Миене на зъбките, откога, с какво

  • 2 750
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Вече сме на 1 г. и 4 м. - момченце. Имаме 4 зъба отгоре, 4 зъба отдолу и други ни никнат, ама безразборно и постоянно.
От 2 месеца се питам: За или против миенето на тези зъбки и с какво?
Брошурата на марката "Дентинокс" за "Ненедент бейби" още ми е в дамската чанта. Толкова пъти я четох, че я наизустих направо. Но не спирам да се питам "Не е ли малко раничко отсега да започваме с пастата за зъби? Или вече е нормално?"

Скъпи мами, моля споделете Вашето мнение! Ще ви бъда много благодарна да споделите Вашия опит!

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 545
Аз вкарах четката "в употреба" след 2-та година. Просто тогава реших, че е достатъчно голям ги мие сам - аз само показах няколко пъти и после го наблюдавах и давах съвети. Използваме четки с малки глави, детска паста за зъби Астера (ягода).

# 2
  • София
  • Мнения: 39 771
Опитите с четката ги почнахме след 7мия месец. Тогава педиатърката ми каза, че е хубаво да започна да мия зъбките на Дияна.
В началото купих детска четка и детска паста за зъби. Зъбките ги миех аз Simple Smile
По-миналото лято купих ел. четки. Доволна съм.

# 3
  • Мнения: 1 645
Започнах да мия зъбките на Дани някъде към 1г и 2 - 3 месеца.
И той имаше 8 зъбчета.
Използвам четка на Аквафреш и паста за зъби на същата фирма.
Мия ги 1 път на ден, но възнамерявам да започна да ги мия по 2 пъти на ден.

# 4
  • Мнения: 1 425
Ние започнахме на 2г. по съвет на детски стоматолог.Мием ги два пъти на ден с паста и четка Колгейт,като на всеки 3м. четката трябва да се сменя.  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 534

 За или против миенето на тези зъбки и с какво?

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Ти ме изуми с това "против"  Laughing
Мисля че на тази възраст Поли започна да си мие зъбите сама с четка и паста . Четката Аквафреш , пастата някакво детска с вкус на ягода .

# 6
  • Мнения: 1 883
Каката си ги мие сама от 2 годишна с електрическа четка с паста Аквафреш - никоя друга не признава , а сега правим опити и с малкото  Peace

# 7
  • Мнения: 2 550
Аз явно не съм редовна, но почнах да мия още първото зъбче  Blush
С детска паста и зъби.

# 8
  • Мнения: 8 917
С първото зъбче започнах да мия зъбките - четката е на Аквафреш , а пастата - Вадемекум, а втората - Ненедент. Peace

# 9
  • Мнения: 177
Аз почиствам зъбчетата с марля да не остават храна и налепи. Купих му отдавна четка и паста, но още не съм ги вкарала в употреба защото незнаех как да го накарам да плюе вместо да гълта пастата  Embarassed
 Ама като ви слушам колко факирски се справяте ще взема да се пробвам утре да видим. newsm78 
Все пак споделете опит за пастата гълтат ли я мъниците или? А и какво не трябва или трябва да съдържа?   Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 723
Първите зъбчета почиствах с марля, откакто е на годинка мия с четка и без паста. Зъболекарката ни каза до 3 години без пастаPeace

# 11
  • Мнения: 4 187
Естествено, че ЗА ! Започват да се мият не от определена възраст, а с появата на първото зъбче. На Рая четката и пастата са на Чико за момента , но скоро мисля да сменя с ELGIDIUM. Страшно съм впечетлена от продуктите на тази фирма  Flutter!

Последна редакция: сб, 20 май 2006, 09:07 от star

# 12
  • Мнения: 2 534
Все пак споделете опит за пастата гълтат ли я мъниците или? А и какво не трябва или трябва да съдържа?   Rolling Eyes
Разбира се , че я гълтат и това продължава доста дълъг период от време .
Детските пасти са съобразени с това .

# 13
  • Мнения: 8 917
Все пак споделете опит за пастата гълтат ли я мъниците или? А и какво не трябва или трябва да съдържа?   Rolling Eyes
Разбира се , че я гълтат и това продължава доста дълъг период от време .
Детските пасти са съобразени с това .
Peace

# 14
  • Мнения: 2 534
The Sun , не мога да ти разбера коментара с този емотикон"  Peace ", я ми кажете какво значи той  Grinning

# 15
  • Мнения: 1 428
И ние си мием зъбките от 1г.и 9 месеца.В началото слагах паста,но сега не,защото малката я гълта.Консултирах се с детски стоматолог и неговата препоръка бе-до 3 годинки само с водичка.Иначе пък целия процес й е страшно забавен.Умира си от кеф да си търка зъбкине пред огледалото.Мием ги и сутрин и вечер заедно и пада голям смях Joy Joy Joy hahaha

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз започнах да слагам паста след 2,5- 3 г. Малкото още си ги мие без паста. Ама и то е едно миене- смуче четката по половин- един час Crazy Процедурата не я правим всеки ден (но каката- задължително).

# 17
# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
На мен пък винаги ми се е струвало пресилено да мия 2 зъба  #Crazy
Дъщеря ми вече е с 8 и половина зъба, още не съм купувала четка и паста. Смятам след месец- два да започва сама да си ги мие.
 Сега усилено търка с една голяма четка и се кефи. Щом има интерес- да, ама иначе да бутам четки, марли и напръстници на бебе на 5-8 месеца- мерси.

# 19
  • Мнения: 542
Някои фирми предлагат "първи" четки за зъби и една такава е подходяща - представлява силиконов накрайник за пръст, а четката му е - силиконови фини косъмчета. Трябва да се пълне пръста в силиконовия калъф и оттам нататък - движението е оттренирано, стига детето да може да си лапа ръцете. Laughing  Може да се ползва от майката и от детето. Идеално става и за чесане на венците, може да се дезинфекцира и това, което виждам като най-добро - не може да си я завре детето в гърлото по невнимание, нито да се нарани в устата. Малките деца трудно контролират завъртането на китката, още по-трудно, ако държат нещо и трябва да правят кратки и фини движения с четка (обикновена).
Този силиконов "пръст" е на "Джордани" - прозвежда се в БГ, по лиценз и не струва повече от 3лв.

# 20
  • Мнения: 1 793
Започнах да мия зъбките на детето, когато беше на 9 месеца. Използвам детска паста за зъби. От доста време вече сам си ги мие.

# 21
  • Мнения: 138
Ние започнахме да ги мием след 2 рата година когато тръгна на градина.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мисля, че като покарат зъбките и се започне с дъвкането, трябва да се използва четчица за отстраняване на разните остатъци от храната......като на игра......ако детето не иска, по- добре нищо да не се прави........Аз чак сега включвам пастата........без флуор

# 23
  • Мнения: 255
Ние правим опити с една четка на Бебе Конфорт без паста, но малкият стои мирен само за няколко секунди,  издърпва четката от ръката ми и продължава сам  Simple Smile

........Аз чак сега включвам пастата........без флуор

А коя марка детска паста е без флуор?

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ние правим опити с една четка на Бебе Конфорт без паста, но малкият стои мирен само за няколко секунди,  издърпва четката от ръката ми и продължава сам  Simple Smile

........Аз чак сега включвам пастата........без флуор

А коя марка детска паста е без флуор?

Мисля, че Ненедент е без флуор........

# 25
  • Мнения: 8 505
Мия зъбите на дъщеря си с четка и паста откакто се е появил първият зъб.Мия ги аз,а след като приключа,я оставям да тренира сама.

Общи условия

Активация на акаунт