Сладки "Динени резенчета"

  • 29 765
  • 158
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 380


Много красиви и вкусни сладки. Ще впечатлят малки и големи, предполагам особено ефектни за детски тържества, за училище и детска градина. Аз нямам деца да им се порадват но и ние им се радваме.

Продукти:

120 гр. захар
150 гр. масло
1 яйце
265 гр. брашно
1 ч.л. бакпулвер
щипка сол
ванилия или бадемова есенция (аз сложих ванилия и ромова есенция)- ароматизатор на вкус.

дребни стафиди или ким в оригинал за семчиците. Или шоколадов чипс набучен напречно. На мен не ми хареса със стафиди, по-меки не се набучват лесно, а с ким хептем, той дори не е черен. Шок. чипс нямах, затова ползвах за семчици сушени чаени листенца от черен чай.

Маслото със стайна температура се разбива със захарта с миксера до побеляване, кремообразен вид и увеличаване на обема. Около 10 минути. Добавя се яйцето и ванилията и добре се разбива обще веднъж. Добавя се брашното и бакпулвера и се замесва гладко тесто. На мен ми пое повечко брашно- регулирайте си до получаване на нужната консистенция като пластилин. Полученото тесто разделяме на 3 топки- голяма, средна и малка.



Най-малкото топче боядисваме в зелено с кулинарна боя, най-голямото- червено. Средното оставяме небоядисано.



Тук по рецепта топките се оставят за 2 часа в хладилник да престоят- аз не съм ги оставяла.

Пригответе си лист хартия за печене. Върху нея разточваме бялото топче на правоъгълник с размери 22/9 см ( при мен се получи към 26/12, отчитам даже че би било по-добре още по-тънко)



Тестото при разточване може леко да се къса, но с ръка си помагаме-лепи се като пластилин.

От червената топка правим цилиндър с дължина като дължината на белия правоъгълник. И го разполагаме в края на бялото тесто така:



С помощта на хартията увиваме плътно руло:



Зелената топка разточваме на правоъгълник със същите размери като белия. И разполагаме полученото вече руло в края му:



Навиваме стегнато руло с хартията, оформяме добре кръгла форма и поставяме във фризер да се стегне или за 1 нощ в хладилника. (на мен ми престоя нощ във фризера).

Стегнатото вече руло изваждаме и леко като отпусне нарязваме на кръгчета с дебелина по половин сантиметър (не по-малко защото ще се начупи).
Като отпусне тестото, пооправяме формата и набучваме семчиците. Този етап на мен лично ми отне най-много време, предполагам с чипс става по-бързо и лесно.



Затопляме фурната до 180 градуса. и поставяме сладките за 10 минути. Аз точно отчетох 10 до секунда. При изваждането сладките са леко надутички и още много меки. Докато са мекички нарязваме кръгчетата на 2 половинки. При изстиване стягат и държат отлично форма.

Това е цялата философия- да ви е сладко и да зарадвате близки и познати!

Благодаря за търпението да дочакате постването на всички етапи!




Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 00:20 от xenia

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Добре изглеждат, но как се приготвят?
*ще почакаме

# 2
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Ще почакаме,че ми е интересно Grinning

Утре ако ми остане време ще се опитам да ги спретна.

Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 00:25 от ۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 26 186
изглеждат невероятни,браво...  bouquetще ги направя непременно

# 4
  • Мнения: 589
  bouquet
Браво! Това наистина е нещо нестандартно и много, много оригинално!

# 5
  • Мнения: 1 485
Интересни са Peace,но дали не може да се разрежат още преди да се изпечат?

# 6
  • Мнения: 4 380
Интересни са Peace,но дали не може да се разрежат още преди да се изпечат?

Не. Тестото е меко и мястото на срез няма да е равно. Ще се сплеска, ще се размаже. След изпичане става идеален разрез. Wink

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
виждала съм ги ..с коментар 4е изобЩо не били вкусни , но затова пък са ефектни  Peace

# 8
  • Мнения: 4 380
Не защото аз съм ги постнала, аз все пак също ги правих по чужда рецепта, но сладките са си чудесни на вкус (поне на мой).
Бисквитки от маслено тесто са си- т.е. стават си "пясъчни" сладки. Вкусът предполагам е въпрос на използваните аромати за тестото. Ако семките са от шок. чипс, допълнително шоколадов привкус вероятно имат.

Няма да кажа че е нещо ново като вкус, пясъчните бисквитки са може би най-разпространените, но са си много вкусни даже. Нежни и топящи в устата. Важно е да не се препичат, внимавайте да не ги предържите. Който не е пекъл подобни, не се ориентирайне по външен вид за готовност! Засичайте точно време и вадете от фурната дори да ви изглеждат сурови. Wink Предържани стават твърди и външен вид ще загубят.

Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 03:19 от xenia

# 9
  • Мнения: 2 126
Страхотно изглеждат Grinning
Браво хеnia!

# 10
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Ох , прекрасни си ги направила    bouquet   , направо да ти запраказват Simple Smile
Ако ми кажеш , че си ги омесила и с онзи чудесен миксер...ммм...мъка , мъка....и заФист ме обливат Simple Smile  Wink
Незнам защо бях решила , че е някакво тесто с кокосови стърготини и без печене...

# 11
  • Мнения: 411
браво,динено време,динени сладки.
някой ден Ще ги спретнем с малката

# 12
  • Мнения: 1 182
Невероятно изглеждат Shocked непременно ще ги направя ,благодаря за рецептата.  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 520
Просто фантазия Grinning

Сълзи ми потекоха от тези малки сладки резенчета, честно.

Само едно ме притеснява - че се ползват сладкарски бои...
Повече ми идва да ги нацелувам в чинията, отколкото да си хапна някое...Grinning

Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 12:07 от krem-karamel

# 14
  • Мнения: 411
и мен ме притесняват боите,но не заради хапването а заЩото моите докарват едни странни цветове.не може да се познае цвета.

Общи условия

Активация на акаунт