Автоимунен тиреоидит на Хашимото (Тема 23)

  • 93 851
  • 759
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 010
Симптоми, характерни за това заболяване:
  - лесна уморяемост,
  - световъртежи, шум в ушите,
  - отслабена памет,
  - сутрешна подпухналост,
  - затруднено преглъщане, стягане в шията,
  - изпотявания, сърцебиене,
  - наддаване на тегло,
  - болки по ставите и мускулите и др.
Достатъчно е наличието на един или на няколко симптома, за да се насочи вниманието към  щитовидната жлеза.

Още за щитовидната жлеза и проблемите с нея - тук

Витамини, минерали, хранителни добавки, подходящи за нас - тук


Къде да отидем и при кого:
болници, медицински центрове, лаборатории
Специализирана болница по ендокринология "Акад. Иван Пенчев"- ул. "Здраве" 2, сградата на "Майчин дом”, тел.:  02/895 60 20
Военномедицинска академия

Специалисти ендокринолози, от които сме доволни

СОФИЯ
 -  д-р Катя Тодорова - Преглежда в Плевен и София.
GSM на д-р Тодорова 0888 408 203

 - д-р  Емил Начев  - Частен кабинет в МЦ Панацея - тел. 02/952 39 35, преглед - 20 лв, преглед и ехограф - 40 лв.
Частен прием в Майчин дом - София, преглед за промяна на дозата- 10 лв.
GSM на д-р Начев - 0888 896 843

 -  доц. Здравко Каменов –  Частен прием в Клиника по ендокринология УМБАЛ "Александровска", Прегледи с талони от ЗК МЦ "Лора" - ул. "Позитано" 10, тел.: 02/980-80-65,
 GSM на д-р Каменов 0887 726 683

ВАРНА
д-р Николай Райков

ПЛОВДИВ
УМБАЛ „Свети Георги”
д-р Нончев - ул."Филип Македонски" 37, всеки ден от 14 до 17 ч. За записване на час: 032/258289

СТАРА ЗАГОРА
д-р Емилена Вучкова - Болница "Ритъм",  042/615000

ПЛЕВЕН
МЦ "Клиничен институт за репродуктивна медицина"

БУРГАС
д-р Димитрова - Поликлиника "Бургас", бул. "Ст.Стамболов" 132, срещу х-л Космос
Тел. 056/865473, 056/811159

Проверка за лекари, които работят със здравна каса

За тези, които проявяват интерес към алтернативно лечение - тук
Какво е НОМА индекс и как се изчислява - тук

Съвети:
Избягвайте храни, които нарушават функцията на жлезата:  
   -   глутен - протеин, който се намира в ръжта, ечемика и пшеничните култури
   -   прекалено големи количества соеви протеини - прекаляването със соя е доказало отрицателно влияние при хора с хипотиреоидизъм и които пият изкуствени хормони.
Ограничете:
   -   кафе, черен чай, кока кола, енергийни напитки
   -   шоколад
   -   всички зеленчуци със светлозелени листа
   -   орехи
   -   колбаси

Околната среда, стресът и начинът на живот също оказват голямо влияние.
 Отнасяйте се към себе си крайно внимателно:
   -   Не се прегрявайте и не се простудявайте. Не загрявайте с часове на плажа!
   -   Избягвайте ситуации и стрес, които може да ви накарат да се изнервите.
   -   Спете достатъчно, поне 7-8 часа.
   -   Откажете цигарите! Или поне ги намалете
   -   Увеличете физическата си активност. Но не допускайте да претренирате!
   -    Опитайте йога!

ОТСЛАБНЕТЕ!
   -   Но внимавайте с диетите! Гладуването ни е противопоказно!
   -   Избирайте добре балансирани и дългосрочни режими.
   -   Ограничете въглехидратите (особено бързите), наблягайте на протеини (нетлъсто месо, риба, млечни, яйца) и зеленчуци.
   Имаме постигнати добри резултати с 90 дневна диета,  Зоната на д-р Бари Сиърс, по която работят и някои  български диетолози.

Търсете информация в нета – има предостатъчно!
Не се доверявайте сляпо на всичко прочетено!
Не се самолекувайте!


Задължително на всяко новородено се прави изследване на щитовидната жлеза ОЩЕ в родилния дом и ако всичко е наред, НЕ пращат резултати.

Подробно обяснение – Диди6, пост 125, с.10  


С Хашимото се забременява! И се раждат здрави деца!

Нашите мамчета:
Коко*, ioli , Icyangel, Gerundia, Renew,  lucky77 , joya, Мери, Диди6, Karolin@,  Слънчева, Niкolovi , dion, mimi83api, Бърди, niko11, GaliAnn, tonivil, Little Evil, petience, magnet_for_happiness, Radost, Fever, m-i, ina.gg, anssi, Lynette, A_vagabоnd, zazaza, Small Sun, *starlet* , MagicGR, s_kov

Чакаме да ни зарадват:
Doni M, PIPILOTE, ioli, Петя78, джуджанка, vili79, Монако, The Flower, Evvaa, smiley_girl, Gugito, svetla81, dion, Шмати

Старите теми:
Тема 1 Тема 2 Тема 3 Тема 4 Тема 5 Тема 6 Тема 7 Тема 8 Тема 9 Тема 10 Тема 11 Тема 12 Тема 13 Тема 14 Тема 15 Тема 16 Тема 17  Тема 18 Тема 19 Тема 20 Тема 21, Тема 22

Последна редакция: ср, 14 мар 2012, 11:40 от Госпожица Лаленце

# 1
  • Мнения: 3 154
Вместо гол запис, ето линк директно към поста на Диди6 за изследването на новородените - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=494772.msg15115919#msg15115919

# 2
  • София
  • Мнения: 6 010
Супер, оправих го  Peace
Ако искате още нещо да се сложи в първия пост свиркайте  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 10 692
Айде на късмет да ни е,мерси Лаленце  bouquet и дано днес се похваля със суперско ТСХ Praynig Praynig Praynig

# 4
  • София
  • Мнения: 1 966
Само хубави новини в новата тема, Лаленце   bouquet
magnet, стискаме палците  fingerscrossed

# 5
  • Мнения: 3 039
Ето ме и мен тук!   Hug Скоро трябва и аз да пусна едно ТСХ да видя как е.
Лаленце, за д-р Тодорова може да добавиш, че преглежда и в София, а не само в Плевен.

# 6
  • Мнения: 11 701
Запис и от мен!
Стискам палци за добри резултати на всички! Simple Smile
Моят доктор не си го давам за първия пост, че без това трудно се уреждам за него.  Joy Joy Joy

# 7
  • Мнения: 272
Госпожица Лаленце   благодаря за темичката    bouquet

# 8
  • Мнения: 1 091
Здравейте сладурки! Отдавна не съм писала, нямам какво да споделя. Скоро трябва да си направя контролни изследвания, вдигнаха ми малко дозата преди време.
Знаете ли кога ще преглежда д-р Тодорава в София? За края на март и началото на април се интересувам.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 165
Да се запиша в темичката докато съм още 2 в 1  Heart Eyes Дано има само добри новини в нея  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 10
  • София
  • Мнения: 2 958
И аз да се разпиша, за да ви следя.

Аз вече съм 8-мия месец. Чувствам се добре. Ходих на консултация в Ендокринологията при доц Томова /мисля, че така се казваше - бременния ми мозък вече забравя сериозно/. Направи ми 150 изследвания. Оказа се, че имам проблем с обмяната на веществата, но сега не може да пия нищо, защото лекарствата са противопоказни при бременност. Д-р Начев ми направи ехография на щитовидната - няма огнища, след 2 години пак на ехограф. Нямам и гестационен диабет, което беше добра новина, защото следящия ме гинеколог предполагаше, че и тази екстра може да ми се е залепила.

В общи линии това е от мен. Сега чакам да минат месец и половина, за да се запозная с човека в мен и така  Heart Eyes

Дони М, успех и леко раждане!

# 11
  • Мнения: 775
На късмет да ни е новата тема!   bouquet

И нови бебчовци чакаме, стискам палци всичко да е леко и скоро да се похвалите Simple Smile

# 12
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
И аз тук! Късмет на всички ни  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 384
И аз съм вече в тази група:(
Чакам резултати от кръвните изследвания.Вчера ми направиха ехограф на щитовидната жлеза.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Ето ме и мен с благодарности към Лаленцето за новата темичка  bouquetАз ТСХ ще пускам след десетина дни,но се оказа,че сега пък пустата кръвна захар ми е висока,та май ще минавам през обременяване с глюкоза Confused

Общи условия

Активация на акаунт