Януарски бебета 2018

  • 81 739
  • 552
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 108
И при нас е същото набира се, за да сяда, опъва краката имам чувството, че ще я изпусна и мноого мрънка по разни предмети докато не я доближа,за да ги оглежда и да им гука. Момичета вашите бебчета потят ли се докато ги кърмите? Бебка преди не се потеше така,а сега се поти многоо често особенно вечер.

# 211
  • Мнения: 1 418
Момичета,
вашите бебета по колко часа на ден спят? На моята й се събират 13- 14ч. , но не знам дали са достатъчно, сега е на 3 месеца и половина. Вечер й е най- дългият сн спи по 12ч. чисти, като съм извадила събужданията. Например,вчера се събуди в 6ч., а беше заспала предния ден в 17ч., после спа до 21. яде и заспа пак към 23. и така до 6 сутринта. Вашите бебета кога "стават" сутрин? Защото моята се буди, яде и после,ако се опитам пак да я приспя се дърпа, но ако я оставя да си играе на шезлонга, започва да се прозява. Сама няма шанс да заспи и не знам какво да правя. През деня се опитвам да я приспивам, за да си почива, но обикновено спи или един път за около 2ч., или на три пъти по 30 мин. и с това се изчерпва дневният сън.
Заспива доста рано към 17- 19ч...

# 212
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
И със съня като с храненето пълна анархия, режим не признава. Сутрин се събужда към 7 и нещо. В повечето случаи заспива пак след 9 и така около час час и половина. После заспива към 14 - 15 пак за толкова, ако имам късмет. Ама това ако сме вкъщи навън рядко спи по толкова. А вечер е ужасно спи му се,а неще да заспи но до 10  е заспал, към 2- 3 се събужда да яде и пак заспива. О забравих има един 10 минутен сън към 19 докато яде.

# 213
  • Мнения: 35
През нощта спи 10-11ч. ( с 1 хранене), а през деня 3-4ч. ( 4 дрямки), значи още 13-14ч. приблизително му се събират на момчето ми. От третия месец спи много повече през деня, защото се изморява от това непрестанно ритане с крачета и махане с ръце. Първите два месеца спеше максимум 1,5-2ч през деня. Но пък и е съвсем нормално да се изморява. Забелязала съм го, че като минат около 2,5ч най-много и започва да търка очички.
За през нощта съм му изградила вече режим ( започнахме когато беше на 2месеца) да си лягаме по едно и също, направихме си ритуал преди лягане, след който той самият вече си знае, че идва време за сън. В началото беше малко трудно, но вече няма проблем. Тъй като моят зайо е само и единствено на кърма, след като се наяде сам заспива и аз само го преместван в леглото му. Винаги между 20:30 и 20:45 спи вече. За нощния ритуал го получих още в началото като съвет от нашата акушерка, че колкото по-рано го свикнем, толкова по добре ще и е и за нас. ( Ние живеем сами с моя мъж в Германия и тъй като нашите баби все още си работят активно, а са далеч от нас, сами си отглеждаме зайо. Та от здравната каса всяка родилка може да се възползва първите 8 седмици от услугите на акушерка, която идва вкъщи. Нашата ни даде безценни съвети, както и това за режима.) От познати съм чувала, че изпусне ли се вечерното лягане нещата излизат след това от контрол. Вярно лягам си рано със зайо и навън грее още слънце, но пък всяко зло за добро...
Аз да ви попитам, скъпи мамчета: Вашите бебоци имат ли още колики?

# 214
  • Мнения: 1 418
При нас колики вече няма от както навърши 3 месеца.Сега обаче се почнаха проблемите със съня. Какъв е ритуалът ви преди сън?Ние не къпем бебето всяка вачер така че при мен банята отпада.

# 215
  • Мнения: 35
Ние го къпем вече през вечер, но пак мием дупето, ръчичките и лицето. След това мажем коремчето, крачетата, ръчичките и т.н., масажче няколко минути,  даваме витамин Д и едно друго, което е против газове и колики и накрая обличаме пижамата ( коята е всъщност вътрешното спално чувалче). Пускам щорите, на тиха и спокойна обстановка, приглушавам светлината започваме да се храним.
Така, че и без всекидневна баня пак става, само желание и понякога нерви трябват. 
При нас коликите още не са отминали... понякога се обаждат. Затова избягвам все още някои храни. Само се чудя докога ли Rolling Eyes
При нас колики вече няма от както навърши 3 месеца.Сега обаче се почнаха проблемите със съня. Какъв е ритуалът ви преди сън?Ние не къпем бебето всяка вачер така че при мен банята отпада.

# 216
  • Мнения: 6 218
Моят от седмица се обръща,последните дни като се е наял и наспал е като пумпал,върти се,кефи се,смее се,радост голяма.Не ми се мисли като почне да пълзи.Не сенадига,но главата си я държи като го вдигаме от легнало.Сутрин в 6 естанал,съмне ли се ревва да го извадим от кошарата да си играем с него на пода на пъзела.Последните дни,само го оставям и той почва да се върти не му трябва компания.От толкова шаване почна пак да спи през деня,иначе му се събират 10-12 часа за деня.Никога не се е потил по време на кърмене,да не е прекалено топло или облечено?Аз си го държа по боди с къс ръкав,нощем слагам чорапи и завивам с пелена,навънка е пак така в количката.Ритуала ни е вана,масаж,мачкане с хидратиращ крев,рев че е свършило и го обличам,бясно ядене за 5 минути и здрав сън.

# 217
  • Мнения: 715
И ние се потим, може би е облечена повече, но ако я съблека почва да киха и ръцете и изстиват много. Иначе ние през деня ядем през 3 часа задължително я натискам да поспи поне 30 минути между храненията, защото иначе е нетърпима. Понякога сама си заспива. Сега сме на гости на бабите в Троянския Балкан и бебка е много щастлива, че не е в София. Само да я изкарам навън и запива, събужда се с усмивка и си гугука на лозата. Направо друго дете. Та тези дни спи много по час и половина - два между храненията. Вечер гледам 9, 10 да е мината през ваничката, мием тялото всяка вечер, а косата на 3 дни. После мажем с олио, ядем и тя заспива. Само я оставям да легне и веднага. Преди я къпехме в 8, 9, 10, 11 и беше кисела. Сега с тежим около 9 спи по-спокойно. Иначе се буди към 3 и 6 после спи до към 7 и това е.

# 218
  • Мнения: X
А как я караш да заспи през деня, мен това ми е голяма мъка.

# 219
  • Мнения: 715
Пея и я люшкам в количката слагам и някаква играчка да си гледа и е аут за 10-15 минути когато не и се спи, а ако и се спи само 1 път зайченцето бяло и веднага заспива. Но, ако не стане я вдигам да си поиграем и псоел пробвам пак.

# 220
  • Мнения: X
Ех супер звучи...

# 221
  • Мнения: 16 871
Аз гледам да го "надхитря" в заспиването като го къръмя легнали. Така той спи, аз спя. Последните дни ми е трудно и това приспиване. Превъзбуден, не иска да суче и да ги затвори тия очи!

# 222
  • Мнения: 108
При нас е хладно около 18 градуса е на вън, в къщи е 22 обличам я с тънко боди и ританки, но се поти при кърмене и през ноща докато спи. Започвам да си мисля, че е от зъбките защото от скоро почна това потене, а и спи много неспокойно само се върти, рита нещо си мрънка. А как са бебчетата ви с натдаването? Моята бебка се роди на 11.01 и беше 3270кг 52 см. А сега е 5600 - 62 см и все си мисля, че е недохранена и не е натдала достатъчно🤔

# 223
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Роди се на 5.01 3540 и 49 см сега е 7,100 а височината не знам само го тегля вкъщи. Ама той си е дебелаче 😜 защо да ти е недохранена, ако е спокойна и педиатъра казва, че е добре. Просто е фина мацка. И нашата кака беше така, пък сега е доста едра

# 224
  • Мнения: 108
Роди се на 5.01 3540 и 49 см сега е 7,100 а височината не знам само го тегля вкъщи. Ама той си е дебелаче 😜 защо да ти е недохранена, ако е спокойна и педиатъра казва, че е добре. Просто е фина мацка. И нашата кака беше така, пък сега е доста едра

Ами гледам снимки на бебчета на 4 месеца и всички са доста едрички, на 29 ще ходим при педито дано да сме в нормите. 🤗

Общи условия

Активация на акаунт