Der Herbst, der Herbst, der Herbst ist da (166 Немска тема)

  • 35 368
  • 743
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Der Herbst, der Herbst, der Herbst ist da,
er bringt uns Wind, hei hussassa!
Schüttelt ab die Blätter,
bringt uns Regenwetter.
Heia hussassa, der Herbst ist da!

Der Herbst, der Herbst, der Herbst ist da,
er bringt uns Obst, hei hussassa!
Macht die Blätter bunter,
wirft die Äpfel runter.
Heia hussassa, der Herbst ist da!

Der Herbst, der Herbst, der Herbst ist da,
er bringt uns Wein, hei hussassa!
Nüsse auf den Teller,
Birnen in den Keller.
Heia hussassa, der Herbst ist da!

Der Herbst, der Herbst, der Herbst ist da,
er bringt uns Spaß, hei hussassa!
Rüttelt an den Zweigen,
Lässt die Drachen steigen
Heia hussassa, der Herbst ist da!


Старите теми
147 DE> Адвент, след Адвент отминава, среща с подаръците наближава
148 DE - Купонът продължава, Фашинг наближава!
149-DE, С (пред)пролетното настроение се заредете и наш'та немска тема посетете!
150 ДЕ: Ура!Ура! Скоро ще се боядисват в немско яйца
151 DE: Невероятно, но факт - слънце грее пак!
152-ра Чистак-бърсак нова НЕМСКА тема
Покрай Мондиала треска ни обхвана, други стягат куфарите за море-153 НЕМСКА тема
154 немска тема
155 есенен немски листопад
158 немска тема - тук пари от дърветата берем, крапфени на корем ядем
160та Немска тема    
161: Германия - дела и документи

162 отпускарки на гezме в НАП, КАТ и МеВеРe (Немската тема)
163та немска тема> Ред и възпитание от 0 до 7 г., че и до 77 г.!!!
164та немска дъждовно-минорна тема
165 приклю4ения опасни с герои(ни) сладкогласни (НЕМСКАТА тема)


Картата
Албумът
Deutschland kocht или Готварска тема на НЕМСКИТЕ мами  
Речник за всеки случай Wink


Toва сме ние,които правим темата:
 
Mi6ka, Lale32, Tatjana, surfline, Liska, rien, dezita, Мамунката, pepelyashka, mystic, Biskara, Вечерница, maira , анна в, Priyatelka, ZiMa, бяла лястовица , niko_leta, Nessa, matakosmata, Danin, Guinni, Котарана, _ШоШи_ , Biba, mili, mopssy, Чиколина, Geri, diangeli,  Grami, Сердика,  asyalein, Nat,  Milli, Новичка,   asseto , Sesiliq, mugel, mama Mishonka, NADIA_BUBA, Mama_mama, myran, jabata_dil, Geia, perla, Бахи, tanja33, eli_dm, morska midicka, Шехи, Pipe, petka80, Мимак, desi manova, Siiu, nisilia, .bibitka., @->-- wild flower, vanche_mamche, Сбъдваща мечти, ~Бубето~ , Iva_T, mayarm02, Малката Госпожица Мърморана, mama_mi, SMG, Toni4ka, Шанта, brandnewheavy , marimed .

Ако някой иска да бъде добавен в списъка да ми прати едно ЛС!


Последна редакция: пт, 14 окт 2011, 12:36 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 1 687
Здравейте.
Сбъдваща   bouquet
И Вики иска животинка, но аз все още не мога да се реша. Не мога да си представя да разхождам котка до България. Имаме рибки  и знам какво е, отделно и цветята ми. Моля хазяйката и т.н. Но коте 3 седмици ми се вижда жестоко да оставя.
Имахме котарак като бяхме в България. Станеше ли 2 часът през ноща и почваха лудешки игри. Добре че мъжът ми го нямаше почти постоянно иначе щеше да изхвърчи набързо котаракът.
Снощи имахме родителска среща. Малко ми е странна системата ама каквото такова. Моля се детето ми да има ум в главата си и да се справя тя самата.
лек ден на всички.

# 2
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663
Сбъдваща, мерси за новата тема  bouquet

Последна редакция: пт, 14 окт 2011, 12:28 от Geia

# 3
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Благодаря ти за темата, Сбъдваща!   bouquet

Катинче, супер интересно ми стана.
Поръчваш някакви капки, а не знаеш за какво са.
Пък и дори да не си ги поръчала, този който ти ги носи, не ти ли обясни за какво са. Grinning

Хомеопатични капки на някакъв индиец, против хронични възпаления на бронхиалното дърво и ангини.
Аз такива неща не бих давала на детето си, най-малкото защото има Belladonna  в тях.
Аз по-принцип нямам никакво доверие на хомеопатия.  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 3 880
Ехаа, каква поетична тема Simple Smile

Хексалинке, май си идвала на тиквите и не си се обадила, а?? Thinking Tц, тц, тц...

# 5
  • Мнения: 1 687
Biba, ако знаеш как се решават разходките в нас.  Joy
Ставаме сутрин, сядаме да закусваме, поглеждаме времето и ако всичко е наред се тръгва за нанякъде.  Laughing Нямах време да пиша, до последно се чудихме дали да ходим. Решихме го спонтанно. Хареса ни иначе доста. Минахме и през приказките и така.
Няма да ви пускам снимки, ще отидите да ги видите.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 1 262
голям студ ей, голямо чудо  cold cold добре, че другата седмица ще ходим да си напечем малко кокалите, иначе не знам.... как мразя да ми е студенооо  Whistling

# 7
  • Мнения: 3 880
Biba, ако знаеш как се решават разходките в нас.  Joy
...

Koйто ходи тайно го наказваме с второ ходене, не знаеш ли Wink

# 8
  • Мнения: 1 687
Много студено вече, ще замръзнем.  Laughing Иначе няма проблем.  Тогава ни стана лошо като излязохме в градината на двореца от слънцето. Беше много горещо.
Дезита при нас температурите явно са били под нулата, защото колата м ибеше цялата покрита с лед. Детето като тръгна за училище беше 2 градуса.

# 9
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Абе да ви питам - и във вашите училища ли се учат такива безумия като в нашето - учат по захунтерихт за картофите. До тук добре, обаче вчера получавам елтернбриф, че щели моля ви се да имат тест с писане на съчинение - фантазигешихт за картофа  Thinking Thinking Е може ли такава тъпотия - за картофа, толкова няма други теми ами за картоф ще измислят. И моя син като ми сподели неговата идея и направо съвсем се опулих - как картофа "получавал ръце и крака" после незнам какво още "получавал".... с една дума пълни простии ги карат да пишат  Whistling

# 10
  • Мнения: 1 687
dezita ,  Joy hahaha смея се със сълзи тук. Моето дете е със същата тема. Явно е мания. Снощи говорих с мъжът ми как може посред есен да учат за картофа. Нашите садиха в саксия и в момента го гледат. Пораснал е и започнал да цъфти. Викам  на Виктория кога ще готвят.  ooooh! Другата седмица имат тест и те, идея си нямам дали трябва да измислят приказки. Ще я питам като си дойде, но със сигурност е свързано със картофа защото мъжът ми беше на родителска снощи и са казали. Също учат за картофеняи бръмбар и т.н. 

# 11
  • Мнения: 11 314
Дзак! Сбъдваща, ти си пич!
Аз стягам куфара за България. Само с дребния ще съм, че големите от понеделник се юрват пак на школо.
Вие кво ги направихте тия картофи?  Shocked Аз не помня да са писали такива глупости моите.
В неделята да изпиете едно греяно вино за мое здраве, тиквиджанките!  Wink

# 12
  • Мнения: 693
Шехи, че какво и е на Беладоната?

# 13
  • Германия
  • Мнения: 327
  bouquet за новата тема!

# 14
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Най-вбесяващото е, че получавам писмо със всички изискавания моля ви се, сякаш мен ще оценяват. Не стига че никой никога не им е показал как да пишат съчинение, ами ми пращат изискванията АЗ да го уча и съответно напиша, а те се били упражнявали като нарисували една история в 4 картинки и после разказали какво нарисували - казвам ви направо съм много отчаяна от училищната система тук и с всеки изминал ден отчаянието ми нараства. Като имат час, в който си пишат домашните - правилата са /също ги получих в писмо  Wink/ Правило номер3: Ако не ти е ясно нещо ПЪРВО питаш дете от класа и ако то не знае и не може да ти обясни ТОГАВА питаш учителя  Shocked Shocked На това правило номер 3 вече бях също бясна - ами тогава мисля учителите са обсолютно излишни....егати чудото. След ваканцията пък измислиха и някакъв час родители да седят и да баят децата докато четат в библиотеката - пак да им вършат хората работата.... пълно отчаяние ви казвам, не е надобре работата  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт