избройте нещата с които трябва да се внимава

  • 3 321
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 766
Още нямам опит по темата, но по повод това:

Аз имам лош опит с лепенките. На 12-тия ден след като и падна пъпчето, реших да сложа специална лепенка като я къпя, за да сме по-спокойни и да не намокрим незарасналото пъпче. Лепенката беше от тези като найлон, водонепропусклива и така залепна, че после 10 пъти се припотих докато я отлепя. Беше като срастнала с коремчето, от никъде не поддаваше да се разлепи. Това, че бях пробвала на себе си /слагала съм си такава лепенка на операция/ в случая не помогна, защото бебешката кожа е ужасно фина. Като хванех да повдигам лепенката имах чувството, че ще се отлепи горния слой бебешка кожа. В 12 вечерта, след часове борба, лепенката най-после беше отстранена без последствия за бебчо и с много уплаха и зор за мама и тати.

Днес нашето педи махаше на бебка такава лепенка от пъпчето. Захвана от единия край и след това отлепваше подпъхвайки напоено с вода памуче. Разлепи я без беба да проплаче (а тя си е ревлива) за секунди.

# 31
  • Мнения: 2 353
  Наистина хиляди са нещата с които трябва да се внимава.
- да се внимава с креватчето ако случайно е от старите с мрежа! Калина беше бебе, аз я приспах и излязох в другата стая. Върнах се след 10 мин., а тя се беше превъртяла и набутала в мрежата, като рибка Cry Посиняла и плачеща...Ако се бях забавила в кухнята не ми се мисли какво можеше да стане!
- да се внимава с кенгурото, когато бебето е с гръб към мама за оси и всякакви гадинки. Или пък бебе, оставено да спи в градинката - постоянен надзор за насекоми.
- копчета - дърпат, дърпат и докато се усети човек скъсано и налапано.
  Сега не се сещам за други.

# 32
  • Мнения: 919
....да спи само по гръб...


За да не се стряскат някои майки, искам да кажа, че дъщеря ми спи по корем от момента, в който махнах възглавничката за спане на страни, а именно може би от началото на 2 месец. Малко е пресилен страхът от спане по корем и това най-вероятно е заради задавяне или внезапната детска смърт. Но, ако човек мисли логично (което една майка в началото рядко прави Wink) вероятността да се задави дете, спящо по корем е значително по-малка Peace
Така или иначе дъщеря ми не може да заспи и до днес по гръб Simple Smile Слава Богу няма й нищо

Последна редакция: пн, 22 май 2006, 23:57 от pipiole

# 33
  • Мнения: 5 877
Дребни предмети, най-вече изръсени по пода стотинки (като пропълзи, та до 3 години - още й намирам из устата боклуци).
Храна, която може да предизвика задавяне.
Алергени - в козметика, в храна, в перилни препарати.
За бебето - пази се и да не спи на възглавница, да не се задуши.
Остри ръбове, като проходи.

Абе знаеш ли, най-добре мини из къщи на четири крака и огледай какво се вижда. В babycenter.com има хубав списък с нещата за обезопасяване.

# 34
  • Мнения: 335
мене много ме е страх от контактите и от тераси и прозорци,а също така и от задавяне

# 35
  • Мнения: 11 546
Най-големият ми страх като че ли е от задавяне с дребни предмети,затова винаги внимавам какви играчки давам като предварително ги оглеждам да отделящи се малки елементи.На по-късен етап трябва да се внимава с контактите,острите ръбове,камини.

# 36
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми пък обичаше по едно време да напъхва разни хартийки и боклучета в разни дупчици в къщи. Открих такива в ключалките на вратите, но направо настръхнах като по случайност я хванах да напъхва хартия през дупките в радиатора - можеше да стане пожар!

Иначе в момента, в който вземат да щъкат, просто не се знае в кой момент какво може да направят! Очите на 8!

Нашият апартамент е доста широк с минимално малко мебели и наистина по-рядко ми се налага да викам "не!". Но децата са все пак много изобретателни и винаги измислят по нещо.

# 37
  • Мнения: 1 107
Ако си играе с дистанционното, например, в никакъв случай да не лапа батериите - може да се отрови  Confused

# 38
  • Мнения: 1 860
 Аз имам лош опит със шезлонга.Местих бебо от едната стая в другата и дръжката се откачи.Късмет беше,че падна върху купчина дрехи.Мартеницата я бях закачила на леглото,за щастие всички части ги намерихме на време.Ето и това което пише в здравния картон за мерки срещу внезапната смърт.Знам,че всички ги знаят,но за мен винаги трябва да ги четем и да си ги припомняме.
1.Стаята да не е много топла или много студена.Казват,че идеалната температура е 18градуса.
2.2-3 тънки одеала са достатъчни.
3.Оставяйте бебето да спи по гръб с крачета опряни в долния край на леглото.
4.Не пушете близо до детето и в стаите в които стои.
Аз лично не виждам логика в това бебето да спи по корем преди 8-9месеца.При едно евентуално повръщане,не дай боже,могат да се случат много бели.Pipiole би ли ми обяснила твоята логика?

# 39
  • Мнения: 919
Логиката е, че нямаше друг начин, по който въобще да заспи освен по корем. Тогава изчетох тонове информация, защото и аз бях запозната със същите страхове.
И когато човек се задави, не се мята по гръб за да изплюе, а обратно, навежда се напред, както всъщност спи по корем.
За внезапната детска смърт пък, единственото, което се казва е, че  така са намерени децата, но че не намират никаква връзка между смъртта и спането по корем.
Разбира се, това е мое мнение и най-вероятно много майки не са съгласни, но ми се иска бъдещите майки да не се притесняват допълнително за неща, които си мисля, че не са задължителни Simple Smile

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Внимавайте с пластмасите- избягвайте PVC и PC- вредни са за пипане ......увреждат бъбреците, черния дроб и оплодителните способности при момчетата
http://www.greenpeace.org.uk/Products/Toxics/chemicalhouse.cfm
http://archive.greenpeace.org/toxics/pvcdatabase/bad.html

Внимавайте с козметиките :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=84785.0
http://www.greenpeace.org.uk/Products/Toxics/chemicalhouse.cfm

Внимавайте със състава на дюшеците- гледайте пълнежа да е само от вълна, кокос и памучен дреп.....
http://www.gemtesting.com/naturepedic/intro.php

Внимавайте с всичко
http://www.checnet.org/healthehouse/virtualhouse/index.asp

# 41
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не обърквайте момичетата-бебетата могат да спят по корем. Ако повърнат, попива в чаршафчето, а ако започне да им липсва кислород, това събужда организма и му дава сигнал за действие-образно казано.
А на нашия шезлонг пишеше да не носим с дръжките, когато детето е вътре.  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 1 860

А на нашия шезлонг пишеше да не носим с дръжките, когато детето е вътре.  Rolling Eyes
Сега като погледнах и на нашият пише,ама кой да чете. newsm78Пък и то грешката беше моя.Не ми трябва да чета,за да видя,че е нестабилно.Не знам защо така подцених ситуацията тогава,но така стават грешките и някой от тях струват много.

# 43
  • Мнения: 3 367
спането по гръб предпазва от синдрома "внезапна смърт при новороденото",не съм целила да плаша или "обърквам" когото и да било,това в доказан факт,всеки избира за себе си, и ДА-могат да спят по корем разбира се,но това не е в съвремените препорьки (последния доклад по повода е от преди 4-5 месеца-спане по гръб,смукане на биберон и не-пушене в дома и около детето са 3те фактора к намаляват риска от този синдром)
бъдете здрави,
Анна

# 44
  • Мнения: 817
Абе за всичко трябва да се внимава. Просто очите ти трябва да са на 6 мен ако питаШ Mr. Green
Много точно,може да се случи и нещо което тук ще се забрави да се каже,но просто да си отваряме очите,пък другото...

Общи условия

Активация на акаунт