Национални Туристически Обекти

  • 116 740
  • 777
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 937
Чудесна информация за 100-те национални обекта на страницата на Българския туристически съюз.
Има описание на забележителностите, работно време, тел. за контакти на някои от местата, снимки.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 530
Здравейте! Къде ли съм зяпала до сега? И аз съм притежател на книжката. Вчера се върнах от Родопите. За съжаление не ми стигна времето, за да посетя и Чудните мостове. Но имам въпрос. В книжката Чудните мостове са дадени на вр. Голям Перелик. В същото време в пътническата карта на България се намират на вр. Персенк. Къде да ги търся следващия път, като посетя Родопите?

# 47
  • Мнения: 1 937
Чудните мостове се намират в подножието на вр. Персенк.
bifana, печатът е в хижа “Чудните мостове”.
Пътят - Асеновград - Смолян, минава се през с. Забърдо.

вр. Перелик (Голям Перелик - 2091 м., най-високият в Родопите), е също сред обектите, с отделен печат.
Печатът е в х. Перелик.
Изходни места: с. Широка Лъка - 3.30ч. по маркирана пътека през Солища.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 530
Вердад, благодаря за инфото. Но наистина в моята книжка са дадени двата обекта с един печат. И при вас ли е така? newsm78

# 49
  • Мнения: 1 937
Не само те, bifana.
В подобни случаи сме поставяли печати и на последната празна страничка.
 

# 50
  • Мнения: 374
когато има няаколко обекта на един номер е достатъ4ен само един пе4ат -където отиде6 първо останалите места разглежда6 за собствен кеф  Hug

# 51
  • Мнения: 1 937
Че един е достатъчен, достатъчен е, ако ги събираме за награда и пр.
Но печатите на обектите са и красиви, плюс останалото...
В този смисъл, направо си ги колекционираме  Grinning

В тази връзка, неприятно впечатление ми направи жената в Троянския манастир, която се подразни от факта, че първо бяхме сложили печата от Черноосъмския природонаучен музей, и зверски го шляпна върху му...как така, те са по-важните!?!
Резултатът - абсолютно мазало.

Та вече внимаваме!

# 52
  • Мнения: 374
ми и аз съм за идеяата да видя да направя снимки ала-бала....за награда не се боря...да видя тези красоти е наи голяамата награда
това за пе4атите го казах понеже някои нагоре се 4уде6е и аз да се обадя компетентно  Mr. Green

# 53
  • София
  • Мнения: 2 530
То е ясно. И аз имам печат от Ботаническата градина, а на последната страница взех печат и от нос Калиакра. Много у хубав наистина. Но недоумението ми идва от факта, че Чудните мостове и вр. Перелик са в две противоположни посоки. По- скоро Перелик и Смолян би трябвало да са на едно място. Поне така ми се струва.

# 54
Кажете нещо за Етнографски комплекс - Златоград ?
Ние ще ходим там на 8-ми март, ще поразгледаме и ще сложим печат.
Насочете ме към по- интересното, което на вас ви е направило впечатление.
Успешно събиране на печати на всички !!!

# 55
  • Мнения: 109
Привет, ехо и ойларипи на всички туристи!
Аз съм старо парче турист  Mr. Green- като дете обикаляхме с родителите ми из страната и си имах книжка със 100-те национални туристически обекта, и печати събирах, но това беше отдавна.Сега разбирам,че тази практика още съществува. Изключително се радвам и поздравявам всички, които участват в начинанието. Peace
Имах доста печати в книжката( може би към 40 броя). Тя, обаче най- вероятно не важи вече,а? newsm78 То е логично де - щом част от обектите са сменени.Ако някой знае нещо по въпроса ще съм му признателна, ако ме осветли  bouquet
Желая ви много весели приключения и страхотни преживявания сред нашата природа!

# 56
  • Мнения: 374
по кои въпрос 4е нещо не вдянах.....дали важи книжката ти ли? newsm78

# 57
  • Мнения: 1 937
bobia предполагам пита за значките, които се дават.
Мисля че няма причина да не важат старите книжки, но по-добре попитай на някой от обектите.
Самата инициатива е възобновена скоро и в новите са включени още забележителности и допълнителни награди Simple Smile
 

# 58
Отговарям на Бобиа - Мисля, че старите книжки важат, но е най-добре да отвориш сайта на БТС и там има информационен център. Можеш по телефона или е-майл да се информираш. Много са любезни.
Пишете повече впечатления за обектите, които посещавате !!!

# 59
  • Мнения: 502
Здравейте,
Сега попаднах на темата , но е тъкмо за мен. Ние с мъжа ми имаме вече 62 печата:)., но още не сме си вземали значките .

Общи условия

Активация на акаунт