Листопад (Yaprak dökümü) - ТЕМА 12

  • 50 352
  • 740
  •   1
Отговори

Анкета

Жал ли Вие за Лейля ?

Опции:

  • Варна
  • Мнения: 2 295
YAPRAK DÖKÜMÜ



bTV 20.00ч - ОТ ПОНЕДЕЛНИК ДО ПЕТЪК
KANAL D 20.15ч - ВСЯКА СРЯДА





Сериалът е по едноименния роман на Решат Нури Гюнтекин - един от най-известните класически автори и драматурзи, известен  с бестселърите си "Чучулигата" и "Мелодия на сърцето".

Семейната драма разказва за Али Ръза Текин и съпругата му Хайрие, които отглеждат петте си деца в малък град, като ги възпитават в уважение към моралните ценности. Семейството решава да се премести в Истанбул, след като една от дъщерите (Неджля) е приета в университет там, без да знае какво ще им донесе бъдещето. Модерният начин на живот и икономическите трудности постепенно отслабват силните връзки между членовете на семейството. Всеки тръгва по своя път, докато Али Ръза започва да губи контрол над нещата. Ще успее ли главата на семейството да сплоти семейството отново?

"Листопад" е най-награждаваният сериал в Турция. През 2007 г. получава 4 награди за най-добър сериал, включително за най-добра семейна драма. През 2008 г. е удостоен с 5 награди за най-добър сериал, както и с награда за оригинална музика. Двама от главните герои - Халил Ергюн (Али Ръза Текин) и Бену Йълдъръмлар (Фикрет Текин) - са отличени за най-добри актьори на 2008 г. И през 2009 г. "Листопад" печели награда за най-добър сериал, а Халил Ергюн получава приз за най-добър актьор в главна роля за 2009 г. Наградите са присъдени от най-авторитетните телевизионни канали и списания в страната.




Продукция: Ay yapım (2007-2010 Kanal D )
Режисьор: Месуде Ерарслан
Музика: Тойгар Ъшъклъ
По романа на Решат Нури Гюнтекин




В ГЛАВНИТЕ РОЛИ:

                
Halil Ergün          Güven Hokna       Bennu Yıldırımlar     Tolga Karel          Caner Kurtaran  
Ali Rıza                   Hayriye                        Fikret                       Oğuz                         Şevket



                
Deniz Çakır         Ahmet Saraçoğlu    Fahriye Evcen       Gökçe Bahadır      Seda Demir  
Ferhunde                  Tahsin                      Necla                         Leyla                         Sedef




ЕПИЗОДИТЕ В TORRENTS MASTERS
ЕПИЗОДИТЕ В NİTROBG
EПИЗОДИТЕ В LAPACHE
EПИЗОДИТЕ В YOUTUBE
EПИЗОДИТЕ ВЪВ VBOX7
EПИЗОДИТЕ ВЪВ VBOX7
4-ТИ СЕЗОН НАЖИВО ПО KANAL D (СРЯДА 20-22ч)






МУЗИКА: ТОЙГАР ЪШЪКЛЪ
SOUNDTRACK (DİZİ MÜZİKLERİ)

Toygar Işıklı - Yaprak dökümü (Листопад)
Toygar Işıklı - Sonunda (Накрая)
Toygar Işıklı - Uzak (Далече)
Toygar Işıklı - Tebessüm (Усмивка)
Toygar Işıklı - Tutsak (Ако удържим)
Toygar Işıklı - Sonbahar (Есен)  
Toygar Işıklı - Kızım (Момичето ми)
Toygar Işıklı - Neden (Зaщо?)  
Toygar Işıklı - Bekleyiş (Очакване)
Toygar Işıklı - Koza (Пашкул)
Toygar Işıklı - Hayat bir umut (Животът е надежда)
Toygar Işıklı - Yoksun (Няма те)
Toygar Işıklı - Gözyaşı (Сълза)
Toygar Işıklı - Yalnızlık (Самота)

SOUNDTRACK - TORRENT
ПРЕВОД НА НЯКОИ ОT ПЕСНИТЕ НАПРАВЕН ОТ Mishel_ TУК, TУК

НАЗАД КЪМ TEMA 1,
TEMA 2, TEMA 3, ТЕМА 4, ТЕМА 5,  ТЕМА 6,   ТЕМА 7,  ТЕМА 8, ТЕМА 9, ТЕМА 10, ТЕМА 11
КАКВО СЕ СЛУЧВА НАПРЕД В СЕРИАЛА С БЕЛИ БУКВИ.
Който иска да ги прочете трябва да маркира текста.
Али Ръза страда много за децата си ,още повече когато разбира за брака на дъщеря си . Фикрет напуска къщата и заминава при мъжа си. Там майката на мъжа на на Фикрет създава големи проблеми ,освен това и доведената дъщеря не приема Фикрет. Лейля започва да ходи на психолог ,а съпруга на  психоложката и намира работа при Яман. Арестуват Оуз за злоупотреби. Неджля почва работа в един бар . Собственичката на хотела ,където живее Неджля се занимава с проституция и една нощ арестуват всички момичета   включително и Неджля. После Неджля се връща при семейството си .Там постоянно стават скандали между Неджля и Лейля ,но после се сдобряват. Шефкет започва да взема пари от клиентите в банката ,да играе хазарт и постепенно затъва в дългове. Седеф става дизайнер на рокли в някакъв магазин .Оуз бяга от затвора и отвлича Ферхунде и я пребива. Джейда започва да ражда и Оуз отива в болницата там ,когато взема бебето ,го аристуват. Отношенията на Фикрет с мъжа и се подобряват и също отношенията с дъщерята на мъжа й. Джем прощава на Неджля и въпреки неодобрението  на семейството му, се жени за Неджля. Арестуват Шефкет .Ферхунде разбира ,че е бременна и прави апорт .Ферхунде си намира работа и става любовница на шефа си .Една вечер Хайрие ги вижда и започва да дърпа косата на Ферхунде. Всички разбират ,че  Ферхунде има любовник. Шефкет се развежда с Ферхунде . Оуз го пускат от затвора и той отива да живее при Джейда. Оуз отива при Яман в кабинета му, там среща отново Лейля .Срещата с Оуз отново  разстройва  Лейля и тя решава ,да влезе в психиатрията  . Лейля излиза от там и Неджля я запознава  с един приятел на Джем. Лейля се сгодява за приятеля на Джем. Оуз наема старото си жилище и се мести .Заради Ферхунде се разваля годежа на Лейля. Лейля започва работа на друго място ,а там всеки ден получава букет с цветя от Оуз. Постепенно с Оуз се сдобряват и се събират ,но връзката им въобще не се приема от Али Ръза.Бившия годеник на Лейля умира  . Шефкет и Седеф започват да се срещат и дори Шефкет е готов да и предложи брак ,но вижда Седеф с друг и се отказва .Фикрет и съпруга й се влюбват един в друг. Нехир се жени за собственика на кафето. На сватбата  Фикрет съобщава ,че е бременна . Али Ръза продава къщата ,но семейството остава да живее там. Али Ръза и Шефкет започват да се занимават със строежа на някаква сграда. Ферхунде се жени за собственика на къщата и гони семейството на Али Ръза. Седеф заминава за Италия. Лейля отива да живее при баща си ,но продължава да се среща с Оуз тайно. Оуз предлага брак на Лейля .Шефкет отмъщава на Ферхунде. Тя в замяна подпалва строежа на Али Ръза и Шефкет. Али Ръза е вътре и за малко не пострада. Джем умира от сърдечна криза. Неджля започва работа в семейната фирма .Там Али започва да я ухажва. Лейля разбира ,че е бременна и се връща в дома на Оуз. Фикрет ражда син. Ферхунде я арестуват, а Седеф се връща от Италия.Пуснаха Ферхунде от затвора. Ферхунде се разведе със съпруга си. Оуз купи къщата на Али Ръза. Оуз става момче за всичко на един мафиот.

Последна редакция: сб, 20 фев 2010, 16:11 от Magosniwa

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Пу да съм първа в новата тема  Laughing

С нетърпение чакам епизодите в понеделник - ще са доооста интересни.  Crazy За тези като мен, дето нямат нерви да чакат до понеделник, ето тук има спойлери какво да очакваме Mr. Green :

 - епизод 72: http://listopad-bg.blogspot.com/2010/02/blog-post_5281.html
 - епизод 73: http://listopad-bg.blogspot.com/2010/02/73.html   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 296
цоп и аз и излизам на ресторант Peace

# 3
  • Мнения: 4 558
И аз тук  Heart Eyes В анкетата гласувах с първа опция  Wink

# 4
  • DE
  • Мнения: 967
И аз тука. Чакам с нетърпение понеделник.

# 5
  • Мнения: 66
Запис!  Peace  абе обичам го тоя филм няма равен! Сега направо се изяждам от яд,че го няма  newsm61

# 6
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Запис.

# 7
  • Мнения: 105
Е,който чака-чака,аз отивам в youtube Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 118
  bouquet

# 9
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Записвам се и аз.
Тези от БТВ, се оляха, дано от понеделник да си дават сериала.
За анкетата гласувах с 3 опция.

# 10
  • Мнения: 339
Много сложен въпрос в тази анкета  newsm78
От една страна ми е жал за Лейля, тя стана жертва на  липсата на разбиране и диалог в семейството си, от друга с някои свои действия тя също е виновна да стигне до тук, ама пък никой не заслужава такава  съдба, да те омъжат за мъж който не те обича и той да избяга със сестра ти  Thinking
За това се писах че не мога да определя  Flutter

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 165
Цоп и аз в темичката. Мерси за което   bouquet

# 12
  • Мнения: 0
      Magosniwa  благодарско за готините теми   bouquet
      и, че се грижиш за нас дори и да няма серии  #Cussing out
          гласувах с третата опция и аз .

# 13
# 14
  • Бургас
  • Мнения: 15 703
Донякъде ми е жал за нея ,но смятам ,че си жаслужи съдбата. -  С това гласувах в анкетата!

Общи условия

Активация на акаунт