да попитам (за коластрата)

  • 1 731
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 243
искам да попитам знае ли някой кога се появява коластрата благодаря предварително Grinning

Последна редакция: пн, 15 май 2006, 09:14 от Reza

# 1
  • Мнения: 2 274
   Зависи как си раждала:
      ако е нормално: на следващия ден след раждането / поне при мен беше така, но съм чувала и за 2-3 ден
      ако е секцио - някъде към 5-ия ден
       
   

# 2
  • на село
  • Мнения: 3 926
Има майки, на които коластра започва да им тече от 5-6 мес. на бременността.
Моята се появи след раждането, а това за което ти е писала benighted   е млякото, а не коластра и не е вярно, че ако си нормално се спуска на следващия ден, при мен и с двете раждания  млякото дойде към 3-4 ден.

С две думи при всеки е различно.

# 3
  • Мнения: 2 274
   НелиСА, точно за коластрата говоря! При мен дойде на другия ден / поне тогава я забелязах /, защото родих късно след обед, имах тежко раждане и ме шиха с пълна упойка, заради многото разкъсвания. През ноща ме събудиха, за да ме преместят на леглото и чак на другата сутрин в 6ч. когато ми донесоха малкия, за да го накърмя видях че от гърдите ми тече, като ги стисна / през бременността нищо не ми е текло от гърдите /! Сестрата ми обясни, че това е коластрата и че скоро ще потече и млякото!
  А една приятелка беше изпаднала в истерия, че нищо не изтича от гърдите и / беше раждала секцио / ! На 5-ия ден се обади щастлива да каже че си е накърмила бебето! Не съм била при нея, за да кажа дали е било кърма или коластра!
   Иначе съм съгласна с теб, че при всеки е индивидуално!
     Приятен ден!

Последна редакция: нд, 14 май 2006, 12:13 от benighted

# 4
  • Петрич
  • Мнения: 321
Строго индивидуално е.При мен на 4 месец от бременността.

# 5
  • Мнения: 102
При мен коластра се появи в 7-мия месец от бременността. Бебчо си го накърмин сутринта (родих в 19 ч.) без никакъв проблем!

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 926
   НелиСА, точно за коластрата говоря!

Тя точно коластрата при много майки идва  по време на бременността,
а не след раждането.  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 39 771
При мен - след раждането, 2ри ден.

# 8
  • Мнения: 513
Коластра при мен се появи в началото на 6-ия месец от бременността .

# 9
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
На 2 ден след раждането

# 10
  • ГО
  • Мнения: 3 955
При мен се появи някъде към 5-6 месец от бременноста,а след като родих на следващия ден ми потече ама не разбрах много много какво. newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 131
на втория ден след като родих.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 059
И при мен беше на втория ден въпреки че бях със секцио.

# 13
  • Мнения: 3 089
от 5-я месец имах коластра. кърмата слезе 2-я ден след секциото.

# 14
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Някои мами имат коластра още от 4 месец, на мен ми се появи в 7 месец, а млякото ми дойде вечерта след като родих (около 12ч след раждането). Има и такива на които коластрата тръгва чак след раждането. При всеки е различно.

# 15
  • софия
  • Мнения: 495
от 7 месец Rolling Eyes

# 16
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
При мен коластра се появи за първи път към 7ми месец на бременността

# 17
  • Мнения: 3 760
Доколкото знам - когато си иска  Laughing При някои момичета още през 6-7 месец, при други в 9-я. Но при болшинството жени сигнал за потичането й е изгонването на плацентата. Подпомогнато от сукането на бебето.
При мен - не зная кога точно. Бебка засука 30-на часа след раждането и явно имаше какво.

# 18
  • Мнения: 106
при мен коластрата се появи в 6-я месец
а кърмата слезе 4 дни след раждането

# 19
  • София
  • Мнения: 281
при мен започна да изтича по малко коластра нощно време от 6-тия месец на бременноста ми. Hug
аз съм раждала секцио и ми дойде млякото на 2-рия ден след раждането. не както е казала едно майче по-напред, че чак на 5-6 ден.

според мен обаче при всеки е различно!

# 20
  • Мнения: 2 271
При мен, след нормално раждане ,на 4 ден.

# 21
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
коластра през бременноста. първо кърмене на 7 час, ч е не ми го даваха.
Коластра си беше 2-3 дни след раждането.
Това че може и при теб коластрата да е по-дълго евентуално, не е проблем. За детето е ОК и е достатъчно.

# 22
При първата бременност нямах коластра, появи се след раждането. При втората бременност коластрата протече още през 6-7 месец на бременността, а млякото - около 3-4 ден след раждането. И двата пъти съм раждала секцио.
Така че това е индивидуално не само за всеки човек, но и за всяка бременност Peace

# 23
  • Мнения: 670
На 2-рия ден след раждането.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Коластра имах от 6-7 месец на бременността, а кърмата ми слезе на 3-тия ден след раждането.

# 25
  • Мнения: 2 000
Раждах секцио и коластрата ми се появи 3 дни след раждането.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Имах малко от 6 - 7 месец на бременността, потече ми на 2 -ия ден в родилния дом. Кърмата слезна на 4 -5 ден.  Peace

# 27
  • Мнения: 147
На 2 ден.Родих секцио!

# 28
  • София
  • Мнения: 6 260
Раждах секцио и коластрата ми се появи 3 дни след раждането.

И аз раждах секцио и коластрата ми закъсня даже повече - почти цяла седмица. (Цялата Тина Киркова може да го потвърди, защото само се тюхках, че една капчица не иска да ми изтече от гърдите). Млякото ми тръгна чак около 2 седмици след раждането, а докато бях бременна нямах коластра. При много момичета обаче тръгват първите капчици още през 6-ия месец от бременността, така че наистина е много индивидуално.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
На 2-я ден. Раждах секцио.

# 30
  • Мнения: 619
6-7 месец някъде до колкото си спомням...

# 31
  • Мнения: 1 048
На мен ми се появи 4-5 месец от бременността. При всеки е индивидуално и от това не зависи дали ще имаш кърма или не.

# 32
  • Мнения: 4 621
Явно при всеки е индивидуално. При мен дойде на втория ден след раждането.

# 33
  • Мнения: 1 006
На другия ден след като родих.

# 34
  • Мнения: 5 251
На другия ден след като родих.
 

 Peace Да добавя само, че бях секцио!

# 35
  • Мнения: 54
 Има майки, на които коластра започва да им тече от 6-7 мес. на бременността. Misc Baby Bottle


С две думи при всеки е различно.

# 36
  • Мнения: 8 917
При мен - в 5-я месец на бременността Peace

Общи условия

Активация на акаунт