Спечелете новия Lipikar stick AP+

  • 12 676
  • 144
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Атопичният дерматит е едно от най-често срещаните възпалителни  заболявания на кожата. То се характеризира с наличие на сърбеж, суха кожа и екзема. La Roche-Posay представя Lipikar Stick AP+: първият успокояващ стик за лице и тяло, който бързо и ефикасно облекчава сърбежа и раздразненията по много сухата, чувствителна и атопична кожа при бебета, деца и възрастни, създавайки ѝ приятно чувство за комфорт.



  • Маслото от карите подхранва и доставя липиди
  • Мадекасозидът има успокояващо действие
  • Цинковят глюконат предпазва от бактериално замърсяване

Lipikar Stick AP+ възстановява и стабилизира баланса на кожния микробиом и успокоява усещането за сърбеж, за да намали желанието за разчесване. Lipikar Stick AP+ намалява сухотата на атопичните лезии. Формулата му е обогатена с мадекасозид, масло от карите и цинков глюконат, които подхранват и доставят липиди, имат успокояващо действие и предпазват от бактериално замърсяване. Продуктът не съдържа аромати и парабени.

Най-подходящите дрехи при екзема

Знаете ли, че някои дрехи могат да имат много важна задача? Пожарникарите носят специални униформи, за да се пазят от огъня. Хората, продаващи сладолед, носят ярки якета, за да ги виждат колите отдалеч. Астронавтите носят специален костюм, за да могат да дишат, когато няма въздух. А когато имате екзема, вашите дрехи също имат важна роля – те карат кожата да се чувства щастлива! За да направите това, ето 4 съвета  "какво да обличаме".

Съвет 1: Не се обличайте с прекалено топли дрехи
Когато е студено отвън, обикновено родителите обличат прекалено много децата. Но ако те носят твърде много слоя дрехи, може да се изпотят. Когато потта остане върху кожата за по-дълго, това може да раздразни екземата. Сложете на детето си тениска отдолу, за да може да се съблече, ако му е топло.



Съвет 2: Памукът е ваш най-добър приятел
Кожата с екзема обича чистия въздух, така че избирайте дрехи, които оставят кожата да диша. Най-добрият плат за тази цел се нарича памук. Също така този плат е лек и не задържа горещина. Проверете дали дрехите, които купувате, са от памук. Трябва да избягвате вълна и полиестер!



Съвет 3: Кажете 'НЕ' на тесните дрехи, етикетите и дразнещите вътрешни шевове
Тесните дрехи се търкат в кожата и предизвикват сърбеж. Избирайте широки дрехи и оставете кожата да диша. Изрежете всички етикети, а върху твърдите вътрешни шевове може да зашиете коприна, за да не дразнят.



Съвет 4: Как трябва да се перат дрехите
Никога не носете нещо ново, преди да е изпрано, защото по него може да има химикали, които да предизвикат сърбеж. Използвайте прах за пране, който е без парфюми и оцветители. Същото се отнася и за омекотителите. Използвайте сушилня, защото това прави дрехите по-меки.

Включете се в предизвикателството на BG-Mamma и La Roche-Posay!
Споделете до 21 декември като коментар в темата какво знаете за атопичния дерматит. Един от участниците ще има възможността да се убеди в качествата на новия Lipikar Stick AP +.

Последна редакция: пт, 08 дек 2017, 15:48 от Редактор**

# 1
  • Мнения: 1 467
Страхотни съвети, непременно ще се опитам да ги спазя, тъй като атопичния дерматит е едно от май-често разпространените кожни заболявания. Ще бъда много щастлива и ако успея да пробвам новия  Lipikar Stick AP +

# 2
  • София
  • Мнения: 2 098
Детето ми беше с атопичен дерматит, но с продукти, предназначени за тази кожа, нямаме проблеми. Ами, кожата не е нежна, лющи се и е неприятно.

# 3
  • Мнения: 47 991
Много знам за атопичния дерматит и екземите, уви, от опит. Да, дрехите са ужасно важни, също и прането. Препаратите, козметиката, храната...начина на къпане също.
Уви, и в момента, явно провокирано от зимния сезон, кожата ми е с ужасни сърбежи. Хем знам от какво е провокирано и какво да НЕ правя, хем има моменти, в които влудяващо сърби...
За прането- ползвам обикновен прах, но се сдобих с качествена пералня, която пере добре и има опции за до 5 допълнителни изплаквания, както и готова програма против алергии. Плакна, плакна, плакна. Не ползвам омекотител, ползвам сушилня. Смея да твърдя, че това е решение добро не само за дрехите, но и против алергиите и значително вдига качеството на живот. Козметиката е изпитана и противоалергична. Къпането с подбрани продукти, които да не дразнят. Храната е съобразена да не дразни Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 809
За атопичния дерматит предимно от Интернет съм информирана. Но имам много суха кожа, така че проявявам интерес към продукта. Съветите за ежедневието са много добри. Повечето ги спазвам. От години не ползвам омекотител и пера с препарати Sensitive.

# 5
  • София
  • Мнения: 964
Атопичния дерматит е възпаление на кожата,като все по-често се среща,най-вече при децата.
В отделните възрасти,симптомите може да са различни. Когато имунната система ни е слаба,също може да доведе до това заболяване.

# 6
  • Мнения: 1 557
За съжаление доста знам за екземите и атопичния дерматит, и то от опит.
При мен дерматитът е на алергична основа, проявява се основно лятото. Кожата ми става много суха, появяват се лишеи, ако не овлажнявам добре с лосиони за тяло,сърбежът е непоносим. Понякога частите на тялото, които са най-изложени на слънчева светлина, се покриват с малки пъпчици, отново придружени със силен сърбеж.
Отделно си имам екзема на пръстите на ръцете, но с бариерни кремове като цикапласт държа положението под контрол и рядко се налага да използвам кортикостероиди.
При бебетата знам, че е много вероятно да се израсте с годините.

# 7
  • Мнения: 5 132
Имам наблюдения върху атопичния дерматит много отблизо. Дъщеря ми е с този проблем. Кожата става суха, нарушена е бариерната й функция. Може да се дължи на алергия към различни алергени. Проявява се и при отслабена имунна система и стрес. Lipikar stick AP+  ще бъде много полезен за детето ми.

# 8
  • Мнения: X
Детето ми е с атопичен дерматит, който се обостря на периоди, често през зимата. С неприятния сърбеж и кожното раздразнение, колкото и да е упорито се справяме с подходящи за целта козметични продукти за измиване и успокояване на кожата, кортикостероидни мехлеми в тежките периоди, прием на омега3 и безказеинова диета.

# 9
  • Мнения: 1 932
Не бях чувала за атопичен дерматит, но когато синът ми беше на пет месеца се оказа, че кожата му страда точно от това. Кожни обриви по меките части и свивките на ръцете, и колената, придружени от сърбеж. Суха, лющеща се кожа, зачервени бузки. При него се провокира и от алергия към определени храни. Вече е на почти 4 години и все още се появява този обрив.
И за него и за дъщеричката ми използваме бебешка козметика за чувствителна и атопична кожа. Задължително всички дрехи са памучни и се махат етикетите им. Преди гладех всичко, но от доста време имам сушилня и сега гладя само бельото. Перилният препарат е също специален, бебешки, за чувствителна кожа. Не използвам омекотители. Спазваме много добра лична хигиена. През лятото кожата я овлажняваме с бебешки лосион, а зимата с бебешко олио. Всеки ден проветряваме вкъщи по няколко пъти. Поддържаме средна температура на въздуха в апартамента ни, следим и влажността.
Много се надявам в най-скоро време да забравим за този проблем.

# 10
  • Мнения: 2 838
За жалост все повече хора се оплакват от чувствителност на кожата под една или друга форма. Съветите, които сте дали са много важни. Аз лично нося само памучни дрехи, за да избегна излишно дразнение по кожата си. Старая се козметиката, която ползвам да е медицинска и съобразена с типа и.

# 11
  • София
  • Мнения: 836
Атопичният дерматит е  доста често срещано  възпаление на кожата. То се характеризира с наличие на сърбеж, суха кожа и екзема. Много е важно към него да се подхожда сериозно и да се полагат непрекъснати грижи за кожата!

# 12
  • Мнения: 1 988
Синът ми имаше атопичен дерматит като малък. Решихме проблема когато спрях да използвам омекотител.
Стараем се да носим предимно памучни дрехи и използваме подходяща козметика.

# 13
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Атопичния дерматит е възпаление на кожата,като все по-често се среща,най-вече при децата.
В отделните възрасти,симптомите може да са различни. Когато имунната система ни е слаба,също може да доведе до това заболяване.

# 14
  • Мнения: 910
Дъщеря ми е много светла и около 6тия месец цялата се обрина. Диагнозата беше атопичен дерматит. Като долни дрехи й слагам само светли, меки памучни дрешки, всеки ден я мажа с мляко за тяло, ползвам сушилня и дрехите ни са по-меки от преди и повече не ни е излизал обрив.

# 15
  • Мнения: 1 155
Здравейте, за атопичния дерматит знам само, че е доста разпространен и засяга хора от всякакви възрасти, включително бебета. Благодаря ви за страхотните съвети, ще се опитам да ги спазвам.

# 16
  • Мнения: 940
съветите Ви са много полезни

# 17
  • Мнения: 574
На сина ми се появи АД още като бебе. Каквото има съм изчела по темата, пробвали сме много неща. Най-голям ефект имаше след дълготраен прием на хубав пробиотик, рибно масло, измиващата кзметика за баня е много важна и да им се обръща много внимание на децата да им се казва че ги обичате и че са важни и да има винаги време да говорите с тях да се чувстват сигурни и да споделят емоционалните си проблеми.

# 18
  • Мнения: 917
За съжаления все повече бебета се диагностицират с атопичен дерматит.Това е сериозно нарушение на липиди в кожата,Липсата им води до обриви и раздразнения по кожата,

# 19
  • Мнения: 799
Атопичният дерматит е едно от най-честите хронични заболявания на кожата. Засяга и децата, и възрастните. Често се съчетава с други алергични заболявания. Повечето случаи на атопичен дерматит започват през първите 6 месеца от живота на човека. Често се постига спонтанно преодоляване на заболяването преди тийнейджърска възраст. Атопичният дерматит е сложно заболяване с генетично предразположение, взаимодействие между дефектен вроден и придобит имунитет.

# 20
  • Мнения: 2 744
За атопичния дерматит знам, че е доста често срещано заболяване на кожата и страдат и бебета. Важно е каква материя дрехи се избира и козметиката, която се използва, да се ограничат всякакви фактори, които биха я раздразнили. Инфото, което сте дали, е много полезно.

# 21
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Атопичният дерматит или т.нар. ендогенна екзема е едно от най-често срещаните възпалителни  заболявания на кожата. През последните 2-3 десетилетия се наблюдава увеличаване на честотата на това заболяване, като най-засегнати са децата в ранна детска възраст. Болестта е с хроничен ход, показва тенденция за повторна поява на проблемите по кожата след първия пристъп и протича с периоди на обостряне и затихване. Само по себе си, обаче, заболяването не оказва сериозно въздействие върху общото здраве на човека.

# 22
  • Мнения: 591
"Запознах се" с атопичния дерматит когато се роди малката ми дъщеря. И за съжаление установих, че е доста често срещан проблем. Спазвам и четирите съвета по-горе плюс подходяща козметика и хранителен режим, най-вече зимата, когато се обостря дерматитът.

# 23
  • Мнения: 1 186
Атопичния дерматит е познато като екзема. Типичните симптоми са суха, раздразнена кожа, която има периоди на възпаление със сърбеж, раздразнение и повишена чувствителност. Редовната грижа може да облекчи симптомите и да продължи максимално спокойните периоди без възпаление.

# 24
  • Мнения: 3 546
Малката ми буболечка е с АД. Мазането е просто постоянно и все е със суха кожа. Червени, тъмно сини и въобще тъмни цветове знам, че е добре да се избягват. Не облича нищо мъхесто и поларено. Почти всички дрехи са памучни.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 445
Атопичния дерматит е възпаление на кожата,като все по-често се среща,най-вече при децата.
В отделните възрасти,симптомите може да са различни. Когато имунната система ни е слаба,също може да доведе до това заболяване.

# 26
  • Мнения: 2 614
Браво,много добре предоставена информация. Точна и полезна. Любима марка, както съм доволна от всички продукти на марката, предполагам, че и този продукт ще е страхотен. За атопичния дерматит зная, че е много неприятно състояние, което кара човек да избира козметиката и дрехите си доста старателно, така че да не дразнят кожата му и да влошават състоянието й. За жалост все повече и повече хора имат атопичен  дерматит.

# 27
  • Мнения: 182
Атопичният дерматит е възпаление на кожата. Симптомите са сърбеж, зачервяване, суха кожа с лющене.

# 28
  • София
  • Мнения: 13 153
Дъщеря ми имаше атопичен дерматит като малка. С възрастта постепенно изчезна. От известно време отново се появи по сгъвките на краката. Предполагам, че е от отслабен имунитет.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Атопичният дерматит се изявява със суха кожа, обриви, сърбеж. Това е незаразно кожно заболяване. Типичните симптоми са суха, раздразнена кожа, която има периоди на възпаление с умерен до силен сърбеж, раздразнение и повишена чувствителност. Все още няма открито лечение, третира се само симптоматиката, но редовната и последователна грижа може наистина да облекчи дискомфорта и симптомите, както и да продължи максимално спокойните периоди без възпаление.

# 30
  • Elhovo
  • Мнения: 360
Атопичният дерматит е често срещано хронично заболяване, което засяга възрастни, деца и бебета. Кожата на лицето и тялото им е много суха и раздразнена. Обикновено атопичният дерматит протича в две фази - остра фаза (при която кожата е възпалена) и спокойна фаза (без симптоми). Много важно е страдащите от атопичен дерматит да полагат специални грижи за кожата си по време на спокойните фази, за да удължат максимално периодите без възпаления. Не съм се сблъсквала с проблема,но по навик махам всички етикети и внимавам с какъв прах пера.

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
За  съжаление масово хората в наши дни се оплакват от чувствителност на кожата под една или друга форма. Аз нося предимно памучни дрехи, които внимаретелно подбирам с какво пера за да избегна излишното дразнение на кожата. Изключително полезни са и вашите съвети.

# 32
  • Мнения: 2 117
За атопичния дерматит разбрах много след раждането на детето ми и грижите по него.Общо  взето с всички продукти, колкото и скъпи и качествени да бяха, ефектът беше временен!
Добре че с израстването нещата се поуспокоиха...Сега проблема се появява през студените месеци.

# 33
  • Мнения: 1 202
Детето ми има чувствителна и светла кожа и често има обриви! Атопичния дерматит е заболяване, при което кожата е суха и раздразнена, лющи се и е зачервена! Трябва да се избягва носенето на тесни дрехи, пране с препарати без химикали и аромат!

# 34
  • Мнения: 549
Атопичният дерматит е  често срещано незаразно кожно заболяване.  Протича с възпаление на кожата, сърбеж, суха кожа и екзема. С подходящи продукти и грижи за кожата и дрехите, облекчава симптомите, удължава спокойните периоди без възпаление.

# 35
  • Мнения: 116
Моя син има атопичен дерматит, Кожата на краката и дупето му се зачервява и лющи, много е неприятно за детето. Затова аз редовно го мажех със специални за тази цел кремчета, за да мога да облекча състоянието му.

# 36
  • Мнения: 879
Атопичния дерматит е възпаление на кожата,като все по-често се среща,най-вече при децата.
В отделните възрасти,симптомите може да са различни. Когато имунната система ни е слаба,също може да доведе до това заболяване.

# 37
  • Мнения: 1 001
Атопичният дерматит е  доста често срещано  възпаление на кожата. То се характеризира с наличие на сърбеж, суха кожа и екзема. Много е важно към него да се подхожда сериозно и да се полагат непрекъснати грижи за кожата!

# 38
  • Мнения: 1 758
Знам , че кожата става много суха , чувствителна и е необходимо да се използва специална козметика , която облекчава и хидратира в дълбочина кожата.

# 39
  • Мнения: 610
Атопичният дерматит или т.нар. ендогенна екзема е едно от най-често срещаните възпалителни  заболявания на кожата.

# 40
  • sofia
  • Мнения: 1 945
Атопичния дерматит е кожно заболяване, което се характеризира с обриви, които сърбят и все още не толкова доказано за заболяването е фамилната обремененост.Кожата при атопичния дерматит е много суха, при лечението освен локална терапия се препоръява и диета.

# 41
  • Мнения: 6 529
Атопичният дерматит е често срещано хронично заболяване, което засяга възрастни, деца и бебета. Кожата на лицето и тялото им е много суха и раздразнена. Обикновено атопичният дерматит протича в две фази - остра фаза (при която кожата е възпалена) и спокойна фаза (без симптоми). Много важно е страдащите от атопичен дерматит да полагат специални грижи за кожата си по време на спокойните фази, за да удължат максимално периодите без възпаления.

# 42
  • Мнения: 35 968
за атопичния дерматит знам повече отколкото бих желала - малката ми дъщеря вече 10 години страда и освен съветите, които са дадени в първия пост, се придържа към диета с недразнещи храни, когато се обостри; зимата също е добре ръцете /тя има обриви и върху горната част ръцете и между пръстите/ да са на топло, а не изложени директно на студа

# 43
  • София
  • Мнения: 6 036
За съжаление синът ми има атопичен дерматит от бебе. Обостря се зимата, най-вече при разболяване. Всичките му дрехи са само от 100% памук. Пера дрехите му с Тео бебе, изплаквам по няколко пъти. Всяка вечер го мажа с овлажняваща медицинска козметика. Гледам да не го наличам, за да не се изпотява. Къпя го в хладка вода и възможно най-малко козметика.

# 44
  • Мнения: 289
Малкият ми син има атопичен дерматит. Той е с много бяла кожа и светли очи и коса. След многото консултации с лекар ни препоръчаха подходяша козметика.

# 45
  • Мнения: 1 129
 Атопичен дерматит - хронично, но незаразно кожно заболяване, което може да засегне и възрастни. Познато е също така като екзема. Типичните симптоми са суха, раздразнена кожа, която има периоди на възпаление с умерен до силен сърбеж, раздразнение и повишена чувствителност.

# 46
  • Мнения: 2 755
Синът ми е с атопичен дерматит, като  го контролираме с минерални бани, а съпругът ми с псориазис. Според лекарите между двете заболявания има много общо. Дали стикът е ефикасен и при псориазис?

# 47
  • Мнения: 528
Аз самата имам проблем особено през зимата. Кожата на ръцете загрубява, става червена и сърби много. Опитвам се да използвам често хубава козметика, предназначена за атопична кожа. Също така съм намалила до минимум миенето на съдове на ръка и прането.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 142
Две от децата ми са с атопичен дерматит. Обикновено се обостря при смяна на сезоните, особено зимата. Сърбеж, суха кожа, екземи. Внимавам дрехите им да са памучни, с какви препарати ще са изпрани. Ползваме и съответна козметика.

# 49
  • София
  • Мнения: 561
Нямам опит с атопичния дерматит, но много близка приятелка, детето и е с атопичен дерматит и в момента е обострен, ако спечеля ще я зарадвам да пробват продукта.

# 50
  • Мнения: 1 027
За атопичния дерматит знам, че е доста неприятно и упорито заболяване не кожата. Характеризира се със сухота, лющене и сърбеж. За такава кожа трябва специализирана козметика и специална грижа.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 309
Много актуална тема ми е, защото имам малко бебе и постоянно следя за признаци, а именно сухота, лющене на кожата, екземи, сърбеж. За щастие няма такива.

# 52
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
май няма лечение, само успокояване на симптомите. трябяа да се внимава с храна, препарати и т н

# 53
  • Мнения: 3 199
При атопичния дерматит (атопична екзема) кожата е много суха, раздразнена, лющи се, напукана и груба е. Необходимо е кожата да се хидратира всеки ден и често се налага да се използват медикаменти, които да успокоят възпалената кожа и да намалят сърбежа.

# 54
  • Мнения: 337
Атопичния дерматит е възпаление на кожата,като все по-често се среща,най-вече при децата.
В отделните възрасти,симптомите може да са различни. Когато имунната система ни е слаба,също може да доведе до това заболяване.

# 55
  • Мнения: X
Знам, че се характеризира с много суха кожа и е нещо като екзема. Не трябва да се къпе болния с много гореща вода, нито да носи вълна и найлонови материи, потенето вреди. Също не бива да се чеше засегнатото място. Не се лекува, но с правилно лечение може да се контролира това заболяване. Майка ми всяко лято ходи с обриви под мишниците, които са с неясен произход, вероятно от потене и други фактори се получава. Този стик изглежда подходящ за нея и би го изпробвала.

# 56
  • София
  • Мнения: 9 850
Знам, че от него кожата става много суха, може да се нацепи  и да станат рани. Също знам, че се препоръчват само памучни дрехи. Препоръчва се също да се махне обикновения сапун, който е много изсушаващ, и да се замени с продукти от типа на измиващото олио. Къпането не трябва да е с гореща, а с хладка вода.

# 57
  • Мнения: X
Атопичният дерматит е  доста често срещано  възпаление на кожата. То се характеризира с наличие на сърбеж, суха кожа и екзема. Много е важно към него да се подхожда сериозно и да се полагат непрекъснати грижи за кожата!

# 58
  • Мнения: 605
За съжаление това е проблем, който се появява често.
Могат да се направят много неща, за да се облекчи положението, но решение сякаш няма.
Надявам се този вид козметика да помага.

# 59
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Това е възпаление на кожата. Трябва да носят само памучни дрехи. Да се маже с медицинска козметика, да не се къпе с гореща вода. Новите дрехи задължително да се перат преди да се носят.

# 60
  • Мнения: 4 208
Всички мъже у дома са с много светла и чувствителна кожа. На малкия ми син точно преди да тръгне на детска градина поставиха диагноза АД. Доста се бях притеснила и прочетох доста по въпроса. Потърсих второ и трето мнение. За щастие не се потвърди и с изписаните мазила бързо обривите отминаха. Така и не разбрахме точно какво беше...

# 61
  • Варна
  • Мнения: 181
Детето ми, слава Богу, се радва на хубава кожа, но аз се боря с екземи и АД от доста време. Забелязала съм, че зимата се обострят и си трябва много добра хидратация. А в това маслата помагат отлично. Хубаво е, че в продукта има масло от карите! Ще се радвам да имам възможността да го изпробвам!

# 62
  • София
  • Мнения: 9 554
За атопичния дерматит знам, че е важно да се ползва качествена козметика, закупена най-добре от аптека, за да се избегне влошаване на проблема поради неподходящи вещества, използвани в продуктите. Важни са дрехите - спазвам от години всичко описано в първия пост по отношение на облеклото и прането. Важно е и емоционалното състояние - поне при мен нещата се влошават когато съм в период на емоционално напрежение, сърбежът става непоносим. И да - сърбежът. По възможност трябва да избягваме разчестването. На дъщеря ми, която наследи моята проблемна кожа обяснявам, че ако я сърби от дерматита много силно, може леко да погали с възглавничките на пръстите, но в никакъв случай да не търка и да не включва ноктите или предмети за почесване.
Използвала съм какво ли не през годините. Включително продукти на LA-ROSHE-POSAY и съм оставала доволна, но по финансови съображения при покупка на нов продукт избирам този, който в момента е на промоция и по тази причина не ползвам всеки път една  и съща марка. Новият стик ми е непзнат и ме заинтригува силно.

# 63
  • Мнения: 1 431
Атопичният дерматит се среща много често, особено през зимата! Ще се радвам ако спечеля продукта ви, защото често и при мен се появява този проблем през зимата.

# 64
  • Мнения: 164
На моето детенце няколко месеца след раждането му се зачервиха бузките и започнаха да се образуват люспи.Беше ужасно.След това започнаха да се образуват червени петна по крачетата и гръбчето,които като ги пипнеш бяха като шкурка.Диагнозата беше Ад.Започна се голямото мазане с подходяща козметика.При къпане използвахме препарат за омазняване на водата и никакъв сапун.Нещата се пооправоха,но на моменти се появяват груби петънца по крачетата и гръбчето,особено когато е по-студено,и ги мажем постоянно,за да не стават люспи.Перчем без омекотите,ако е слънчево сушим дрехите отвън,ако не е сушилня.Стараем се да носим само памучни дрешки,които гладим от двете страни

# 65
  • Мнения: 554
Някои алергизиращи храни  като шоколад, риба и морски дарове, яйца, ядки, пчелен мед, цитруси, ягоди, малини, мъхести плодове могат да влошат допълнително състоянието на кожата, затова менюто на децата с атопичен дерматит трябва да се подбира внимателно.  Децата с атопичен дерматит е добре да бъдат захранвани възможно най-късно, за да се намали риска от алергии.При почти половината деца с атопичен дерматит се наблюдават и други алергични заболявания. Те са склонни да развиват бронхиална астма, алергичен риноконюнктивит, алергичен ларингит, увеличаване на третата сливица и кожни алергии. Успешното лечение на атопичния дерматит изисква много време и търпение, както и особено внимание към факторите, които го провокират, а също и грижа за възникналите усложнения в хода на заболяването.

# 66
  • Мнения: 381
топичният дерматит е едно от най-честите хронични заболявания на кожата. Засяга от 18% до 25% от децата и от 2% до 10% от възрастните в индустриализираните страни. Често се съчетава с други алергични заболявания като бронхиална астма и алергичен ринит. Около 45% от всички случаи на атопичен дерматит започват през първите 6 месеца от живота на пациента. При 70% от децата се постига спонтанно преодоляване на заболяването преди тийнейджърска възраст.

# 67
  • Мнения: 19
Атопичният дерматит е заболяване на кожата, при моя син с хроничен характер.Отключват го различни фактори от околната среда. Кожата остава суха и сърбежът е силен. Изисква ежедневни грижи, както при почистването на кожата, така и поддържането й със специални кремове.

# 68
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
От личен опит АД на дъщеря ми се повлия от хомеопатия.
За АД знам, че трябва кожата да се хидратира добре и да се внимава да не стане хроничен. Също, че повече страдат хора със светла кожа. Също, че много пъти като лекарите не знаят какво точно е и го определят като АД.

# 69
  • Мнения: 127
За моя радост, не зная много. Смятам, че е сериозен проблем и към него трябва да се подходи комплексно: причина, хранене, околна среда, почистващи средства, облекло и материи, подходящо и щадяща медицинска козметика, прихологическа настройка   

# 70
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Чувствителна, реагираща на различни алергени / материи, препарати, храна /кожа, суха и сърбяща, кожата е грапава на допир.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Атипипичният дерматит е състояние, което се предизвиква от външни фактори като храни, неподходящи материи на дрехите,алергия към прахове за пране,омекотители,душ гелове,сапуни...
Моят син през зимата има проблеми с кожата,силно му се напукват устните и кожата на ръцете.Има силен сърбеж и суха кожа и по гърба и гърдите.Носи само памучни дрехи,които перем с прах за пране за бебета и не използваме омекотители.

# 72
  • Мнения: 464
Основното при атопичният дерматит е сухотата и сърбежът на кожата. Важно е да се използва специална козметика, памучни дрехи и най-добре бебешки прах за чувствителна кожа. Характерен е за всички възрасти, но като че ли преобладава при бебетата.

# 73
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 759
Атопичният дерматит се изявява със суха кожа, обриви, сърбеж. Това е незаразно кожно заболяване. Типичните симптоми са суха, раздразнена кожа, която има периоди на възпаление с умерен до силен сърбеж, раздразнение и повишена чувствителност. Все още няма открито лечение, третира се само симптоматиката, но редовната и последователна грижа може наистина да облекчи дискомфорта и симптомите, както и да продължи максимално спокойните периоди без възпаление.

# 74
  • Мнения: 1 969
Знам, че атопичния дерматит често се свързва с алергии, а ние сме алергични в семейството и се наблюдаваме. Аз самата съм с много суха кожа и постоянно имам нужда от лосиони и мазила, за да я поддържам в кондиция. Често опирам и до кремове с урея, за да се справя със сърбежа и раздразнението.

# 75
  • Мнения: 855
За голямо съжаление атопичният дерматит е  доста често срещано  възпаление на кожата. Характеризира с наличие на сърбеж, суха кожа и екзема... Напоследък все повече хора страдат от него. При мен кожата се възпалява от време на време, като ми се появяват червени петна и сърбят ужасно. Пробвам всякакви мазила, вземам витамини, придържам се към памучните дрехи.

# 76
  • Мнения: 6 017
Много неприятно възпаление. Сърбеж, суха и люспеста кожа.
С кремове за лице не се получава.

# 77
  • Мнения: 477
Знам , че атопичния дерматит се характеризира със много суха кожа , сърбеж и понякога екземи.Трябва да се използва много подхранваща и хидратираща козметика .

# 78
  • Мнения: 39 380
Атопичния дерматит е ужасно преживяване за малките деца. Живеят с диети, ограничения, специална козметика.
А. Д. е нарушение в структурата на дермата. Кожата трябва да се овлажнява допълнително, за да не се стига до получаване зачервявания, сърбеж и т.н.

# 79
  • София
  • Мнения: 553
Атопичния дерматит е възпаление на кожата,като все по-често се среща,най-вече при децата.

# 80
  • Мнения: 2 682
Атопичнкия дерматит е възпаление на кожата. Тя е суха и често сърби и се лющи или е зачервена.

# 81
  • Мнения: X
Знам че при атопичния дерматит кожата е много суха, сърбяща и чувствителна. Имах такъв проблем с моята дъщеричка, когато беше бебе, а за съжаление и сега отскоро по тялото й има много сухи и дразнещи участаци, така че с радост бихме пробвали Вашия успокояващ стик, тъй като до момента вече няколко предписани продукта не помагат особено...

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Детето ми беше с атопичен дерматит, но с серията на Липикар състоянието се подобри. Ползваме продуктите години наред.

# 83
  • Мнения: 1 265
Дерматита, започва като зачервяване на кожата, което започва да сърби и дразни.По-късно на това място кожата стои суха.Къпането трябва да става със специално олио, богато на уреа и др.масла, защото стандартните шампоани изкушават.

# 84
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 174
Синът ми е със себореен дерматит и използването на специализирана козметика (включително  ЛА РОШ-LIPIKAR AP +) ни помага да поддържаме нормално състоянието на кожата му.

# 85
  • Мнения: 1 480
Атопичния дерматит е възпаление на кожата,като все по-често се среща,най-вече при децата.
В отделните възрасти,симптомите може да са различни. Когато имунната система ни е слаба,също може да доведе до това заболяване.

# 86
  • Мнения: 72
Aтопичният дерматит е сериозен проблем, все по-често срещан при малки деца. Синът ми имаше такъв проблем, но с подходяща козметика и естествени материи дрехи, проблема изчезна.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Атопичният дерматит е заболяване, при което кожата е много суха и раздразнена. Синът ми беше диагностициран с "атопична екзема", когато беше бебе. Кожата на сгъвките му беше толкова напукана, че имаше дори кръв. Изключително неприятно... С помощта на класическа хомеопатия се оправи за месец и оттогава не е имал никакви проблеми.

# 88
  • Някъде там
  • Мнения: 16 072
Сблъсквала съм се с атопичния дерматит,много пъти.Децата имаха много тежък такъв.Кожата се цепеше и ставаше на рани. Моята кожа също е суха и склонна към атопия и мисля че този крем ще ми се отрази добре.
В много случай атопичния дерматит при бебетата може да отключи астма.Както се получи при моите деца.Той не е безобиден проблем и качествената козметика е много важна
Ползваме други ваши продукти и много ще се радвам да изпробвам и този.

# 89
  • Русе
  • Мнения: 176
Атопичният дерматит е кожно заболяване

# 90
  • Мнения: 668
Не знам много за атопичния дерматит въпреки,че и двете ми деца са с атопична кожа.Неможем да овладеем много ситуциата използваме специални продукти,но уви не помагат много.

# 91
  • Мнения: 376
За съжаление се сблъсках с атопичният дераматит покрай дъщеря ми, още като беше бебе. Изпозлвахме всякаква професионална козметика, памучни дрехи, спряхме да я къпем толкова често или само с вода, но за съжаление трудно успяваше да се успокои кожата и. Сърбежът и екземите бяха по всички сгъвки. Засега опитът ми показа, че зимните месеци АТ се обостря повече, докато лятото и слънцето, моркста вода го успокояват.С радост бих изпробвала новият ви продукт.

# 92
  • София
  • Мнения: 2 098
Детето ми беше с атопичен дерматит, но с продукти, предназначени за тази кожа, нямаме проблеми. Ами, кожата не е нежна, лющи се и е неприятно.

# 93
  • Монтана
  • Мнения: 694
Атопичен дерматит - хронично, но незаразно кожно заболяване, което може да засегне и възрастни. Познато е също така като екзема. Типичните симптоми са суха, раздразнена кожа, която има периоди на възпаление с умерен до силен сърбеж, раздразнение и повишена чувствителност.

# 94
  • Мнения: 65
Това което знам за атопичния дерматит е, че се появява силен сърбеж по кожата, зачервявания и дори лишеи. Кожа е суха и раздразнена.

# 95
  • Мнения: 1 476
Атопичният дерматит е възпаление на кожата,което все по-често се среща при децата.Когато имунната система ни е слаба също може да доведе до това заболяване.

# 96
  • София
  • Мнения: 13 173
Съпругът ми има този проблем. От него знам, че при раздразнение е много болезнено. Кожата му става първоначално силно зачервена и суха, а след това се обелва, оставяйки мястото още по-чувствително и податливо на влияние.
При него силно въздействие оказват стресът, климатичните промени (голям студ, силно слънце), агресивната козметика, някои храни и напитки (особено тези с кофеин).
Бих се радвала да спечеля този продукт за него!

# 97
  • София
  • Мнения: 3 011
Единият ми син е с атопичен дерматит. Всички съвети, който сте написали ги спазваме. От време на време му се появяват червени петна, които се лющят и го сърбят, за това гледам да използвам за него предимно медицинска козметика. Като бебе беше по зле сега по рядко му се явяват.

# 98
  • Мнения: 2 558
Атопичния дерматит е възпаление на кожата,като все по-често се среща, най-вече при децата. Симптомите може да са различни при различните възрасти.

# 99
  • Мнения: 2 070
Знам, че е много упорито заболяване. Има го мъжът ми, сега и детето е с проблемна кожа.
Такъв стик ще ни бъде много полезен, поне да не ги сърби.

# 100
  • Мнения: X
Атопичният дерматит е  доста често срещано  възпаление на кожата. То се характеризира с наличие на сърбеж, суха кожа и екзема.  Симптомите може да са различни при различните възрасти.

# 101
  • Мнения: 284
Малкия ми син е с Атопичен дерматит, спозваме всички прапоръки, написани по-горе, както и хранителен режим: без прясно мляко, какао, ядки, цитруси и колбаси. Правя и курсове с пробиотици, които също много помагат. Бих се радвала да пробвам този продукт.

# 102
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
За съжаление и двете ми деца са с наследствен фактор и имат атопичен дерматит. От опита си през годините разбрах, че изборът на правилна козметика, перилни и почистващи препарати е много важен. При личната хигиена използват не ароматизирани или слабо ароматни продукти, задължително с хидратиращо действие, винаги допълват с овлажняващ продукт за тяло. При пране отново залагам на течни продукти с допълнително изплакване и без омекотители. Сушилнята допълнително ми помага за обирането на мъхчета по дрехите. Лятото задължително правим морска почивка, защото се отразява добре на кожата. Кортикостероиди използват в краен случай, ако появилите се плаки се обострят.Храненето също е важно при атопичната кожа и се стараем да избягваме най- честите алергени в храната.

# 103
  • Мнения: 1 796
Доколкото ми е известно типични за АД са  суха, раздразнена кожа с умерен до силен сърбеж.
Голямата ми дъщеря има като бебе подобен кожен проблем, но с течение на времето го овладяхме.

# 104
  • Мнения: 29
Кожата е суха и раздразнена.

# 105
  • Мнения: 342
Атопичният дерматит е често срещан при бебетата. За щастие бебето ми не е имало подобни проблеми. Аз обаче имам доста суха кожа през зимата и продуктът би ми бил много полезен.

# 106
  • Мнения: 6 041
Атопичният дерматит е хронично кожно заболяване, което може да засегне хора от всякакви възраст – деца, бебета и по-възрастни хора. Развива се предимно в детските години, като в половината случаи се развива още през първата година от раждането на детето. Заболяването се изразява в постоянно суха, раздразнена и зачервена кожа.

# 107
  • Мнения: 117
Алергично заболяване, което се проявява в резултат на семейна наследственост или под въздействие на външни фактори от околната среда.Характерни оплаквания са: суха, лющеща се кожа със силен сърбеж по скалпа и лицето, с обриви, които на следващ етап засягат и тялото.

# 108
  • Мнения: 1 175
Научих от Интернет, че Атопичният дерматит е често срещано хронично заболяване, което засяга възрастни, деца и бебета. Кожата на лицето и тялото им е много суха и раздразнена. Обикновено атопичният дерматит протича в две фази - остра фаза (при която кожата е възпалена) и спокойна фаза (без симптоми). Много важно е страдащите от атопичен дерматит да полагат специални грижи за кожата си по време на спокойните фази, за да удължат максимално периодите без възпаления.

# 109
  • Мнения: 52
Често срещан проблем при бебета и деца. Характеризира се с обрив, зачервяване, много суха кожа. Постоянно трябва да се полагат големи грижи, да се използва специална козметика, да се засили имунната система. Много деца с възрастта го израстват този проблем.

# 110
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!
Атопичният дерматит е едно от най-често срещаните възпалителни  заболявания на кожата. Болестта е с хроничен ход и има тенденция за повторна поява на проблемите по кожата след първия пристъп и протича с периоди на обостряне и затихване.
Моето дете е с атопичен дерматит и след различни видове лечение, ни помогна само хомеопатичното лечение на д-р Михайлов. Вече нямаме пристъпи и мисля, че успяхме да излекуваме детето почти изцяло.
Весели празници!

# 111
  • Мнения: 26
Между 10-20% от децата в глобален мащаб имат атопичен дерматит - хронично, но незаразно кожно заболяване, което може да засегне и възрастни. Познато е също така като екзема. Типичните симптоми са суха, раздразнена кожа, която има периоди на възпаление с умерен до силен сърбеж, раздразнение и повишена чувствителност.

# 112
  • Мнения: 243
Атопичния дерматит е възпаление на кожата,като все по-често се среща,най-вече при децата.Симптомите на АД не трябва да се подтискат, а да се лекува детето, защото ако до една определена възраст не се вземат адекватни мерки, след това щял живот трябва да се съобразява с проявите на АД.Отделно е хубаво да се изясни произходът на АД, за да не стане така, че симптомите да затихват и после пак да се появяват и нещата да останат така с години.

# 113
  • Мнения: 1 776
Атопичния дерматит е едно от най-често разпространените кожни заболявания, най-вече при децата. Стараем се да носим предимно памучни дрехи, а също така не използвам омекотител при пране.

# 114
  • Мнения: 1 589
От атипичен дерматит боледуват предимно деца и бебета.Хронично заболяване,с периоди на подобрение и на влошаване.Характеризира се със суха и много чувствителна кожа,силен сърбеж.

Последна редакция: чт, 14 дек 2017, 18:01 от happy_mama

# 115
  • Мнения: 166
Атопичният дерматит е едно от най-често срещаните възпалителни  заболявания на кожата. То се характеризира с наличие на сърбеж, суха кожа и екзема.

# 116
  • Мнения: 595
Кожни обриви по меките части и свивките на ръцете, и колената, придружени от сърбеж, суха, лющеща се кожа. Атопичния дерматит е често срещано кожно заболяване.

# 117
  • Мнения: 789
Атопичният дерматит е възпаление на кожата. Типичните симптоми са суха, раздразнена кожа, която има периоди на възпаление със сърбеж, раздразнение и повишена чувствителност.

# 118
  • Мнения: 173
Атопичният дерматит и гадно хронично заболяване. Най-често се проявява в ранна детска възрас(при бебе).Сърби ужасно,възпалява се,зачервява се. За жалост аз съм с този вид дерматит от бебе,сега и бебка,която е на 5 месеца,има остър Атопичен дерматит. Бих казала,че това е най-ужасното кожно възпаление.

# 119
  • Мнения: 88
Спечелете новия Lipikar stick AP+

# 120
  • Мнения: 1 504
Атопичния дерматит е възпаление на кожата,като все по-често се среща,най-вече при децата.
В отделните възрасти,симптомите може да са различни. Когато имунната система ни е слаба,също може да доведе до това заболяване.

# 121
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 585
Атопичният дерматит е кожно заболяване с неясен произход, което обикновено започва в ранните детски години и по-рядко се появява за първи път при възрастни. То се характеризира с наличие на сърбеж, суха кожа, задебеляване и загрубяване на кожата и екзема. Промените по кожата могат да са разположени навсякъде по тялото, но най-често се откриват по ръцете и в задколенните ямки.  Протичането на атопичен дерматит е на тласъци – с периоди на обостряне и затихване.

# 122
  • Мнения: 119
Имам много суха кожа, така че проявявам интерес към продукта. Съветите за ежедневието са много добри. Повечето ги спазвам.

# 123
  • Мнения: 578
Атопичният дерматит  се проявя по различен начин при бебетата, децата и възрастните: протича в две фази. По време на спокойната фаза кожата е много суха, раздразнена, лющи се и е необходимо да се хидратира всеки ден. Острите фази с възпаление са по-болезнени и често е необходимо да се използват медикаменти, които да успокоят възпалената кожа и да намалят сърбежа.
При възрастните , който обикновено започва през детството, се характеризира с много суха, лющеща се кожа и непрекъснат сърбеж.

# 124
  • Мнения: 741
Атопичният дерматит е често срещано възпалително  заболявание на кожата. Болестта е с хроничен ход, проявява се за първи път най-често в бебешка възраст  и протича с периоди на обостряне и затихване.
Малкото ми дете е с атопичен дерматит. Когато е в остра фаза се налагало няколко пъти и кортекостероидни мазила да се ползват, в спокойната поддържаме кожата с Ла Рош Позе Липикар Бауме AP+ и се къпе с измиващ гел от същата серия. Овлажняват добре.

# 125
  • EU
  • Мнения: 400
Атопичния дерматит е възпаление на кожата,като все по-често се среща,най-вече при децата.
В отделните възрасти,симптомите може да са различни. Когато имунната система ни е слаба,също може да доведе до това заболяване.

# 126
  • Мнения: 24 351
Не искам да научавам от личен опит за това състояние.

# 127
  • Мнения: 334
Атопичният дерматит е често срещано кожно възпаление. Характеризира се със суха кожа, лющещи се участъци и раздразнения.

# 128
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
Атопичния дерматит се свързва с кожни раздразнения. Най-често зачервявания и белещи се участъци.

# 129
  • Мнения: 4 594
Атопичният дерматит е едно от най-често срещаните кожни заболявания днес. Среща се най-вече при бебета и деца, но може да засегне и възрастните. По-голямата част от децата успяват да се преборят със заболяването преди да навършат тийнейджърска възраст. Атопичният дерматит често е съпровождан и от други алергични заболявания, като астма или ринит. Често страдащите от заболяването са генетично предразположени, като симптомите се отключват при въздействието на външни фактори, като имунен отговор на организма.

# 130
  • Мнения: 828
Атопичният дерматит е много разпространено и доста неприятно възпаление на кожата, симптомите са различни,но в общи линии- сърбеж,зачервяване,лющене,понякога и парене...През зимния сезон доста се изостря състоянието,както и от сухия въздух. Много внимаваме с козметиката и праха за пране. Използваме щадящи измивни продукти и лосиони за след баня Simple Smile

# 131
  • Мнения: 57
Атопичният дерматит се характеризира с наличие на сърбеж, суха кожа и екзема.

# 132
  • Мнения: 539
Атопичния дерматит се свързва с кожни раздразнения. Най-често зачервявания и белещи се участъци.

# 133
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Атопичния дерматит е възпаление на кожата.
В отделните възрасти, симптомите може да са различни. Най-често зачервявания и белещи се участъци.

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 236
Синът ми имаше атопичен дерматит - бузките му бяха постоянно зачервени, кожата суха, люпеща се, но с подходящия медикамент всичко изчезна Simple Smile

# 135
  • Мнения: 194
Аз бих споделила моя опит с атопичната кожа на децата ми. При студено време се влошава, а при топло отминава, кожата е суха и се лющи, понякога се стига и до рани. Пера с един и същ препарат за пране, пускам и допълнително изплакване след като свърши програмата. Подбирам също и дрехите и измиващия лосион за коса и тяло.

# 136
  • София
  • Мнения: 668
Малкият ми син е със суха и на места лющеща се кожа. Като беше бебе дерматоложката ни изписа медицинска козметика. Пера само с бебешки прах за пране без оцветители. Носят памучни дрехи. За съжаление от студа кожата по бузите пак му е суха и грапава дори и в момента.Disappointed Relieved

# 137
  • Мнения: 20 172
Атопичният дерматит представлява хронично кожно заболяване, което може да засегне хора от всякаква възраст, от бебета, до възрастни. Развива се предимно в детските години, като в много случаи се развива още през първата година от раждането на детето. Изразява се в суха, раздразнена и зачервена кожа. Има статистика, че през последните 30 години, хората страдащи от този проблем са се увеличили с 200-300 процента, което е стряскащо.
Има периоди на обостряне и затихване, като няма сериозно влияние върху общото здравословно състояние на човек, но все пак причинява значителен дискомфорт.
Все още не са установени точните причини за възникването му, но има наследствен фактор, тъй като деца, чиито родители страдат от атопичен дерматит, сенна хрема или астма, са предразположени към заболяването.
Също, при нарушения на кожната бариера я прави по-пропусклива, и това благоприятства за проникването на алергени от външната среда. Алергените могат да бъдат парфюми, сапуни, препарати, вълнени дрехи, полени, акари. Някои храни могат да предизвикат дразнене, също и зимното и много студено време, стресът и емоциите.
За облекчаване на кожата , се прилагат различни мазила, медикаменти. Съществена част от лечението е използването на меко измиващо средство, и балсам, които да щадят защитната кожна бариера, каквито предлага La Roche Posay.

# 138
  • Добрич
  • Мнения: 163
Атопичният дерматит (или атопична екзема) е заболяване на кожата, при което кожата се зачервява, лющи се и загрубява. Обикновено атопичният дерматит протича в две фази. По време на спокойната фаза кожата е суха, раздразнена, лющи се и е необходимо да се хидратира всеки ден. Острите фази с възпаление са по-болезнени и е необходимо да се използват медикаменти., които успокояват кожата и намаляват сърбежа.

# 139
  • Мнения: 1 377
Атопичният дерматит е хронично, незаразно кожно заболяване, засяга деца (предимно) и възрастни. Симптоми са сухата, раздразнена кожа, с периоди на възпаление с умерен до силен сърбеж, раздразнение и повишена чувствителност. Това състояние не се лекува, но с подходящите средства може да бъде значително облекчено.

# 140
  • Мнения: 991
Между 10-20% от децата в глобален мащаб имат атопичен дерматит - хронично, но незаразно кожно заболяване, което може да засегне и възрастни. Познато е също така като екзема. Типичните симптоми са суха, раздразнена кожа, която има периоди на възпаление с умерен до силен сърбеж, раздразнение и повишена чувствителност. Все още няма открито лечение, но редовната и последователна грижа може да облекчи симптомите и да продължи максимално спокойните периоди без възпаление.

# 141
  • Мнения: 95
Атопичният  дерматит  е  хронично, кожно заболяване, което може да засегне както децата  и така и възрастните.
Характеризира се със суха, раздразнена и зачервена кожа, придружена  с умерен до силен сърбеж.Кожата може да се  влоши при разчесване, тъй като ноктите нарушават кожната бариера, което улеснява проникването на бактерии, причиняващи възпаление, за това  е необходимо ежедневна грижа за кожата  -  чиста и хидратирана кожа и  подходящо памучно облекло.

За мен и моето дете аз избрам продуктите на  La roche posay  вече  повече от 8г.
В продуктовата им гама ми липсва само добър хидрататор под формата на стик за уста (балсам). Вкъщи използваме Cicaplast, но бих искала да има нещо по-удобно за нанасяне, което можем  да носим със себе си навсякъде.

# 142
  • Мнения: 220
Атопичният дерматит е възпаление на кожата. Характеризира се със сухота, лющене и сърбеж. За това трябва да се използва специализирана козметика.

# 143
  • Мнения: 324
При атопичен дерматит кожата е суха и с нарушена бариерна функция. Може да се дължи на алергия от различен тип алергени. Често се появява при слаба имунна система и стрес.

# 144
  • Мнения: 1 568
Изтеглен е късметлията, който ще получи новия Lipikar Stick AP + на La Roche-Posay. Това е:

Miss M

Честито!


Очакваме  Miss M да се свърже с нас до 02.01.2018 г. на e-mail: igra@bg-mamma.com като напише потребителското си име, електронната поща, с която e регистриранa във форума и координати за получаване на наградата (имена, адрес и телефон за контакт).

Общи условия

Активация на акаунт