Алергия към животно

  • 7 984
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 227
Възможно ли е детето ми да има алергия към мини зайчета? Купихме ги преди 3 седмици и от2 седмици кашля.  Преслушвана е - не е болна, няма температура, пие и Д-р Тайс и Зиртек, но не спира да кашля. Нямаме мухъл или влага в къщи, още не са се разлетели пуховете и единственото нещо, което ми идва на ум като причина - са зайците Sad Възможно ли е изобщо? Те си седят само в терариума, тя ги гали от горе и после мием ръцете...Не са в нейната стая, а в хола. Ако някой е минал през такова нещо, ще съм благодарна да сподели. И ако темата не е за тук - моля да я преместите  bouquet

# 1
  • Мнения: 41
Най-добре е да изследвате детето, да направите тест за алергия. Ще ти споделя как се развиха нещата при нас. Ние имахме котка. Дъщеря ми е на 6 години, котаката е с нас от както детето стана на една. И така толкова години никакви проблеми. Но миналата есен тя започна да кашля и то предимно вечер като си легнеше. По два часа непрестанна кашлица, суха, дразнеща. Ходихме по доктори, нищо й нямало, но тя не спираше да кашля, нещата се усложняваха, изпихме три антибиотика, съмняваха се за астма, докато накрая една пулмоложка предложи да направит тест на детето. И се оказа, че  има алергия към котката, макар досега да не се беше отключила. Махнахме котката и сега вече сме добре.

Най-добре отидете на детски пулмолог, той най-добре ще викаже от какво е кашлицата.

# 2
  • Мнения: 227
Да, ама котката обикаля, малко или много "ръси" косми и е по - вероятно да ти подейства като алерген... Уфф, не знам. То аз съм решила вече да ги подаря зайците, каката ще плаче, ама...това е положението. Благодаря ти за съвета   bouquet, ще й пусна изследвания - пък да видим Tired

# 3
  • Мнения: 41
Да и ти си права, че котката обикаля, но пък нали казваш, че детето ги гали, може дори не от космите на животните, а от самата храна да е, от миризмата й.
И на мен ми беше много чудно, защото тя от малка живее с котката, но в един момент.
Ако се чудите дали да ги махате, най-добре е теста, той ще покаже, може да се окаже, че не е от тях.

# 4
  • Мнения: 227
Да, права си. Между другото и аз си мисля, че може да е от храната Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 646
Да, възможно е да е алергия към зайчето.
Ако имате възможност го махнете за известно време и ако дедето се оправи е ясна причината.

# 6
  • Мнения: 800
*Dory* - против алергия - ензими!  Да, от същите... bowuu

# 7
  • Мнения: 227
PinkPanther  Heart Eyes  bouquet

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
От 3 месеца имаме зайче. На първият месец още детето ми беше с котешка микоза. Лечението продължи дълго- 1 месец. Зайчето също го лекувахме не е вече в стаята й, пускаме го по-малко да поиграе и след това почиствам старателно пода. Ако знаех, че това ще се случи нямаше да се навия да си взема заец... За кашлица не съм чувала. Момичетата правилно са те посъветвали да изследваш за алергия.

# 9
  • Мнения: 25 448
Едва ли самото зайче е алергенът. По-скоро храната, сеното или постелката. Особено, ако купувате от ароматизирания талаш - какви алергии причинява само...

ПП Помислете и за вероятността за друг причинител. Лекарите много обичат, когато им заведат някой с алергия, да обвинят животинките вкъщи. Интересно, че след отстраняването им, обикновено проблемът продължава и чак тогава си правят труда да пуснат изследвания за истинския причинител. Начетох се на куп такива истории по животинските форуми.

# 10
  • Мнения: 227
Как` Сийка В действителност сме с ароматизиран талаш Tired Значи, нищо чудно да е от него...

# 11
  • Мнения: 25 448
Може, вероятността е голяма. Не само децата, животинките също страдат от алергии към него.
Но може и друго да е, а това се установява само с необходимите изследвания, а не с въпроса: "Имате ли животно вкъщи? О, значи е от него!". И точка по въпроса.
Така де, що да си дава зор лекарят?  Whistling

# 12
  • Мнения: 1 896
Лекарите много обичат, когато им заведат някой с алергия, да обвинят животинките вкъщи.

Напълно вярно  Tired
Дъщеря ми беше с обриви по свивките на лактите и на коленете, първият въпрос на дерматоложката беше за животно в къщи и засия, когато разбра за котката.
"Моментално да се махне"- това е съветът на доктор-медик, без каквито и да било изследвания, просто с един поглед върху обрива.
"Ще имаш да вземаш"-беше моята мисъл и веднага отидохме на друг дерматолог, който откри истинската причина, а именно новия препарат за пране.
Теста за алергия е задължителен, иначе си е игра на сляпа баба.
Майка ми беше, преди време, с упорита, лаеща кашлица и се оплакваше от пристъпи само вечер, щом си легне. Оказа се, че проблемът е в новата и възглавница.

# 13
  • софия
  • Мнения: 2 542
И аз съм с две ръце за теста за алергии.  Имам алергия от котка - 10 години съм живяла с нея. Прояви се доста след това - почвам с кихане, конюктивит, алергична хрема и завършвам със затруднено дишане. Много е важно да се уточни точния причинител, премахва се причината и отпада проблема.

# 14
  • Мнения: 425
АКО Е ПОД 6Г. ДЕТЕТО ПОЧТИ НА ВСИ4КО ЩЕ РЕАГИРА ПРИ ТЕСТА ЗА АЛЕРГИИ....! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт