Гримиране - техники, съвети, идеи и предизвикателства-9

  • 37 699
  • 743
  •   1
Отговори

Анкета

Предпочитания за развитието на темата:

Опции:

  • Мнения: 616
Гримиране - техники, съвети, идеи  и предизвикателства- 9







Предизвикателство!
по идея на Жаки°

На всеки 3 седмици ще имаме по 1 предизвикатетелство по зададена тема. Целта е да стимулираме креативността си и да развиваме уменията си.

Правила :

-Пуска се анкета с максимум 5 теми за грим, предлагащи повече възможности за интерпретации и креативност.Гласува се 3 дни.

-Темата, събрала най-много гласове, става тема на конкретното предизвикателство. Участва се със снимка и списък на използваните продукти на грим по темата. Не е задължително снимката да е на цялото лице, кроп на очи или устни също е напълно достатъчен.
       -Срока на изпълнение е 2 седмици.
       -През тези 2 седмици по всяко време може да изпратите ЛС на водещия предизвикателството снимки на грима + списък на използваните продукти. Когато срока изтече, водещия ще подготви обобщаващ пост  със снимките и прилежаща информация, за да е максимално прибрано и лесно за ориентация.
       - Ако имате възможност, добавете надпис със ник/име върху снимката. АКо не, водещия ще го добави за да се предотвратят злоупотреби със снимките.
       -Моля не публикувайте снимки по предизвикателството в темата преди да е изтекъл срока, за да не се влияем една от друга!

-В следващите 4 дни след края на предизвикателството може да се обсъждат резултатите и да се дават предложения за нови теми.

-След като изтекат 4те дни, се пуска нова анкета с предложения и цикъла започва отново.

-Всеки етап от предизвикателството ще се обявява в темата от водещия, за да няма обърквания. Когато крайния срок за изпълнение наближава ще се пуска напомняне в темата.



Различните видове форма на очи и клепач и подходящо оформяне на грима

Скрит текст:
Пълният грим на око обикновено се състои от следните основни елементи: цвят, по наситеност близък до тона на кожата който се нанася на  целия клепач (без значение от цвета, синьо, зелено, кафяво - въпроса е като наситеност да не е много по-тъмен или светъл от тона на кожата). С по-тъмен цвят, който подхожда като цветова гама, подчертаване на горната линия на миглите, която във външния ъгъл се слива леко изтеглена със подчертаване на долната линия на миглите. По-тъмен цвят в извивката под костта на очната ябълка, образуващ формата V със подчертаването на горната линия на миглите. Цвят, по-светъл от избрания за основа на клепача подчертаване на зоната под веждата, над костта на очната ябълка.

В зависимост от формата на очите и клепачите, разположението на тези основни елементи може да се променя, така че да подчертава предимствата и минимизира недостатъците. Правилото е отново - тъмния цвят създава усещане за дълбочина и триизмерност, подчертава, а светлият - изпъква.



Нормални очи и клепачи - без силно изразени дефекти или особености на формата и чертите. Понасят най-много различни вариации за грим. При пълния грим се следват точно класическите елементи.

  Класическо опушено око




Раздалечени очи - всяко око е позиционирано непропорционално далече от основата на носа. За да се създаде оптична илюзия за приближаване на очите, външната V извивка се прави мъничко по-близо до клепача отколкото би се паднала естествено. Близо до основата на носа се нанася малко от тъмния ни цвят който се прелива много добре, за да даде малко дълбочина и скъси разстоянието. Избягва се слагане на светлия цвят в началото на очите.



Приближени очи - всяко око е позиционирано непропорционално близо до основата на носа. Най-светлия ни цвят се слага в началото на окото, както отгоре така и отдолу, за да изпъкне и уголеми зоната. Цвета за основа започва от около средата на клепача, а извивката с тъмно  се изтегля максимално към слепоочията.



Дълбоко разположени очи - очите са разположени навътре в кухината на очната ябълка, изглеждат като потънали в лицето, често клепачите са по-тъмни или има тъмни кръгове. Цвета, който използваме за клепача, се изтегля нагоре, покривайки част от извиката под костта, намалявайки усещането за потъналост, а тъмното ни подчертаване се изтегля над него, падайки се на най-изпъкналата част на костта на очната ябълка, потъмнявайки я ще се създаде по-плавна граница със потъналотта на окото.

Грим за дълбоко разположени(потънали) очи



Силно изразени клепачи -  тъканта, която покрива непосредствено окото изглежда като подпухнала. Могат да бъдат горен, долен и двата едновременно. Създават усещането за рибешки очи. За да се намали визуално, тъмния ни цвят се изтегля максимално върху целия клепач, а цвета ни за основа се поставя само в средата и се прелива със тъмния, който го обгражда.



"Паднал" клепач - тъканнта, която покрива костта на очната ябълка, или самата кост, закриват клепача в някаква степен.  Засилва се подчертаването на линията на миглите, за да не се загуби окото. Подчертаването на извивката се изтегля към основата на носа, където обиновено клепача не е толкова покрит, и се прелива нагоре върху костта за да създаде изкуствена извивка.
Често се случва на други форми на окото със възрастта и отпускането на кожата.

Основи на грима при паднал клепач
Грим за паднал клепач
Грим за паднал клепач 2
Грим за паднал клепач 3
Грим за паднал клепач 4

Всичко за контурирането - как се ползва бронзър и хайлайтър

Полезни клипчета:


Ежедневен лек грим
Лек грим за специален повод
Уголемяване на очите(грим тип София Лорен)
Как да направим очите по-малки или по-големи
За какво се използват различните четки за грим
Как се поставят изкуствени мигли
Урок по контуриране

Плейлиста Основи на Гримирането
Плейлиста Сватбен грим
Плейлиста Грима на звездите

***

Вдъхновение
Вдъхновение
Вдъхновение

***

Бюти блогове на съфорумки:


http://mydropsofrainbow.blogspot.com/ - Блогът на Пух
http://idaandmakeup.blogspot.com/ - Блогът на Stardust
http://funnybunnyonallthingspretty.blogspot.com/ - Блогът на Rangua
http://maquilab.blogspot.com/  - Блогът на Hellinger
http://shiderova.blogspot.com/ - Блогът на Shide
http://theblackwidowsplace.blogspot.com/ - Блогът на TheBlackWidow
http://lepidopteria.blogspot.com/ - Блогът на Lepidopteria
http://silvamakeupzone.blogspot.com/ - Блогът на Silva Zone
http://www.mybeautymadness.com/ - Блогът на  NovemberRain

***



Начин на гримиране тема 1
Начин на гримиране тема 2

Гримиране - техники, съвети, идеи - 3
Гримиране - техники, съвети, идеи - 4

Гримиране - техники, съвети, идеи - 5
Гримиране - техники, съвети, идеи - 6
Гримиране - техники, съвети, идеи  и предизвикателства 7
Гримиране - техники, съвети, идеи  и предизвикателства-8




Последна редакция: сб, 14 юли 2012, 00:47 от MissNellie

# 1
  • Мнения: X
Аз първа?  Shocked

Ще ви следя с интерес.
Последната седмица съм с тен и активно използвам бронзъра на Флормар. Много съм доволна, спор няма. Трябва да си взема и някой по- тъмен цвят за контуриране.  Peace

На МАК силата им бяха червилата и ружовете, ако не се лъжа?  Thinking Кои други продукти принципно са им добри? И кой номер руж бехте препоръчали за много светла кожа, като търсеният ефект е да стои естествено, нюд?
Благодаря!  Hug

# 2
  • Мнения: 30 966
Напоследък много ми се носи жълт грим и снимката му дадена от Мис Нели много ми харесва. Благодаря за темата! Hug  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 976
леле Жаки истинска снежанка си  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 0
Цоп и аз  Mr. Green

За срещата - имам предложение за петък или събота 27-28.07. Предлагам да бъде в някое хубаво кафе или бар, но не с много силна музика, за да се чуваме. Моля ви, драснете по един ред кой ден предпочитате, имате ли желание да дойдете и дали предпочитате да е през деня или вечерта. Може да дадете идеи и за заведение, за да се запази маса Wink

Последна редакция: пт, 13 юли 2012, 22:57 от Banana_Moon

# 5
  • Мнения: 13 621
MissNellie, благодарности за новата тема Hug

Жълт грим си правих веднъж като този на Агилера, но ми седеше ужасно Sick

# 6
  • Мнения: 3 675
Нова тема!  Mr. Green MissNellie, благодаря за старанието и за отделеното време!   bouquet
И така, какво стана в крайна сметка.....от целия форум само аз не успявам да видя Жаки°   ooooh! Crossing Arms
За миглите ако се цели повдигане на клепача във външния ъгъл е по-добре да не се слагат мигли, които са прекалено удължени в краищата защото наистина захлупват очите и ги карат да изглеждат уморени. При NovemberRain ми харесва как стоят....аз и заради нея си ги поръчах  Laughing При Жаки° също не стоя лошо но тези, които съм виждала са били прекалено дълги и заради дължината си е личало, че са изкуствени

# 7
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
MissNellie   bouquet благодаря за новата тема  Heart Eyes  bouquet

ти какво отношение имаш към ползването на мигли и какво се практикува зад океана  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2
еее, аз за втори път изпускам Жаки!  #Cussing out

МисНели, няма ли да ни покажеш някое твое гримче? Много ще ми е приятно, предполагам не само на мен   bouquet

# 9
  • Мнения: X
Какво е мнението ви за курсове по грим? Идеята ми е абсолютно егоистична- да се науча да се гримирам наистина хубаво  Blush
Бихте ли препоръчали такъв, или според вас не си заслужава /има ютюб и вибокс/?

# 10
  • Мнения: 13 621
Аз за срещата бях писала, че мога края на месеца. Имам спомен, че говорихме за конкретни дати 27-28 newsm78
Нямам претенции къде да е, може бар, може заведение от сорта на Fancy на Цар Освободител....където искате. И предпочитам да е вечер, иначе не гарантирам колко ще остане от грима ми при тези температури Mr. Green

Tuala, аз съм се научила само от youtube и много тренировки в/у собственото ми лице. След това запознах да гримирам и майка ми, защото едно е да гримираш себе си- съвсем друго е да гримираш човек, който седи срещу тебе.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 580
И на мен ми е по-удобно вечер, но пък ако е през деня, може всяка да донесе по някой интересен продукт за да мажем и пробваме на спокойствие  Laughing

# 12
  • Мнения: 0
Tuala, ако нямаш червило на МАС и като цена те устроиват, въобще не се чуди. Страхотни са! Аз откакто си купих 1, се запалих много. Вече имам 4 и само тях нося. Понякога ги разнообразявам с глос или друг нюанс гланц отгоре.

В края на миналата тема повечето бяхте писали, че не си падате по изкуствени мигли. Аз вчера реших пак да се пробвам с едни на Сефора вкъщи и много ми хареса резултата, макар че ги сложих доста далече от моите мигли  Blush Днес си купих ДУО-то и едни много готини мигли на Инглот и от 4-тия път успях да ги сложа където трябва  Mr. Green Много ми харесва как седят. Единствено лентата им е много дебела  Confused Наложи се да махна 3 снопчета от вътрешната страна, за да се приберат малко. Сложих очна линия, с която прецаках малко идеята на грима. Утре ще опитам да размажа тъмно-кафяви сенки и дано прикрия лентата.  Rolling Eyes

Та, ето малко гримчета. Експериментирах за абсолвентската вечер на база на идеите, които обсъждахме тук.
Първият грим е опушен в черно. Направих 2 варианта - един със сребърно във вътрешния ъгъл, а другия с розово. С розовото не ми хареса, седи някак вампирско. Като цяло гримът ми хареса как се получи, но се отказах от него, понеже е много драматичен и предизвикателен за кукленската ми рокля  Flutter Абстрахирайте се от недобре залепените мигли  Laughing Както писах горе, това ми беше първият опит с миглите от Сефора  Blush
Скрит текст:


Вторият грим е от днес. За съжаление го снимах преди малко в банята. Много ми хареса как се получи. Цветовете са златисто, шампанско, прасковено и тъмно кафяво в края. Заради миглите добавих очна линия (да прикрия лентата, която се вижда в началото), но се развали ефектът на грима.  Tired Явно миглите са за вариант с очна линия  newsm78 Не ми се иска да се отказвам от тях, тъкмо им свикнах днес  Rolling Eyes Определено се спрях на този грим. Единственото, което ще променя е да сложа бях блестящ пигмент вместо златен. Днес си купих един от Инглот  Grinning
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 13 юли 2012, 23:00 от Banana_Moon

# 13
  • Мнения: 0
Жаки, права си за датите. Съвсем забравих  Blush Промених поста си по-горе, така че чакам да кажете петък или събота предпочитате, кой ще дойде и да се организираме  moresmile

# 14
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите, момичета!  Hug
Banana_Moon, много добре ти се получава!

Общи условия

Активация на акаунт