Коледа 2016 -1 тема

  • 166 329
  • 761
  •   1
Отговори
# 615
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Хриси,какво да кажа-страхотни са ! Браво! Аз още не съм почнала със сладките.Но с помоща на децата направихме коледна къщичка-По мотиви от "Хензел и Гретел"

# 616
  • Мнения: 5
Здравейте,
правих вече два пъти от сладките Кисинджър, не помня кой точно беше дал рецептата, но се получиха уникални!!!!  bouquet До Коледа как ще задържа сладки не ми е ясно-у нас изчезват на момента  newsm78

Може ли рецептата за тези сладки Кисинджър, потърсих във форума, но не ги открих Simple Smile

# 617
# 618
  • Мнения: 2 470
Тази рецепта за щолена на Джема, която е на първа страница е може би за 2 или 3 бройки. Откъде мога да намеря  рецепта за 1 брой? Може би аз не мога да се ориентирам къде да търся.

# 619
  • София
  • Мнения: 974
Просто редуцирай продуктите на половина или колкото ти е нужно...

# 620
  • София
  • Мнения: 11 657
Така, да пусна едни Коледни  френски лимонови сладки, много са хубави, ухаят на масло и лимон
Скрит текст:
[/spoiler]
и едни шоколадови бонбони с карамел, ама и те са прекрасни
Скрит текст:
.
За сега е това. В близките дни ще направя и капучиновите бисквити, че съм се заредила с много марципан и трябва да го ползвам - около 1 1/2 кг марципан....защо ми е толкова много не ми е ясно ... newsm78

# 621
  • София
  • Мнения: 682
Така, да пусна едни Коледни  френски лимонови сладки, много са хубави, ухаят на масло и лимон
Скрит текст:
[/spoiler]
и едни шоколадови бонбони с карамел, ама и те са прекрасни
Скрит текст:
.
За сега е това. В близките дни ще направя и капучиновите бисквити, че съм се заредила с много марципан и трябва да го ползвам - около 1 1/2 кг марципан....защо ми е толкова много не ми е ясно ... newsm78

Привет! Темата е страхотна   Wink
Marcheva 14, моля за рецепта за тези лимонови сладки. Изглеждат много вкусни.

# 622
  • София
  • Мнения: 974
Днес с малката ми помощничка изпекохме и сглобихме медената къщичка. Утре ще украсяваме.
Направих и бонбони с пълнеж от фурми, тахан и ядки.

# 623
  • София
  • Мнения: 11 657
Така, да пусна едни Коледни  френски лимонови сладки, много са хубави, ухаят на масло и лимон
.................................

Привет! Темата е страхотна   Wink
Marcheva 14, моля за рецепта за тези лимонови сладки. Изглеждат много вкусни.
Пускам, що да не пусна, ето ги:
КЛАСИЧЕСКИ ФРЕНСКИ ЛИМОНОВИ БИСКВИТИ
Скрит текст:
жълтъци - 2 бр
масло - 220 г на стайна температура
пудра захар - 100 г
брашно - 240 г
бакпулвер - 1/2 пакетче
лимони - 1 бр + изцеден сок
.......................
Разбиват се жълтъците и пудрата захар на крем. Добавя се настърганата кора лимон и сок от 1 лимон. Прибавя се маслото, разбива се, брашното пресято с бакпулвера. Измесва се на тесто, завива се във фолио и се оставя за 30 мин в хладилник. След като достатъчно се е охладило тестото се късат топчета с еднакъв размер или се плавят на плоска форма . Пече се на 180 градуса до зачервяване на крайчетата им в плоска тава покрита с хартия.
Печат се не повече от 8 мин. По принцип рецептата е за топчета, но аз ги направих в плоска форма, като с дебела чаша ги натисках равномерно отгоре. По желания може да се шприцова с тесен шприц шоколад, както съм показала на снимката.
Работила съм ги само в миксер.
Източник: Веселина Константинова - Готвач БГ

Последна редакция: вт, 06 дек 2016, 23:05 от marchеva14

# 624
  • София
  • Мнения: 682
Така, да пусна едни Коледни  френски лимонови сладки, много са хубави, ухаят на масло и лимон
.................................

Привет! Темата е страхотна   Wink
Marcheva 14, моля за рецепта за тези лимонови сладки. Изглеждат много вкусни.
Пускам, що да не пусна, ето ги:
КЛАСИЧЕСКИ ФРЕНСКИ ЛИМОНОВО БИСКВИТИ
Скрит текст:
жълтъци - 2 бр
масло - 220 г на стайна температура
пудра захар - 100 г
брашно - 240 г
бакпулвер - 1/2 пакетче
лимони - 1 бр + изцеден сок
.......................
Разбиват се жълтъците и пудрата захар на крем. Добавя се настърганата кора лимон и сок от 1 лимон. Прибавя се маслото, разбива се, брашното пресято с бакпулвера. Измесва се на тесто, завива се във фолио и се оставя за 30 мин в хладилник. След като достатъчно се е охладило тестото се късат топчета с еднакъв размер или се плавят на плоска форма . Пече се на 180 градуса до зачервяване на крайчетата им в плоска тава покрита с хартия.
Печат се не повече от 8 мин. По принцип рецептата е за топчета, но аз ги направих в плоска форма, като с дебела чаша ги натисках равномерно отгоре. По желания може да се шприцова с тесен шприц шоколад, както съм показала на снимката.
Работила съм ги само в миксер.
Източник: Веселина Константинова - Готвач БГ
Много благодаря  bouquet

# 625
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 852
Днес с малката ми помощничка изпекохме и сглобихме медената къщичка. Утре ще украсяваме.
Направих и бонбони с пълнеж от фурми, тахан и ядки.



профи изпълнение  Peace

# 626
  • Мнения: 399
2. Бисквити с боровинки - ето ги , за първи път ги приготвям: Много ми харесаха.  
Скрит текст:

.
Може ли да споделите рецептата за тези бисквитки?

# 627
  • Мнения: 163
Здравейте!
Следя с интерес темата и много красоти видях... Браво на вас! Неуморни сте и сте невероятни творци!
Включвам се само да споделя какво ще приготвя аз (и двете ми малки помощнички) за Коледа, а снимки ще покажа, когато декорирам и подредя всичко...  Wink
Та списъка ми е:
1. Линцерови сладки - готови са и чакат слепването;
2. Ванилени рохлички - готови и прибрани на тайно място;
3. Ванилено-маслени сладки, на които оцветих тестото със зелена боичка - готови и прибрани;
4. Портокалови курабийки с парченца шоколад - тия дни ще са;
5. Мини щолените на labrex- другата седмица;
6. Меденки - чудя се на Джули или на Джема?! - другия уикенд

Е, това - отчета - след Коледа...
 bouquet chef bouquet

# 628
  • Мнения: 158
Ще се отчета с едни сравнително бърз, но много пристрастяващ класически, коледен кейк. Моите хора направо пощуряха по него и го правя вече три път в рамките на месец  Crazy Плодов, с ядки и разбира се алкохооооол  Mr. Green



Уикенда ще се отдам на голямото бисквитоправене, само трябва да измисля разумен начин на укриване от хлапетата  newsm78

# 629
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 852
ако намериш начина сподели  Mr. Green
за децата е вариант да са на високо, но аз трябва да пазя от бащицата.  Crazy
малък отчет:
от три кутии шведски бисквитки остана една;
от минищолените - 0;
от кокосовките довечера може би ще има някоя останала, но не е сигурно  Blush

Общи условия

Активация на акаунт