Социалните служби в Норвегия

• 27 161
  • 123
  •   1
Отговори
Днес ми попадна една статия, която лично на мен ми звучи силно преувеличено и недостоверно, но в същото време четох коментари от хора, които уж живеят в Новергия, че наистина положението там не било цветущо. Та... Исках да попитам, ако има хора в Норвегия в този форум как стоят нещата в действителност. Става дума основно за дейността на социалните служби и отнемането на деца, но също и за особености  на образованието и културата в Норвегия.
Ето я статията. http://www.pravoslavie.bg/%D0%98%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B2%D … D0%B8%D1%82%D0%B0

# 1
Някои казват същото и за Швеция
лично не познавам такива хора
но снощи случайно уцелих именно такова предаване по новините - шведско момиче израства в приемни семейства и още от 4годишна има медицински доказателства за сексуални злоупотреби
тя на 12 постепенно разбора, че това не е нормално и че ев. и другите приемни деца в това семейство са подложени на същото
според нея основната причина е липсата на контрол, както и че няма кой да ги научи от малки кое е добро и кое зло
тя напр сподели, че нейният отговорник от общината, с когото има периодични срещи, са водели разговори на тема училище, приятели, оценки
но не и как се чувства, как се отнасят с нея у дома

Последна редакция: сб, 18 май 2013, 10:15 от Анонимен

# 2
http://www.sptimes.ru/index_bp.php?action_id=2&story_id=37081&section=3

В тази статия, пак от руски вестник, обаче е обяснено друго?

# 3
  • София
Аз мислех да пусна тема в Клюкарника във връзка с тази статия. Говорих с жена, която живее там и тя каза, че има много верни неща. Явно положението е сериозно.

# 4
  • Варна
Преди десетина дни ми казаха за тази рускиня и отначало всичко ми изглеждаше някаква лудост,някаква измислена реалност. После изгледах интервюто на самата Ирина Бергсет и не мога да си кривя душата, достоверно ми изглежда това което говори. Явно е че е пристрастна/все пак са й взели децата/, но ми изглеждаше доста искрена. Направо не знам какво да мисля, ако всичко което говори е истина. #Crazy

# 5
О, да, щом една жена ти е казала, не може да не е истина.

То откъде да ги почнеш тези брътвежи, не знам: от твърдението, че педофилията не била престъпление в Норвегия ли, или че сексуалните издевателства били мила семейна традиция, та да стигнеш до "обвиненията", че всеки пикаел в храстите и че някой (таен шпионин?) я следял дали си прави омлета "по норвежки". Да не забравяме как тази жена, на базата на едно училище, по нейни думи "за умствено изостанали" е екпонирала смели обобщения за цялата образователна система и как без да й мигне окото, казва "90% от населението в Норвегия е хомосексуално" (?). Виждам как може да се освидетелства такъв болен мозък, което и е станало в нейния случай, ама все пак, не е ли възможно поне веднъж да си спестим свободните съчинения.

Особено ми хареса как малоумникът, публикувал тази словесна диария, е обобщил, цитирам "На този фон нашата Русия изглежда като остров на християнските ценности."

Това е безумие.

# 6
  • Варна
О, да, щом една жена ти е казала, не може да не е истина.

Не е жена, мъж е! Wink И е силно заинтересован всичко това да е лъжа, защото чакат бебче...

Ето обаче официалната им статистика за броя отнети деца от детската им полиция Барневерн:
http://www.ssb.no/barneverng/
За огромен брой става дума, поне според мен  newsm78

Оказа се,че освен рускинята има още доста...
http://www.youtube.com/watch?v=3j-dx2Xv8_I
https://www.youtube.com/watch?v=sjoAXOPPIzs

# 7
Много от нещата в линка ми се струват безумни и  не мога да приема, че са истина.
Може и да има нещо вярно, но като цяло...
Нека някой, живеещ там, да каже повече.

# 8
  • София
Ирина може и да лъже за собствената си история, но останалите неща едва ли са лъжа - процент и брой на отнетите деца, "приказките", които учат в училище, "джендър" обучението, през което преминават още от бебешка възраст и пр. Колкото до "семейните им традиции", доколкото знам в Скандинавия никога не е съществувало моногамно семейство. Още от Средновековието си живеят в комуни и си общуват сексуално с най-близкия кръг роднини. Логично е в такава разкрепостена широко-семейна среда, децата като най-беззащитни и уязвими да стават жертва на сексуални издевателства.

Последна редакция: сб, 18 май 2013, 20:40 от Alexandria37

# 9
Знам, че в този форум се пише три през гъотура, ама някои изказвания просто ми спират дъха с безумната си простотия.
Отпис.

# 10
Подобни клипове се разпространяваха в темата "Закон за закрила за детето" в Клю-то.
Наскоро Франция узакони гей браковете, дори и след масовите протести там.
Не е като да няма връзка. Само дето не помним повече от 3 дни.

# 11
Ирина може и да лъже за собствената си история, но останалите неща едва ли са лъжа - процент и брой на отнетите деца, "приказките", които учат в училище, "джендър" обучението, през което преминават още от бебешка възраст и пр. Колкото до "семейните им традиции", доколкото знам в Скандинавия никога не е съществувало моногамно семейство. Още от Средновековието си живеят в комуни и си общуват сексуално с най-близкия кръг роднини. Логично е в такава разкрепостена широко-семейна среда, децата като най-беззащитни и уязвими да стават жертва на сексуални издевателства.

Във форума има жени, които живеят в скандинавски държави (забележи, че държава Скандинавия не съществува). Що не идеш в техните теми да им обясниш, че знаеш как си малтретират децата и спят с цялата рода? Сигурна съм, че много ще ти се зарадват. Айде, припкай натам.

# 12
  • София
Във форума има жени, които живеят в скандинавски държави (забележи, че държава Скандинавия не съществува). Що не идеш в техните теми да им обясниш, че знаеш как си малтретират децата и спят с цялата рода? Сигурна съм, че много ще ти се зарадват. Айде, припкай натам.

Да съм споменала нещо за държава Скандинавия?  Simple Smile
Да съм споменала случайно как българите там си отглеждат децата? Simple Smile
Айде прочети пак какво съм написала, щото явно имаш проблем с разбирането от пръв прочит.

# 13
аз пьк бих била скептична кьм информация която идва от руски източници. Като се има предвид тяхната практика на информационно затъмнение, не знам до каква степен може да им се вярва. Явно е някаква нова мода в форума да се цитират руски новини  Wink

# 14
  • На остров
Толкова абсурдно ми звучи, че чак се чудя дали си струва да се коментира.
Да се правят изводи за няколко държави от някакъв клип е смешно. 

Alexandria37 поживей в " Скандинавия " направи няколко квалитативни и квантитативни проучвания и тогава прави обобщения и изводи  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт