Избор на сушилня - Тема 9

  • 109 876
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Нова е по-добре винаги. Най-малкото е актуален модел откъм функционалност и разход на енергия. Никога не знаеш другата как е ползвана и защо се е озовала в магазина за 2-ра ръка.

# 121
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Благодаря, Devil_Rose Simple Smile

Много се притеснявам от увреждане на дрехи, вероятно при всеки е имало фалове и е неминуемо. Чета, чета - ще се престраша накрая Simple Smile

# 122
  • Мнения: 13 188
Нямам увредени дрехи за 7-8 години.
Нямам и познати, които след дължи убеждавания са си взели сушилня и които да не са се чудели защо не са го направили досега.

# 123
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Благодаря за куража. Понеже няма къде да бъде поставена и ММ излиза с тази теза да е "против" ...измислила съм едно място в дневната. Има една чупка в дневната - между дивана и хладилника - мисля да е там, като се направи декоративно шкафче в синхрон с интериора. Вътре няма да се вижда, че има сушилня, а нагоре - може да се направи, като библиотека, етажерка, шкафче ...

Мисля тук четох, че трявба да има отстояние поне 5 см от уреда до стените на шкафчето.

А у дома се пере се всеки ден, понякога по 2 перални. Разните му сушилки, влага, "аромат" на перилен препарат са ми на прага на търпимостта. Съответно - постоянно проветрявам ... и т.н. Трябва си сушилня Simple Smile

# 124
  • Мнения: 892
Хубаво е да е отворен този шкаф, докато работи. И аз все още се чудя защо не си взех сушилня по-рано, вариант има винаги- на изплащане, по-прост модел, каквато и да е е по-добре от никаква. От сушилките си докарах ремонт, който е по-скъп от уреда. У нас също перем всеки ден и зимата сушенето беше ад.

# 125
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Моята сушилня също е скрита в шкаф и ми върши чудесна работа. Имам я от година и се чудя до сега как съм карала без нея.
Изчетох всички теми преди да си купя и съм много благодарна на всички за споделения опит, защото са много полезни.
Специални благодарности и на etty775, която в началото ми съдейства с много ценни съвети Simple Smile
Тук си на правилното място! Simple Smile

# 126
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Афродита, благодаря за идеята!

Относно втората употреба- на късмет. Сестра ми вече не знам колко време са със сушилня от олх за 200 лв и няма грешка.

# 127
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз все още се чудя защо не си взех сушилня по-рано...

+1

Току що сложих да суша халатите за баня. Просто не ми се мисли какъвто е вятър навън и нямаше да мога да простра на терасата колко дни щяха да съхнат вътре...

# 128
  • София
  • Мнения: 583
Здравейте! Къде има читав търговец за втора употреба? Всекидневно дрънчи пералнята, за сушенето по простори и сушилки не отварям дума, че всяка домакиня е наясно. Нямам възможност за нова, ще се радвам някой да сподели място за купуване без да ме баламосват за състоянието на машината.

# 129
  • Мнения: 13 188


Много ми харесва как са го направили тук -отгоре е сушилнята. С ратанови вратички.

# 130
  • София
  • Мнения: 1 714
Моята също е дневната в шкаф, който е отворен, докато работи. Всичко е ок, но шумът ме побърква!

# 131
  • София
  • Мнения: 12 006
Благодаря за куража. Понеже няма къде да бъде поставена и ММ излиза с тази теза да е "против"
Скрит текст:
...измислила съм едно място в дневната. Има една чупка в дневната - между дивана и хладилника - мисля да е там, като се направи декоративно шкафче в синхрон с интериора. Вътре няма да се вижда, че има сушилня, а нагоре - може да се направи, като библиотека, етажерка, шкафче ...

Мисля тук четох, че трявба да има отстояние поне 5 см от уреда до стените на шкафчето.

А у дома се пере се всеки ден, понякога по 2 перални. Разните му сушилки, влага, "аромат" на перилен препарат са ми на прага на търпимостта. Съответно - постоянно проветрявам ... и т.н. Трябва си сушилня Simple Smile
Alena, погледни малко по-нагоре съм дала линк към картинка, там сушилнята е над пералнята и виж у вас дали може да я монтираш по този начин. Ако пералнята ти не е слим и не се тръска видимо при центрофуга, може да сложиш сушилнята директно в/у пералнята с помощта на такв свърващ кит.

# 132
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Аз пак да питам, понеже никой не отговори миналия път - свързващият кит трябва ли да е същата марка, като сушилнята или пералнята? Нашите са 2 различни марки и се чудя какъв да вземем.

# 133
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Аз пак да питам, понеже никой не отговори миналия път - свързващият кит трябва ли да е същата марка, като сушилнята или пералнята? Нашите са 2 различни марки и се чудя какъв да вземем.

Виждала съм универсални китове в магазините, но дали и как свързват различни марки особено, ако размерите са различни - нямам идея.

# 134
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Нямам увредени дрехи за 7-8 години.
Нямам и познати, които след дължи убеждавания са си взели сушилня и които да не са се чудели защо не са го направили досега.

Аз бях така с миялната, аз бях против да купуваме, с аргумента, че като сме трима не е толкова наложително. След тежка бременност с малкия, моя мъж без да ме пита, купи миялна. След това се чудих, защо толкова съм се съпротивлявала на това невероятно удобство. Сега не се противя на сушилня Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт