Коледа иде мое малко Априлче 2017 - Тема 6

  • 38 912
  • 745
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 235
Охх тези бебешки вкуснотуйки като ви чета чак на мен ми се прияжда Grinning
Тези вкусни рецепти измисляте ли си ги, или ги гледате отнякъде? Моля, споделете източника, ако има такъв, че аз все се чудя какво да му приготвя, май ми е изчезнало въображението напоследък Grinning

# 136
  • Мнения: 391
Лили,много му харесва попарата!Не съм го пробвала,колко може да изяде,все отваря уста за още 😂 давам му около 100 гр. максимум 130,защото ако дам повече не иска да яде на обяд.А попарата я правя с една препечена филийка (от домашен хляб) и на мен много ми се вижда,обаче той толкова лакомо яде 😆 сега я правя с вода,а чай кога мога да сложа? И какъв?
Мислех и аз да пробвам а кук-кус ама след днешното гадене май ще изчакам още малко 😀 проблем ли е,че яде  едно и също за закуска?Бедно ми е въображението и на мен 😬

# 137
  • София
  • Мнения: 4 011
Оги яде попара всеки ден от 2 месеца. Друго просто отказва. Правя я с чай от лайка от самото начало. Пробвах и липа. Слагам 3 малки сухарчета,  получава се около 190 грама (мерих по бурканчето от пюре).  
Колкото до рецептите, аз си ги измислям, но уви. Пак ще си ги ям аз тия кюфтенца. Сега ще направя пак от бисквитите на бъбъл, поне тях ядем...

# 138
  • София
  • Мнения: 18 679
Дит, за триците казах, че не са от най-нежната храна😊 Понеже ти каза, че си слагала в някаква рецепта, а за мен овесените трици не са храна за бебета.

Ние днес нямаме апетит. И двамата. Той не изяде и 100 гр. Пюре, не суче и много охотно. Аз ще гръмна, май ще се цедя...Мисля следобедната закуска изцяло да я пропусна.

# 139
  • София
  • Мнения: 4 011
Белинда, аз вече се обърках... Тоест триците са проблем, а не овесените ядки? Да не взема да объркам нещо:)

# 140
  • Мнения: 391
Ще пробвам с чай вече 😊 като ще е всеки ден попара поне чая да сменям 😀 Дит,иска ми се да съм ти бебе 👶 Огито не знае какво изпуска 😁
Ами киноа как приготвяте и с какво се предлага?Като захраня с елда,ще давам киноа.Имам и чия ама тя май не става за бебета,а?

# 141
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами Дит, ако ти е важно, върни се и прочети, но по мои спомени аз коментирах някаква твоя рецепта с трици, не с ядки. Ти писа, че ти се видели по-фини и си ги сложила, а аз писах, че триците са чисти фибри, минават транзит през червата и затова са супер полезни за нас-прочистват, подпомагат изхождането, но за нежните бебешки черва ми идват малко хард. Освен това, понеже не се усвояват от организма, нямат и никаква хранителна стойност. За овесени ядки не помня да сме говорили. Ако бъркам, припомни ми.

# 142
  • София
  • Мнения: 4 011
Не сме говорили за овесения ядки, но аз си мислех, че овесени трици и овесени ядки са едно и също с разлика в едрината....Иначе да, спомням си, че ти коментира точно триците. Просто си мислех, че трици ядки..все тая. Та за това се обърках..като една крайно неразбираща:)

# 143
  • София
  • Мнения: 18 679
Аааа, ясно Grinning Е, разбрахме се де Hug

# 144
  • Мнения: 1 008
Относно рецептите - има група във фейсбук - Бебешко меню 4м. - 12 м. Там има доста варианти, всеки ден.

# 145
  • София
  • Мнения: 4 011
Мойте бисквити днес не се получиха. Реших да карам на око и малко предобрих кокосовото масло:(
Супер вкусни са, ама колко са мазниии...

# 146
  • Мнения: 1 341
Меченка ясно. Как ти се вижда много, малката изяжда мекото на две филии и си дояжа с любимите тиквички Grinning и продължава да зяпа, дадох и малко банан за десерт и спрях, че ще повръща от преяждане Stuck Out Tongue Winking Eye
А и аз се чудих за чая. Имам от баба ми цвят липа, на по късен етап, ще го пробвам с нея. За сега я правя с вода.
Дит, браво на въображението с рецептите, ще го нуачиш ти на гурме кухня от малък Wink
Патее, ейй щом и мъжа си задържала вкъщи поздравления, и сподели заешката супичка (нали е за детето) как си я направила Simple Smile

# 147
  • София
  • Мнения: 18 679
Пък аз купих едни готови безглутенови бисквитки, да го пробвам малкия на фингър фууд и баща му, нахалникът, да вземе да му ги изяде!!! Напипал ги в шкафа и ам-ам, на 2 , на 3 - хоп, няма бисквитки за бебо Joy Нищо не оцелява в нашата къща! Яде се, докато има, щото после няма! Не разбрал изобщо, че са бебешки, много били хубави Joy

# 148
  • Мнения: 513
Белинда, все едно нас описа.... ако има нещо вкусно, се яде на момента иначе пропускаш 😁
Лили, сложих вода със зехтин да заври и пуснах картоф, морков, пиперка, грах и дафинов лист. Почти накрая сложих кус- кус от ориз и елда малко да оплътни, а най- накрая предварително свареното заешко и малко магданоз. Сервирах с мааалко кисело мляко (въвеждам го) 😊
Печената ябълка също се хареса многоо.
И за нея ще напиша как я правя ако имате време да пробвате.
Издълбавам ябълката, мажа отвътре с кокосово масло и канела. Беля синята слива и я обърквам с предварително накиснати овесени ядки и канела. Пълня ябълката и пека с малко водичка, под фолио за 30-40мин.

# 149
  • София
  • Мнения: 18 679
Олеее, аз тази ябълка как бих си я хапнала...
На мен пак ми врътнаха номер. Насука се след банята и кукна. Ей такива 😨 очи е ококорил. А заспиваше в 8!!! Какво стана, така и не разбрах...

Общи условия

Активация на акаунт