Дванадесетокласници 2018/2019

  • 80 681
  • 736
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 663
Бърди, за МУ-София има вече конспект по биология и тестови задачи по химия. Продават ги в Учебен отдел, на място. Спавочник още няма.

Конспект по биология - 2 лв
Сборник по химия - 10 лв
Справочник (той е необходим за редовните изпити, защото от него се откъсва заявлението върху което се пишат подредбата желанията) - 10 лв
Такса за явяване на 1 изпит - 70 лв
Такса за явяване на 2 изпита - 100 лв

# 241
  • София
  • Мнения: 17 258
О, много благодаря, значи има вече справочник? Ще го засиля кандидат-студента да се разходи натам, благодаря!

# 242
  • София
  • Мнения: 1 154
О, много благодаря, значи има вече справочник? Ще го засиля кандидат-студента да се разходи натам, благодаря!

* Новият Справочник за прием на студенти в МУ-София за учебната 2019/2020 година ще бъде наличен след утвърждаването му от Академичния съвет в края на януари 2019
http://www.mu-sofia.bg/priem/ksk2019/spravochnik-kandidatstudenti/

# 243
  • София
  • Мнения: 17 258
И аз така четох, но поста на Марина ме наведе на тази мисъл.

# 244
  • Мнения: 6 663
И аз така четох, но поста на Марина ме наведе на тази мисъл.

Да, извинявам се, че не уточних.
Попитах по телефона само за цената.
 В края на месеца вече ще го продават. Simple Smile

# 245
  • София
  • Мнения: 17 258
Благодаря много! Simple Smile

# 246
  • Мнения: 668
Здравейте. Има ли някой с информация за Дни на отворените врати в Софийски университет?
Да, пробвах по телефона - не знаят на коя планета сме.

# 247
  • Мнения: 6 663
Здравейте. Има ли някой с информация за Дни на отворените врати в Софийски университет?
Да, пробвах по телефона - не знаят на коя планета сме.

Университетът организира единствено ден на отворени врати за магистърски програми, т.е. за студенти, които вече имат висше образование.

За кандидат-студенти самият университет не организира такива събития. Някои факултети организират сами дни на отворени врати и през миналата година имаше във Физическия, Химическия и Медицински факултет, но това е инициатива на съответните факултети, а не на Ректората. Simple Smile
Факултета по Класически и Нови филологии мисля, че също правят такова събитие за специалност Японистика.
Обадете се във факултета, който ви интересува и попитайте. Simple Smile

# 248
  • Мнения: 2 076
привет Simple Smile някой наясно ли е с третата матура /доброволна, по избор/? кога и как се заявява, и какво се случва, ако на финала решиш да не се явяваш на нея?

# 249
  • Карлово
  • Мнения: 4 616
Дъщеря ми се готви за 3-та матура по МАТ. На 30 май, като че ли е. Ами влиза си в дипломата. Ако не се яви - нищо, все едно не я е писала.

# 250
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
А, каква е идеята на третата матура? Да се ползва вместо изпит евентуално?

# 251
  • Карлово
  • Мнения: 4 616
Ами идеята е, че някои унита в ОК искат матура по мат с 6. А матура по английски например е почти сигурно, че ще е 6. По БЕЛ не чак толкова, т.е. 2-та матура и осигурява по-висока диплома. На 3-тата, ако изкара 2, не се отразява никъде. От 3 нагоре  влиза във формирането на оценката от ДЗИ средно аритметична от трите матури. Понеже се цели за 6 по МАТ - оценката ще е (6+6+5.6)/3.


# 252
  • Мнения: 2 076
мерси Simple Smile сигурно ли е това, че ако в последния момент се откажеш от доброволната матура, не ти се отразява на дипломата?

иначе да, и аз питам заради оферта от UK, която включва матура по математика, университетът е разкошен, само да не беше дебилният Брекзит, заради който реално този вариант ни преминава в статус "резервен" и ако другите избори се наредят дотогова, ще се обезсмисли явяването на тази матура

# 253
  • Мнения: 5 315
Ами идеята е, че някои унита в ОК искат матура по мат с 6. А матура по английски например е почти сигурно, че ще е 6. По БЕЛ не чак толкова, т.е. 2-та матура и осигурява по-висока диплома. На 3-тата, ако изкара 2, не се отразява никъде. От 3 нагоре  влиза във формирането на оценката от ДЗИ средно аритметична от трите матури. Понеже се цели за 6 по МАТ - оценката ще е (6+6+5.6)/3.




сигурно ли е това? Миналата година синът ми имаше идея да направи трета матура, за да си повиши дипломата, но   след като на една родителска среща засегнахме темата, класата му ни обясни, че третата матура е нож с две остриета.  Защото каквото и да изкара, му влиза директно като  трета от оценката от  матура.  А и варианта - записвам се, но не се явявам ми неясен как се отразява. Сигурни ли сте, че ако не се яви, просто не се вписва?

# 254
  • Карлово
  • Мнения: 4 616
Всичко съм оставила в ръцете на 12 класничката. Това е нейната информация.  Аз не се тръшкам да учи в чужбина, напротив даже, или поне не в ОК. Каквото направи, това ще е, такъв ще и е бил късметът.

Да 3-тата матура е нож с две остриета, но ако не изкара 6 къде отива в тази тежка специалност, става въпрос за моето момиче. Лошото е че, ако не е 6, в СУ, където също ще кандидатства, вземат оценката от матурата, а не от средния успех през годините.

Общи условия

Активация на акаунт