Тибетска гъба/кефир/кефирена гъба 4

  • 90 278
  • 685
  •   1
Отговори
# 105
  • гр. Ямбол
  • Мнения: 2
Здравейте
Споменаха ми преди няколко дни за тази гъба - големи ползи .
Та някой има ли възможност за съвсем малко - аз съм от Ямбол .
След като си произведох оцетна гъба и си имам в хладилника , искам да опитам и Тибетска Гъба .

# 106
  • Мнения: 1 622
Здравейте, да споделя опит- от различните млека се получава различен кефир.
Доволна съм от Маджаров, Верея и Бор Чвор биват, Равно поле не ми харесва,  пробвах едно мляко, което беше непастьоризирано, стана много бързо и много хубав кефир, но не смея да го ползвам много много.
Вие кое мляко ползвате?

# 107
  • Мнения: 9 525
домашно или ел би.

# 108
  • София
  • Мнения: 6 258
В началото ползвах предимно Верея. От много време купуваме (и за пиене, и за кефира) това от Лидл, което е в кофичките (като тези с кисело мляко има и прясно) - млякото е по-истинско и на вкус ми харесва повече от това в кутиите.

Когато имам слагам домашно, тогава става много маслен кефира. Понякога и от това в торбичка от Фантастико (като цяло се старая да купувам 'по-живо' мляко), в краен случай от UHT кутия, само, ако нямам друго мляко.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Аз ползвам само домашно, но първо го сварявам.
Последните дни е доста горещо у нас, и кефира става много бързо - от вечерта до сутринта и е готов.

# 110
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 265
Аз ползвам UHT защото се притеснявам да не се развали, но напоследък правя кефира за 5 дни в хладилника на най-топлото на вратата на 5 дни му сменям млякото и става чудесен кефир иначе ако е плота е много горещо а като стане кефира твърде бързо не ми харесва Simple Smile

# 111
  • София
  • Мнения: 1 872
Домашно ползвам, а когато нямам - ЕлБи.

# 112
  • Мнения: 21
Здравейте, някой дали има в повече гъба

# 113
  • Мнения: 1
Здравейте,търся спешно  кефирна гъба,моля ако някой има в по -вече ,ще му бъда много благодарна.

# 114
  • Мнения: 2
Здравейте мили мами,
ако някоя от вас има гъбка за подаряване, бих се радвала да ми я изпрати. Аз съм от Пловдив. Разходите за доставка ги поемам аз разбира се. Благодаря предварително!

# 115
  • Мнения: 437
Моята гъба от доста втеме прави кефира по-кисел. Заради топлото, правя кефир в хладилника по-опред на по-топлите рафтове и пак става за ден-два! Някакви идеи как да избегна това вкисване?

# 116
  • Мнения: 5 405
Хората се молят да им става по-бързо кефира, пък вие... 😄 Слагайте по-малко гъбки.

# 117
  • Мнения: 416
Здравейте! От Пловдив съм и много искам да имам тибетска гъба. Моля, който има да ми пише. Много се надявам да намеря някой тук, който да може да ми даде или изпрати. Благодаря предварително!

# 118
  • София
  • Мнения: 1 872
Имам гъба поне за двама души. Ако някой иска, да ми пише!  Grinning  По възможност от София, защото вече нямам в какво да пращам по куриер, всичките малки и средни бурканчета, които имах, заминаха нанякъде...Или ако имате идея в какво да я сблагам, за да пътува?

# 119
  • София
  • Мнения: 6 258
Аз си пазя разни бурканчета и кутийки от хранителни добавки, някои купуват стерилни контейнерчета от аптеката. А някой тук беше писал, че слага в тези торбичките с 'цип'.

Общи условия

Активация на акаунт