Милано - 7

  • 83 523
  • 752
  •   1
Отговори
# 495
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Супер!!! Мерси  Hug

# 496
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 013
Ооо, това е супер информация , аз ще съм в Милано за 2-3 дни другият месец  Grinning
Благодаря  bouquet

# 497
  • София
  • Мнения: 10 825
Да вметна нещо, сигурно е споменавано и по-рано, но все пак... не пропускайте да се качите на покрива на Дуомото. Ако си купите билета онлайн заедно с милано пас имате 10% отстъпка. Билетът важи и  за музеят на Дуомо.
За предпочитане е да влезете в катедралата преди да си пазарувате разни сувенири от околните магазини. Ние имахме проблеми, войниците на входа викаха висшестоящи заради нашите порцеланови чашки и кутийки. Накрая все пак ни пуснаха, но ни обясниха, че ни правят "огромно изключение "... сигурно заради сините ни очи  Wink

# 498
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 865
Момичета,търся изгодно настаняване в Милано  от 22 юли около централна гара за 8 човека-4 деца и 4 възрастни .Някой д а препоръча нещо ,благодаря   предварително.

# 499
  • Мнения: 606
lalence11 ,много полезна информация!Относно io viaggio ovunque in Lombardia да те попитам има ли такава карта за 2-3 дни и каква долу горе е цената?И колко доплатихте като сума на човек до Верона?

# 500
  • Мнения: 710
lalence11 ,много полезна информация!Относно io viaggio ovunque in Lombardia да те попитам има ли такава карта за 2-3 дни и каква долу горе е цената?И колко доплатихте като сума на човек до Верона?

Ето тук е цялата информация за билета. На италиански е, но с google преводача се справих отлично.
http://www.regione.lombardia.it/wps/portal/istituzionale/HP/Dett … liero-settimanale

Има за 1,2,3 и 7 дни, като най-изгоден е, разбира се, за 7 дни:
    1 giorno: 16,00 €
    2 giorni:   27,00 €
    3 giorni:   32,50 €
    7 giorni:   43,00 €

Но дори и за 2 дена, ако се използва транспорт в Милано, влак до Como и обратно, фуникуляр до Брунате, евентуално автобус C10,  мисля, че пак си струва. Или до Varenna и обратно, да не говорим до Sirmione. Всеки случай е различен, но с помощта на сайта на трениталиа, може да се направи сметка кое ще е по-изгодно.
Важното е, че са за регионални влакове само, но важат за всички, вкл. RE и RV.

Това е линк към гарите, до които важи билета
http://www.ihrogno.it/novita/trasp/Agevolazioni%20trasp%20pubbli … iti%20a%20CRT.pdf

А това е картата на регионалните влакове в Ломбардия:
http://www.regione.lombardia.it/wps/wcm/connect/389f7835-f40c-4d … 83ef-c19b4150eb3d

Ако сте решили предварително точно кой ден ще пътувате до Верона, както е споменавано доста пъти в темата, може би ще е по-изгодно да си купите билет за IC влак предварително. Но ако ще решавате на място за следващия ден, регионалните влакове са по-изгодни.
Билетът от Peschiera del Garda do Verona е 3.40 евро (в една посока).

# 501
  • Milano
  • Мнения: 3 649
Билети ''аз пътувам навсякъде в Ломбардия'' има и на самите автомати в метрото, няма нужда да се редите на никакви гишета.

Ние днес, в безплатаната неделя разгледахме:

http://www.gallerieditalia.com/it/milano/

Много ми хареса.
В 9.30ч нямаше никой, друг път към 12ч се извиват едни опашки до средата на виа Мандзони (но тогава имаше много хубави временни изложби - Heyez, Canaletto).

Жалко само, че не можахме да влезем в подземията на банката (с още 500 произведения на изкуството), само в четвъртък следобед с резервация.

После в Армани/Силос - бивш силос на Кнор, реставриран и превърнат в експозиция от Армани за 40г.кариера през 2015г.


После пробвах една пиццерия на Каналите, на която й бях хвърлила око отдавна: I Capatosta - страхотна пица.
Едноименната пица е с извара в борда на пицата.

Абсолютно си заслужава отличните рецензии.

Има и fiori di zucca - с извара от биволска моцарелла - това за инфо на една дама, която се интересуваше.

На долният етаж е по-хубаво (горе няма нищо).


https://www.tripadvisor.it/Restaurant_Review-g187849-d1199182-Re … t=-1&filter=7


Лелеее, ама тези хора наистина са изтъркали топките на белият бик в Галерията Laughing - дупка има и не се виждат.








Последна редакция: нд, 07 май 2017, 23:42 от regina di cuori

# 502
  • Мнения: 6 031
Реджи!!!  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

Как няма да са изтъркани топките - всички сме се въртели на тях.  Joy
От къде се закупува билета за 7 дни с който може да пътуваме в цялата област Ломбардия ? Нужно ли е предварително да го валидираме за влаковете или директно се качваме с него и при проверка го представяме ?

...
Билетите купихме от Milano Centrale веднага, след като слязохме от автобуса от летището. Предварително си бях разпечатала от сайта всичко, за да мога да го покажа, но служителят говореше много добре английски.
Купува се обаче не от гише на Trenitalia, а на Trenord.
Скрит текст:
След като слезете от автобуса и влезете през най-близкия вход в гарата, веднага вляво има един офис, пред който има големи реклами, че продават билети за влака. Разбира се, ние се наредихме на опашка, чакахме и когато поисках да купя билетите до Павиа, се оказа, че са с надценка - оказа се, че това е офис на туристическа фирма. Така че не купихме там, а продължихме покрай автоматите за билети и пак вляво, но по-навътре, има голям офис на Тrenitalia. Опашките са големи, и там чакахме, но пак напразно, защото не го предлагат те. Но в този голям офис, обаче, най-дясното гише, с отделна опашка, е на Trenord. Оттам го купихме. Билетът се валидира при първото използване  по обичайния начин на билетите на гарата ( в жълтите/зелени  машинки пред пероните) и после само се носи във влак, автобус или трамвай, а в метрото се използва като дневните карти. Ако тръгвате от Милано с метрото, предполагам, че първото му използване е валидиране, при нас беше на влака, при това два дена, след като го купихме.
Вероятно може да се купи и от автомат на Trenord, ние пробвахме само тези на Trenitalia, затова и се наложи да се редим на опашката.
Трябва да си напишете имената на билетите.
Разпечатайте си и списъка с гарите, докъдето важи билета, ако ходите извън Ломбардия, за да си купите билети за разстоянията извън Ломбардия. Ние купихме така за Peschiera del Garda-Верона, като го валидирахме още на гарата в Милано (никой не ни е проверявал, така че не знам дали беше правилно). На връщане също така купихме Верона-Peschiera del Gardа, за да сме сигурни, че няма да има проблем при евентуална проверка.
За всички други пътувания билета само сме го показвали във влаковете, автобусите до Sirmione, фуникулярите в Bergamo. За фуникуляра в Como, обаче, трябваше да се наредим на опашката, за да ни дадат срещу билета друг, специален за фуникуляра, така че се разминахме с него...

Ако имаш други въпроси, надявам се да мога да ти отговоря.
Отбелязвам в следващата тема да вмъкна за билети ''аз пътувам навсякъде в Ломбардия'' - цитирания пост и още един.

# 503
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Какъв е този бик? Simple Smile

Записвам си пицарията  Blush

# 504
  • Мнения: 262
И аз да попитам за билетите "io viaggio ovunque in Lombardia". Дали важат за линия 026, рейса който пътува между Дезенцано дел Гарда, Сирмионе и Пескиера дел Гарда?
Ще пристигнем в Милано от там отиваме на Лаго ди Гарда, където ще сме 2-3 дена и ще ползваме тази линия между трите селища. После пак ще се върнем в Милано за 2 дена и 1 ден ще сме в Бергано.

# 505
  • Мнения: 710
И аз да попитам за билетите "io viaggio ovunque in Lombardia". Дали важат за линия 026, рейса който пътува между Дезенцано дел Гарда, Сирмионе и Пескиера дел Гарда?
Ще пристигнем в Милано от там отиваме на Лаго ди Гарда, където ще сме 2-3 дена и ще ползваме тази линия между трите селища. После пак ще се върнем в Милано за 2 дена и 1 ден ще сме в Бергано.

Важат, в границите на Ломбардия. Аз писах в поста на предната страница, че го използвахме между Desenzano del Garda и Sirmione, важи и за шатъла между спирката на LN26 в Сирмионе и началото на стария град. Но тъй като LN26 е между Бреша и Верона, трябва да видите докъде точно може да го използвате. За влаковете, от документите, които постнах, става ясно, че Peschiera del Garda, въпреки че не е в Ломбардия, е последната гара, до която могат да се ползват билетите за регионалните влакове на Ломбардия, но как стои въпроса с автобусите не знам. Или ще доплатите малко, ако ходите до Peschiera с автобус, или ще отидете с влак, тогава "io viaggio ovunque in Lombardia" важи.

Като цяло, както личи от името му, важи навсякъде в Ломбардия, като изключенията са показани в сайта, който пуснах преди няколко поста.

Как няма да са изтъркани топките - всички сме се въртели на тях. 

Не, ММ отказа да се завърти. За сметка на това, аз се въртях два поредни дни, че първият път не беше документирано Simple Smile

# 506
  • Мнения: 606
Благодаря lalence11!аз само не разбрахviaggio ovunque in Lombardia".   а важи ли за транспорта вътре в самото Милано?

# 507
  • Мнения: 710
Благодаря lalence11!аз само не разбрах а важи ли за транспорта вътре в самото Милано?

Да  Simple Smile

(Може би не трябваше да слагам в скрит текст първият пост, понеже там описах всичко това)

# 508
  • Milano
  • Мнения: 3 649
Мими, аз не съм се въртяла на дупка  Laughing (вчера ми беше за пръв път).

Така го знам:

https://www.google.it/search?q=toro+bianco+galleria+vittorio+ema … rc=FG9e4azLDObroM:

Документирах се значи и пише, че вследствие на многобройните реставрации поради изхабяване са решили да сложат железен конус на ''онова място''...но и той вече е позахабен.


За Тифани:

Когато се е  проектирала Галерията се е решило в центъра й да се сложи символа на града (кръста) и наоколо тези на някои други важни градове - вълчицата на Рим, цветето на Флоренция (il giglio) и бик (toro) на Торино.

Малко след като са приключили строителните дейности се е разпростанила мълвата, че големите топки на бика носят късмет.

Станало обичай сред мъжете, които търсели късмет да се завъртят няколко пъти на тока си, натискайки ги добре ( с десният крак).

За жените се е казвало, че носи ''плодовитост''.
Било е съвсем нормално навремето да видиш дамите да ги галят с ръка или на бос крак, даже е имало обичай да сядат върху тях. Laughing


Чела съм и други версии, като че се въртиш, за да се върнеш в града, но основната е че носи късмет.
Някои казват, че трябвало да го направиш в полунощ на Н.Г. и т.н.

Казва се същото и ако пипнеш гърдите на Сирените на моста в парко Семпионе.

https://www.google.it/search?q=ponte+delle+sirenette+parco+sempi … =1280&bih=694

# 509
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
хахах мерси не знаех  Hug Аз помислих, че е в Галерията Д'Италия, а то в Галерия ВЕ, е ще се въртим Grinning И сирена ще опипвам  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт