За проблемите в училище и още нещо...

  • 38 847
  • 366
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Момичета, трябва ми съвет. С кой от ръководството в училище трябва да разговарям, за да се оплача от двама съученици на сина ми? Става дума за физическа агресия. И трябва ли да предам нещо в писмена форма или трябва да е личен разговор? За пръв път ми се случва и не знам как да постъпя
Първо говорете с класния ръководител.После с директор,препоръчвам ви да го направите в писмен вид,иначе е възможно изобщо да не се вземат мерки.

# 361
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 312
Класен и педагогически съветник. Първо си изясни добре обстоятелствата. Приготви се. Може в училище да научиш неща, които ще те шокират.

Последна редакция: вт, 24 окт 2017, 21:18 от Райчун

# 362
  • Мнения: 15 223
Аз за проблема разбрах тази вечер на родителската среща от класната. С това дете и с майка му имаме проблем вече 3 години, но бяха на по-нормално ниво. Но нещата вече са започнали да излизат от контрол според класната, а сина ми нищо не ми е казал

# 363
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 312
Класната знае, питате нея какво да очаквате.

Според настоящите изисквания ще съставят корективна програма на бандюгите и ще им дадат срок да преосмислят поведението си. През това време ще ги наблюдават и ще описват проявите им. След това ще се вземе решение дали да ги накажат, или не.

# 364
  • Мнения: 15 223
Класната знае, питате нея какво да очаквате.

Според настоящите изисквания ще съставят корективна програма на бандюгите и ще им дадат срок да преосмислят поведението си. През това време ще ги наблюдават и ще описват проявите им. След това ще се вземе решение дали да ги накажат, или не.


Благодаря
То това дете е проблемно от години, майка му е пълна истеричка, която се кара с всички родители, учители и директори в училището. Те до сега, ако нищо не са успели да направят, чудя се дали сега в 5-ти клас ще могат. Но ще обсъдя с класната нещата.
Още веднъж благодаря Simple Smile

# 365
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Момичета, трябва ми съвет. С кой от ръководството в училище трябва да разговарям, за да се оплача от двама съученици на сина ми? Става дума за физическа агресия. И трябва ли да предам нещо в писмена форма или трябва да е личен разговор? За пръв път ми се случва и не знам как да постъпя.

Напишете жалба до директора, като дадете на класната да се запознае с нея. Така им развързвате ръцете да продължат по процедура, ако са склонни да го направят, а явно са, след като именно класната Ви е сигнализирала за проблема. И какво като е в 5 клас, обикновено тогава са при нови учители и едно стягане има шанс да хване дикиш.

# 366
  • Мнения: 4 180
Само писмено! и с входящ номер!

Общи условия

Активация на акаунт