Любители на Котки Тема 97

  • 53 465
  • 755
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 2 092
За всички пострадали от котешко препишкване, ето какво открих и преведох за вас:

За този начин научих от една приятелка, за което наистина й благодаря много! Опитах го и наистина работи! Пробвала съм всички скъпи препарати от магазините, но нищо не дава същия ефект като съчетаването на най-обикновените оцет, сода и кислородна вода.

Не забравяйте, че за да се премахне локвичката, не от  твърда повърхност (например, линолеум), а мека или пореста (килим или легло) - има вероятност да се наложи да повторите процедурата няколко пъти (защото с времето урината прониква  дълбоко навътре). Наложи ми се да чистя по този начин  леглото си. Не можа да се изчисти всичко на 100%, защото не  беше направено по "горещи следи", а няколко дни по-късно. Все пак, това в сравнение  с първоначалното положение – разлика от земята до небето. Може да се усети нещо, като допреш носа до леглото.
Изчистването на  миризмата на котешка урина с обикновени препарати е невъзможно. Урината се състои от пикочна киселина, уробилин, креатинин, натрий и други електролити.  Кристалите пикочна киселина  не се разтварят във вода, така че те не могат да бъдат отстранени чрез конвенционални препарати. Когато урината изсъхне, уреята  се разгражда от бактерии, което е причината за миризмата  на амоняк. С по-нататъшното съхнене се образуват тиоли, което означава, че  предметът остава  завинаги белязан от миризмата на котешка урина..
За щастие има един прост метод да се отървете от този проблем. Първоначално, тази рецепта е била разработена от химик за премахване на миризмата от скункс (това е най-силната съществуваща миризма !), В урината им се съдържат същите протеини като в котешката урина, което дава такава отвратителна и неразрушима миризма .
Отстраняването на урината се осъществява в два етапа. Първо се отстранява пикочната киселина, а след това тиолите.
Ще ви е необходимо   9% оцет, сода за хляб, водороден пероксид 3% (от аптеката), както и препарат за ръчно миене на съдове .
1) Накиснете  с  оцет.
Първо на внимателно  да попием  петното от урина с  хартиени салфетки, или да засипем с бентонит или другаа абсорбираща котешка тоалетна. Когато попие,обираме с прахосмукачката. При никакви обстоятелства не трябва да се опитвате да измивате с вода - просто разпространявате петното от урина  върху по-голяма  площ! След това полейте местопрестъплението с оцет разреден с вода три пъти. Оставете да изсъхне напълно, за да не пречи оцета на следващите стъпки. Това ще унищожи  действително урината, но след това остават  други вещества - тиоли, които излъчват неприятна миризма  много повече от урината. Тиолите ще унищожим със следващия етап.

2) Поръсете сода за хляб.
Поръсваме  петното със сода за хляб, и веднага пристъпваме към следващата стъпка.
Забележка:. Преди тази стъпка оцета трябва да бъде напълно изсъхнал, така че не неутрализира содата!

3) Пръскаме с водороден пероксид.
Изсипете в пулверизатор 100 мл 3% водороден пероксид H2O2, добавете0,5 чаена лъжичка препарат за ръчно измиване на съдове, добавете  вода, за да се получи обем до 200 мл, и леко разклатете.
С тази смес се пръска содата, докато започне да се покрива с пяна. Препаратът за съдове тук служи за образуване на голямо количество мехурчета, които задържат кислорода да не излети и да взаимодейства с петното.. Оставете за няколко часа. Реакцията на водороден пероксид и сода е съпътствана от отделяне на  голямо количество кислород, което се свързва с тиола и горазлага на СО2 въглероден диоксид и амониев NH4 което се изпарява бързо, тиолите и ужасната миризма изчезват. Сега можете да почистите килима или настилката с помощта на перяща прахосмукачка.
Миризмата ще изчезне завинаги, защото сме разложили химически урината!.
Компонентите са толкова евтини, че можете да почистите не само вашия апартамент, но и стълбището, асансьорите, прозореца или вратата, и така нататък..
Порести повърхности като бетон, и особено дърво, изискват многократни повтаряния с предварителното киснене в оцет. Като  мярка от последна инстанция – обгаряне на бетонния под или стена с горелка.
За да откриете петно от урина на място, което не ви е известно, можете да използвате лампи с ултравиолетова светлина. В този случай петното ще засвети с жълта светлина.


Кой беше админ на групата - Танчето ли? Защо не вземе да постави тази статия в началото на следващата тема, със  сигурност би било от полза на много хора.

# 316
  • София
  • Мнения: 13 044
Ще я сложа. Почти всичко полезно се включва в следващата тема.  Wink Лошото е, че повечето хора прескачат първи пост. Sad

Беба, Тинчето е прекрасна! Нали си запозната с особеностите на породата? Трябва да се наблюдават ставите и при нужда да се включат хранителни добавки. Не бива да се допуска и наднормено тегло, за да не се натоварват ставите.

Да онагледя. Ако котето опъва крачета в необичайни пози:











Това не е повод за смях, както наивно правех аз, а е признак за болки в ставите. Както се вижда, всяка котка може да я споходи, но клепоухите са с дефектни хрущяли и при тях е по-често срещано заболяване.

# 317
  • Мнения: 3 820
Мъро... двойникът на предишния ни котарак - Мишо.. МНого ми е миличък. Дано не го болят много крачетата

# 318
  • Мнения: 72
Здравейте момичета!
Тaня Да ти е жив и здрав дядо Мъро! Пропуснах да му пратя честитката за РД по рано , но покрай грижите по моя дядо Мърфи хич не влизах тук.
Дядо Мъро  опъва крачета , а дядо Мърфи трудно прикляква . Вече много рядко го забелязвам да се катери и когато върви винаги задните му крачета са лего напрегнати.
Според мен е от ХБН, но знам ли  страрост-нерадост Sad

Беба да ти е жива и здрава малката плюшена сладурана! Искам и аз да я начмачкам , нищо че не се дава Simple Smile)

Hunny_bunny  Ако Оли има цистит може да пробваш с хапчета Цистон- билкови са и лекуват безотказно.. Може да му даваш 1/2 от хапчето. От тях се засилва  пишкането, става по -често и по  нормално затова не трябва да се дават продължително време .

# 319
  • София
  • Мнения: 13 044
Anesy, как е Мърфи?

Мъро от доста месеци не се катери. Най-високото нещо е легло/диван и то с изключително внимателни движения.

Hunny_bunny, вчера забравих да пиша и anesy ме подсети сега. Цистона и на нас ни беше предписан само за определено време (не помня точно). Обаче нишадър може да се слага винаги във водата, без ограничение. Но водата променя вкуса си и не всяко коте ще пие от нея. Можеш да пробваш дали на Оли ще му хареса, но първо се допитай до ветеринаря. Не помня какви количества се слагат.

То май Защо ме търсиш? питаше за профилактичното пиене на Цистон?  Embarassed

# 320
  • Мнения: 779
Нашето не е цистит тоя път, а направо кристали и следствие - запушване.
Толкова се бях притиснила за пишкането, че забравих, че това коте не е акало от
3 дена... Днес ще питаме доктора дали е нормално, запек ли има или какво...
И май коремчето му е кораво. Не знам...  Rolling Eyes
Даваме и антидепресанти, че сигурно ще се побърка иначе с толкова манипулации
и дразнене, и болка...  Confused

# 321
  • Мнения: 120
Ще я сложа. Почти всичко полезно се включва в следващата тема.  Wink Лошото е, че повечето хора прескачат първи пост. Sad

Беба, Тинчето е прекрасна! Нали си запозната с особеностите на породата? Трябва да се наблюдават ставите и при нужда да се включат хранителни добавки. Не бива да се допуска и наднормено тегло, за да не се натоварват ставите.

Да онагледя. Ако котето опъва крачета в необичайни пози:











Това не е повод за смях, както наивно правех аз, а е признак за болки в ставите. Както се вижда, всяка котка може да я споходи, но клепоухите са с дефектни хрущяли и при тях е по-често срещано заболяване.
Благодаря, много са полезни снимките, не знаех, че сядат така при проблем със ставите. Смятам да чета още за породата, винаги ще ми тежи това, че не знаех за персийките и ХБН. Ако бях по -осведомена, сега моята Мойра може би щеше да е жива. Въпреки, че за ХМБ пише доста, но почти никъде не се отбелязва, че персийките са най- предразположената порода, както ми казаха в УлтраВет. Този пък, като заведохме Тина за да ги запознаем с нея и купим храна, казаха, че този път изборът е добър, относно породата. Персийките рядко достигали 12-14 год.  newsm78

# 322
  • Мнения: 120
Здравейте момичета!

Дядо Мъро  опъва крачета , а дядо Мърфи трудно прикляква . Вече много рядко го забелязвам да се катери и когато върви винаги задните му крачета са лего напрегнати.
Според мен е от ХБН, но знам ли  страрост-нерадост Sad

Беба да ти е жива и здрава малката плюшена сладурана! Искам и аз да я начмачкам , нищо че не се дава
Ела и ще ти я дам Тина , тя не дава, но ние даваме. За крачетата, че ги болят ме предупреди вета. От урината отделените кристалчета се отлагали в мускулите и затова са по- сковани и болезнени. Моята мила писана ходеше като с ботуши  Cry и не се катереше   Sob Детелистна, полезно инфо, днес ще пробвам  Wink

# 323
  • София
  • Мнения: 13 044
Нашето не е цистит тоя път, а направо кристали и следствие - запушване.

Мацо и Мъро никога не са имали цистит. Бяха се запушили от сухата храна. Но лекарствата са еднакви. Wink

# 324
  • Мнения: 9 552
Една приятелка е изгубила котанчето си.  Sad За град Айтос става въпрос. Ако имате познати там, моля споделете линка.  Praynig
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=11855697381358 … 1&pnref=story

# 325
  • Мнения: 10 547
Още като Мъртичката дойде у нас, в един зоомгазин ми препоръчаха някаква субстанция на прах, която се поставя в котешката тоалетна и при контакт с урината, се оцветяла в определен цвят според състоянието на самата урина, т.е. индикира задаващи се запушвания.

Аз много се чудя да яде ли изобщо Мъртичко суха храна или не?

Не зная, доколко е вярно, но в две различни клиники ми казват, че по-непредразположени към уринарни проблеми са уличните котки. Дали е вярно, не зная.

# 326
  • София
  • Мнения: 4 005
  Касита, естествено е уличните да са по-устойчиви на всичко. Ако запушванията се дължат на анатомична особеност на уретерите, то поколенията естествен подбор при уличните много вероятно да са свели до минимум този фактор.

# 327
  • Мнения: 934
  Касита, естествено е уличните да са по-устойчиви на всичко. Ако запушванията се дължат на анатомична особеност на уретерите, то поколенията естествен подбор при уличните много вероятно да са свели до минимум този фактор.
Затова си държа на ''европейската порода'' - натурално селектирана.

Може ли да попитам нещо - нашето коте не ''храчи'' косми.Предполагам,че ги изхвърля с изпражненията,но все пак нали това е нормално?
Благодаря!

# 328
  • Мнения: 10 547
 Ms Smarty Pants, Мъртичко никога не е храчил косми, не е повръщал такива и пр.

Аз пари за котка не давам.  Blush Дано не обидя някого. Вече и за куче не давам, откакто имам три порода Прекрасна, за която винаги са учудени, че са с родословие "много дълго и смесено". Единият е 50 кг. мъжкар. Другите са някакви късокраки кремвиршки, но толкова красиви, че се чудиш, вярно ли, аджеба, си нямат порода.

# 329
  • Мнения: 72
Мърфи все още се катери от време на време, когато иска да ми покаже ,че водата например е свършила, Но пустия му навик, който придоби от 1 месец насам да обръща купичката със вода му стана традиционен. И тава сложих под нея ,че ме е страх да не пипне някоя "Клебсиела" Simple Smile) пак но най-често тавичката я намирам  в другия край на кухнята и купичката празна, а водата по пода.

Беба персийките са генетично обременени за жалост. И се радвам много че не си си взела пухкаво персийче. Не случайно за тях производителите на котешки храни произвеждат специални, които разбира се не е е сигурно колко са качествени.

А за хапчето Цистон да си знаете - върши перфектна работа както и при цистит ,така и при запушване с кристалчета. Купува се от хуманна аптека и струва 2-3лв опаковката. Руските ветеринарни сайтово масово го препоръчват за уринарни проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт