Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 15 фев. 2019, 12:36 ч.

Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 32

• 25 845
  • 572
  •   1
Отговори
# 570
То е цяла гора и ореха е някъде вътре, не знам ако идват на място дали ще влизат или ще погледнат само от страни? Иначе е младо дърво.
Към коя община е парцелът, ако не е тайна?За Софийска ми казаха, че било строго.
Хора ме питаха, защо ми трябва разрешително...Аз също не знаех, че ще ми трябва, но от две фирми, които бях запитала за почистването на парцела ме попитаха дали имам разрешително за сеч. Казаха, че се страхуват да не ги спре някой, когато извозват дърветата, защото щели да им отнемат лиценза, ако не е имало разрешително за дърветата.
Та затова извадих. Мирна глава.

# 571
  • Разпиляна във въображението
И аз съм на кръстопът какво да правя - да броя 100 000 лв за жилище от 98 кв. или да тръгна по трънливия път за къща. Срещнах по-напред въпрос за подобен бюджет, прочетох статията колко струва къща и започвам да изпитвам съмнение дали ще ми се осъществи намерението. Посетих сайт с проекти за къщи и може би все пак ще попитам за изпълнение "до ключ" . Притесняваме и цялата история с документацията, която също не е лесна. Радвам се за всички, които са осъществили, осъществяват или ще започнат строежа на желаната къща Simple Smile

# 572
Аз не бих секла орех, много съм суеверна в това отношение. Счита се за много лош късмет да остсечеш такъв. Преди години на селото ни имаше смерч, като се насочил към къщата баба ми си казала молитвата и седнала да чака покрива да и падне на главата. Но смерча се ударил в един от орехите до къщата, значи беще почти изкоренил дърво с корен, колкото короната му. Огромно нещо. В крайна сметка докато се борил с него силата на вятъра отслабнала и и се разминало на къщето. Знам, че звучи като Зоната на здрача, но да си кажа ....

Общи условия

Активация на акаунт