Котката, бременността и бебето

  • 11 762
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 803
Четох доста zа и против котките и бременността, но оЩе не мога да вzема реШение. Ще се радвам на мненията и опитът Ви.

# 1
  • Мнения: 2 534
Колкото и да обичах котето си още когато решихме ,че ще имаме дете занесох котето на село.Този въпрос ще породи доста спорове , така усещам аз нещата.За себе си реших така

# 2
  • Мнения: 2 655
НЕ.НЕ и пак не.
Обожавам котките, а у дома винаги сме гледали котета.
Сега като имам АЛИ все повече се убеждавам, че е несъвместимо.
Тя се търкаля по земята и пипа всичко.
Повярвай ми просто няма да се справиш с нужната хигиена.
Бебето се търкаля, а после пълзи и лапа всичко, което му попадне пред очите и му трябва поле за изява, но не с косми от домашния любимец. Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 81
И аз обичам котета но мисля че с бебчето са несьвместими.

# 4
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Много чести са алергиите към котешки косми и това няма нищо общо с това колко е чисто животното. Чувала съм че котка и бременна също не са съвместими. Ще сбъркам точното понятие но знам че е много опасно.Сега не искам да ме разбирате погрешно,тук всички започнахме като Желю Желев да дообясняваме какво точно сме искали да кажем , за да няма скандали. Казвам го като човек който харесва много котките, но не е имало и секунда съмнение какво ще избера дете или котка-защото в крайна сметка нещата се свеждат до това. Имах и костенурки и тях ги разкарах.Като пораснат децата ще им взема животно ,защото е възпитателно. Но първо да порастнат!!

# 5
  • Мнения: 7 803
И аz мисля като вас, но мъжът ми много е привърzан към котето zа това исках да съм сигурна че не греШа като съм твърда в реШението си

# 6
jumper, и според мен трябва да се разделите с котето още докато си бременна, тъй като е твърде рисково за плода. И аз много оби4ам животните и съм имала и коте и ку4е. Ку4ето дори го гледахме като бебе - спе6е при нас и т.н.. но не съм се и замисляла да гледам бебето заедно с животно в къщи. Така 4е не му мисли. Лека бременност и успех

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ние имаме две котки и единственото което направих докато бях бременна е да прехвърля грижите за тях на големия ми син и на мъжа ми. Не сме и помисляли да ги махнем, понеже имахме котка и когато родих първия път и детето ми порасна в грижи и игри с котката. Сега е на 13 години и няма алергия към котки или към нещо друго. За разлика от мен, въпреки че не съм имала котка в ранната си детска възраст, нито каквото и да е друго животно. Сега след като родих а и докато бях бременна забранихме на котките да спят в нашето легло, не за друго а защото не можех да си пия лекарствата против алергия, да не се обостря, но освен това миехме и чистехме всеки ден за да няма и прах. Сега чакам още малко да порастне бебето защото горките котки постоянно седят пред вратата на стаята ни и не смеят да влязат вътре.

# 8
  • Мнения: 16
И ние си имаме коте във къщи, вече от три години и страшно много я обичаме(тя ни е първото "дете"). Знам за токсоплазмозата, но все още си я държим. Лекарката също знае, но не ми казва нищо, честно казано ми е много трудно да реша каквото и да е било и в крайна сметка не предприемаме нищо. Някоя от вас гледала ли е котка докато е бременеела?

# 9
  • Мнения: 7 803
сестра ми съЩо има котка и бебе на 5 месеца и преz цялата бременност котката спеШе при нея гуШкане и целуване съЩо не липсваха сега спи при бебето, но аz не го одобрявам. когато порасне бебчо добре е да има животинка, но сега ...............

# 10
  • Мнения: 1 568
Jumper, ние гледаме 3 /ТРИ/ котки. И тримата си спяха при нас докато бях бременна, а Маца спеше дори върху корема ми и мъркаше на бебка  Simple Smile Сега просто им забранихме да влизат в стаята, в която спим с бебето и те чинно изпълняват. Дори да е отворена вратата те стоят на прага и само надничат. Все пак са си любопитковци, но не влизат. Когато с бебка сме в хола, аз й разказвам за тях като за братчета и сестриче, доближавам я до тях, за да я подушат и да се запознаят с нея. А те ходят като на стъкло около нея. Май имат страхопочитание от малкото същество. А когато бебка плаче в стаята и тримата се нареждат пред вратата и гледат жално. Сякаш искат с нещо да помогнат милите. Те са ни дечица, много ги обичаме. Според мен е абсурдно при положение, че си поел някакъв ангажимент към тези същества в един момент просто да ги захвърлиш. Временното им преместване в друг апартамент също не е решение според мен защото ще се озлобят, ще страдат и когато се върнат има вероятност да не приемат бебето и да го нападат. Така мисля аз. Нашето решение беше да си останат, въпреки че много се колебахме, много страдахме ... Говорила съм с някои гинеколози по въпроса и изчетох много в интернет за токсоплазмозата, защото свеки реши, че не мога 'толкова' време да забременея заради котките. Когато не си бременна токсоплазмозата се кара като обикновена настинка и не я усещаш. В следствие на което си организма ти изгражда антитела и повече не можеш да се разболееш. Ако си направиш тест за токсоплазмоза в ранна бременност и той покаже наличие на антитела означава, че си преболедувала и няма опасност. А ако до сега не си се заразила означава, че и животното не е болно. Все пак това са домашни животинки, обезпаразитени, не ходят навън и не ядат сурово месо. Нашите ядат само бисквитки и котешки консерви, посещават много редовно ветеринар и са 100% здрави. Ако трябва да цитирам специалист, то когато казах на д-р Дуковски в съвсем ранна бременност, че имаме 3 котки, той се пошегува и каза, че спокойно можем да си вземем още три  Grinning Съветвала съм се и с д-р Мазнейкова. Така и не направих тест за токсоплазмоза, което все пак е малко безотговорно от моя страна, но всичко мина ок. Естествено говорих и с няколко педиатъра по въпроса. И тримата бяха единодушни, че могат да останат ако в началото нямат достъп до бебето и ако се чисти много редовно. Аз мия пода и бърша прах поне през ден, но предполагам, че и другите майки го правят независимо дали гледат животни или не.
Много дълго стана. Надявам се да съм те поуспокоила. Аз бих страдала много за моите деца. Естествено, ако не дай си Боже, се появи някакъв проблем с бебка и причината е в тях, то тогава е ясно ... но в наши дни алергии може да се появят от всичко ... все пак живеем в 21-ви век и не можем да си гледаме децата под похлупак!

# 11
  • Мнения: 3 146
Има достаъчно такива теми - намери ги и виж инфото.И не си изхвърляй котката заради глупави предубеждения и съвети..Сега котаракът и щерката са в прекрасни отношения - гушат се, галят се, бият се понякога.Но котаракът си знае мярката, а и Меденката вече не го тероризира.Това, че имаме дете, не означава, че трябва да скъсаме с всички радости от живота.А само който е имал котка може да сподели какво невероятно удоволаствие е да ти легне на корена или на гърба и да мърка с всички сили.Наш Денча така спи- върху нас.И Меденката е в същата стая, но в нейното легло.Никога не се е осмелил да й легне в леглото.Така си дремят двамата в една стая и то не ги надзиравам - спокойна съм, защото имам умни деца, подходящо възпитани от мен.Леле то каква възхвала си направих.....

# 12
  • Мнения: 3 146
Цитат на: _smiley_
Jumper, ние гледаме 3 /ТРИ/ котки. И тримата си спяха при нас докато бях бременна, а Маца спеше дори върху корема ми и мъркаше на бебка  Simple Smile Сега просто им забранихме да влизат в стаята, в която спим с бебето и те чинно изпълняват. Дори да е отворена вратата те стоят на прага и само надничат. Все пак са си любопитковци, но не влизат. Когато с бебка сме в хола, аз й разказвам за тях като за братчета и сестриче, доближавам я до тях, за да я подушат и да се запознаят с нея. А те ходят като на стъкло около нея. Май имат страхопочитание от малкото същество. А когато бебка плаче в стаята и тримата се нареждат пред вратата и гледат жално. Сякаш искат с нещо да помогнат милите. Те са ни дечица, много ги обичаме. Според мен е абсурдно при положение, че си поел някакъв ангажимент към тези същества в един момент просто да ги захвърлиш. Временното им преместване в друг апартамент също не е решение според мен защото ще се озлобят, ще страдат и когато се върнат има вероятност да не приемат бебето и да го нападат. Така мисля аз. Нашето решение беше да си останат, въпреки че много се колебахме, много страдахме ... Говорила съм с някои гинеколози по въпроса и изчетох много в интернет за токсоплазмозата, защото свеки реши, че не мога 'толкова' време да забременея заради котките. Когато не си бременна токсоплазмозата се кара като обикновена настинка и не я усещаш. В следствие на което си организма ти изгражда антитела и повече не можеш да се разболееш. Ако си направиш тест за токсоплазмоза в ранна бременност и той покаже наличие на антитела означава, че си преболедувала и няма опасност. А ако до сега не си се заразила означава, че и животното не е болно. Все пак това са домашни животинки, обезпаразитени, не ходят навън и не ядат сурово месо. Нашите ядат само бисквитки и котешки консерви, посещават много редовно ветеринар и са 100% здрави. Ако трябва да цитирам специалист, то когато казах на д-р Дуковски в съвсем ранна бременност, че имаме 3 котки, той се пошегува и каза, че спокойно можем да си вземем още три  Grinning Съветвала съм се и с д-р Мазнейкова. Така и не направих тест за токсоплазмоза, което все пак е малко безотговорно от моя страна, но всичко мина ок. Естествено говорих и с няколко педиатъра по въпроса. И тримата бяха единодушни, че могат да останат ако в началото нямат достъп до бебето и ако се чисти много редовно. Аз мия пода и бърша прах поне през ден, но предполагам, че и другите майки го правят независимо дали гледат животни или не.
Много дълго стана. Надявам се да съм те поуспокоила. Аз бих страдала много за моите деца. Естествено, ако не дай си Боже, се появи някакъв проблем с бебка и причината е в тях, то тогава е ясно ... но в наши дни алергии може да се появят от всичко ... все пак живеем в 21-ви век и не можем да си гледаме децата под похлупак!


Браво, Смайли!Повечето неща и при мен са така - само дето котаракът е един (на мама и тате) Grinning

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ние нямаме котка, но племенничката ми отрасна с един невероятен котарак...... прегръщаха се и се въргаляха по леглото....Simple Smile
според мен си зависи от котката. ако е разбрано същество...защо не?
но ако е ДИВАК....е по-сложно....

# 14
  • София
  • Мнения: 3 960
Цитат на: _smiley_
Jumper, ние гледаме 3 /ТРИ/ котки. И тримата си спяха при нас докато бях бременна, а Маца спеше дори върху корема ми и мъркаше на бебка  Simple Smile Сега просто им забранихме да влизат в стаята, в която спим с бебето и те чинно изпълняват. Дори да е отворена вратата те стоят на прага и само надничат. Все пак са си любопитковци, но не влизат. Когато с бебка сме в хола, аз й разказвам за тях като за братчета и сестриче, доближавам я до тях, за да я подушат и да се запознаят с нея. А те ходят като на стъкло около нея. Май имат страхопочитание от малкото същество. А когато бебка плаче в стаята и тримата се нареждат пред вратата и гледат жално. Сякаш искат с нещо да помогнат милите. Те са ни дечица, много ги обичаме. Според мен е абсурдно при положение, че си поел някакъв ангажимент към тези същества в един момент просто да ги захвърлиш. Временното им преместване в друг апартамент също не е решение според мен защото ще се озлобят, ще страдат и когато се върнат има вероятност да не приемат бебето и да го нападат. Така мисля аз. Нашето решение беше да си останат, въпреки че много се колебахме, много страдахме ... Говорила съм с някои гинеколози по въпроса и изчетох много в интернет за токсоплазмозата, защото свеки реши, че не мога 'толкова' време да забременея заради котките. Когато не си бременна токсоплазмозата се кара като обикновена настинка и не я усещаш. В следствие на което си организма ти изгражда антитела и повече не можеш да се разболееш. Ако си направиш тест за токсоплазмоза в ранна бременност и той покаже наличие на антитела означава, че си преболедувала и няма опасност. А ако до сега не си се заразила означава, че и животното не е болно. Все пак това са домашни животинки, обезпаразитени, не ходят навън и не ядат сурово месо. Нашите ядат само бисквитки и котешки консерви, посещават много редовно ветеринар и са 100% здрави. Ако трябва да цитирам специалист, то когато казах на д-р Дуковски в съвсем ранна бременност, че имаме 3 котки, той се пошегува и каза, че спокойно можем да си вземем още три  Grinning Съветвала съм се и с д-р Мазнейкова. Така и не направих тест за токсоплазмоза, което все пак е малко безотговорно от моя страна, но всичко мина ок. Естествено говорих и с няколко педиатъра по въпроса. И тримата бяха единодушни, че могат да останат ако в началото нямат достъп до бебето и ако се чисти много редовно. Аз мия пода и бърша прах поне през ден, но предполагам, че и другите майки го правят независимо дали гледат животни или не.
Много дълго стана. Надявам се да съм те поуспокоила. Аз бих страдала много за моите деца. Естествено, ако не дай си Боже, се появи някакъв проблем с бебка и причината е в тях, то тогава е ясно ... но в наши дни алергии може да се появят от всичко ... все пак живеем в 21-ви век и не можем да си гледаме децата под похлупак!


Благодаря Смайли, нашата история е същата, дори с момента със свекървата! Само с 2 разлики - котката ни е една и аз съм си правила тест за токсоплазмоза преди 3 години и имам антитела!
Приятно бременеене и не си създавайте излишен стрес!

Общи условия

Активация на акаунт