Вярно ли ,че ревливите бебета ще са кротки дечица

  • 2 318
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 217
Здравейте мамчета задавам такъв въпрос тъй като моя мъник е точно такъв ревльо Cry от както се е родил.Много е буен не може 1 минута да стои  на едно място все иска да се движим тъй като още не може да ходи сам все го нося,все да пипне нещо все мрънка,с една дума страшно активен за което аз се радвам ама нямам вече сили изнемогвам.Като гледам някои майки с часове седят на кафе ,а бебетата им кротичко си седят до тях,а само да видите аз какво правя търча като луда с малкия от едно място на друго сама и само мир и спокойтвие да има.Като излезем нося цял чувал играчки та дано се изльже с нещо и да постои малко,да ама не Shockedтой беснее с цяла сила Twisted EvilКазват,че щом е такъв буен и ревлив като бебе щял да бъде кротко и послушно детенце.Знам ли?И кога ше е това ,че аз вече лудвам Shocked Shocked.Вие как мислите има ли нещо вярно в това твърдение или са бабини измислици.

# 1
  • Мнения: 607
Нямам представа дали това е така или не.Но моята госпожица беше много кротко и добричко бебенце,но сега(вече е на 2год.)е такава беснотия и такъв инат....Може и да има някаква връзка,ама честно казано се съмнявам.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
 И на мен все това ми повтаряха и аз до ден днешен си чакам дъщеря ми да стане послушно и кротко дете, но не. И като бебе и сега е изключително капризна, подвижна и непослушна.
 Докато сина ми си беше кротък като бебе и сега си е кротък. Той до сега не знае какво е да плаче. Сестра му като ревне и той стои и я гледа учудено.
 Ако има нещо подобно то това е съвпадение, поне така аз смятам.

# 3
  • Мнения: 928
... моята госпожица беше много кротко и добричко бебенце,но сега(вече е на 2год.)е такава беснотия и такъв инат...
Все едно за моята щерка говориш-едно към едно.Докато беше бебе-кротка,заспала,гък не се чуваше от нея,а сега-елате ни вижте-рев,беснеене,търкаляне по земята,ако не стане на нейната...и т.н.,цялата програма. Crazy Дано твоето детенце се укроти като поотрастне,но всичко май си е до характер. ooooh!

# 4
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
И моята беше едно ревливо бебе....Все се успокоявах,че ревливите бебета ставали кротки после,но не би....Скоро ще си запазвам стая в лудницата,с южно изложение Crazy

# 5
  • Мнения: 388
BEBEGOGO ,и двете ми деца са от ревливите,не застават на едно място,с малката още се носим на ръце-положението е както го описваш.
Незнам кога ще премине и аз съвсъм полудях. Close
Съдейки по голямата,има нещо вярно,че се укротяват,но дали и за напред ще е така?
Надявам се все някога да премине.

# 6
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Вече 4,5 години чакам, а резултата е една голяяяма нула. Е, трябва да призная, че като бебе беше нетърпима, а сега се трае поне.

# 7
  • на североизток
  • Мнения: 285
Ами моят син си е все така шавлив и бесен - да е жив и здрав! Grinning И аз като теб се чувствам на прага на силите си понякога /често/ Rolling Eyes, но пък ти можеш ли да си представиш да стоят кротки и ние да седнем и да пием кафе ShockedАбсурд #Crazy
Да са живи и здрави - пък ние ще видим като пораснат какви ще са Sunglasses

# 8
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
При нас това важеше с пълна сила.Големият ми син беше много ревливо бебе,много непослушен и палав до 3 годинки.После постепенно се кротна и сега и послушен и добър ученик.А малката госпожица беше кротко бебенце,но откакто стана на 2 годинки нещата не вървят на добре,става все по буйна и дива,със собствено мнение по всички въпроси.

# 9
  • Мнения: 1 393
Незнам дали е вярно,понеже дъщеря ми беше ревлива и до ден днешен е супер дива и строява децата навън,а в къщи се пробва да ни командори и нас  WinkСина ми не ревеше като бебе и уж до скоро беше кротък,но от известно време и той става бесен,та да видим...

# 10
  • Мнения: 922
 Joy Joy Joy
Нищо като подобно Grinning

Брат ми като бебе беше хем ревливо (по цяла нощ ooooh!), хем не спеше (ни денем, ни нощем ooooh!), за хиперактивността - да не говорим. Сега е на 8 години и не се е кротнал за секунда
Счупи си крака преди 2 седмици. Една седмица седя мирен, защото се беше стреснал и то много. Но сега - елате го вижте - с канадките обикаля от стая в стая и се чуди каква глупост да свърши Wink

ТОва са те новите деца - нямат умора Grinning, но да са ни живи и здрави Hug

# 11
  • Мнения: 217
Лелеееееее ама вие ме плашите ами сега #Crazy smile3511

# 12
  • Мнения: 3 042
Дъщеря ми беше много ревливо бебе,  Naughty но съвсем не е кротко дете.

# 13
Така се говори де...но доколко е истина. Мисля, че само ще си формира характера според 'околната' среда...няма измъкване от това!

Ами аз да питам...ако е кротко сега означава ли, че ще е огЪн като порастне Rage?

# 14
  • Мнения: 5 647
Не ми се вярва да е истина, защото малката и като бебе си беше ревлива и сега си е такава. Ту к по-скоро въпрос за инат.

# 15
  • Мнения: 307
 При моя син се оказа вярно. Беше много ревливо бебе и голям щурак. След шестата година стана много кротък.
 Търпение, мами, всичко с времето си. Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 2 530
Не е вярно. Моето и като бебе и сега е много спокойно и тихо дете.

# 17
# 18
  • София
  • Мнения: 223
Ох,аз вече шест години и половина чакам да дойде този обрат,но уви...Но в крайна сметка да са ни живи и здрави,а и ние та да издържим!Все така ми казват,да не се притеснявам,че буйните деца ставали много разумни и кротки,пък ще видим,като порастне още newsm78

# 19
  • Мнения: 369
Нямам представа дали това е така или не.Но моята госпожица беше много кротко и добричко бебенце,но сега(вече е на 2год.)е такава беснотия и такъв инат....Може и да има някаква връзка,ама честно казано се съмнявам.

И аз така съм чувала , но при нас все още няма кротване да се надявам че като порасне още малко ще има нещо вярно Peace

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не зная какво е това ревливо бебе. Синът ми и като порасна пак си е кротък, нямам оплквания.
За да реве едно бебе винаги има някаква причина. Ревливостта според мен не е болест или етикет.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 671

 При моя син се оказа вярно. Беше много ревливо бебе и голям щурак. След шестата година стана много кротък.
 

И при моя  Grinning. Явно шестата година е повратна. Аз затова казвам, че след шестата година стават хора  Laughing.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 478
По мои наблюдения е вярно това твърдение.Моята дъщеря беше много кротко бебе -не знаех какво е това рев,но сега просто да я видите каква е абсолютен дивак и бяс, а детето на приятелката ми беше ужасно ревливо бебе а сега вече е на 2 год. и е най кроткото дете което познавам.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 823
Аз какво да кажа като беше и ревливо бебе и сега е много опърничева и тръшкаща се за най-малкото.А иначе в яслата пази поведение и там е от послушна по-послушна.Но като се върне в къщи ,елате да ни видите.Наваксва за отрицателно време.Дано се кротне по-нататък... ooooh!

# 24
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не знам за този случай, но за обратното мога да отговоря - от супер спокойно бебе Рони се превърна в много капризно и ревливо дете Confused - всичко си е до среда и обкръжение....пък и сега навлизаме в т.нар. бебешки пубертет Mr. Green.

# 25
  • Мнения: 2 255
Кой знае  newsm78 може и така да е .... моя големия беше много, ама много голям ревльо  #Silly а по-късно към 4-5 год. стана чудно и послушно хлапе  Wink и сега ми е много добричък  Smile дори пубертета още не му е "нанесъл" трайни вреди  hahaha
Ще видим какво ще стане с малкото зверче  Joy

# 26
  • Мнения: 217
Аз не зная какво е това ревливо бебе. Синът ми и като порасна пак си е кротък, нямам оплквания.
За да реве едно бебе винаги има някаква причина. Ревливостта според мен не е болест или етикет.
И аз си мислих така първоначално и каде ли не го водих и какви ли не изследвания му правихме ама нищо му няма жив и здрав да  е малкия ми сладур  love001просто си е такъв ревлив и буен ама дано го израстне с времето.

# 27
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не е вярно. Моето беше супер ревливо, само на ръце сме се носили и сега не застава на едно място и колкото по-голям става, толкова по бесен  ooooh! Като ви слушам, явно трябва да чакаме 6-тата година  Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 3 421
Не е вярно. Моето беше супер ревливо, само на ръце сме се носили и сега не застава на едно място и колкото по-голям става, толкова по бесен  ooooh! Като ви слушам, явно трябва да чакаме 6-тата година  Crazy

Да не те отчайвам, но ние минахме 6-тата годинка и не само, че не става по-кротка, ами става и по-дива. Това да стои на едно място спокойно не е възможно при щерката - трябва да тича, да се катери, да подскача и т.н. Дори чакайки на спирката, тя тича в кръг около мен и направо ставам разногледа. Като походи малко и решава, че много време вече е била спокойна и започва да си тича, какво е това ходене, ама ха!

# 29
  • Мнения: 1 645
Не знам дали е вярна тази прикъзка,но мойто е все така буйно и шавливо,любопитно и нахално както беше като бебе, но сега е в пъти повече, а сме вече на 2 годинки.

# 30
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Според мен и децата ми - НЕ! Големия ми син беше кротко бебе и стана кротко дете. Малкия ни държи на нокти още от преди да се роди и сега е бесен та отнесен. Да не говорим че още иска да яде нощем и ако не му дадем мляко а вода примерно ни замеря с шишето, ако пък го оставим да реве се засинява, става излиза от стаята и търси сам мляко в хладилника.

# 31
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Поначало има и  приказка, че майката ако плаче много докато е бременна изплаквала сълзите и бебето било кротко. Ама става дума за рев от глезотия, не ако майката има някакви неприятности.
Още от утробата сладурчетата са си с характери и родителите да са живи и здрави яко да ги подхванат за да станат кротки. За по палавите деца повече занимания и се оправят.

# 32
  • Мнения: 5 622

 Не мисля, че има такава зависимост Thinking

Моят син беше и все още е ужааасно ревлив, направо ми дива да избягам понякога, но като цяло пък е кротко детенце и не ми създава други сериозни проблеми, нито прави кой знае какви бели  Rolling Eyes

# 33
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 681
Както се казва - "Надай се коньо на зелена трева"  Mr. Green
Пример съм даже аз - цял живот ревлива и непослушна  Blush
И малкото ми зверче не прилича на татко си в това отношение  Laughing

# 34
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не е вярно. Моето и като бебе и сега е много спокойно и тихо дете.

# 35
  • Мнения: 2 567
И аз тази промяна я чакам вече девета година  Simple Smile Като беше бебе си виках тя щом е такава ревла сега като попорасне ще се кротне. Да ама не. Рева го замени с капризи и своеволия. И минаването на шестата година не донесе промяна. Сега се успокоявам, че щом като по малка е била такава чепата  Laughing в пубертета ще е кротушка и ще си е първа дружка с мама  Mr. Green Ама май и това няма да дочакам  ooooh!

# 36
  • Мнения: 3 405
Когато се роди Ники беше такова кротичко бебенце, гласа му не се чуваше /само понякога/ и това продължи до момента, в който проходи, на 9 месеца. Оттогава му викаме торнадото Grinning
Вече е на 8 години, но е неудържим Grinning
Въпрос на личност и темперамент, не можем да сложим рамки и да кажем това е вярно, а това не Peace
Можем да им се радваме и да ги обичаме каквито и да са. Simple Smile Simple Smile

# 37
  • Мнения: 179
Моят син беше изключително ревливо бебе - няма ден,няма нощ!Плачливостта му си остана и през годините,за най-малкото ревваше и трудно се успокояваше.Обаче пък е сравнително кротък сега,няма инатливи периоди,изблици на гняв.Почти на седем е,много добре се занимава сам,обаче повишената му чувствителност си остана.Лесно си плачем - ако ни заболи нещо,ако загубим някаква вещ,ако не се справи със задача...Дано го израсте,че ще му се смеят в училище.

# 38
  • Мнения: 1 237
И моята беше страшно ревливо бебе,още не се е кротнала,ама поне се трае повече.И аз се надявям някой ден да започне да слуша,ама дали ще дочакам... newsm78
Между другото племенницата ми беше същото бебе,ама като поотрасна стана много послушна и до сега е така,а вече е на почти 14 г.

# 39
  • Мнения: 3 861
Живея с надеждата и мисълта за това да се кротне малко, че е много щур ooooh!

# 40
  • Мнения: 58
Ами при нас до 6 месечна възраст ревът пресъстваше ежедневно,а сега е горе -доло кротко дете!Може да има нещо вярно! Laughing

# 41
  • Мнения: 5 299
Викториа беШе много кротко бебе до годинката. Всички ми завиждаха...но сега е един малък ужасТ, реве и за най_малкото неШо. Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 356
             Еййй, мойто дете още го помнят майките - най-послушното бебе на света, промрънкваше, давах му мляко и си спеше сладура, а мама спокойно си пиеше кафето... А сега?! Елате ни вижте. Беснотия, да ни е жив и здрав. Hug

# 43
  • На небето
  • Мнения: 5 530
 Абе не знам дали е вярно едва ли, но нещата коренно ще се променят като проходи. И моя син беше така бях останала без сили, то не бяха колики, ревове, повръщане, а и той от 7месечен правеше опити да ходи и ме караше по цял ден да го държа за ръчичка и да обикаляме из стаите не ме оставаше и за секунда да го оставя някъде, по цял ден се стисках докато се върнеше мъжа ми, че да отида до тоалет, все искаше да го нося на ръце, да играем заедно и т.н., не можех нито за миг да се отделя от него понеже наставаше ужас, крясъци, ревове викове, чак до пресипване. Най трудният ми период беше до навършването му на 1г., от тогава ми е много по лесно; започна да се заиграва сам, да си ходи където си иска без да го дебна да не би да падне и да се удари и т.н., не че е кротък напротив, но е по добре от преди. Пак не мога да го оставя сам за 1сек. дори, но той се предвижва сам и аз не съм му нужна за това поне. Имам приятелки които остават без надзор по цял ден децата си и са спокойни, че няма да стане нищо, влизат в банята, ходят при комшийки, вършат си работата. Е аз това никога няма да го постигна, но и на това съм доволна, отида ли до тоалетната имам си компания, не мога да вляза в банята дори като спи, понеже често се буди и тръгва да ни търси, винаги ми виси по краката докато готвя и трябва да внимавам да не събори нещо, да не отмъкне ножа и т.н., но поне през деня се заиграва по малко сам и ми е по спокойно, може да върви и съм спокойна, че дори и да падне няма да се нарани сериозно понеже вече се е научил да пада безболезнено, не че не стават инциденти, но много рядко. Така, че не се бой докато проходи ще ти е трудно после е по лесно.

# 44
  • Мнения: 239
не е вярно Twisted Evil

# 45
  • Мнения: 118
И аз така съм чувала, но при каката не би и сега си е палава а малкия е палав още от времето, когато беше в корема ми сега вече в проходилката хвърчи, отваря шкафове, изхвърля дрехи  smile3511, да е жив и здрав надявам се да се справя някяк си newsm12

# 46
  • Мнения: 2 440
Двете ми деца бяха толкова кротки бебета, че съседите се чудеха дали въобще има деца у нас. Ядяха всичко, забавляваха се сами в леглото или кошарката, с една дума бебета-мечта. Въпреки това твърдя  големи букви - Мами, НЕ искайте кротки деца! Знаете ли какво е да се чудиш какво се върти в главата на кроткото ти дете и ако не се сетиш да те викнат я при учителката, я при директорката в училище на кротък разговор. Години наред съм се напъвала да се сетя какво крои моя син, докато гледа тихо и замислено. Иначе дъщерята откакто проходи на десет месеца е джаста-праста, откакто проговори на една година - каквото й е на душата, такова й е на устата. А на мене ми е толкова добре с нейните настроения, знам че поне не трябва да я разгадавам по сто пъти на ден.

Общи условия

Активация на акаунт