Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 269
  • 744
  •   1
Отговори
# 375
  • Варна
  • Мнения: 679
Хаха, WaltherP99, оправи ми настроението с коментарите от ензо, както е казала една българска поетеса "напрао ма убиваш ..." Wink
А това изложение по кое време на годината се провежда?
Nishane са били излагани във Виктория Спа бутик в София , но не знам дали още е актуално ...
Днес съм с Dune Christian Dior, е няма парфюм така да ме кефи кото този.
Това е един от парфюмите, за който, ако се напръскам и си казвам "За какво ли ми е друго?"

Напоследък се запознах с няколко аромата (познавах само 4 от бранда) от Atelier Cologne и честно казано съм много очарова. Всички ми харесват, толкова са ефирни, елеганти, натурални, ми как пък нямаше един да не ми хареса. Разбира се , не всички ми харесват на етап "купуване", но обикновено все се намира нещо да те издразни, дори от любими парфюмни къщи, тук всичко е сътворено с много финес, уви трайността при повечето е твърде малка. Имам си и нов любимец, който смятам да поръчам скоро.

Наскоро коментирахте вишни , череши, ликьори. Успях да душна от позната Wild Cherry Mancera, началото му е толкова впечатляващо , дълбоко, обсебващо, казваш си "Това трябва непременно да го имам". Черешов еликсир, ликьорено вълшебство, подплътено от бадемовото излъчване на хелиотропа. Ако някой се е разочаровал от бранда, тук мисля , че ще бъде спечелен. След около час, обаче усетих леко сходство с черните рокли на Guerlain. Няма да  продължавам, очаквам някои от добрите оратори в темата да се включат, но заслужава внимание определено. Thinking

# 376
  • Франция
  • Мнения: 898
А това изложение по кое време на годината се провежда?
Обикновено през април, тази година - от 5 до 8 април:
http://esxence.com/?lang=en

# 377
  • Мнения: 17 546
Поне 80% ако не и 90% от парфюмите ще седят празни без описания.
Аз понякога на парфюми,които ме интересуват в английския вариант не намирам повече от 2-5 ривюта ... кой ще ги пише в българския?
Не съм проверявала колко е съдържанието на монголски и иврит, но това е точно ситуацията във френската версия на Фрагрантика. Много рядко се появява по някоя "критика" за парфюм и тя е в повечето случаи френска версия на вече публикувано в английския вариант "ревю".
Ако се появи версия на български, всички ние тържествено обещаваме да напишем толкова много и съдържателни... как е на български - "отзиви" - че няма и да се сетиш повече за "ревютата" Stuck Out Tongue
Пълни са Mr. Green и френската, и монголската, и иврид, и японска, и холандска... ooooh! Направо е чудо че ги има, ама на - има ги! А съм сигурна, че българска няма тенденциозно, а не заради социологическото проучване, че щяла да стои празна.
И също съм сигурна, че няма и да има...
Като купувам непознат парфюм, търся и чета ревюта/отзиви навсякъде в нета, където открия. Е, в изброените Фрагрантики е цяло чудо, ако има един отзив.

# 378
  • Варна
  • Мнения: 679
А това изложение по кое време на годината се провежда?
Обикновено през април, тази година - от 5 до 8 април:
http://esxence.com/?lang=en

Благодаря  bouquet

# 379
  • Мнения: 165
бюджетът ми е до 500 лв. за парфюма.
...
Парфюмът трябва да да кореспондира с напитката.
Предложеният от kovacheva и WaltherP99 By Kilian Straight To Heaven е страхотен. Сякаш си подхожда най-добре с ром.

Апропо, по темата парфюми и алкохоли - Frapin  правят качествени коняци от векове и интересни нишови парфюми от десетина години, повечето от които с алкохолни нотки. В БГ обаче не се предлагат парфюмите.

Парфюм за деня, а и за вечерта: Leather Oud Christian Dior for women and men
сега забелязвам, че във fragrantica го има 2 пъти. Една версия от 2010 и една от 2018. Може би е минал под ножа и е реформулиран тази година...

# 380
  • Мнения: 330
Привет, дами! Имам малко особен въпрос. Търся нещо, което не знам какво е точно, но се надявам на някакви насоки от онези от вас с по-богат опит и точен нос в избора на аромати.
Търся дамски парфюм с траен и по-нетрадиционен аромат (не унисекс, не нишов), който да не е твърде сладък, тежък или ориенталски. Сапунени, водни, зелени, цитрусови, шипрови и т.н нотки са добре дошли. Нещо запомнящо се, интересно. Не зная точно кое с кое се комбинира добре като нотки и затова търсене във фрагрантика не помага.
Да, знам, че мога да ида в магазина и да пробвам, това е идеята, но търся първоначална насока, тъй като в магазина като помириша 10  -15 различни аромата, никакво кафе не помага след това и носът ми се обърква. Та ми се ще да сведа тестването на ухания до по-тясно благодарение на експертната Ви помощ.
За ориентир какво харесвам- любим ми е Коко Мадмоазел (който не е нетипичен, търся различно, тъй като му се пренаситих), напоследък залитам по Омния Корал на Булгари, но нещо не му достига на този аромат и искам нещо по-интересно. Нотки на фрезия също много обичам, но с какво се комбинират по нестандартен начин идея нямам...
На който му се занимава да предложи нещо, благодаря Simple Smile

# 381
  • Мнения: 566
Не съм проверявала колко е съдържанието на монголски и иврит, но това е точно ситуацията във френската версия на Фрагрантика. Много рядко се появява по някоя "критика" за парфюм и тя е в повечето случаи френска версия на вече публикувано в английския вариант "ревю".
Ако се появи версия на български, всички ние тържествено обещаваме да напишем толкова много и съдържателни... как е на български - "отзиви" - че няма и да се сетиш повече за "ревютата" Stuck Out Tongue
Peace
Всеки път си казвам,че ще пиша думата с Е , но забравям  Blush Критиките не ми пречат-не случайно писах доста пъти тук,че е правилно ако някой не харесва обсъждан парфюм да си го каже като се обоснове , но малко хора си го позволяват - да не обидят някой друг и да няма сръдни,което ми е меко казано странно-не сме форум за 8-11 годишни.
Ако някой харесва нещо,което харесвам и аз-супер,но ако не го харесва защо трябва това да ме дразни и  даже обижда? Не случайно като пиша рЕвюта на дадени парфюми всеки пъти казвам "според мен" и "на моята кожа" - мнението за даден парфюм си е лично мое , и не очаквам никой да се съобразява с него.
Малък пазар сме-дори и да си пишем дълги описания реално ще сме си същите хора,които пишем тук.
Опитвал съм да карам хора около мен,които имат по-големи колекции и разбират от парфюми да пишат в темата-не искат....кой не му се занимава,кой не иска да си дава "Светия Граал" на други хора .. "ааа за този парфюм не искам да знае никой друг".

Хаха, WaltherP99, оправи ми настроението с коментарите от ензо, както е казала една българска поетеса "напрао ма убиваш ..." Wink
А това изложение по кое време на годината се провежда?
Nishane са били излагани във Виктория Спа бутик в София , но не знам дали още е актуално ...
Днес съм с Dune Christian Dior, е няма парфюм така да ме кефи кото този.
Това е един от парфюмите, за който, ако се напръскам и си казвам "За какво ли ми е друго?"

Напоследък се запознах с няколко аромата (познавах само 4 от бранда) от Atelier Cologne и честно казано съм много очарова. Всички ми харесват, толкова са ефирни, елеганти, натурални, ми как пък нямаше един да не ми хареса. Разбира се , не всички ми харесват на етап "купуване", но обикновено все се намира нещо да те издразни, дори от любими парфюмни къщи, тук всичко е сътворено с много финес, уви трайността при повечето е твърде малка. Имам си и нов любимец, който смятам да поръчам скоро.

Наскоро коментирахте вишни , череши, ликьори. Успях да душна от позната Wild Cherry Mancera, началото му е толкова впечатляващо , дълбоко, обсебващо, казваш си "Това трябва непременно да го имам". Черешов еликсир, ликьорено вълшебство, подплътено от бадемовото излъчване на хелиотропа. Ако някой се е разочаровал от бранда, тук мисля , че ще бъде спечелен. След около час, обаче усетих леко сходство с черните рокли на Guerlain. Няма да  продължавам, очаквам някои от добрите оратори в темата да се включат, но заслужава внимание определено. Thinking

 Peace
Е това къде са/били са изложени си е ценна информация за момичето,което търсеше подарък.
Atelier Cologne имат страхотни неща,но както сме го дискутирали много пъти с малки изключения не са много трайни и се "прибират" сравнително бързо близко до кожата.За кино,кафе,бар,разходка за 2-4 часа (макс) са чудесни,но няма как да изкараш стандартен работен ден.Праймър или повтаряне-няма начин.
Wild Cherry Mancera е супер добър парфюм - чудех се дали него да сложа за вечерта точно...

След около час, обаче усетих леко сходство с черните рокли на Guerlain.

Първите 2 минути


след това



Недей че ме заболя сърцето от това сравнение  Mr. Green

бюджетът ми е до 500 лв. за парфюма.
...
Парфюмът трябва да да кореспондира с напитката.
Предложеният от kovacheva и WaltherP99 By Kilian Straight To Heaven е страхотен. Сякаш си подхожда най-добре с ром.

Апропо, по темата парфюми и алкохоли - Frapin  правят качествени коняци от векове и интересни нишови парфюми от десетина години, повечето от които с алкохолни нотки. В БГ обаче не се предлагат парфюмите.

Парфюм за деня, а и за вечерта: Leather Oud Christian Dior for women and men
сега забелязвам, че във fragrantica го има 2 пъти. Една версия от 2010 и една от 2018. Може би е минал под ножа и е реформулиран тази година...

Да така е-Dior преиздават цялата Privеe линия  , но е някакъв миш-маш.Връщат спрени парфюми,което е добре,има няколко нови Privеe -та , което също е добре , но реформулират и то напълно официално няколко от сегашните,като при някои има допълнителни,а при други премахнати нотки.
Много хора в момента се запасяват , защото не е ясно глупаците от LVMH какво са решили и какви ще са промените.По бутиците все още има моментните неща,но няма да е още дълго.
Който нещо му е любимо,свършва му ... да си прави сметката ,за да не стане осакатяване като при доста други марки. Ще гледам утре да драсна какво и как се променя.
Frapin имат и много добри парфюми , но и провали също.

го харесвам много


го имам-поне 9.5/10 парфюм ,но и на 2-та трайността е малка , а сиажа ...трагедия.

Парфюм за вечерта

# 382
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Момичета, в София в Сефора и Дъглас е зареден вече Мон Герлен флорал и успях да го пробвам. Аз усещам много лавандула, но и много от първата версия. Тази е малко по свежа и цветна в развитието си, не толкова топла и по малко сладка, но като цяло си има ДНК-то на оригинала и не бих го взела, при положение, че имам Мон Герлен.

Хареса ми доста и новата МЧР на Герлен. Наистина много хубава лакритц, а по късно чудни вишни.

Приятно ме изненада и новата обувка на СН лежер, много мило и вкусно гурме.

Най - силно ме впечатли този нов парфюм на Айгнер, и се радвам, че успях да го пробвам тук, в Германия няма къде https://www.fragrantica.com/perfume/Etienne-Aigner/Starlight-Gold-48562.html
Страхотен парфюм, женственост в бутилка, даже успях да отнеса и комплимент за него от зъболекаря. Бял, кадифен, мъхов, кремав. Пробвайте го, заслужава си.

# 383
  • Мнения: 10 013
Привет, дами! Имам малко особен въпрос. Търся нещо, което не знам какво е точно, но се надявам на някакви насоки от онези от вас с по-богат опит и точен нос в избора на аромати.
Търся дамски парфюм с траен и по-нетрадиционен аромат (не унисекс, не нишов), който да не е твърде сладък, тежък или ориенталски. Сапунени, водни, зелени, цитрусови, шипрови и т.н нотки са добре дошли. Нещо запомнящо се, интересно.

Здравей, мисля че описваш ароматите на Balenciaga. Пробвай ги хубавичко на кожа, може би там ше намериш своето съкровище.
https://www.fragrantica.com/perfume/Balenciaga/Balenciaga-Paris-7247.html Heart Eyes
https://www.fragrantica.com/perfume/Balenciaga/Balenciaga-L-Essence-12817.html Heart Eyes
https://www.fragrantica.com/perfume/Balenciaga/B-Balenciaga-25837.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Balenciaga/B-Balenciaga-Intense-40987.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Balenciaga/Florabotanica-15512.html

Може би и DSquared са твоите хора:
https://www.fragrantica.com/perfume/DSQUARED-/She-Wood-3552.html
https://www.fragrantica.com/perfume/DSQUARED-/She-Wood-Velvet-Fo … st-Wood-6397.html

Може би Botegga Veneta, и първообраза, и вариациите. Много обичан аромат е от някои, от други не. Отговаря на описанието ти доста добре обаче.
Върху доста хора киселее този аромат, хубаво пробвай на кожа Peace Много е присъствен, траен, влачи шлейф, но може и да не ти е приятен.
https://www.fragrantica.com/perfume/Bottega-Veneta/Bottega-Veneta-12863.html

# 384
  • Мнения: 31 271
Момичета, в София в Сефора и Дъглас е зареден вече Мон Герлен флорал и успях да го пробвам. Аз усещам много лавандула, но и много от първата версия. Тази е малко по свежа и цветна в развитието си, не толкова топла и по малко сладка, но като цяло си има ДНК-то на оригинала и не бих го взела, при положение, че имам Мон Герлен.

Хареса ми доста и новата МЧР на Герлен. Наистина много хубава лакритц, а по късно чудни вишни.

Приятно ме изненада и новата обувка на СН лежер, много мило и вкусно гурме.

Най - силно ме впечатли този нов парфюм на Айгнер, и се радвам, че успях да го пробвам тук, в Германия няма къде https://www.fragrantica.com/perfume/Etienne-Aigner/Starlight-Gold-48562.html
Страхотен парфюм, женственост в бутилка, даже успях да отнеса и комплимент за него от зъболекаря. Бял, кадифен, мъхов, кремав. Пробвайте го, заслужава си.
Подкрепям всяка една дума.  Heart Eyes
И при мен има доста лавандула в Мон Герлен флорал. Аз обожавам ЕДП и харесах силно и този, но са наистина доста близки. Флорал е по-цветен и по-лек, но без да е воднист и променен много.
 
Starlight Gold е моята голяма изненада в бутилка. Очаквах плодов парфюм, а се разкри мощен женствен, плътен и прекрасен аромат. Не мога да се радвам на розовата си бутилка. Правен е като за мен, и като външен вид и като излъчване, и нотки. Има много хубав ключодържател на гърлото на бултиката.

И новата Обувка ми допадна от първи тест. Днес ще я разучавам повече.

# 385
  • Франция
  • Мнения: 898
Парфюм за деня, а и за вечерта: Leather Oud Christian Dior for women and men
сега забелязвам, че във fragrantica го има 2 пъти. Една версия от 2010 и една от 2018. Може би е минал под ножа и е реформулиран тази година...
Информацията във Фрагрантика е неточна - голямата промяна на диорските ексклузиви се случи миналата година. Промениха всичко (дори моят любимец от линията Gris Montaigne вече се казва само Gris; кой за бога ще иска да си купи парфюм с това сиво име?) и изстреляха като с картеч 15 нови. Най-напред ги пуснаха само на далекоизточния пазар, Сингапур, Токио, в края на годината ги видях в Париж, явно от тази година ще ги пуснат навсякъде. Тествах бегло Bois d'Argent - не е това, което помня. Попадала съм на хубави отзиви за Balade Sauvage (смокинов) и The Cachemire (чаен аромат), който между другото гледам, че също е сгрешен във Фрагрантика. Изписали са френската дума за чай без ударението, като определителен член на английски. Името на парфюма не е Кашмирът (англ.), а е Кашмирен чай (фр.) Smiley

# 386
  • Варна
  • Мнения: 679
Наскоро коментирахте вишни , череши, ликьори. Успях да душна от позната Wild Cherry Mancera, началото му е толкова впечатляващо , дълбоко, обсебващо, казваш си "Това трябва непременно да го имам". Черешов еликсир, ликьорено вълшебство, подплътено от бадемовото излъчване на хелиотропа. Ако някой се е разочаровал от бранда, тук мисля , че ще бъде спечелен. След около час, обаче усетих леко сходство с черните рокли на Guerlain. Няма да  продължавам, очаквам някои от добрите оратори в темата да се включат, но заслужава внимание определено. Thinking
Peace
След около час, обаче усетих леко сходство с черните рокли на Guerlain.


Скрит текст:
]Първите 2 минути


след това


Недей че ме заболя сърцето от това сравнение  Mr. Green

Е какво толкова се разчувства  Laughing, така го усетих на моята кожа и това беше причината да не го купя веднага. Затова искам да го пробвам и втори път. Има си ги  черешката, ванилията и в двата, което разбира се нищо не значи.
https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/La-Petite-Robe-Noire-14681.html
Сега се разчетох във фрагрантика, ето че не съм само аз:
"La Petite Robe Noire without the liquorice and the smoke, thus rather close to the Ma Premiere Robe verison"
Както и да е, парфюмът е много хубав, няма две мнения по въпроса.
А каква информация имаше за Iris Ganache Guerlain, че ми е тръпка?
 Peace

# 387
  • Франция
  • Мнения: 898
А каква информация имаше за Iris Ganache Guerlain, че ми е тръпка?
 Peace
Iris Ganache е отново в производство и продажба, но ексклузивно за най-новия бутик на марката на площад Вандом. Предполагам, че LVMH пробват дали ще има интерес и може би след това ще го пуснат в по-широката мрежа. Има коментари, че е променен обаче. Аз не успях да го пробвам, защото при моето посещение там се беше изчерпал, явно интерес има Simple Smile

# 388
  • Варна
  • Мнения: 679
А каква информация имаше за Iris Ganache Guerlain, че ми е тръпка?
 Peace
Iris Ganache е отново в производство и продажба, но ексклузивно за най-новия бутик на марката на площад Вандом. Предполагам, че LVMH пробват дали ще има интерес и може би след това ще го пуснат в по-широката мрежа. Има коментари, че е променен обаче. Аз не успях да го пробвам, защото при моето посещение там се беше изчерпал, явно интерес има Simple Smile
Еххх, благодаря за информацията, ще се радвам ако успееш да разбереш нещо повече и да го тестваш скоро.  Hug

# 389
  • Пловдив
  • Мнения: 88
Здравейте! Дано въпросът ми е за тази тема. Искам да разбера дали един парфюм е оригинален. Paco Rabanne Olympea Intense 80 ml edp с код 51621. Моля ви. Съмнявам се, че ме излъгаха.

Общи условия

Активация на акаунт