че може да постави цветята на НЕДОСТЪПНО място. Тия дяволи извън себе си излизат, обаче докопват абсолютно всичко. Ама наистина всичко.
mama mariana, темата за котешката психология е дълга, широка и дълбока. При котки, които са заставени да живеят заедно, се установява йерархия, като обикновено дошлата втора се явява подчинена. Невинаги де. Това означава, че ти не трябва да им объркваш реда, който са си установили, защото така караш ''шефката'' да ревнува. Какв означи да не им объркваш реда? Ами, ядене се дава първо на нея, първо тя трябва да бъде галена, мястото, на което спи да й се пази само за нея, и други такива дреболии за нас, а за тях от първостепенно значение. Така показваме, че не сме я заменили, и тя приема спокойно новодошлата. А новата приема спокойно това, защото ''си знае мястото'' Макар че при теб няма световна война, и народа ти не се избива един друг. Ако го усещаш като проблем, можеш да потърсиш инфо в гуглето. Имаше едни клипчета 'my cat from hell'', там един пич-специалист по котешка психология, помагаше на хора с проблемни котки да ''си оправят отношенията'' Има много какво да се научи от него. А обикновено ние, хората, преценяваме нещата по човешки, и си мислим, че трябва да покажем повече внимание на новодошлата, за да й помогнем да свикне по-бързо и да се почувства у дома си. Стискам ти палци да намериш решение на проблема си.
TINA.K, поддържам на 100%! Жал ми е за котета, които по цял ден седят заключени, без нищо интересно около тях, чакайки да се върнат хората и спейки през цялото време. А после, стопаните им им се карат, че по цяла нощ не ги оставят да спят. Второ коте е идеалното решение, двете ще си играят и занимават постоянно и ще се чувстват идеално! Даниела10, наистина, защо не си го вземеш този пухкав Пушек, толкова добре биха си живяли заедно, а и ти ще видиш колко щастие ще ти дарят двечките.
Много го харесвам това, коте но независи само от мен да го взема. С ММ сме на различни мнения. За съжаление и на моето Аморе трудно му извоювах място в къщи. Честно казано се опитвам да разбера хората, които не обичат котки но не мога. При мен положението е такова.

# 743
  • София
  • Мнения: 1 037
Danyella, има нова тема, линкът е няколко мнения по-нагоре Simple Smile

# 744
  • София
  • Мнения: 13 044
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

И не забравяйте за данъците и таксите!  Wink

Ако някой иска да добави любимеца си в списъка или някаква интересна информация за първи пост, моля, пишете ми!


 Wink

Общи условия

Активация на акаунт