Гримиране – идеи и техники (Тема № 66)

  • 116 814
  • 736
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 611
Добре дошли в

Гримиране - идеи и техники (Тема № 66)




Правила на темата:

Празни постове тип "запис", "благодаря за темата", "да ви следя" се трият (както навсякъде във форума)
- Моля въздържайте се от постове изразяващи само възклицание от показан грим, нека постовете ни са конструктивни и полезни на останалите пишещи за да се учим един друг. Например може да обясните какво точно в грима и защо ви е харесало.
- Моля въздържайте се от по-подробни дискусии за продукти и ги пренасяйте в съответните теми, за да могат повече хора интересуващи  се точно от това да ви помогнат, а и да е по-лесна за намиране информацията за в бъдеще.

Спазването на тези правила ще ни помогне да запазим темата максимално полезна и приятна за четене за всички.



Стари предизвикателства:

Предизвикателство Арабска Принцеса
Предизвикателсво Амазония
Предизвикателство Любим Герой
Предизвикателство бронзова Богиня
Предизвикателство Рок Звезда
Предизвикателство Кукла
Предизикателство Карнавалът във  Венеция
Предизвикателство Зелен Грим
Предизвикателство Коледен и Новогодишен Грим
Предизвикателство Зимна Приказка
Pin Up Предизвикателство
Предизвикателство Св Валентин
Предизвикателство Годината на Змията
Предизвикателство Грим на Любима кино звезда
Предизвикателство Пролетно Настроение
Предизвикателство Гейша
Предизвикателство Коралов риф
Предизвикателство Морски страсти
Предизвикателство Неонов грим
Предизвикателство Египет
Предизвикателство Фея
Предизвикателство Креативна Очна линия
Предизвикателство Хелоуийн
Предизвикателство Топла есен
Предизвикателство 5 минутен грим
Предизвикателство лилав грим
Предизвикателство Грима, който не ми отива
Предизвикателство Мартеничка
Предизвикателство Женственост
Предизвикателство Римейк на стар грим с новите ни уменият


Различните видове форма на очи и клепач и подходящо оформяне на грима



Скрит текст:
Пълният грим на око обикновено се състои от следните основни елементи: цвят, по наситеност близък до тона на кожата който се нанася на  целия клепач (без значение от цвета, синьо, зелено, кафяво - въпроса е като наситеност да не е много по-тъмен или светъл от тона на кожата). С по-тъмен цвят, който подхожда като цветова гама, подчертаване на горната линия на миглите, която във външния ъгъл се слива леко изтеглена със подчертаване на долната линия на миглите. По-тъмен цвят в извивката под костта на очната ябълка, образуващ формата V със подчертаването на горната линия на миглите. Цвят, по-светъл от избрания за основа на клепача подчертаване на зоната под веждата, над костта на очната ябълка.

В зависимост от формата на очите и клепачите, разположението на тези основни елементи може да се променя, така че да подчертава предимствата и минимизира недостатъците. Правилото е отново - тъмния цвят създава усещане за дълбочина и триизмерност, подчертава, а светлият - изпъква.



Нормални очи и клепачи - без силно изразени дефекти или особености на формата и чертите. Понасят най-много различни вариации за грим. При пълния грим се следват точно класическите елементи.

  Класическо опушено око




Раздалечени очи - всяко око е позиционирано непропорционално далече от основата на носа. За да се създаде оптична илюзия за приближаване на очите, външната V извивка се прави мъничко по-близо до клепача отколкото би се паднала естествено. Близо до основата на носа се нанася малко от тъмния ни цвят който се прелива много добре, за да даде малко дълбочина и скъси разстоянието. Избягва се слагане на светлия цвят в началото на очите.



Приближени очи - всяко око е позиционирано непропорционално близо до основата на носа. Най-светлия ни цвят се слага в началото на окото, както отгоре така и отдолу, за да изпъкне и уголеми зоната. Цвета за основа започва от около средата на клепача, а извивката с тъмно  се изтегля максимално към слепоочията.



Дълбоко разположени очи - очите са разположени навътре в кухината на очната ябълка, изглеждат като потънали в лицето, често клепачите са по-тъмни или има тъмни кръгове. Цвета, който използваме за клепача, се изтегля нагоре, покривайки част от извиката под костта, намалявайки усещането за потъналост, а тъмното ни подчертаване се изтегля над него, падайки се на най-изпъкналата част на костта на очната ябълка, потъмнявайки я ще се създаде по-плавна граница със потъналотта на окото.

Грим за дълбоко разположени(потънали) очи



Силно изразени клепачи -  тъканта, която покрива непосредствено окото изглежда като подпухнала. Могат да бъдат горен, долен и двата едновременно. Създават усещането за рибешки очи. За да се намали визуално, тъмния ни цвят се изтегля максимално върху целия клепач, а цвета ни за основа се поставя само в средата и се прелива със тъмния, който го обгражда.



"Паднал" клепач - тъканта, която покрива костта на очната ябълка, или самата кост, закриват клепача в някаква степен.  Засилва се подчертаването на линията на миглите, за да не се загуби окото. Подчертаването на извивката се изтегля към основата на носа, където обиновено клепача не е толкова покрит, и се прелива нагоре върху костта за да създаде изкуствена извивка.
Често се случва на други форми на окото със възрастта и отпускането на кожата.

Основи на грима при паднал клепач
Грим за паднал клепач
Грим за паднал клепач 2
Грим за паднал клепач 3
Грим за паднал клепач 4

Всичко за контурирането - как се ползва бронзър и хайлайтър


Полезни клипчета:




Бюти блогове на съфорумки:


http://idaandmakeup.blogspot.com/ - Блогът на Stardust
http://funnybunnyonallthingspretty.blogspot.com/ - Блогът на Rangua
http://maquilab.blogspot.com/  - Блогът на Hellinger
http://lepidopteria.blogspot.com/ - Блогът на Lepidopteria
http://www.mybeautymadness.com/ - Блогът на  Адри
http://eatlovemakeup.com/ - Блогът на Elle-même
http://www.makeupgalaxy.com/ - Блогът на Жаки
http://www.illybeautybar.com/ - Блогът на Илли
http://thebloggingandthebeautiful.wordpress.com/ - Блогът на Ivana*





Предишни теми

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 , 12, 13,   14, 15,   16, 17,   18, 19, 20, 21 , 22 , 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65



Вместо запис - споделете: Кои са Вашите най-любими продукти (The Ride Or Die Makeup Tag). Не само в момента, не за конкретен сезон, а тези, които завинаги ще останат Номер 1 във Вашите сърца. Категориите са (разбира се, може да допълвате, или да пропускате дадена категория):
- база за лице;
- база за очи;
- фон дьо тен (и производните му);
- пудра за лице;
- пудра за запечатване на коректора;
- коректор за несъвършенства;
- коректор за озаряване;
- контуриращ продукт;
- бронзиращ продукт;
- руж;
- хайлайтър;
- база за устни;
- молив за устни;
- класическо червило за устни;
- течно червило за устни;
- гланц;
- продукти за вежди;
- сенки;
- очна линия;
- молив за очи;
- спирала;
- фиксиращ спрей.


# 1
  • София
  • Мнения: 5 198
Йеее, мерси Wink
Ванеса, когато имаш време , напиши рецептата за почистване на четки Simple Smile

# 2
  • Мнения: 35 950
като марка - нямам незаменим продукт
като тип - някакъв вид тониран крем за лице с висок спф /няма значение как точно се нарича/, компактен руж и червило - в момента съм пристрастена към течните матови, но обикновените в гилза са продукт, от които не се отказвам

# 3
  • София
  • Мнения: 1 611
Буб, кои течни матови харесваш?

# 4
  • Мнения: 35 950
на Сефора - онзи цвят, който ти не харесваш, ми е любим /02 кафяв/, ти имаше пост в блога за тях; но от техните не харесах друг цвят
и Wycon /beige rosato/ е другият ми любимец
четох в другата тема, че закриват магазините на марката и ще се разходя, за да взема още 1-2 цвята
ако имаш идея за добро подобно на цена не повече от 25 лв., ще се радвам да споделиш - интересуват ме тъмните цветове
NYX не ми допаднаха изобщо, но вече не помня какви други марки тествах
новата в момента Аура май няма добри тъмни цветове и сигурно няма да рискувам независимо, че са бюджетни

# 5
  • Мнения: 31 112
Бубе, и аз така с течните матови, но и червилата си нося, и глосовете.
Благодаря за темата! bouquet

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 840
Благодаря за темата  bouquet
Единствения продукт, без който не оставам са метеоритите и фон дьо тен на Герлен. Всичко друго идва и си отива  Laughing

# 7
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 742
Благодаря за новата тема! Аз съм обсебена от ружовете.  Blush

# 8
  • Мнения: 1 140
Коректора си ми е номер 1 Mr. Green
После са метеоритите Heart Eyes

# 9
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Ел, благодаря за прекрасната тема.  Hug

Хайде и ние в тенденцията с The Ride Or Die Makeup Tag  Mr. Green  

- база за лице; - Becca Backlight priming filter и Benefit Porefessional
- база за очи; - MAC Prep + Prime 24-Hour Extend Eye Base
- фон дьо тен (и производните му); - MUFE Ultra HD Foundation и MAC Mineralize Moisture SPF 15 Foundation
- пудра за лице; - MAC Mineralize Skinfinish Natural Light Plus
- пудра за запечатване на коректора; - Laura Mercier Secret brightening powder ( за коректора под очите ), Laura Mercier Translucent loose setting powder ( използвам я за гънките около носа и за бръчиците около устата )
- коректор за несъвършенства; - за прикриване на тъмните кръгове под очите - Becca Under Eye Brightening Corrector
- коректор за озаряване; - Urban Decay Naked Skin Weightless Complete Coverage Concealer
- контуриращ продукт; - MUFE Pro sculpting palette N20 ( кремообразен ), Kat Von D Shade + Light Contour Palette ( прахообразен )
- бронзиращ продукт; - Chanel Soleil tan de Chanel ( кремообразен ), Too Faced Sweethearts Bronzer Sweet Tea ( прахообразен )
- руж; - Becca Mineral BlushFlowerchild и MAC Melba
- хайлайтър; - Cover FX Custom enhancer drops Moonlight ( течен ), Tom Ford Moodlight skin illuminating powder duo ( прахообразен )
- база за устни; - MAC Prep + Prime lip base
- молив за устни; - Colour Pop Aquarius, MAC Soar
- класическо червило за устни; - MAC Morning rose
- течно червило за устни; - Jeffree Star Gemini
- гланц; - не си падам по този тип продукти все още  Mr. Green
- продукти за вежди; - Eye and Brow Maestro Eye Makeup by Giorgio Armani Beauty
- сенки; - MUG ( еденични ), Colour Pop Thirsty girl, Weenie, Porter, Kathleenlights, Blaze, Game Face  ( еденични ) , Too Faced Semi Sweet Chocolate Bar Palette
- очна линия; MAC Black and track
- молив за очи; Colour Pop creme gel liner Get Paid и Mr. Bing
- спирала; - Diorshow Iconic Overcurl Mascara и MAC Extended Play Gigablack Lash
- фиксиращ спрей MAC Fix Plus и Urban Decay Chill Cooling and Hydrating Makeup Setting Spray


Ел, чакам да споделиш и твоите любимци да си сверя часовника.  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 580
Ел, благодаря за темата! bouquet
Въпроса за запис е много полезен според мен, с удоволствие отговарям.
- база за лице - много рядко използвам, но любима ми е Porefessional на Benefit
- база за очи- базата Insurance Too faced
- фон дьо тен (и производните му) - Chanel Les Beige Foundation и Chanel Perfection Lumuire Velvet  
- пудра за лице; - Laura Mercier прозрачната пудра, метеоритите (не ги използвам често, но така ухаят)  Embarassed
- пудра за запечатване на коректора;Laura Mercier прозрачната пудра
- коректор за несъвършенства; не оставам без Mac pro longwear concealer, но съм в търсене на нов, който да ми подчертава финните линии
- коректор за озаряване - не използвам
- контуриращ продукт - не използвам
- бронзиращ продукт - Теракотата на Гарлен, Шанел Soleil de tan
- руж; - Chanel Reflex
- хайлайтър; - Mary luminizer
- база за устни - не използвам
- молив за устни- много рядко използвам, нямам любим
- класическо червило за устни - Estee lauder pure color envy desirable и eccentric
- течно червило за устни - YSL
- гланц- Dior maximizer  
- продукти за вежди - Anastasia Beverly hills brow wiz
- сенки- нямам фаворит, използвам много брандове
- очна линия - в търсена на най-добрата съм Simple Smile
- молив за очи - Make Up For Ever Aqua XL Waterproof Eye Pencils - не дразнят чувствителните ми очи
- спирала - Le volume de chanel и Guerlain Maxi Lash Mascara
- фиксиращ спрей - имам този на Мак, но не го използвам често

# 11
  • София
  • Мнения: 5 198
От къде купувате продукти на  too faced? 

# 12
  • Мнения: 31 112
От къде купувате продукти на  too faced? 

От Сефора. Имат страхотно зареден щанд.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 9 400
Благодаря за новата тема bouquet,най любими са ми червилата.Имам страшно много и постоянно купувам още,това ми е манията. Blush Последните ми любови са червилата на Том Форд от тази серия-http://www.selfridges.com/GB/en/cat/tom-ford-lip-color-violets-t … wAttribute=Julian както и http://www.sephora.com/le-marc-lip-creme-P392352?skuId=1775493&a … ts%20grid:p392352  и на Шанел разбира се,както и на Ести.Метеоритите са ми другата любов,както и ружовете.Харесвам и ползвам най-много в момента един на Laura Mercier. Heart Eyes Гланцовете- фенка съм на тези на  Герлен и Шанел,иначе купувам най-различни да пробвам от всички. Grinning Heart Eyes Любимите ми спирали са на Ланком.

Последна редакция: вт, 20 сеп 2016, 11:30 от Bright Crystal

# 14
  • Мнения: 2 688
Благодаря за новата тема  bouquet
Любими продукти, без които не оставам са фдт и спирала. Любим фдт ми е Revlon Colorstay. Спирали постоянно сменям и купувам нови. Не робувам на марки.

Общи условия

Активация на акаунт