Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 9

  • 50 766
  • 889
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809


Имате въпроси за кърменето, но не желаете да пускате нова тема?
Задайте си въпросите тук!

Ползвайте и търсачката, като укажете да търси по ключови думи в подфорум "Кърмене" за по-точни резултати, а в ..::..БИБЛИОТЕКА - всичко за КЪРМЕНЕТО е ТУК!..::... ще намерите много и полезна информация, която вероятно ще отговори на много от въпросите ви!

**********
Стари теми:
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ....
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 2
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 3
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 4
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 5
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 6
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 7
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 8

# 1
  • Мнения: 1 441
Влизам само да благодаря за съветите и подкрепата на Карагогова. Засега се справяме добре.  bouquet
Разбира се, както винаги в живота, когато се шашкам за нещо веднага изскача някакъв друг, много по-сериозен, проблем, за да ми покаже как съм се притеснявала за глупости.  Tired Confused

# 2
  • Мнения: 68
Здравейте мами,
Имам един въпрос. Бебо/момче Simple Smile/ е на 3мес и 5дни, 7250 кг досега наддава добре, само на кърма е и се храни на поискване 6 пъти, рядко 5 или 7 пъти, като от време на време спи доста през нощта по 6-8 часа. От няколко дни нещо не иска много да яде, а и гърдите ми нещо много омекнаха, дори и през нощта. Страх ме е да не ми спре кърмата. Да правя ли нещо - цедене или?

Последна редакция: нд, 10 яну 2016, 20:13 от lidiak82

# 3
  • София
  • Мнения: 8 637
Здравей, съвсем нормално е в един момент гърдите да омекнат. В началото са твърди, защото се произвежда голямо количество кърма, за да посреща нуждите на бебето. В един момент тялото се научава по колко яде бебчето и спира да произвежда излишъци .Тогава и гърдите омекват.
Преди кърмене има кърма в гърдите, но голяма част от нея се "произвежда" , докато бебето суче .
Само от омекване на гърдите не трябва да се притесняваш, но може например да увеличиш кърменията, да предлагаш по-често и да видиш дали бебето ти ще поиска да хапва повече пъти.

# 4
  • Мнения: 510
Ирейн е обяснила вече за гърдите. От тук нататък това е нормалното им състояние през целия период на кърмене. Нарича се регулиране на кърмата. А какво значи "не иска много да суче"?

# 5
  • Мнения: 68
А какво значи "не иска много да суче"?
Преди сучеше по 150-180мл, меря го преди и след кърмене на везничка през деня, тези дни е много нервен и яде доста по-малко 50-80-100мл. Затова се притеснявам да не намалее, защото нали колкото по-малко се изпразват толкова по-малко произвеждат гърдите Simple Smile

# 6
  • Мнения: 510
Инициирай повече кърмения и скрий кантара някъде, най-добре го подари на своя бременна приятелка. Дечко си знае колко е гладен. Ако отказваше да суче, щеше да е кърмаческа стачка, но той суче. Не може да му го налееш с фунията в устата Wink. Може просто да добавиш 1-2 допълнителни кърмения и това е. Отпусни се Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 8 637
И аз бих махнала кантара, щом суче всичко е наред. Все пак е на 3 месеца, не е съвсем мъничко бебе.
Така само се притеснявате излишно и се чудите защо не е изсукало, колкото "трябва".
Бебетата, които се хранят на поискване изсукват различни количества кърма-сеха 20мл., после може и 70. Когато имат свободен достъп те сами регулират колко да ядат и накрая на деня си докарват нужното количество.
Просто предлагайте по-често и се отпуснете, обикновено първите 2-3 месеца са по-трудни, време е да се наслаждавате на кърменето  Grinning

# 8
  • Мнения: 1 308
Благодаря за новата тема!  bouquet
Аз пак с въпрос Embarassed Както бях писала кърмя на поискване и в предишната тема питах за режима. От около седмица-две обаче бебка иска да стои непрекъснато на гърдата, буквално не се откача. Яде, взима си необходимото и като реша да я отделя реве и пищи. Не ме упреквайте, но е имало дни да сме с часове една с друга легнали, че не мога да я слушам как пищи. Като се унесе, изпуска зърното и се събужда и пак от начало Crazy А не мога да я оставя да пищи, сякаш я дерат - пробвах няколко пъти, но не спира - почервенява, засинява се и ме е страх да не си глътне езика, та пак я гушкам и слагам. Мисля пак да я кърмя на 3 часа, обаче как да изместя часовете?
Преди малко пробвах с шише, за да мога да я откача от себе си. Изцедих 50 мл., задавя се, не преглъща, ядосва се и мрънка, и с доста усилия изпразнихме шишето. Но щом може да суче от гърдите защо изобщо да й давам шише!?
Очаквам всякакви съвети  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 2 130
и при нас имаше един такъв период Sad. Неприятно е, но няма как. Изтърпи. Спомням си че като се пооправи времето (родихме се февруари) и започнах да го извеждам, но само в слинга стоеше, в количката беше рев. Та така се спасих- разходки в слинга. Можеш да правиш същото в къщи. Слагаш в слинг, така можеш и да кърмиш, достъпа е лесен до гърдата, а ще си освободиш ръцете за да вършиш нещо друго и ще можеш да се движиш.

# 10
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
Nimfea, звучи като скок в растежа или зъби. Не знам колко е голямо бебочето, но ми звучи като едно от двете. За храненето с шише, може струята да е силна и да не успява да преглъща, или просто да е заситено и да не иска повече. Шишето предлагайте винаги след гърда, щом толкова се налага, но е добре да го избягвате. Моето момче, като беше съвсем мъничко, започнах да го дохранвам с кърма от шише и резултатът бе, че за два дни времето му за престой на гърда се скъси драстично. Искаше си лесното, а аз на всичкото отгоре и неправилно го наливах, като поза имам предвид.  ooooh! Спрях навреме, а месеци след това случайно намерих информация, за по-правилен начин. Ето тук има текст и снимков материал за правилно "прилагане" на шишето - https://xedra.wordpress.com/2009/10/29/bottlefeeding-2/
 Peace

# 11
  • Мнения: 390
Момичета, едната ми гърда прави нещо странно - като бебето задърпа и усетя слизането на млякото, от гърдата почва да тече на силна струя (понякога 2-3, зависи колко е пълна), малката не успява да преглътне всичко, защото и тя си дърпа, и се дави. Махам я от гърдата, това шурти, омокря я, въобще много се дразним и двете. Това е в първите няколко минути, после намалява. При другата го няма. Мога ли нещо да направя по въпроса? Ако изцеждам преди да й дам, докато спре това шуртене, няма ли да я лиша от цялото предно мляко? Имам чувството, че като слезе зрялото и силата на теча намалява.

# 12
  • София
  • Мнения: 8 637
Няма проблем да изцедиш малко(на ръка например), не е голяма загуба да не изсуче 1-2 струи. Кърмата "слиза" и докато бебето суче и винаги има и още малко.
Може да пробваш различна поза, доколкото знам при Футболна топка(бебето е отстрано на тялото ти и така изотзад захапва зърното) налягането е по-малко.

# 13
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
Това ни се случва редовно, особено откакто поотрасна и започна да се сеща да разгледа нещо зад гърбя си, точно докато се храни... Ако прилегнеш леко назад, за да може гравитацията да си свърши работата, стават малко по-лесно нещата. Не очаквай чудеса обаче. Иначе, би могла да изцеждаш по малко преди кърмене, ако бебето ти има търпение да те чака  Simple Smile но само по малко, ако хвърчи на три струи, като стане една или започне само да капе, давай. Често се случва от едно стискане да се изцеди/ изхвърчи достатъчно, че да няма дискомфорта, за който спомена. Peace

# 14
  • Мнения: 390
Благодаря ви, ще пробвам и позата и цеденето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт