ЛИСТОПАД (Yaprak dökümü) - ТЕМА 4

  • 50 465
  • 714
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 311

YAPRAK DÖKÜMÜ



bTV 20.00ч - ОТ ПОНЕДЕЛНИК ДО ЧЕТВЪРТЪК
KANAL D 20.15ч - ВСЯКА СРЯДА





Сериалът е по едноименния роман на Решат Нури Гюнтекин - един от най-известните класически автори и драматурзи, известен  с бестселърите си "Чучулигата" и "Мелодия на сърцето".

Семейната драма разказва за Али Ръза Текин и съпругата му Хайрие, които отглеждат петте си деца в малък град, като ги възпитават в уважение към моралните ценности. Семейството решава да се премести в Истанбул, след като една от дъщерите (Неджля) е приета в университет там, без да знае какво ще им донесе бъдещето. Модерният начин на живот и икономическите трудности постепенно отслабват силните връзки между членовете на семейството. Всеки тръгва по своя път, докато Али Ръза започва да губи контрол над нещата. Ще успее ли главата на семейството да сплоти семейството отново?

"Листопад" е най-награждаваният сериал в Турция. През 2007 г. получава 4 награди за най-добър сериал, включително за най-добра семейна драма. През 2008 г. е удостоен с 5 награди за най-добър сериал, както и с награда за оригинална музика. Двама от главните герои - Халил Ергюн (Али Ръза Текин) и Бену Йълдъръмлар (Фикрет Текин) - са отличени за най-добри актьори на 2008 г. И през 2009 г. "Листопад" печели награда за най-добър сериал, а Халил Ергюн получава приз за най-добър актьор в главна роля за 2009 г. Наградите са присъдени от най-авторитетните телевизионни канали и списания в страната.




Продукция: Ay yapım (2007-2010 Kanal D )
Режисьор: Месуде Ерарслан
Музика: Тойгар Ъшъклъ
По романа на Решат Нури Гюнтекин




В ГЛАВНИТЕ РОЛИ:

                
Halil Ergün          Güven Hokna       Bennu Yıldırımlar     Tolga Karel          Caner Kurtaran  
Ali Rıza                   Hayriye                        Fikret                       Oğuz                         Şevket



                
Deniz Çakır         Ahmet Saraçoğlu    Fahriye Evcen       Gökçe Bahadır      Seda Demir  
Ferhunde                  Tahsin                      Necla                         Leyla                         Sedef



ЕПИЗОДИТЕ В TORRENTS MASTERS
ЕПИЗОДИТЕ В NİTROBG
EПИЗОДИТЕ В LAPACHE
EПИЗОДИТЕ В YOUTUBE
EПИЗОДИТЕ ВЪВ VBOX7
EПИЗОДИТЕ ВЪВ VBOX7
4-ТИ СЕЗОН НАЖИВО ПО KANAL D (СРЯДА 20-22ч)






МУЗИКА: ТОЙГАР ЪШЪКЛЪ
SOUNDTRACK (DİZİ MÜZİKLERİ)

Toygar Işıklı - Yaprak dökümü (Листопад)
Toygar Işıklı - Sonunda (Накрая)
Toygar Işıklı - Uzak (Далече)
Toygar Işıklı - Tebessüm (Усмивка)
Toygar Işıklı - Tutsak (Ако удържим)
Toygar Işıklı - Sonbahar (Есен)  
Toygar Işıklı - Kızım (Момичето ми)
Toygar Işıklı - Neden (Зaщо?)  
Toygar Işıklı - Bekleyiş (Очакване)
Toygar Işıklı - Koza (Пашкул)
Toygar Işıklı - Hayat bir umut (Животът е надежда)
Toygar Işıklı - Yoksun (Няма те)
Toygar Işıklı - Gözyaşı (Сълза)
Toygar Işıklı - Yalnızlık (Самота)


SOUNDTRACK - TORRENT

НАЗАД КЪМ TEMA 1,
TEMA 2, TEMA 3


Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 14:58 от Magosniwa

# 1
  • Мнения: 10
Супер е новата тема  Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 311
Само това се сетих за анкетата.  Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 640
Ами да си прехвърля отговора тук тогава:

Това  за гимназията не е вярно.  Crossing Arms
Така започна филмът/1 серия/-приемат Неджля за студентка 1 курс в истанбулски университет,кака й/Лейля-3-тото поред дете в семейството/започва курс за подготовка за кандидатстване в университет.
Който не вярва,да си изтегли началните серии от торентите и да си направи справката,аз съм ги изтеглила и са ми в наличност на харддиска. Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 311
Може би Лейля и Недджля са тръгнали на училище едновременно . Само Неджля са приели в университета ,а Лейля е почнала курсове и нея да приемат.

# 5
  • Мнения: 31 168
Неджля е кандидатствала и са я приели, а Лейля не.

# 6
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не се сещам какво да пиша, затова само ще се запиша.  Grinning

btw, кой/коя е тази Хенрие (2-ра позиция) от анкетата?  Rolling Eyes Да не е Хайрие?

# 7
  • Мнения: 8 717
Magosniva, поздравления за новата тема!  newsm51
Но не трябва ли да си доизпишем първо старата и тогава да се прехвърляме в новата!  newsm78

# 8
  • Мнения: 174

Това не е вярно. Crossing Arms
Така започна филмът/1 серия/-приемат Неджля за студентка 1 курс в истанбулски университет,кака й/Лейля-3-тото поред дете в семейството/започва курс за подготовка за кандидатстване в университет.
който не вярва да си изтегли началните серии от торентите и да си направи справката,аз съм ги изтеглила и са ми в наличност на харддиска. Simple Smile
И аз така помня, писах по напред
прехвърлено от предишната тема

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 311
Ох тези имена турските големи мъки докато ги науча.  Embarassed Писах Хайрие въпреки че чувам Хенрие .  ooooh!
Има и други теми ,при които се пускат по рано от 50 страница.

# 10
  • sf
  • Мнения: 10 142
Като запис да вметна- на  Г-жа Нехир ме хвана яд- ей така да приемеш женитжа с някой, само и само да не го обидиш... идиотизъм е това. макар че е присъщо за женското ориенталско население. Да не говорим едно време как са ги женили родителите им за някой ,който не познават.
Жал ми стана за човека, първо как дъщеря му се отнася с него, а после и таз как го мотае.
Така му било писано.

# 11
  • Мнения: 16
Цитат на: svetla60 в Събота, 23 Януари 2010, 13:24
Цитат на: Tristan77 в Събота, 23 Януари 2010, 13:12
Г-н Ихсан наистина не доживя да чуе, че Нехир се отказва. Толкова се превъзбуди като се заговори за нея, че умря горкия.
Той наистина не чу с ушите си,че Нехир се отказва,но той го почувства.Той усети,какво иска да каже Али Ръза.Когато ви носят лоша вест,вие не усещате ли,още преди да ви бъде казана?Някъде бях чела,че думите са носители на не повече от около30 % от информацията.Останалите 70 % са жестове,мимики,интонация и т.н.Опростенческо е да кажете-той/г-н Иксан/ не разбра.Разбра,почувства и затова получи инфаркт.
Защо си мисля, че твърдо си решила, че точно Нехир трябва да поеме вината за смъртта на Ихсан ...  Rolling Eyes
Моето мнение е - Ихсан е водил така да се каже, живот пълен с напрежение, не се е разбирал с дъщеря си, женитбата за него беше вид бягство от дома му ... напрежение и тревоги му се трупаха и докато се чудеше ще го приеме ли Нехир или не ... след това подготовката за сватбата, също го е напрягала ...
... точно преди да дойде Али Ръза в кафенето, той очевидно трепереше, и не беше добре ... дали е почувствал, не изказаните думи на Али Ръза? - аз, силно се съмнявам ...
Много точно казано, здрав и прав човек, току така не умира.
За г-жа Нехир, която е отгледала Седеф сама е много важно да запази доброто си име, още повече сред своите клиенти - като шивачка, от това зависи и дали ще се изхранва,  когато дойдоха да я искат тя не посмя да откаже поради тези причини.
Така мисля аз...



Ох,добрата госпожа Нехир!Успя да запази доброто си име!Браво!
Да ви кажа честно,много хора правят глупости от простотия.В случая простотията е очевидна.Но точно тези,простите хора,казват-да,може да сме прости,ама сме добри.
За да сме добри,не казваме думичката НЕ.Нищо,че после поразиите са много по-големи.
И други неща ми направиха впечатления във филма,но не смятам да ги обсъждам тук.

# 12
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Абе, аз да питам: Uzak (Далече) и Sonbahar (Есен) от първата страница на темите ни не са ли всъщност една и съща песен?  newsm78

# 13
  • Мнения: 167
Темата е перфектна!  bouquet

# 14

Общи условия

Активация на акаунт