ОтНово за Сицилия

  • 153 185
  • 801
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
Здравейте любители на пътешествията!
Планираме със съпруга ми 5 дневна екскурзия до Сицилия /полета е Букурещ-Катания/.Прочетох това,което намерих в библиотеката, но то не е много и е от преди 2год.Много моля, ако някои от вас са ходили тази година , нека да споделят впечатления.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 697
За съжаление не мога да ти дам информация за Сицилия (и на мен ми е мечта вашата дестинация и дано скоро имам шанса да летя и аз до Катания), но темата ми е мнооого интересна и с удоволствие ще я следя Blush

# 2
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
В Сицилия съм била в Таормина, Катания, Сиракуза, Ното, Рагуза и още един град близо до Агридженто на който сега му забравих името, но е известен с порцелановите си изделия.
В Таормина се намира гръцкия амфитеатър, който е главна тур. атракция, в Сиракуза също има един амфитеатър, Рагуза старата част е много красива, по това време в което бях там в България беше много известна една реклама на Нес те, която беше правена на площада на Рагуза, от тези Антонио фа калдо, фреддо, и много исках да го посетя този площад.
Катания е много красив град, от там си спомням площада със слона символ на града, многото младежи по улиците и една скала на която се правят модните ревюта.
Климатът юли и август е убийствен, дори и септември не е много подходящ за посещение, сутрин местните закусват кроасани пълнени със сладолед и през деня пресушават по 10 граните, натрошен лед с някакъв плодов вкус.Плажовете, морето, природата, всичко е много красиво, там си е северна Африка. Бях 2004 и много неща сега не си спомням.
Определено е вълнуващо изживяване.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 797
Бях тази пролет за около 10 дена.Освен в самата Сицилия ходих и до съседните острови - Липари,Вулкано,Стромболи /и още един, но му забравих името/.Целта на пътешествието ми беше предимно обиколка на вулканите в местността.Изкарах си просто страхотно.А Таормина е невероятна.ако ходиш в Сицилия, това е мястото, което ти препоръчвам за отсядане  Peace
Катания грам не ми хареса.Много мръска ми се видя,но това е въпрос на вкус.

# 4
  • Мнения: 914
И аз ще следя темата, мисля да ми е бъдеща дестинация!

# 5
  • Мнения: 280
Моята идея е следната: кацаме в Катания/на която не мисля да отделяме време/ вечерта,взимаме кола и отпрашваме за Палермо.Дават го на 2часа и 30мин.От там връщане до Катания/такава е магистралата/ и към Сиракуза/ 1час/ ,от там пак през Катания и Таормина.И естествено обратно-летището в Катания.Встъщност иска ми се да разгледаме тези 3 града.Въпроса е как да се разпредели времето и нощувките м/у тях.и ако трябва да изберем нощувка м/у Сиракуза и Таормино, къде да бъде?
Май малко объркано стана.С една дума,който е ходил и в трите града ако може някак си да ги градира според собствените си критерии естествено.Времето е 5 дни и се налага да избираме.Другия вариант е 8 дни, но няма да ни гледат децата толкова време Mr. Green.
Идеята е за края на март.

# 6
  • Мнения: 280
забравих да питам специално за архитектурата.С кои места може да се сравни?Вярно ли е че в Палермо е коренно различна от тази в източните градове.Ако някой намери инфо в нета да пише, че аз нещо не намирам.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 797
Не разбрах колко дни смяташ да стоиш там?Аз лично в Палермо не ходих...Обиколих голяма част от градовете в Сицилия, но най-силно впечатление ми направи Таормина.Страшно кокетно местенце. Flutter Но както писах,целта на нашата екскурзия беше да обиколим вулканите, които според мен си заслужават.Особено на Стромболи има нощно изкачване до кратера и от там наблюдаваш изригванията,а това не е нещо,което навсякъде можеш да видиш.

# 8
  • Мнения: 934
Това лято бях в Палермо, а преди 2 години обиколихме за седмица Месина, Таормина, вулкана Етна, Катаня, Сиракуза, Агридженто, Палермо, римската вила край Пиаца Армерина.
В Палермо на-много си заслужава да се посети катедралата в Монреале.
Според мен не бива да се пропуска и Таормина, архeол. парк в Сиракуза и остров Ортиджа, храмовете в Агридженто, изкачване на Етна до разрешената за туристи 3000м височина.
5 дни са много малко, но трябва да отсеете най-интересните места за вас.
Ето и малко снимки: http://scorpios2007.multiply.com/photos/album/6/Sicily_Italy

# 9
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
забравих да питам специално за архитектурата.С кои места може да се сравни?Вярно ли е че в Палермо е коренно различна от тази в източните градове.Ако някой намери инфо в нета да пише, че аз нещо не намирам.
Архитектурата е стил барок, може да се сравни с тази в Малта.
Скорпиос, страхотни снимки, пак ми се доходи там Crazy Flutter

Последна редакция: чт, 26 ное 2009, 12:40 от Lindita

# 10
  • Мнения: 11 747
И на мен ми се ходи в Сицилия - наскоро гледах по телевизията за Палермо и се запалих. Всъщност, аз съм виждала Палермо  Grinning   ама от небето!  Laughing
Атмосферата ми напомня на Андалусия, където също не съм била, но и на най- северната част на Тунис, дори самия град Тунис - като архитектура, улиците, палмите.... не и облеклото на хората, разбира се.

# 11
  • Мнения: 2 697
Малта, Тунис, Сицилия наистина си приличат много, представяла съм си ги и съм ги гледала много по снимки... Сицилия мен лично най-много ме влече, сигурно защото е Италия. Изглежда фактът, че името ми е италианско, си казва думата Simple Smile

Момичета, ужасно завиждам на вече стъпвалите на сицилианска земя Wink

# 12
  • Мнения: 934
Катаня е възстановена в бароков стил след разрушителното земетресение 1693.
Докато в Палермо могат да се видят сгради в романски, готически и бароков стил. Невероятно е отражението на арабското и норманското влияние. Може би в Гранада, Андалусия се вижда също.
Само трябва да си подготвен, че си в Южна Италия Wink

# 13
  • Мнения: 280
Дилемата ми е дали да ходим до Палермо/ ще бъде доста притеснено от към време/ или да останем само в Таормина и Сиракуза/ по-отпочиващо/??
Сякаш този път не ми се гледат големи градове.Преди 2 години бяхме няколко дни в Соренто и бях очарована.и сега си представям нещо подобно.
ПП В Малта и Андалусия не съм била.били сме в южна Гърция.

# 14
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Аз лично силно препоръчвам да се качите на Етна, няма такава красота и величие.
Етна е най-високият (3343 м) действащ вулкан в Европа.  От множеството изригвания (около 135 в цялата му история) най-разрушителното е станало през 1669 г., когато провинция Катания е била напълно заличена.

На един час път от върха на Етна се намира живописният курорт Таормина. Когато зърнете курортното градче отдалеч, струва ви се, че дотам се стига само с хеликоптер.  Къщите са кацнали на главозамайващ хълм една над друга, а тесните криволичещи улички са отрупани с цветя. От всяка точка тук се открива невероятен изглед към морето, планината и вулкана. Най-фантастичната картина - "панорамата на съвършенството" - се разкрива от античния гръцки театър, който е главната забележителност на града.  Днес Таормина се смята за един от най-модерните и аристократични курорти в Сицилия, тъй като тук вили имат редица знаменитости.

Слизайки от Етна към Таормина, можете да комбинирате с Cooking class and botanic garden visit + brunch. Ако успея да открия повече информация за това, което посещавахме, ще постна допълнително, но беше много яко, защото хем си отпочивате от Етна към Таормина, хем хапвате в страхотна ботаническа градина много вкусна италианска кухня. Спомням си, че салатата с портокали беше много популярна навсякъде.

Сиракуза е в обратна на Таормина посока, но предполагам, че вече сте го видяли на картата.

Сиракуза е известен като един от най-цветущите древногръцки градове в Сицилия, построен още през 734 г. пр. н. е. от заселници от Коринт, Пелопонес.  И той, като повечето градове от тази епоха, е преминавал последователно в картагенски, гръцки и по-късно в римски ръце.  Легендата разказва, че тук е роден гениалният математик и изобретател Архимед.  Най-известната забележителност на града е гръцкия театър, считан за един от най-красивите примери на древногръцката архитектура, останал до наши дни.  Той побира до 15 000 зрители и тук са се организирали театрални представления в течение на повече от 1000 години, до 6 век от н.е.  Археологическият музей в Сиракуза е един от най-важните италиански археологически музеи, съдържащ красиви колекции от атични и коринтски вази и много други експонати от различни епохи на сицилианската цивилизация.  Там се намира и статуята на Венера Анадиомена, римско копие, повлияно от гръцката статуя на Афродита, излизаща от вълните.

"Да отидеш в Италия и да не видиш Сицилия, означава да не видиш Италия въобще, защото Сицилия е ключът към всичко", казва Гьоте.  А да отидеш в Сицилия и да не изкачиш Етна, означава да не разбереш Сицилия въобще.  Защото Етна е ключът към сицилианците.

Общи условия

Активация на акаунт